Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Dakle,ako sam dobro razumeo @major josipvi ste ga rebnuli trajno zbog - spamovanja?
Jer to mu je bio "original sin". Dodatni banovi zbog kloniranja su samo nastavak..posledica toga..

Po meni je nedopustivo da neko bude trajno sklonjen jer je spamovao i flodovao teme. To su sitni prekrsaji koji nikako i ni pod kojim uslovima ne bi smeli da dovedu do ovakvog ishoda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo o Asterionu znamo sve odavno. Ja sam imao ideju koju sam možda i pomenuo negde jednom, i koja bi možda i bila rešenje - Topic ban. Ne znam da li bi to uopšte moglo na forumu, da li postoji ta opcija. Znači da bi možda, samo možda, bilo najbolje da on ne može da piše da nekim temama. NBA tema kao nešto što se podrazumeva u njegovom slučaju, da li bi bila još neka tema, nisam siguran, ali nba 110%. Siguran sam, da je ova opcija pala na pamet nekima, i za neke druge forumaše, na nekim drugim temama. Floodovanje, spamovanje, kačenje neprimerenog sadržaja i uopšte nerviranje većine na nekoj temi, je svakako problem. Razlika je u tome ko, koliko njih, na koji način i koliko često, i da li uopšte buniti. U vezi svega toga, mislim da su detaljniji pravilnik i jasnije odrednice esencijalna stvar za ubuduće, jer mi se čini da mnogo šta može da prođe na staru slavu, reputaciju sa drugih topika i naravno slobodu govora i mišljenja. 

Edited by Marko
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Dakle,ako sam dobro razumeo @major josipvi ste ga rebnuli trajno zbog - spamovanja?
Jer to mu je bio "original sin". Dodatni banovi zbog kloniranja su samo nastavak..posledica toga..

Po meni je nedopustivo da neko bude trajno sklonjen jer je spamovao i flodovao teme. To su sitni prekrsaji koji nikako i ni pod kojim uslovima ne bi smeli da dovedu do ovakvog ishoda.

 

Ne, zbog spamovanja je banovan sedam dana. Trajno je banovan zbog kloniranja, lepo sam napisao sled dogadjaja. Kloniranje je prekrsaj koji se kaznjava trajnim banom, a mi smo mu kod dva klona progledali kroz prste. 

 I to mu je receno da sledeci klon povlaci trajni ban. Klonirao se ubrzo nakon toga i nastavio po starom. Ne moze da bude cistija situacija, a napisao sam vec do cega bi dovelo da bilo kako drugacije postupimo u ovom slucaju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, major josip said:

 

Tek sam sada video i onu poruku, nisam bas na forumu 0-24, a nisu ni ostali moderatori, dobio bi odgovor sigurno i da nisi ovde pisao.  :classic_smile:

 

Banovan je trajno zato što je napravio klona tri puta.

 

Dakle, sled dogadja se moze lako ispratiti:

Asterion dobija ban na sedam dana upravo ovde na košarci zbog, po ko zna koji put, spamovanja topika. Onda se klonirao i lavrnja mu je produzio kaznu. Vec prvo pravljenje klona je zabranjeno, ali dobro, dobio je samo duzu kaznu, iako za to sledi trajni, bas zbog staza i svega. Zatim se opet klonirao i opet mu je samo produzena kazna uz poslednje upozorenje koje mu je dao Barakuda, sto se moze videti i na topiku prison break. Sada se klonirao i po treci put, pa samo ne znam na osnovu cega bi mu popustili. Hajde onda da ukinemo trajne banove za stalne clanove i da skroz obesmislimo kazne tako sto ce oni moci da se kloniraju i pisu kad zele, a ako ih slucajno banujemo trajno uvek ce tu biti neko da ih povadi jer imaju "staz"...

 

Tri puta. 

Tri puta u nedelju dana. I to nakon opomene, jasno naznacene. Cist bezobrazluk i stav da je on iznad situacije. I svaki put se drndao kad god je kaznjen, oprastao se od foruma xy puta i onda nastavaljao kao da se nista nije desilo. I tako je sada samo pravio klonove i nastavio da pise kao da nije dobijao opomene. Dakle, nije napravio klona da pita za obrazlozenje ili da mu se smanji kazna, vec je mrtav ladan nastavljao kao da nije nikada dobio ban, a cak nije ni pokusao da prikrije da je to on po stilu pisanja. I sad  treba da imamo razumevanja?

