Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

2 minutes ago, 21Barkley said:

Ne zezaj, južni, tema živi i neguje se već drugu sezonu i našla je svoje mesto takva kakva jeste. Ima više tema na kojima mogu da se opale slobodne forme po volji. Pritom je najveći problem upravo to da mu je nekoliko puta skrenuta pažnja a njega boli paja da poštuje šta mu se kaže.

 

Ok, onda sam ja pogrešno shvatio ceo koncept teme. U mojoj glavi je ona da se nasmejemo, pretežno sa pravim naslovima, ali ujedno da ostavi prostor i za sprdnju međusobnu ali i sa samim portalima kroz izmišljene naslove, jer kao što rekoh, svaki naslov onamo je mogao biti stvaran. Ja iskreno nikad nisam proveravao verodostojnost naslova, its all about fun overthere. 

 

Izvinjavam se što sam očigledno pogrešio padež, ali u mojoj glavi će ovo ostati prekomerno moderisanje zabave.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Crni Bombarder said:

Juzni,ja mislim opozitno od tebe.

Mislim da je tema otvorena da bismo se zabavili,ali i sprdali sa naslovima koji dolaze sa portala. Dakle od jednog dela srpskog sportskog dnovinarstva. Ako bi svako krenuo Kostinim stopama (a verujem da bi mogli mnogi kad bi hteli),topik bi bio potpuno obesmisljen. Obesmisljavanje diskusije je vid trolovanja.
Moguce da ja gresim,nesto propustam..neka mi neko onda otvori oci.

O duzini same kazne ne bih. Mozda je 5 dana puno,ali je bilo upozorenja da se sa takvom praksom prekine.

 

obesmisljavanje diskusije? 

kakva se konkretno diskusija vodi na tom topiku? topik se i bavi besmislom ovdasnje medijske paradigme i nema mesta na kome je povremeno trolovanje primerenije

 

pritom ne znam kome i na koji nacin moze da zasmeta benigna Kostina sprdnja, istina da nije preterano duhovit tip i naslovi mu nisu bas ingeniozni ali jbg, ne mozes ga banovati zbog loseg humora

 

mislim da je vrlo glupo ovo rigidno sprovodjenje pravila sluzbe i da Stondisha cesto ima slicne promasaje, jos gore je sto je on u principu organski trol a bavi se moderacijom

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, SunZero said:

obesmisljavanje diskusije? 

Ako obratis paznju,rec "diskusija" sam napisao tim iskrivljenim fontom,cime sam zeleo da istaknem da diskusije u pravom smislu na toj temi (naravno) i nema. 

Problem ili "problem" (kako ko gleda) nastaje onog trenutka kada jedan/vise/vecina forumasa pocne/u da izmislja/ju naslove po ugledu na one sa portala. Po mom misljenju time se citava ideja topika (a ideja je valjda ismevanje/karikiranje novinara i redakcija takvih portala) na neki nacin kompromituje. Kao sto sam vec rekao - ovo je samo moje misljenje i nigde nije uklesano da je ono ispravno.
(oko razloga za banovanje i duzine kazne nisam bas merodavan)

Suma sumarum.
Posto vidim da ima forumasa kojima smeta neka "rigidnost" na temi,predlazem da se Kosti skine ban i da se i njemu i svakom drugom forumasu dozvoli praksa pisanja naslova,pa da vidimo kuda ce nas sve to odvesti (mislim na topik i mislim sarkazma bez)

Edit:kada sam u originalnom postu naveo da je "obesmisljavanje diskusije = trolovanje",nisam se rukovodio samo konkretnim slucajem/situacijom,vec sam naveo jedan od primera/oblika trolovanja uopste.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Crni Bombarder said:

Posto vidim da ima forumasa kojima smeta neka "rigidnost" na temi,predlazem da se Kosti skine ban i da se i njemu i svakom drugom forumasu dozvoli praksa pisanja naslova,pa da vidimo kuda ce nas sve to odvesti (mislim na topik i mislim sarkazma bez)

 

Znaš kako, da je banovan zbog obismešljavanja diskusije pa i ajde... ali pošto je koliko vidim u suštini elementarno nerazumevanje teme u pitanju od strane podnosilaca žalbe, a osuđenom se posebno na teret stavlja umišljaj da prekršaj ponovi uprkos jasnom i nedvosmislenom upozorenju moderacije, kolega nije imao izbora, osim da kažnjenom udeli ispod svakog minimuma 5 dana banovine.

 

 

Znači još jednom, trolovanje teme koja se bavi ozbiljnim problemom je sekundarni problem u odnosu na umišljaj sa kojim je prekršaj učinjen, a to je u ovom slučaju primarno za kažnjavanje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Crni Bombarder said:

Posto vidim da ima forumasa kojima smeta neka "rigidnost" na temi,predlazem da se Kosti skine ban i da se i njemu i svakom drugom forumasu dozvoli praksa pisanja naslova,pa da vidimo kuda ce nas sve to odvesti (mislim na topik i mislim sarkazma bez)

Zašto? Što se lepo ne bi otvorila posebna trol tema na kojoj bi forumaši mogli da glume novinare Bljuca, neko bi možda napravio/okačio parodiju na neki video ili izjavu i tome slično? Bolje tako nego da se kvari nešto što funkcioniše već godinu i po.

