Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Nisam mislio na forumase, mislim da i kad privatno vredjam ljude nisam skoro nikada koristio taj termin, najcesce su to debil i smrad. 

 

Mislio sam na:

- praksu neprekidne kuknjave na pdf temi oko banova, da se ostavlja samo ono sto je konkretna diskusija oko toga da li je zasluzeno/nezasluzeno, a ostalo da se brise/kaznjava

- sto je toliko puta bilo "zadnji pred trajni" pa na kraju ne bude

- sto se nije dovoljno pratilo i postovalo pravilo dupliranja kazne za ponavljanje prekrsaja, tako bi se ili eliminisalo takvo ponasanje ili sam forumas (svejedno resen problem) 

 

Evo samo regulisanje ova 3 govneta iznad (a vrv ima jos ponesto) bi cenim resilo 80% losih stvari. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Uvek će mi biti nejasni ovakvi likovi.

 

Zadovoljstvo mu da uđe na forum na 10 minuta.

 

Bas tako. Bolest. 

 

Moderacijo, da li cu biti banovan ako za ovakvog lika kazem "debil"? Ono, verujem da i vi to isto mislite ali sme li se i javno reci? 😄 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nlavrnja said:

Mislio sam na:

- praksu neprekidne kuknjave na pdf temi oko banova, da se ostavlja samo ono sto je konkretna diskusija oko toga da li je zasluzeno/nezasluzeno, a ostalo da se brise/kaznjava

- sto je toliko puta bilo "zadnji pred trajni" pa na kraju ne bude

- sto se nije dovoljno pratilo i postovalo pravilo dupliranja kazne za ponavljanje prekrsaja, tako bi se ili eliminisalo takvo ponasanje ili sam forumas (svejedno resen problem) 

 

Evo samo regulisanje ova 3 govneta iznad (a vrv ima jos ponesto) bi cenim resilo 80% losih stvari. 

Apsolutno podrzavam ove tri stavke. 

 

A kao sto si i sam primetio, to nije bila praksa. Cak naprotiv, bilo je dosta selektivnog sankcionisanja. Ne kazem da si ti licno kriv za to, pre svega krivi smo mi, forumasi, a onda i moderatori. 

Link to comment
Share on other sites

Na kraju dobijes, zasto/zato forum.net - Zar nije korisnije argumentovano voditi raspravu, ne cisto radi SNS botova, nego na desetine ljudi koji citaju? Licno ne samo da ne bih banovao, nego bih forsirao non-stop diskusiju. Na taj nacin indirektno ko zna koga edukujes, i mozda zbog svakog korisnog, kvalitetnog upisa, promijenis misljenje jednom glasacu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne moze non stop diskusija jer:

 

1. Se diskutuje na temi koja nije predvidjena za diskusiju o politici (slicno kao sto ni stadioni ni hale ne treba da budu mesto za iskazivanje politickih parola)

 

2. Diskutuje se sa kloniranim ranije trajno banovanim clanom foruma sa kojim nema ozbiljne diskusije na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

Ne moze non stop diskusija jer:

 

1. Se diskutuje na temi koja nije predvidjena za diskusiju o politici (slicno kao sto ni stadioni ni hale ne treba da budu mesto za iskazivanje politickih parola)

 

2. Diskutuje se sa kloniranim ranije trajno banovanim clanom foruma sa kojim nema ozbiljne diskusije na tu temu.

Ako je klon, sto nije banovan?Jos ako se uzme u obzir od koga je klon...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Princeton said:

Na kraju dobijes, zasto/zato forum.net - Zar nije korisnije argumentovano voditi raspravu, ne cisto radi SNS botova, nego na desetine ljudi koji citaju? Licno ne samo da ne bih banovao, nego bih forsirao non-stop diskusiju. Na taj nacin indirektno ko zna koga edukujes, i mozda zbog svakog korisnog, kvalitetnog upisa, promijenis misljenje jednom glasacu.

Iskreno, ovako sam i ja razmišljao do pre godinu-dve. Ko zna, možda je to imalo smisla u to vreme, a možda je i tad bilo gubljenje vremena.

 

Međutim, sad smo na kraju 2021. godine i svašta se izdešavalo u međuvremenu. U grupi ljudi koji umeju da koriste internet, borave na forumima, a usput žive u Srbiji i maltene svakodnevno vide šta se dešava, ne verujem da postoji iko ko je toliko nesvestan okruženja da će mu serija postova promeniti mišljenje.

