Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

jel moguće da se ovoliko naslađujete nad nečim oko čega bi dizali revoluciju da je bilo ko drugi?

 

malo je bezveze i što @MetalHead ovo dozvoljava, nije kao da je neka drama ali govori nešto o ličnom ukusu, pogotovo što je on sam rekao da ne želi da se meša u posao moderacije onomad a sada ispade kapo di tuti kapi, kao što je i realno, jel' te.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

jel moguće da se ovoliko naslađujete nad nečim oko čega bi dizali revoluciju da je bilo ko drugi?

 

malo je bezveze i što @MetalHead ovo dozvoljava, nije kao da je neka drama ali govori nešto o ličnom ukusu, pogotovo što je on sam rekao da ne želi da se meša u posao moderacije onomad a sada ispade kapo di tuti kapi, kao što je i realno, jel' te.

 

Baš je super što si ovo napisao. ❤️

 

Ja zauvek u glavi imam sliku par dečaka koji se okupe i šutiraju nekog n-tog dečaka kad pročitam rasprave sa njim ovde na forumu. 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@uini Sta mislis koji bi bio motiv da se neko, kao sto si napisao, nasladjuje necijim banom?

 

Kako bi ti reagovao kada bi postojao lik koji bikvalno 2% svojih upisa nije napisao sa namerom da diskutuje, vec iskljucivo troluje i flejmuje konstantno? A pri tome biva kaznjen na svaki stoti prekrsaj?

 

Nije ovo nasladjivanje. Ovo je "Fala kurcu i Petru Dobrnjcu" kodak momenat. 

 

Umesto sto se cudimo "nasladjivanju" mozemo se recimo cuditi tome kako je taj do sada i opstao na forumu.

 

I da se razumemo, nicijem banu se ne radujem, to samo po sebi nije normalno ciniti.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

jel moguće da se ovoliko naslađujete nad nečim oko čega bi dizali revoluciju da je bilo ko drugi?

Ne znam zasto mislis da ikome ko se nasladjivao, dizao revoluciju, komentarisao, i pre i posle, i za bilo koju drugu kaznu - ista od toga ide u prilog? Olaksa rad moderaciji. Da zna s kim ima posla. 

 

34 minutes ago, uini said:

 

malo je bezveze i što @MetalHead ovo dozvoljava, nije kao da je neka drama ali govori nešto o ličnom ukusu, pogotovo što je on sam rekao da ne želi da se meša u posao moderacije onomad a sada ispade kapo di tuti kapi, kao što je i realno, jel' te.

Niti je prvi put, niti poslednji, da kazne koje se ticu ovakvih stvari (napadi na moderaciju i forum) preuzimam na sebe (u smislu same egzekucije, a dogovor uvek postoji unutar cele organizacije foruma, nije nikada jednoglasno doneta odluka). I sam si kroz to prosao. 

 

Bilo je toga vec nekoliko puta, a bice toga opet. Jednostavno, ima ljudi koji ne zele da ispostuju neciji volonterski rad, trud. A ima toliko drugih mesta na internetu gde se mogu ponasati drugacije od nasih pravila ovde. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@MetalHead, odgovorio si nešto što si zamislio da kažeš, fajn što se mene tiče, tvoj forum a kamo tvoje pravo kao korisnika.

 

ja samo kažem da ako je ta hevi kazna data, valjda je urađena da preseče nešto? a ne da se oponaša manir žute štampe, da se fura ovo. 

opet kažem, stvar ukusa, možda je tebi intimno to okej a ti se ipak pitaš ovde na koncu.

Link to comment
Share on other sites

@uini Stvar je u tome da ti nemas sve info-e. Ne znas sta se sve dogadja iznutra i direktno. 

 

Kao sto sam rekao @Cooper-u, moja je greska sto sam ga samo ja 3x privatno upozoravao, po raznim osnovama, a da ne racunamo koliko puta (mnogo vise) su to radili moderatori, a da nismo skapirali da sa njim (a nije jedini takav) to ne radi posao. Mozda bi bilo bolje da smo javno. 

 

Inace radimo tako da pokusavamo da resimo stvari i direktno, privatno.

 

Ali kao sto si mogao da vidis, njegov jedini odgovor na upozorenja sa moje strane je plasirao javno, na neprikladan nacin. Etiketu manira zute stampe si zalepio na pogresno mesto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kada vidis da rasprava ide u smeru svadje i medjusobnih prepucavanja - onda je manji ban dobar nacin da se te stvari preseku dok nisu otisle predaleko.

Nevezano za stranu brda i navijacko opredeljenje moderatora - ocas posla se stvari otrgnu kontroli.

Posle je kasno.

