Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Ma daj.

 

Još jedna politička igranka Miloa& Vučka... Kakvi qr#cpalac BIA, tenzije , verske slobode i sl .

 

Ako ti policija jedne države garantuje bezbednost, ne postoji ni jedno jedino opravdanje da se ne ode na utakmicu + tenzije u Morači bi bile na maximumu zbog svih pređašnjih dešavanja u finalima i sukoba Bokan-Covic.

 

Tata igra na mnogo višem nivou.

Edited by John Dies at the End
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

Može da postoji zabrana vrha države ( a to je termin koji je Terry upotrebio ) da naši klubovi i reprezentacije ne igraju utakmice protivi timova i reprezentacije iz neke druge države, ali to ovde nije bio slučaj jer je KKP igrao protiv Mornara i sve bilo lepo.

Dalje, može postojati zabrana vrha države da naši građani putuju u neku drugu državu, što ovde takođe nije bio slučaj jer su ljudi tih dana išli i vraćali se u CG.

 

Ideja da vrh države ( a vrh države nije BIA nego vlada sa uredbom koju donese ), zabrani jednom određenom sportskom kolektivu da ode na jednu određenu lokaciju i da odigra tačno određenu utakmicu, je smešna.

 

Ne znam šta je pisala BIA, ali šta god da je, prilično sam siguran da nije "zabrana" , a i da jeste prilično sam siguran da za to nemaju ovlaštenja. Moguće da grešim.

Ne znam ni ja sta je sve bilo u dopisu BIA (osim one poslednje strane dopisa koji je i javno objavljen) ali je svakako bilo dovoljno ubedljivo da 50 ljudi vrati sa aerodroma neposredno pred ukrcavanje. Ocigledno je u dopisu pisalo nesto dovoljno ozbiljno za sta ne znamo ni ti ni ja, dovoljno ozbiljno da Covica odvrati od puta u Podgoricu i klasicnog zicera. KKCZ je u tom trenutku bila u mnogo boljoj formi od KKB, KKB ne bi igrao Martin(njihov najbolji igrac) a i Covic bi imao zicer da za bilo kakvu neregularnost povuce ekipu i registruje utakmicu za zelenim stolom. Nema sanse da bi Covic propustio ovakav zicer posle sve istorije u prethodne 2-3 seone. Mogao je samo da dobije odlaskom.

Svakako da BIA nije vrh drzave ali je vrhovni drzavni organ koji se tice bezbednosti nasih drzavljana. Njihove i usmene preporuke se verujem veoma postuju, a ne ovako zvanicni i pecatirani dopisi. Ja prvi bi poslusao tu odluku BIA iako i sam smatram da bi bio dovoljno bezbedan u PG. Neko ko bi bio odgovoran za 50 ljudi mislim da nije imao nikakvu sansu nego da poslusa preporuku.

KKP je igrao protiv Mornara u BGD gde BIA nije imala nikakve zamerke na bezbednost, za razliku od Podgorice gde su se danima sukobljavali policija i demonstranti i ne znam sto stalno ponavljas to, kada te 2 situacije nemaju nikakve veze.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sve bi to tačno da je Srb "normalna" , pravna i uređena država u kojoj se poštuju zakoni, a na čelu BIA je školovan i stručan kadar, a ne Bata Santos.

 

 

54 minutes ago, Cooper said:

Ne valja vam Vučić, a svima dao po 11850 dinara.

 

Uplata na racun: 16053*********6728 Iznos: 11.759,40 

 

Da budemo precizniji 😴

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

Što kaže kolega iznad, veći igrači su se tu pitali i CZ je tu iskorišćena za političke poene najviših glava u SRB. Sasvim druga stvar je što ta situacija nije izgovor da se CZ ne kazni zbog neodlaska. Već sam napisao zašto nije kažnjena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma sve ja tebe razumem i sam mislim da je to igranka na najvisem nivou. Ali isto tako mislim da KKCZ nije imao sanse u toj tata situaciji. Bio je zrtveni jarac. Kao sto se ni KKP ne bi pitao mnogo.

Jednostavno drzavni klub nema drugu opciju nego da poslusa odluku drzavnog organa. Bez obzira sto je keramicar potpisao taj papir.

Edit:

Barkley bio brzi.

Edited by ivan9 aka Laki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oprostite sto prekidam, samo bih nesto da dodam.

 

Provokatori su najjadniji ljudi na svetu. Ubedljivo. U svakom mogucem smislu. Mislim, da se hranis nerviranjem drugih ljudi, tuga bas.

 

Ja koliko shvatam moderaciju, takvih bednika nema na ovom svetom mestu, tako da je polemika uglavnom dzabe.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

I nemoj dalje.

 

Nije bilo ratno niti vanredno stanje. Igrači Zvezde nisu bili u opasnosti. Mogli ste otići i odigrati utakmicu ništa vam ne bi falilo. Ne postoji nikakvo naređenje iz vrha države da se ne igra utakmcia. Isto to kolo su igrali Partizan i Mornar i nije bilo nikakvih problema. Izmislio si većinu stvari iz posta na način kako to Čović obično spinuje.