 

Svima lepo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 21Barkley said:

Zašto? Što se lepo ne bi otvorila posebna trol tema na kojoj bi forumaši mogli da glume novinare Bljuca, neko bi možda napravio/okačio parodiju na neki video ili izjavu i tome slično? Bolje tako nego da se kvari nešto što funkcioniše već godinu i po.

 

Svima lepo.

Moze i tako.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 21Barkley said:

Zašto? Što se lepo ne bi otvorila posebna trol tema na kojoj bi forumaši mogli da glume novinare Bljuca, neko bi možda napravio/okačio parodiju na neki video ili izjavu i tome slično? Bolje tako nego da se kvari nešto što funkcioniše već godinu i po.

 

Svima lepo.

 

Ovom logikom (namerno blago karikiram) hajde da otvorimo Vox Populi na košarci? Bolje tako nego da se kvari nešto što je funkcionisalo? (a inače ni ovde očigledno ne funkcioniše bez podele ali ok). U svakom slučaju, shvatio sam logiku kojom smo došli do Kostinog bana, što je najvažnije. Druga stvar je što potpuno nisam saglasan sa tim, ali jbg, moj problem. 

 

 

Inače, u velikoj meri sam nezadovoljan i razočaran funkcionisanjem i vođenjem ovog foruma- od nekih odluka, preko odnosa moderatora/administratora sa ostalim članovima do nametanja nekih sistema vrednosti selektivno dosledno. U svakom slučaju, očekivao sam kada smo se selili sa b92 da se ovde stvori jedna zdrava sredina sa jakom osnovom kvalitetnih doprinosioca i kulturnih ljudi koji će da vuku kvalitet diskusije primerom, s obzirom da je većina/svi takvi i otvorila ovaj forum. Umesto toga, dobili smo ružan odnos na relaciji "uprava" - "članstvo" začinjeno sa nekim čudnim odlukama što je sve dovelo do odlaska ili smanjenog pisanja velikog broja kvalitetnih članova. Da se razumemo, ne mislim na sebe, ja sam mahom poslednje 2+ godine više čitalac nego učesnik u diskusiji, ali kada bi krenulo da se nabraja i vidi ko sve ovde sada fali, a bio je na kraju b92 / početku ovoga, zaključak sumnjam da bi bio ok bilo kome. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kakav stalking? Da li ja idem i komentarisem njegove postove?

Vucicevske metode koristis, pretis jer ti neko saborca proziva.

 

A sto ne odgovoris na prigovore oko floodovanja i trolovanja?

Ili da zovemo super-moderatora.

I kako uvek rasprava i zalbe oko jednog te istog clana? Jel smo svi mi ludaci, slepi ili nesto trece po tvom izboru?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

 

ne znam, južni misli na ekipu koja je mahom pola godine nakon transfera prestala da piše. možda to nije puno u kvantitetu ali jeste u kvalitetu 

Sad me jebeš ... napisao sam da fali dosta dobrih forumaša koji su otišli poslije prve stvari koja im je zasmetala. Moglo je to biti na samom startu a moglo i pola god kasnije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ne sam Safete said:

Sad me jebeš ... napisao sam da fali dosta dobrih forumaša koji su otišli poslije prve stvari koja im je zasmetala. Moglo je to biti na samom startu a moglo i pola god kasnije.

 

6 hours ago, Ne sam Safete said:

Slazem se Juzni da fali dosta dobrih forumasa, medjutim ne mogu da se otmem utisku da se jedan dio tih istih ljudi ponasao kao 'uvredjena mlada'. Odlazili su cim prva stvar nije bila kako su oni zamislili da ce biti na novom forumu.

 

6 hours ago, Ne sam Safete said:

Ne sumnjam, samo mislim da bi mnogi jos uvjek pisali da nije bilo selidbe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vamos Laki said:

Kakav stalking? Da li ja idem i komentarisem njegove postove?

Vucicevske metode koristis, pretis jer ti neko saborca proziva.

 

A sto ne odgovoris na prigovore oko floodovanja i trolovanja?

Ili da zovemo super-moderatora.

I kako uvek rasprava i zalbe oko jednog te istog clana? Jel smo svi mi ludaci, slepi ili nesto trece po tvom izboru?

 

Kad objasniš ovo 'svi mi' onda možemo da nastavimo da pričamo.

Vas nekoliko ste se nakačili na Stondishu i ne puštate, dugo smo već ignorisali takve stvari.

 

To što Stondisha voli da piše ne znači da je njegovo pisanje floodovanje, trolovanje još manje.

Sledeći put reportuj kad vidiš takav pattern pa ćemo razgovarati, ovako nećemo.

 

Nikom ja ništa ne pretim, samo je već postalo degutantno prozivanje čoveka na ovakav način. 

 

Tvoj pik na moderatore je zanimljiv, ovde napadaš Stondishu, na tenisu Lavrnju. Da nije možda problem i do tebe?

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...