 

 Sto se mene tice nema sanse da cu korigovati odluku, ali ako ostali moderatori pristanu nek mu skinu trajni.

Kada mozemo ocekivati trajni ban za najveceg trola i visestrukog klona, poznatog vaskolikoj forumskoj populaciji?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marko said:

Ovo o Asterionu znamo sve odavno. Ja sam imao ideju koju sam možda i pomenuo negde jednom, i koja bi možda i bila rešenje - Topic ban. Ne znam da li bi to uopšte moglo na forumu, da li postoji ta opcija. Znači da bi možda, samo možda, bilo najbolje da on ne može da piše da nekim temama. NBA tema kao nešto što se podrazumeva u njegovom slučaju, da li bi bila još neka tema, nisam siguran, ali nba 110%. Siguran sam, da je ova opcija pala na pamet nekima, i za neke druge forumaše, na nekim drugim temama. Floodovanje, spamovanje, kačenje neprimerenog sadržaja i uopšte nerviranje većine na nekoj temi, je svakako problem. Razlika je samo ko će se kako, koliko, i da li uopšte buniti. U vezi svega toga, mislim da su detaljniji pravilnik i jasnije odrednice esencijalna stvar za ubuduće, jer mi se čini da jako toga može da prođe na staru slavu, reputaciju sa drugih topika i naravno slobodu govora i mišljenja. 

 

Pala je na pamet, ali je mnogo teska za sprovodjenje, tako je rekao Metalni. A i na taj nacin stavljas nekoga ko pravi probleme u povladjen polozaj, tj podredjujes mu. Mada ja licno nisam imao nista portiv toga.

Novi pravilnik je predlozen, mozes se slobodno ukljuciti u raspravu na topiku sa bas tim nazivom. 

2 minutes ago, krzna said:

Kada mozemo ocekivati trajni ban za najveceg trola i visestrukog klona, poznatog vaskolikoj forumskoj populaciji?

 

Ako pricas o nekome sa kosarke, to treba da ti razjasni neko ko uredjuje ovaj pdf. Ja sam ovde krenuo da pisem jer me je Crni Bombarder citirao, inace nemam nadleznost na kosarci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, major josip said:

 

Pala je na pamet, ali je mnogo teska za sprovodjenje, tako je rekao Metalni. A i na taj nacin stavljas nekoga ko pravi probleme u povladjen polozaj, tj podredjujes mu. Mada ja licno nisam imao nista portiv toga.

Novi pravilnik je predlozen, mozes se slobodno ukljuciti u raspravu na topiku sa bas tim nazivom. 

 

Ako pricas o nekome sa kosarke, to treba da ti razjasni neko ko uredjuje ovaj pdf. Ja sam ovde krenuo da pisem jer me je Crni Bombarder citirao, inace nemam nadleznost na kosarci.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, major josip said:

 

Ne, zbog spamovanja je banovan sedam dana. Trajno je banovan zbog kloniranja, lepo sam napisao sled dogadjaja. Kloniranje je prekrsaj koji se kaznjava trajnim banom, a mi smo mu kod dva klona progledali kroz prste. 

 I to mu je receno da sledeci klon povlaci trajni ban. Klonirao se ubrzo nakon toga i nastavio po starom. Ne moze da bude cistija situacija, a napisao sam vec do cega bi dovelo da bilo kako drugacije postupimo u ovom slucaju. 

 

Quote

Kloniranje - Povećava postojeću vremensku kaznu za 5 dana i dodaje 5 WP, a klon će biti banovan trajno.

Cini mi se da nije bas toliko "cista situacija".

 

Citirano je sa pdf fudbal, jer u osnovnim pravilima foruma pise samo "kloniranje - trajno", a sa sigurnoscu znam da je i na starom forumu jedan moderator napisao da se trajni ban odnosi iskljucivo na taj novi, klonirani nalog, a ne na osnovni.

 

Razumem da se mora regulisati ako se neko klonira iznova i iznova, samo zelim da ukazem da u pravilima nije bas tako jasno definisano.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

 

Cini mi se da nije bas toliko "cista situacija".