Ili ste pičkice koje su se usrale, ili ste svesno pokušali da lovite u mutnom nepojavljivanjem na utakmici. Jedna od te dve tvrdnje je tačna, vi bolje znate koja.

 

Iako se slazem da je mec trebalo da bude registrovan sa 20:0 i oduzimanjem Zvezdi tog jednog boda (sto sad i ne bi bilo toliko bitno), postojao je taj dopis BIA da se preporucuje da se ne ide u Podgoricu.

 

To je uradjeno verovatno jer je Covic nazvao Gasica i ovaj mu je to izdao - nema nikakve logike da Zvezda moze da gostuje u Baru u trenucima kad je u CG napeto, ali ne moze u Podgorici. Covicev plan je prvo bio da iskoristi situaciju i na prvi znak divljanja sa tribina povuce ekipu i namesti kaznu za Buducnost. Naravno, rukovodstvo ABA lige nije zelelo da ucestvuje u svoj toj prici i njemu nije preostalo nista drugo nego da ne ode u PG.

 

Hocu reci, nista on nije izmislio, samo sve sto je napisao nije izgovor da se mec ne registruje sluzbenim rezultatom i klub kazni oduzimanjem jednog boda. Mislis da Bokan nije mogao da izdevstvuje procenu crnogorske agencije da je nebezbedno ici u BG i onda se samo ne pojave tamo? Mislis da bi se desilo da i dalje bude 2:2 i da mec bude odigran za mesec dana?

 

Sto se tice PO, to je vec provokacija Tegeltije i njegovih vernih pratilaca. Prirodno je da neko ne moze da odbije da se pojavi u PO - jer taj neko moze to da iskoristi za odmor u PO seriji, Zvezda igra EL pa je mogla da samo ne ode u PG jer im je ionako previse meceva. Regularan mec i nepojavljivanje tamo nema nista sa PO.

Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, goldberg said:

To je uradjeno verovatno jer je Covic nazvao Gasica i ovaj mu je to izdao - nema nikakve logike da Zvezda moze da gostuje u Baru u trenucima kad je u CG napeto, ali ne moze u Podgorici. Covicev plan je prvo bio da iskoristi situaciju i na prvi znak divljanja sa tribina povuce ekipu i namesti kaznu za Buducnost. Naravno, rukovodstvo ABA lige nije zelelo da ucestvuje u svoj toj prici i njemu nije preostalo nista drugo nego da ne ode u PG.

 

Ako je vec tako, zasto utakmica nije registrovana 20-0 za Buducnost, i gotova prica? Nego se 4 meseca drzi tema otvorenom. Kakva je to liga?

Link to comment
Share on other sites

uini je spiner prvog reda i ne treba nasedati na njegovo ucestalo pljuckanje KKP uvijeno kao satro neutralnog komentatora.

 

Teza da sve sto Tegi napise su nebuloze i teorije zavere je za njega aksiom, dok su drugi koji neke od tih stavova dele naravno idioti. Sve pet. Samo nas kolektivno zabole qratz sto on tako misli. Problem nastaje sto on veruje da zbog toga sto tako misli moze nama ostalima da deli lekcije na temu. E i za te lekcije nas posebno boli qratz.

 

Evo i primer od malopre i izjave tipa "ma da sns vas jebe a daje vam 3 miliona", koje su i zamisljene da naprave laznu sliku neutralnosti i navodnog pariteta, dok se preko plota sipa nemilice daleko vise od ta famozna 3 miliona. A da smo svi mi ostali ludi i da nam se lanci na rukama i nogama prividjaju.

 

Gle kurca, on je odlucio da smo mi team "ravna ploca" i onda nas poliva govnima. Safet je svojevremeno mislim to najbolje opisao. Parafraziram, Vucic je monstruozan u svim sferama zivota, samo se u sportu pretvara u nezapamcenog pravednika gde je sve ni po babu ni po stricevima. Hoce to.

 

Prodaj maglu burazeru nekom drugom, po mogucstvu nekoj odabranoj grupi retarda.
 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki John Terry said:

 

 

Ako je vec tako, zasto utakmica nije registrovana 20-0 za Buducnost, i gotova prica? Nego se 4 meseca drzi tema otvorenom. Kakva je to liga?