My 2 cents. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Neme said:

@MetalHead Uini je ukazao na instant uzdizanje privremeno palog kolege Kupera na nivo Kjubrikovog monolita, a onima kojima se obratio je kulturno rekao da su time sebe doveli u poziciju publike koja se oko monolita okuplja u filmskom masterpisu. :classic_smile:

 

Hoces da kazes da @uini kulturno naziva majmunima sve ovde koji su komentarisali ban ili samo @Sector-a i @deez nuts.-a koji su ovde jedini pruzili neku vrstu podrske "kolegi"? 

 

@uini ti se slazes sa ovim sto je @Neme napisao? I ako da, ko su tacno ti majmuni? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

ja zaista ne dovodim u pitanje njegovu kaznu ali mi zvuči ujedno i suvišno da to sad pojašnjavam

 

Ni ja ti ne objasnjavam zasto je takva kazna, mislim da je to jasno jos od objave. Objasnjavam ti princip rada i ko od ovog pravi "zutu stampu". I zasto je to moze da bude kroisno. 

 

 

@Neme

Meni su svi koji komentarisu, lajkuju, nekako isti. E sad ne bih bas isao tako daleko i poredio ih sa tim. 

Link to comment
Share on other sites

Čisto da dodam da se možda monolitu u Kjubrikovom masterpisu klanjaju oni koji nisu skontali da je moj komentar sa pesmom u stvari vezan za Sectorovu podršku palom bratu i toj simbiozi sa njegove strane a da nije seirenje u vezi Kuperovog pada. Ukoliko ima neko ko to nije povezao ja mu se najdublje izvinjavam jer sam mislio da je i više nego jasno kome iz tog dvojca je upućen komentar i to, za one kojima opet nije jasno - ne kao uvreda već više kao zazancija.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Martin Mystere said:

Čisto da dodam da se možda monolitu u Kjubrikovom masterpisu klanjaju oni koji nisu skontali da je moj komentar sa pesmom u stvari vezan za Sectorovu podršku palom bratu i toj simbiozi sa njegove strane a da nije seirenje u vezi Kuperovog pada. Ukoliko ima neko ko to nije povezao ja mu se najdublje izvinjavam jer sam mislio da je i više nego jasno kome iz tog dvojca je upućen komentar i to, za one kojima opet nije jasno - ne kao uvreda već više kao zazancija.

 

 

😇

Link to comment
Share on other sites

Kakvo crno nasladjivanje, ni iz džepa ni u džep. Više sam iznenađen da je kupica uopšte banovan, koliko sam shvatio on je jedan od suvlasnika foruma. Ko zna šta se tačno tačno dešava iza zatvorenih vrata kada je ovo jedini način da pokušaju da ga urazume.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, K.Dot said:

Kakvo crno nasladjivanje, ni iz džepa ni u džep. Više sam iznenađen da je kupica uopšte banovan, koliko sam shvatio on je jedan od suvlasnika foruma. Ko zna šta se tačno tačno dešava iza zatvorenih vrata kada je ovo jedini način da pokušaju da ga urazume.

 

Ne siri lazi o forumu, da ne bi i ti za onima koji su slicnim putem krenuli. 

 

Ili ako ti je to kao neka posalica, bezveze je, prestani. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nesto mi je palo na pamet pa mi je @Neme rekao da pomenem negde u predlozima. A ovde sam najaktivniji i mozda najvise veze ima sa sportskim delom foruma, pa pisem ovde. 

 

Pitao sam se zasto nema drugih reakcija poput 👎 ? To recimo ima youtube. Ili recimo nesto za "bravo" recimo ovako nesto 👏(recimo taj thumbs up ne dozivljavam kao bravo, nego vise kao slazem se) ili jos neke. 

 

Nesto sam skapirao da od ovih koji postoje ( 👍 ❤️ 🎖️ 😄 🥺 😲 ) neki prave pozitivnu reputaciju a neki ili nemaju nikakvu ili imaju negativnu.

 

Jasno mi je da moze doci do zloupotreba ali to se moze zabraniti (a postoji svakako ogranicenje u dnevnom broju). Da bude kaznjivo ako neko pikira nekoga stalno, ili ako vise njih konstantno negativno reaguje na nekoga. Meni ne bi smetalo da dobijem negativne reakcije na moje postove, to je sasvim prirodno. A svakako nisam ja ovde da bih imao sto veci taj broj.

 

Primetio sam da se postojeci sistem "zloupotrebljava" na nacin sto u nedostatku 👎 ljudi lupe ovaj 😄 kao da ismeju post, a zapravo time mislim da povecavaju reputaciju onom ko je postovao. Mozda ne mora da ima negativan doprinos taj prst na dole ako to nekom smeta?

 

Zapravo, koliko vam je uopste bitan taj broj iznad broja postova?

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...