 

Citirano je sa pdf fudbal, jer u osnovnim pravilima foruma pise samo "kloniranje - trajno", a sa sigurnoscu znam da je i na starom forumu jedan moderator napisao da se trajni ban odnosi iskljucivo na taj novi, klonirani nalog, a ne na osnovni.

 

Razumem da se mora regulisati ako se neko klonira iznova i iznova, samo zelim da ukazem da u pravilima nije bas tako jasno definisano.

 

Kao sto si i sam video lepo pise kloniranje - trajno. Ne znam sta je bilo na starom forumu, tj. ne secam se te rasprave, ali prvi put cujem iskreno da se ta interpretacija odnosi samo na klon. Deluje mi da se prilicno jasno misli na originalni nalog jer ako bi se odnosilo samo na taj novi onda bi svako mogao da se klonira po sto puta i kazna nema nikakvu poentu. 

 

No, uzmimo i pravilnik sa fudbala. Kloniranje dodaje 5dana i 5WP, sto znaci da za drugi klon dobijas jos 5WP, a 10WP je trajni ban. Asterion je napravio tri klona. Tako da po novom pravilniku je to cist trajni ban.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Marko said:

Floodovanje, spamovanje, kačenje neprimerenog sadržaja i uopšte nerviranje većine na nekoj temi, je svakako problem.

Pa,sto ne posegnu za IL?
Kad ti/vam toliko smeta,stavis ga na IL i picis dalje..timA je polovini PDF Kosarka na ignore. I on flooduje Kafanu,hocemo i njega trajno?

 

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Citirano je sa pdf fudbal, jer u osnovnim pravilima foruma pise samo "kloniranje - trajno", a sa sigurnoscu znam da je i na starom forumu jedan moderator napisao da se trajni ban odnosi iskljucivo na taj novi, klonirani nalog, a ne na osnovni.

 

Upravo tako.
To je ovde problem. Kako je moguce zviznuti mu trajni na osnovni nalog,na kojem je banovan zbog benigne stvari?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, major josip said:

 

Kao sto si i sam video lepo pise kloniranje - trajno. Ne znam sta je bilo na starom forumu, tj. ne secam se te rasprave, ali prvi put cujem iskreno da se ta interpretacija odnosi samo na klon. Deluje mi da se prilicno jasno misli na originalni nalog jer ako bi se odnosilo samo na taj novi onda bi svako mogao da se klonira po sto puta i kazna nema nikakvu poentu. 

 

No, uzmimo i pravilnik sa fudbala. Kloniranje dodaje 5dana i 5WP, sto znaci da za drugi klon dobijas jos 5WP, a 10WP je trajni ban. Asterion je napravio tri klona. Tako da po novom pravilniku je to cist trajni ban.

Da li je novi pravilnik stupio na snagu u momentu donosenja odluka za trajni ban jer je nakupljen odredjeni broj WP ili je samo stavljen kao predlog? 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Da li je novi pravilnik stupio na snagu u momentu donosenja odluka za trajni ban jer je nakupljen odredjeni broj WP ili je samo stavljen kao predlog? 🙂

 

Nije stupio na snagu, naravno. Samo sam napomenuo da bi i po novom to bio trajni ban. Zato sam i napisao uzmimo i pravilnik sa fudbala(misleci vise kao primer jer si ga ti prvi spomenuo).

Edited by major josip
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, major josip said:

 

Nije stupio na snagu, naravno. Samo sam napomenuo da bi i po novom to bio trajni ban. Zato sam i napisao uzmimo i pravilnik sa fudbala(misleci vise kao primer jer si ga ti prvi spomenuo).

Onda ovde imamo "rupu u zakonu" 🙂
Po starom pravilniku, koji je jos uvek na snazi, ne postoji pravilo po kom se banuje osnovni nalog zbog kloniranja (a vidim da ni u novom tako nesto ne postoji, vec jasno pise da se samo klon odstranjuje) 🙂
 

Necu da duzim, odavno sam etiketiran kao drveni advokat za mnoge (trajno) banovane. Nisam ni ispratio sta se desavalo i koji su mu bili klonovi. Kako god vi kazete i hocete, ja sam samo tu da cackam po pravilniku i dam svoje misljenje.