Zato sto se onaj isti kojem nije smetala tehnikalija koja je bila 4 godine dio pravilnika lige (i putem kojeg su vec donosile odluke glasovima ekipa ucesnika lige) odjednom sjetio iste pa klubovi koji su trebali da donesu odluku o toj kazni odjednom se ispostavilo da nijesu imali pravo glasa (Mornar, FMP) pa stoga nijesu mogli ucestvovati u bilo kakvom donosenju odluka jer su njihove glasove drzale ekipe koje vise nijesu ni dio ABA lige 😄

 

O ozbiljnosti lige od kako je vodi klubovi je smijesno vise i ozbiljno govoriti al je svima jasno kome takvo stanje najvise odgovara. Dok god je vode klubovi na ovakav nacin i dok je ona nestabilna u smislu loseg vodjenja, stalnog mjenjanja pravila, broja ucesnika lige, nedostatka discipline kod timova i navijaca, selektivnih kazni i nedostatka istih kad su potrebne, ostatak evropske kosarke ukljucujuci i tu EL ce gledati na tu ligu i timove kao faktore nestabilnosti dok istu pokusavaju da iskorjene iz svojih takmicenja. Koliko god mlatili da su problem pare i budzeti, svjedoci smo zadnjih godina nikad vecih ulaganja od strane timova koji su igrali tu EL a opet se to stalno mjesto izgubilo i postalo WC, ne zbog nedostatka para vec zbog nestabilnog i problematicnog vodjenja lige od strane istih tih klubova koji imaju ambicije da tamo igraju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTwister said:

Zato sto se onaj isti kojem nije smetala tehnikalija koja je bila 4 godine dio pravilnika lige (i putem kojeg su vec donosile odluke glasovima ekipa ucesnika lige) odjednom sjetio iste pa klubovi koji su trebali da donesu odluku o toj kazni odjednom se ispostavilo da nijesu imali pravo glasa (Mornar, FMP) pa stoga nijesu mogli ucestvovati u bilo kakvom donosenju odluka jer su njihove glasove drzale ekipe koje vise nijesu ni dio ABA lige 😄

 

O ozbiljnosti lige od kako je vodi klubovi je smijesno vise i ozbiljno govoriti al je svima jasno kome takvo stanje najvise odgovara. Dok god je vode klubovi na ovakav nacin i dok je ona nestabilna u smislu loseg vodjenja, stalnog mjenjanja pravila, broja ucesnika lige, nedostatka discipline kod timova i navijaca, selektivnih kazni i nedostatka istih kad su potrebne, ostatak evropske kosarke ukljucujuci i tu EL ce gledati na tu ligu i timove kao faktore nestabilnosti dok istu pokusavaju da iskorjene iz svojih takmicenja. Koliko god mlatili da su problem pare i budzeti, svjedoci smo zadnjih godina nikad vecih ulaganja od strane timova koji su igrali tu EL a opet se to stalno mjesto izgubilo i postalo WC, ne zbog nedostatka para vec zbog nestabilnog i problematicnog vodjenja lige od strane istih tih klubova koji imaju ambicije da tamo igraju.

Jbt ta osoba koju pominjes je bas ozbiljan igrac. Cudi me da nije do sada postao CEO Evrolige.

Mada neki ravnozemljasi misle da je siva eminencija i tog takmicenja...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Isiah said:

uini je spiner prvog reda i ne treba nasedati na njegovo ucestalo pljuckanje KKP uvijeno kao satro neutralnog komentatora.

 

Teza da sve sto Tegi napise su nebuloze i teorije zavere je za njega aksiom, dok su drugi koji neke od tih stavova dele naravno idioti. Sve pet. Samo nas kolektivno zabole qratz sto on tako misli. Problem nastaje sto on veruje da zbog toga sto tako misli moze nama ostalima da deli lekcije na temu. E i za te lekcije nas posebno boli qratz.

 

Evo i primer od malopre i izjave tipa "ma da sns vas jebe a daje vam 3 miliona", koje su i zamisljene da naprave laznu sliku neutralnosti i navodnog pariteta, dok se preko plota sipa nemilice daleko vise od ta famozna 3 miliona. A da smo svi mi ostali ludi i da nam se lanci na rukama i nogama prividjaju.

 

Gle kurca, on je odlucio da smo mi team "ravna ploca" i onda nas poliva govnima. Safet je svojevremeno mislim to najbolje opisao. Parafraziram, Vucic je monstruozan u svim sferama zivota, samo se u sportu pretvara u nezapamcenog pravednika gde je sve ni po babu ni po stricevima. Hoce to.

 

Prodaj maglu burazeru nekom drugom, po mogucstvu nekoj odabranoj grupi retarda.
 

 

vidi, možda i nije glupost to što tegi piše, možda je sve apsolutno tačno. 

 

jel možemo da se složimo makar da su u pitanju uglavnom nekakve teze i teorije, tj nije baš sigurno onoliko koliko i da je danas bio petak a sutra subota? 

 

ako možemo, onda je sledeći korak da razumemo kako na message boardu, misljenje koje je napisano ili pejstovano, jeste ujedno i poziv na diskusiju, odobravanje ili kritički osvrt, pa čak i sprdacinu. 

 

a kada su pejstovane teze tako dramatične, izazivaju i veću pažnju. 

 

ono što naslućujem da vi prizeljkujete, bi bilo najbliže nekom group chatu ili slacku jbmli ga. neko mesto za istomisljenike ali sama priroda foruma nije takva. 