 

Ta kategorija ljudi (rekoh, umeju da internetišu) direktno ili posredno podržava ovo zlo zato što 1) im to koristi, njima ili nekom njihovom, 2) glupi su kao ćuskije, 3) planiraju da pale odavde u najskorije vreme pa ih zabole ili su 4) u fazonu da će ostati ispod radara naprednjačkog ludila (dok im neki investitor ne sruši zgradu ili ipak izgube posao pored svog botovanja). Takvi će se osvestiti tek kada im propadne kombinacija ili na drugi način postanu žrtve pomahnitale bande (a neki možda ni tada, jer je najteže priznati sebi da si se zajebao, skupiti se i nastaviti dalje), tako da mislim da ne treba trošiti vreme i snagu na njihovo obrazovanje. Razgovor i argumenti tu ne pomažu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 postoji jos jedna grupa ljudi koju nisi pomenuo a u kojoj smatram da sam ja. (granicno 4. grupa ali ipak videces iz nastavka da nije bas tako). 

 

To su ljudi koji, srecom, ne zavise od drzave u nekom egzistencijalnom smislu (mada zna drzava da nam zagorca zivot). Koji umesto da se bave politikom na dnevnom nivou i na taj nacin trose vreme, radije ga trose ili na rad (jer koliko rade toliko i zarade) ili na porodicu ili na sport/hobije i bilo koje druge mnogo lepse stvari. Ti ljudi nisu u fazonu "zabole me, meni je dobro i ovako", vidim ja kako drugi zive i da se mnogi muce, i da su mnogi u kandzama rezima ili bilo sta od tih ostalih grupa koje si definisao. 

 

Sto Balasevic kaze "Im'o bi' ja sto god kasti i na konto ove vlasti... Ali necu..."

Ne mogu brate da drvim o politici na forumu, gubljenje vremena (a moje vreme kosta), mogu u drustvu, uzivo. 

 

Kazem svoje na izborima (mada su i oni teska prica, kad pogledas ko je sve na spisku - nekako uvek biramo "manje zlo" nego "najbolju opciju" - ali ok, to je tako, a vazno je glasati). Trudim se da uticem uzivo na okolinu, gde ima smisla. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Politička ili bilo kakva druga diskusija ima smisla sa svakim čovekom koji iznosi svoj stav ma koliko on pogrešan bio.

Diskusija sa botom političkog krila organizonog kriminala je lišena svakog smisla. Njegovo pisanje na ovom forumu je uvreda zdravog razuma, a njegovo ne kažnjavanje je skandal.

Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk mislim da nisi dobro razumeo moj post. Naveo sam ljude koji su informatički pismeni i zainteresovani za forume (čitanje ili pisanje) a podržavaju ove gnome. Nisam govorio o obavezi pisanja o politici ili raspravljanju o istoj uživo, nego o podržavanju zla/ pravljenju da ga to uopšte ne zanima (uz ono obavezno ništa se neće promeniti, svi su isti, misliš da ovi drugi neće raditi sve ovo itede), ni kada su izbori ni kada su veliki protesti (nebitno na koju temu). Uopšte ne govorim da je pod moranje da se bude politički aktivan ili da se stalno nešto smatra.

 

Što se tiče onog iz poslednjeg pasusa, šta da ti kažem, u životu se najčešće bira između neoptimalnih solucija, nije to samo kada je u pitanju naša politička ponuda. Međutim, dođe vreme kada je jedan izbor (ili odbijanje da se bira nešto drugo) jednako propasti - opet kažem, nije vezano samo za politiku.

 

Toliko od mene, da ne pravim modovima problem što pišem o onome što nema veze sa topikom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo konstatacija... Mjetalni i ostali moderatori da se zapitaju zasto im 3 strane politickog pisanijana KKCZ izgledaju smislenije i pristojnije od 99% ukupnih stranica na politici. 

 

Druga stvar nadam se da ce pred izbore da bude privremeno otvorena jedna politicka tema na sportu koju ce uredjivati neko normalan i gde ce vrata za sns i frustrtrinane soviniste biti zatvorena. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto

 

Brate niko ne zaslužuje uvrede, pa čak ni "zaslužuje". 

 

Kultura obraćanja je must na ovom forumu. Ja to tako vidim.

 

Edit: vezano za objašnjenje bana sa teme.

 

Edit Edita: Drago mi je da dve nedelje nije bilo kazni, nadam se da nije slucajno.

Edited by Edward Louis Severson III
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...