 

13 minutes ago, Barkley#34 said:

Jeste li ozbiljni vas dvojica? 

Izvoli?

7BtS8P.gif

(

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Po starom pravilniku, koji je jos uvek na snazi, ne postoji pravilo po kom se banuje osnovni nalog zbog kloniranja (a vidim da ni u novom tako nesto ne postoji, vec jasno pise da se samo klon odstranjuje) 🙂

 

Postoji i napisao si ga i lepo kaze kloniranje-trajno. Prilicno je jasno i logicno da se odnosi na originalni nalog. Iskreno, bas samiznenadjen da bilo ko misli da se odnosi samo na klonirani nalog. Ali dobro, zato postoji ovaj novi gde cemo pokusati da izbegnemo da nesto ovako bude podlozno razlicitom tumacenju.

Link to comment
Share on other sites

Just now, major josip said:

 

Postoji i napisao si ga i lepo kaze kloniranje-trajno. Prilicno je jasno i logicno da se odnosi na originalni nalog. Iskreno, bas samiznenadjen da bilo ko misli da se odnosi samo na klonirani nalog. Ali dobro, zato postoji ovaj novi gde cemo pokusati da izbegnemo da nesto ovako bude podlozno razlicitom tumacenju.

Kloniranje - trajno -> je sve samo nije ocigledno na sta se misli, pogotovo jer na jednom pdf pise obrazlozenje tog pravila, kao sto pise i u novom pravilniku, da ne bi bilo zabune.

 

Kad bi ovo bio pravi sud, sa ovakvim pravilom (kloniranje - trajno), pala bi odluka za 2 min : D 

 

Ono gde se slazem sa moderacijom je - "nastavio je i pored upozorenja da ce biti trajno banovan".

Dosta je od mene. Poyy : ) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja zelim da dodam i naglasim jednu stvar.

Ne opravdavam Asteriona sto je pravio multi-klonove. Cak sumnjam da postoji jos jedan njegov nalog..nisam naravno siguran,ali mi deluje da bio mogao biti njegov. Prema tome, Asterione (znam da citas) smiri svoje prste i prekini sa nedozvoljenom praksom! 
Sebi odmazes,a meni ne pomazes :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bespotrebno komplikujete jednostavnu stvar. 

 

Meni je A uglavnom bio simpatičan na starom forumu. Međutim, vremenom je ušao u mod pokvarene ploče i svi smo već napamet naučili njegove reakcije na NBA temi i kojekuda gde se pojavio. One su već lagano prelazile u bezobrazluk, po mojim merilima. Što se tiče banovanja, nije sad prvi put banovan, a tokom ovog bana je baš preterao. Jbg, ako očekujem minimum normalnog ponašanja na ovakvom mestu to valjda uključuje i da ne teraš inat na takav način (stalnim pravljenjem klonova tokom bana i nereagovanjem na upozorenja). Iskreno, ja bih imao daleko manje strpljenja za takvo ponašanje. Čemu?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Crni Bombarder said:

Pa,sto ne posegnu za IL?
Kad ti/vam toliko smeta,stavis ga na IL i picis dalje..timA je polovini PDF Kosarka na ignore. I on flooduje Kafanu,hocemo i njega trajno?

 

Nije isto, bar meni, jer kafana je ipak kafana, dok NBA tema je drugo. Ignore je uvek tu naravno, samo je pitanje je koliko je to rešenje, ne samo zbig kloniranja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

 

Cini mi se da nije bas toliko "cista situacija".

 

Citirano je sa pdf fudbal, jer u osnovnim pravilima foruma pise samo "kloniranje - trajno", a sa sigurnoscu znam da je i na starom forumu jedan moderator napisao da se trajni ban odnosi iskljucivo na taj novi, klonirani nalog, a ne na osnovni.

 

Razumem da se mora regulisati ako se neko klonira iznova i iznova, samo zelim da ukazem da u pravilima nije bas tako jasno definisano.

objection - SUSTAIN!

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

ako se moderacija slaze ja cu da preuzmem 8 vorning poena? preuzeo bih i 9 nego mi neki baros zalepio 1 vorning poen jer me je vamos laki drukao na djubrentusovom topiku. ajde ako je jos neko voljan da preuzme deo asterionovog bremena pa da ga skinemo sa ban liste. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...