 

plus treba imati u vidu da nije kao da dođe neko "sa strane" i baci rovca, nego vaš kapetan momčadi peca a onda se durite što se dešava commotion 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki John Terry said:

Ako je vec tako, zasto utakmica nije registrovana 20-0 za Buducnost, i gotova prica? Nego se 4 meseca drzi tema otvorenom. Kakva je to liga?

 

Iz istog razloga zato sto su i prosla divljanja na mecevima u PG prosla bez reakcije (osim divljanja na petom mecu u BG).

 

Liga nema autoritet ni nad jednom situacijom u kojoj se nadju dva "teskasa". Jedino sto oni mogu da urade je da traze nekakvo kompromisno resenje i to su uradili i ovog puta - umesto sto su kaznili Zvezdu, oni su preinacili odluku da njome ne budu mnogo nezadovoljni ni Buducnost ni Crvena zvezda.

 

1 hour ago, Isiah said:

Evo i primer od malopre i izjave tipa "ma da sns vas jebe a daje vam 3 miliona", koje su i zamisljene da naprave laznu sliku neutralnosti i navodnog pariteta, dok se preko plota sipa nemilice daleko vise od ta famozna 3 miliona. A da smo svi mi ostali ludi i da nam se lanci na rukama i nogama prividjaju.

 

Gle kurca, on je odlucio da smo mi team "ravna ploca" i onda nas poliva govnima. Safet je svojevremeno mislim to najbolje opisao. Parafraziram, Vucic je monstruozan u svim sferama zivota, samo se u sportu pretvara u nezapamcenog pravednika gde je sve ni po babu ni po stricevima. Hoce to.

 

Prodaj maglu burazeru nekom drugom, po mogucstvu nekoj odabranoj grupi retarda.

 

Vise puta si ponovio da te nije briga sta uini misli (da sad ne ponavljam iste reci koje si upotrebio), a ipak si ulozio puno emocija u ovaj odgovor i iskoristio reci poput "idioti, retardi, ludi".

 

Meni to govori da te ipak vredja sto je uini izneo stav kakav je izneo. I uopste ne razumem zasto je to tako - ako ti drzis da je tvoje uverenje mnogo drugacije od "zemlja ravna ploca", sta te briga sta ima da napise uini ili bilo ko drugi. Uini ne sme da koristi uvrede, ali on ima puno pravo da smatra da je neko uverenje isto sto i verovanje da je zemlja ravna ploca.

 

Vucic se ne bi pretvorio u pravednika ni da da Partizanu i Crvenoj zvezdi po 10 miliona. Ne bi se pretvorio u pravednika ni da da Partizanu 10 miliona evra, a Zvezdi 5. Da bi uopste poceli da pricamo o pravdi i sta je to pravda kada je rec o finansiranju sportskih klubova, moramo da vidimo sta je kriterijum kada govorimo da je nesto pravedno. Mozda ti i jos neki smatrate da klub koji ima najvecu istoriju treba uvek da ima najveci budzet jer kako je bilo u proslosti, tako treba biti zauvek, ali ne ocekuj da svi dele ovo misljenje.

 

Jer, sta ako je kriterijum broj navijaca u Srbiji? Sta ako je kriterijum da svakome ko igra prvu ligu Srbije ili srpsku superligu treba dati istu kolicinu novca? Sta ako je kriterijum sportski rezultat u ABA ligi, EC i EL?

 

Tebi smeta sto jedan klub u Srbiji ima vise novca od drzave od kluba za koji navijas, a sasvim ti je u redu da klub za koji navijas dobija milione evra da bi vracao dugove, nesto sto nijedan klub u Srbiji nije dobio. Nemoj posle da se cudis kada drugi iznesu misljenja i merila koja se ne poklapaju sa tvojim. Cini mi se da si samo ti ovde iznosio stavove da su svi oni koji ne misle kao ti ljubitelji Covica koje bas briga za bilo kakve principe i pravdu.

 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

vidi, možda i nije glupost to što tegi piše, možda je sve apsolutno tačno. 

molim te napisi sta nije tacno

koliko znam tegi veoma pazi kad izlazi sa bilo kakvim podacima bas zbog toga sto mnogi jedva cekaju da ga uhvate u nekoj netacnoj informaciji pa da krene masinerija sto medijski sto preko suda

tako je bar bilo, mozda se u zadnje vreme godina - dve nesto promenilo

veruj mi mnogi jedva cekaju da ga rastrgnu pri tome ne mislim samo na crveno belu stranu

Edited by ranzo
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Iz istog razloga zato sto su i prosla divljanja na mecevima u PG prosla bez reakcije (osim divljanja na petom mecu u BG).

 

Liga nema autoritet ni nad jednom situacijom u kojoj se nadju dva "teskasa". Jedino sto oni mogu da urade je da traze nekakvo kompromisno resenje i to su uradili i ovog puta - umesto sto su kaznili Zvezdu, oni su preinacili odluku da njome ne budu mnogo nezadovoljni ni Buducnost ni Crvena zvezda.

