Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

8 hours ago, Tamburinjo said:

... da ne budem glup i drustvu da pitam jopet. U cemu je fora sa Vinijevim napusavanjem Tita onom stvari? Vidim pis zivi na taj post, pa da i ja jadan skapiram foru. 

Pogledaj na temi "bivši igrači KKP" dijalog "malog Safetovog" i Lesora na Instagramu.

Link to comment
Share on other sites

Dule, sve kul za ban, ali sledeci put nemij izmisljati i lagati za razlog. Da malo pratis vise druge kosarkaske klubove osim sto strazaris dal ce iko da se usudi da kaze da Partizan ima jak tim znao bi da kad sam napisao i Igokeanci dovode igraca sa preko 100 meceva tu nisam ni pomislio na Partizan vec na tim iz Laktasa koji je doveo takvog igraca. Dakle nikad nisam nazvao Partizan Igokeom to nazivanje drugim imenom klubova je mantra nekih drugih ali to ne banujes. Dakle , sve ok ali samo ne trazi izmisljeni razlog.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da sam ovo preuzeo na sebe, bice onda kada ja donesem odluku u dogovoru sa moderacijom.

Nema potrebe da se raspitujes, bilo ko a ni ti, a pogotovo jer nisi nikako povezan sa ovim. Smatraj ovo light upozorenjem... svaki sledeci komentar ce biti zvanicni warn.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dugo ste cekali, hvala na strpljenju! 😉 

 

Ovom slucaju smo pristupili detaljno jer je u njemu ucestovao i jedan clan moderacije (@Skyglider), pa sam se, pored moderatora, i ja ukljucio kako bih moderisao i ubrzao unutrasnju diskusiju a istovremeno i odrzao timsku hemiju koja vlada u moderaciji. Ako nesto nije ok, ja preuzimam odgovornost.  

 

Nismo imali ovakav slucaj ranije, nadam se da ih vise i nece biti. Svi smo ljudi, pa mogu da razumem da imamo svoje zute minute. Na kraju krajeva, svi mi ovde dolazimo da bi citali i pisali kao i regularni clanovi foruma. Moderacija/Administracija nikome nije posao i radimo ovo dobrovoljno. Medjutim, moderacija mora i da bude primer kako se diskutuje i ni na koji nacin ne sme doprinositi losoj diskusiji ili atmosferi. 

 

Sa @Skyglider-om je obavljen razgovor na podforumu moderacije, izneo je svoje misljenje, shvata gde je pogresio i gde smatra da su drugi pogresili. Takodje, trudili smo se da sto vise moderatora iznese svoje misljenje pa je usled toga donosenje konacne odluke potrajalo duze (a nije pomoglo ni to sto su neki clanovi nastavljali diskusiju). Olaksavajuca okolnost je to sto se incident nije dogodio na delu foruma koji on moderise. Takodje, ovo mu je prvi ispad te vrste. 

 

Razmotrene su i reakcije i ostalih ucesnika na koje je takodje bilo primedbi, kao i kasnije reakcije onih koji nisu ucestvovali direktno u incidentu vec su se naknadno prikljucili. 

 

 

Uzimajuci sve ovo u obzir, slozili smo se oko sledecih odluka:

  • @Skyglider-u se dodeljuje WARN zbog generalizacije i vredjanja (ne na licnom nivou, vec nazivanja jedne nacije "umobolnom"). Poredjenje ovog slucaja sa slucajem Bek-a (ban na 8 dana) nije skroz na mestu jer je u onom slucaju bilo ponovljenog upozoravanja clana koje je kompletirano sa nazivanjem jedne nacije gestapovskom, nacistickom ili kako vec, zbog cega je usledio taj ban. U slucaju ponavljanja prekrsaja, kazna ce biti drasticnija a automatski ce se preispitati i moderatorski status.  
  • @Dropkick Murphys i @Squabbit - kao neko ko je prakticno prijavio ovo, hvala vam na tome. Takodje, molba za ubuduce da kada nesto prijavite ne produbljujete dalji incident. Zapravo, prijave radite preko Report sistema koji tome i sluzi (neki clanovi ga fino koriste, i mene su prijavili tako da ne vidim zasto ne bi prijavljivali moderatore, niko nije zasticen - zaista, slobodno reportujte). Inace, dolazimo u situaciju da se incident produbljuje i posledice po sve mogu biti samo gore.
  • @Dropkick Murphys@Squabbit, @Green23 za dalju diskusiju i eskaliranje situacije, sa izjavama na granici licnog vredjanja jer su u formi pitanja, ovoga puta imate samo usmeno upozorenje. To ne znaci da ce ovo nadalje biti tolerisano. 
  • @John Dies at the End - slicno kao i @Green23 ulazis u raspravu bez potrebe, a nisi reporter, vodis dalju diskusiju i eskaliras situaciju, sa izjavama na granici licnog vredjanja a da pri tom cak i ne vodis racuna o formi i dodajes jos epiteta u svoju izjavu. Dodatno, ti nastavljas raspravu i to nakon 2 upozorenja koja su bila izrecena da se to ne radi. Zbog svega toga WARN
  • @SunZero@Tamburinjo, @Južni - samo ste jednom upali u diskusiju, neki pre, neki posle 1 upozorenja, za vas samo molba da to vise ne radite kad zaista nema potrebe. Postujemo misljenje svih clanova, slobodni ste da ga uputite i kroz Report ili kroz poruke (ako smo vec rekli da je situacija takva da je necemo dalje produbljivati dodatnom diskusijom na temama za moderaciju PDFova). 
  • @medobrundo - upadas u diskusiju nakon cak 2 upozorenja da se to ne radi (kao i @John Dies at the End samo bez vredjanja). Iskusan si i znas sa cime se moderatori bore. Zbog toga samo usmeno upozorenje

 

Ovim zatvaramo ovaj slucaj.

 

Tema se otkljucava iskljucivo za dalje funkcionisanje ovog PDFa. Ukoliko ima nekih pitanja/komentara/kritika/predloga u vezi sa gorepomenutim odlukama, uputite ih meni a ja cu prebaciti na internu diskusiju moderacije. I dajte mi malo vremena da odgovorim (ili odgovorimo) - i ja imam dusu, na odmoru sam. 

 

Hvala!

M

  • Like 15
  • Thanks 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo što kaže uini, i ja mislim da nije hteo da uvredi Đanu. Da je bilo ko drugi izvalio foru, ili bar neko ko je među starijim članovima foruma, niko ne bi ni trepnuo. E sad, ovaj ima neku reputaciju, pa svi odmah posumnjaju na nešto drugo, pa i ja sam prvobitno. Kako god, mislim da treba razmisliti o skidanju bana, mada neće to biti neki gubitak za forum.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...