 

I eto, sad smo dosli do moje poente. Dakle niti ja branim Covica niti napadam Partizan i Buducnost. Ja samo kazem da je ovo uzasno i nikako vodjena liga. A ako je situacija cista i ako je Zvezda kriva za sve i neopravdano je izostala sa utakmice, onda treba biti kaznjena. Zasto nije? Da li samo da bi se zadovoljile sve strane ili i zato sto bas i nije Zvezda kriva vec je bila zrtva politicke igrarije?

Link to comment
Share on other sites

Dajte molim Vas, malo poštovanja i kulture kada pišete o dipl.Ekonomosti gospodinu Vladanu Telgetiji, da ne popijete ban kao ja 😴

 

Ipak je on najbolji i najobjektivniji  poznavaoc košarke na ovim prostorima, i novinar koji je uzor i svetonazor budućim naraštajima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li ste vi deca? do 10godina? ili sta? Ne mogu da verujem da se svadjate na 3 stranice o tome sto CZV nije otisla u Podgoricu. Ajd da se svadjaju navijaci Zvezde i Buducnosti, vec se svadjaju navijaci Zvezde i Partizana. Stvarno niste normalni vise. Mene kao navijaca Zvezde ne interesuje tema o Partizanu pa je ni ne posecujem, ne vidim zasto bi to neko radio ako nije navijac,(iako sam pratio Partizan kad je igrao u Ligi sampiona (Evroligi ) i bilo mi je drago kad pobedi ) ili bez obzira da sam navijac Partizana ne bih posecivao temu o Zvezdi. Ili izjave Tegeltije ili kako se vec zove. Nek pise sta hoce, internet je neogranicen. 

Stvarno su vam svima isprani mozgovi i obojeni mrznjom ( samo sto je to ipak umerenije iskazano jer postoje pravila foruma ). Verujem da bi se potukli kad bi se nasli zajedno za stolom.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uini said:

 

vidi, možda i nije glupost to što tegi piše, možda je sve apsolutno tačno. 

 

jel možemo da se složimo makar da su u pitanju uglavnom nekakve teze i teorije, tj nije baš sigurno onoliko koliko i da je danas bio petak a sutra subota? 

 

ako možemo, onda je sledeći korak da razumemo kako na message boardu, misljenje koje je napisano ili pejstovano, jeste ujedno i poziv na diskusiju, odobravanje ili kritički osvrt, pa čak i sprdacinu. 

 

a kada su pejstovane teze tako dramatične, izazivaju i veću pažnju. 

 

ono što naslućujem da vi prizeljkujete, bi bilo najbliže nekom group chatu ili slacku jbmli ga. neko mesto za istomisljenike ali sama priroda foruma nije takva. 

 

plus treba imati u vidu da nije kao da dođe neko "sa strane" i baci rovca, nego vaš kapetan momčadi peca a onda se durite što se dešava commotion 

 

Prvo, hvala ti sto si "pruzio maslinovu grancicu" :) to je, iskreno, jedan od velikih kvaliteta koje posedujes. Sad o temi.

 

Pre svega, ne poznajem ceo Tegijev opus niti ga tako detaljno pratim da mogu da odgovaram za sve sto napise, ali neretko iznosi precizne podatke i fakta. Naravno, i na njih se ponekad moze baciti drugacije svetlo, on sam ima svoju agendu (posebno od kada se lize sa Ostojom), ali sve to zajedno je po meni veoma daleko od teorija zavera, osecaja ili prividjanja. Obozava da proziva Zvezdase, veliki broj se i redovno peca, a ne mali broj ovde ga i osvedoceno mrzi, sto ne utice na (ne)istinitost onoga sto iznosi.

 

Mnogo puta smo ovde elaborirali da je ovo javni prostor i kao takav sve sto neko iznese je podlozno onome o cemu pricas. Medjutim, najveci broj ljudi na ovom delu pdf-a boravi iz navijackih opredeljenja i prevashodno prati desavanja vezana za klub koji mu je blizu srca. Znas odlicno da postoji slovo ali i duh zakona. Pa tako mozemo da se pravimo naivni bilo ovde bilo u nevirtuelnom svetu i da zarad tzv. legalisticnog pristupa zagovaramo neprirodne pozicije.

 

Nista ovaj post nece promeniti, no ostaje cinjenica da navijaci Zvezde redovno dolaze na temu o Partizanu, seire, izigravaju komicare i vaskolike budzetske eksperte. To je formalno naravno dozvoljeno, ali nije "u duhu" ovog prostora jer je vecina ovde da podeli radost i tugu u vezi "sopstvenog" kluba, a tek onda mozda da ponekad pecne ili baci pogled na drugu stranu. Stavise, blago receno to je neukusno i, koliko znam, ne desava se preko plota.

 

8 hours ago, goldberg said:

 

Iz istog razloga zato sto su i prosla divljanja na mecevima u PG prosla bez reakcije (osim divljanja na petom mecu u BG).

 

Liga nema autoritet ni nad jednom situacijom u kojoj se nadju dva "teskasa". Jedino sto oni mogu da urade je da traze nekakvo kompromisno resenje i to su uradili i ovog puta - umesto sto su kaznili Zvezdu, oni su preinacili odluku da njome ne budu mnogo nezadovoljni ni Buducnost ni Crvena zvezda.

 

 

Vise puta si ponovio da te nije briga sta uini misli (da sad ne ponavljam iste reci koje si upotrebio), a ipak si ulozio puno emocija u ovaj odgovor i iskoristio reci poput "idioti, retardi, ludi".

 

Meni to govori da te ipak vredja sto je uini izneo stav kakav je izneo. I uopste ne razumem zasto je to tako - ako ti drzis da je tvoje uverenje mnogo drugacije od "zemlja ravna ploca", sta te briga sta ima da napise uini ili bilo ko drugi. Uini ne sme da koristi uvrede, ali on ima puno pravo da smatra da je neko uverenje isto sto i verovanje da je zemlja ravna ploca.

 

Vucic se ne bi pretvorio u pravednika ni da da Partizanu i Crvenoj zvezdi po 10 miliona. Ne bi se pretvorio u pravednika ni da da Partizanu 10 miliona evra, a Zvezdi 5. Da bi uopste poceli da pricamo o pravdi i sta je to pravda kada je rec o finansiranju sportskih klubova, moramo da vidimo sta je kriterijum kada govorimo da je nesto pravedno. Mozda ti i jos neki smatrate da klub koji ima najvecu istoriju treba uvek da ima najveci budzet jer kako je bilo u proslosti, tako treba biti zauvek, ali ne ocekuj da svi dele ovo misljenje.

 

Jer, sta ako je kriterijum broj navijaca u Srbiji? Sta ako je kriterijum da svakome ko igra prvu ligu Srbije ili srpsku superligu treba dati istu kolicinu novca? Sta ako je kriterijum sportski rezultat u ABA ligi, EC i EL?

 

Tebi smeta sto jedan klub u Srbiji ima vise novca od drzave od kluba za koji navijas, a sasvim ti je u redu da klub za koji navijas dobija milione evra da bi vracao dugove, nesto sto nijedan klub u Srbiji nije dobio. Nemoj posle da se cudis kada drugi iznesu misljenja i merila koja se ne poklapaju sa tvojim. Cini mi se da si samo ti ovde iznosio stavove da su svi oni koji ne misle kao ti ljubitelji Covica koje bas briga za bilo kakve principe i pravdu.

 

 

Nije me briga sto uini misli, ako misli, da ne postoji nepravda u tretmanu blizanaca, ali me jeste briga kada se stav o nepravdi karakterise kao ravnozemljaski. Ja jos nisam sreo navijaca Partizana koji u nekoj meri ne misli ovo sto ja pisem o nepravednom tretmanu, koliko god da je "korektan". Nismo svi mi zajedno idioti i, obzirom da je ovo javni prostor, necemo ni da dozvolimo da se tako tretiramo.

 

U vezi kriterijuma za finansiranje problem je nedostatak kriterijuma. Da se ne pravimo nevesti bezveze, nema neki random klub vise para od drugih nego jedan konkretan od dva blizanca. Ova zemlja zivi taj duopol decenijama i sve se u sportu posmatra kroz tu prizmu, tako da je potrebno odrzati makar neki priblizan paritet dok se ne odluci drugacije. Praviti se da to nije tako je disingenuous i sa takvima ne zelim da debatujem. Moze i sve da se revidira pa da svaki klub u drzavi dobije isto, od Mladosti iz Zemuna do KKCZ. Ali to onda tako treba prvo da se odluci, pa onda i da se javno kaze. Ili sta god drugo da bude novi "sistem".

 

I molim da mi se ne prisivaju etikete tipa "svi koji misle drugacije su ljubitelji Covica" i slicno. Ovde je glavni problem Vucic a ne Slobin potrcko. Covic je najobicniji lowlife koji najbolje prelazi sa jednog zgarista na drugo i, da nema ovog prvog, ne bi bio nikakva posebna tema od znacaja osim mozda za navijace Zvezde koje je nesumnjivo zaduzio.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Stiletto said:

Poslednjih kamaru stranica topik KK Partizan, zaslugom moderacije ovdašnje, je postao Tata tema sa blatom do kolena. To što neki sa Zvezdine strane brda to zovu "šala, komika" ne znači da to i dalje nije smrdljivo blato. A da izvineš, postoje forumaši koji u blatu ne žele da se valjaju.

 

Na temi KK Partizan nema više Arsenija, nema više Beonegra, nema više gomile forumaša koji su pisali kvalitetne postove. Ostali su Safet, Barkli, Zoe i još par njih od kojih može da se pročita nešto kvalitetno i na zadatu temu. Sa Zvezdine teme forumaš nestane samo ako ga trajno banuju na nekom drugom delu Foruma, poput Taliesina. Ako budem morao da radim kao gong farmer da bih pročitao to malo što je ostalo da piše na temi KK Partizan, jer moderacija neće da se prihvati tog posla, onda grebi ga.

 

Generalno razumem tvoje nezadovoljstvo, probaću to kasnije da objasnim i svojim rečima, samo pojašnjenje oko nepisanja na KKP temi: to što je tema povremeno ovakva ili onakva zbog ovog ili onog, nije razlog zašto ne pišem, tj. vrlo retko pišem na toj temi. Što se tiče Bea, moguće je da je i on bio nezadovoljan nekim stvarima vezano za KKP temu, ali pouzdano znam da je mnogo više nezadovoljan radom i odlukama moderacije foruma generalno i mojim radom dok sam bio deo moderacije i da su to glavni razlozi zašto više ne piše.

 

Što se aktuelne teme tiče, pokušaću da objasnim svoje gledište. Iz ugla navijača Partizana (nisam neki reprezentativan primerak, ali nije ni bitno, i trebamo da budemo različiti, osim što nosimo šal istih boja na utakmici, za sve ostalo svako ima svoju glavu), već dugi niz godina osećam priličnu neravnotežu u smislu sadržaja koji iritiraju jednu ili drugu stranu. Kapiram da su osnovni razlozi značajna razlika u brojnosti, kao i činjenica da je većina ratobornijih i za fajt spremnih primeraka crno-bele vrste odavno otišla u neke živopisnije krajeve internet neba, ali to ne bi trebalo da bude opravdanje, a prosto i ne pomaže u smislu da mi manje smeta to što mi smeta.

 

Radi se o nekoj vrsti polutrola, light patkometrije uvijene u formu koja je granično prihvatljiva i blizu ivice bana, a koja se razliva i provlači kroz postove značajnoj broja ljudi koji se deklarišu kao navijači Zvezde, i koji se generalno smatraju manje-više korektnim forumašima. I kad pojedinačno gledaš takve postove, nisu sami po sebi toliko strašni i uglavnom ne daju dovoljno razloga za ban, ali na gomili se formira jedna opšta slika koja prilično smeta. Ja sam tokom godina par puta ukazivao na to i pokušavao na konkretnim primerima i situacijama da objasnim kako to izgleda, ali je davalo nikakve ili vrlo kratkotrajne rezultate pa sam odustao. Uglavnom, zbog već pomenute brojnosti i već pomenute situacije da je uglavnom neka pitomija crno bela raja ostala ovde, takve stvari najčešće prođu bez ili uz vrlo sporadične reakcije. I kad ne reaguješ na to, obično se nema volje ni da reaguje na flejming postove sa crno bele strane. To je ukratko to iz mog ugla. Iskreno, ne vidim kako taj problem može da se reši, moderacija to svakako ne može bez ozbiljnog pičvajza koji bi verovatno doneo više štete nego koristi. Ostaje da se zamole ljudi da malo povedu računa o tome kakvu reakciju će da izazove napisano ali cenim da to može da prođe eventualno kao početak vica. Uglavnom, dešava se takvo stanje stvari povremeno nekom dopizdi, pa onda ispadne gužva oko naizgled banalne stvari, a ekšli se najčešće radi o akumuliranom nezadovoljstvo koje povremeno izbije na površinu. Uglavnom, teško je to razumeti ako nisi u koži nas mučenih, ugnjetenih, aparthejdovanih grobara vezanih udova :classic_biggrin: , nešto slično se dešavalo navijačima Zvezde na b92 forumu tamoneke 2010-11., doduše u jednom kraćem periodu.

 

Uini ima, ajd' da tako kažem, moralno pravo da skače na ono što mu smeta sa crno bele strane, jer je jedan od retkih koji to radi i na drugoj strani. Ono što me je iznenadilo je da se i kod tebe druže uini sada provlači ta priča Kuper ovoono, da on ne piše tako ne bi ni ovaj ovako. Stvarno bi bio red da jednom prekinemo s Kuperom kao ultimativnim opravdanjem za sve napisano sa crveno bele strane, to ne može biti dalje od istine. Bilo je ohoho perioda kad na forumu nije bilo Kupera pa se ništa nije menjalo u načinu i sadržaju pisanja drugih ljudi. Menjala su se samo opravdanja kad nekom kažeš da nije u redu to što je napisao - trol brigada, keni, simple minds, tegi, tamo neki grobari u komentarima, ostoja, kurac-palac...uvek je neko kriv i uvek postoji opravdanje. Ej, ljudi, pišite šta hoćete i kako hoćete, vaša stvar, ali nemojte da se brukate sa opravdanjima zašto to radite.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Isiah said:

 

Mnogo puta smo ovde elaborirali da je ovo javni prostor i kao takav sve sto neko iznese je podlozno onome o cemu pricas. Medjutim, najveci broj ljudi na ovom delu pdf-a boravi iz navijackih opredeljenja i prevashodno prati desavanja vezana za klub koji mu je blizu srca. Znas odlicno da postoji slovo ali i duh zakona. Pa tako mozemo da se pravimo naivni bilo ovde bilo u nevirtuelnom svetu i da zarad tzv. legalisticnog pristupa zagovaramo neprirodne pozicije.

 

Nista ovaj post nece promeniti, no ostaje cinjenica da navijaci Zvezde redovno dolaze na temu o Partizanu, seire, izigravaju komicare i vaskolike budzetske eksperte. To je formalno naravno dozvoljeno, ali nije "u duhu" ovog prostora jer je vecina ovde da podeli radost i tugu u vezi "sopstvenog" kluba, a tek onda mozda da ponekad pecne ili baci pogled na drugu stranu. Stavise, blago receno to je neukusno i, koliko znam, ne desava se preko plota.

 

 

sve razumem, međutim, nije realno praviti se blesav ukoliko su stavovi & pejstovi "edgy" i hot takes provenijencije

 

ide od početka pandemije narativ na topiku prenesen iz medija i pr efforta kluba kako će nepravda biti ako partizan ne završi u el na osnovu aktuelnih rezultata. lično ne mislim da je to nepravda ali okej, postoje pro i cons na temu.

 

e sad, ta kampanja na topiku biva agresivna i vidljiva tj vidljivija iz dana u dan; sećam se da sam u nekom trenutku bio napisao, daj neka vam priznaju sve to, baš je mučno slušati.

mislim, s'jedne strane to je vaša stvar kozo nostra whatevs a s'druge, to je nešto što interesuje sve koji prate basket pa nije ludo to što imaš neko mišljenje i poželiš da adresiraš te svakodnevne vapaje.

 

onda nakon nekog vremena slede intervjui sa duletom - raskrinkavanje zašto se bgd kandiduje za f4, kako to potkopava partizan i zašto je nož u leđa kandidovanje za taj f4 eurocupa u novom sadu + pacovski kanali n stuff

 

tu je valjda i dalje normalno da pročitaš nešto i kažeš "hmmm, da, malo zvuči šašavo ali to su partizanovci, na njihovom topiku, koji inače posmatraju kao sakralni objekat, prave neke obrede, no biggie"

 

onda u danima raspleta ispade da je čović preko valjda vučićevog burazera organizovao koronu, ubedio i el i klubove koji se nešto pitaju da ne igraju takmičenja ove sezone i last but not the least, izlobirao da sastav timova bude isti kao ove godine.

 

eto i to je neka teorija koja partizanovcima možda zvuči logično - ali je zaista preterano očekivati da ovakve stvari ulaze u džentlmenski sporazum koji pominješ, nekako je teško ignorisati takve teme i stavove.

 

 

zato i rekoh u startu: ili prihvatite diskusiju pa i zajebanciju kada su ovako outlandish teze "na stolu" ili brate, kada vidiš da cooper ili neko treći postuje takvu stvar, raspravite to sa njim -> valjda je em lakše, em (valjda ) delite zajednički interes na topiku.,

 

 

3 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Ono što me je iznenadilo je da se i kod tebe druže uini sada provlači ta priča Kuper ovoono, da on ne piše tako ne bi ni ovaj ovako. Stvarno bi bio red da jednom prekinemo s Kuperom kao ultimativnim opravdanjem za sve napisano sa crveno bele strane, to ne može biti dalje od istine. Bilo je ohoho perioda kad na forumu nije bilo Kupera pa se ništa nije menjalo u načinu i sadržaju pisanja drugih ljudi. Menjala su se samo opravdanja kad nekom kažeš da nije u redu to što je napisao - trol brigada, keni, simple minds, tegi, tamo neki grobari u komentarima, ostoja, kurac-palac...uvek je neko kriv i uvek postoji opravdanje. Ej, ljudi, pišite šta hoćete i kako hoćete, vaša stvar, ali nemojte da se brukate sa opravdanjima zašto to radite.

 

verovatno je moja greška što ispada kao da apelujem da se kuperu zabrani nešto. naprotiv, ja mislim da je to potpuno primereno i u duhu foruma

 

ono što nije u duhu foruma, je da se ekipa ovde i na svojoj temi žali moderaciji, kada se, po njihovoj slobodnoj proceni pretera sa diskusijama i zajebancijama na teme koje su posađene na topiku i na kojima nisu ti ljudi dožli i rekli "ej kuperu, oladi malo, ne treba nam to"

 

 

ima ona hoćemo da se kresnemo ali da nam ne uniđe

 

ja sam za slobodu govora i diskusije. ali mislim da residents na partizanovoj temi vide tu temu kao neku autonomnu oblast, sa jako visokim stepenom autonomije, gde se može posaditi tako neka teza ali nije okej odgovoriti na nju, pogotovo ako nisi partizanovac

 

to je bilo sve što sam htela i što i dalje tvrdim

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...