Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

@x|o

 

@Dropkick Murphys i ja se izdogovarali na pp da ostavimo u isto vreme slicne sadrzine ali sa potpuno istom sustinom postove, samo da te malo istrolujemo i da ti napakostimo.

 

Sujeta nam proradila pa zato revansizam i te foritce.

 

Drope, necemo vise ovo da radimo. To sto nam je, po x/o-u suzena svest i sto nam je karakter takav kakav jeste, nemamo pravo da na ovaj nacin budemo osvetoljubivi i pateticni.

 

Sta da se cini, covek nas skontao tj nase motive za pisanje onih postova ... jbg nekad prodje nekad ne, kod njega to definitivno ne prolazi.

 

Mislim da je pravi trenutak da mu se izvinemo, po mogucstvu u isto vreme, sibni pp kad budes spreman.

 

 

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, x|o said:

 

Nema tu nikakve potrebe za kontanjem. Samo najobicnija konstatacija na osnovu prilozenog. 

 

ima jos jedna stvar kad je kontanjetm u pitanju, koje povlaci sa sobom jednodimenzionalnu svest, tacnije da ne cepidlacimo nego da to nazovemo pravim imenom - pltkoumnost iliti suzenu svest jer to si na kraju krajeva i mislio, zar ne?  

 

elem, ovde se uopste ne radi o dropu, meni ili bilo kojem drugom forumasu koji se uklapa u te tvoje "grupice, likove i pojave", a kojima ti s vremena na vreme radis psiholoske profile, vec iskljucivo o tebi.


 

Spoiler


 

 

da ti pomognem, iz moje vizure, ti si u ovom simbolicnom klipu lik koji je upao u grupicu i voli jabuke.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je kako su skoro svi ovde u svojim očima face poput glavnog lika iz ovog filma (koji je btw. veća fikcija od Batman-a i Spiderman-a, a Superman je ipak priča za sebe 😀), a kad se izdvoje iz svojih grupa, vidiš da oni u suštini nemaju ništa posebno zanimljivo, pronicljivo niti duhovito da kažu. Obično se sve svede na kojekakve doskočice i kao na KKCZ temi "vepar, gnom, isprdak" i slične primitivizme.

 

Ali razumem je to.

Ovo je Srbija, a to su sve posledice okolnosti.

Edited by Noćna mora B92 fantazera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Sprivel said:

Ovaj xo tako s vremena na vreme vaskrsne kako bi ljudima solio pamet. Secam se onomad kad me je nicim izazvan zajahao, pa sam morao da ga nadojim i posaljem nazad na “Kladzu”.
 

Sa njim se ne slažem oko dosta stvari, ali mora se priznati da ima fine tipove i veliki procenat istih prođe.  😄 Hvala mu na tome

Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2019 at 4:31 PM, x|o said:

Sto se tice ovog Majaka, sa njim sam na starom forumu imao DIREKTNU konverzaciju upravo o ovome sto i sada pokusava da uradi("samo citam, ne ucestvujem, pa cu prijaviti forumase koje ne zelim da citam, jer mi smetaju pri citanju"), tako da znam o cemu govorim. Samim tim, nema potrebe da se bez veze spustate na taj nivo patetike, jer, eto, uvjerenja ste da pisem naslijepo. Al' upravo taj vas nacin razmisljanja i "govori" neke stvari o vama, vasem nivou svijesti i karakteru. Sto opet znaci da ni najmanje nisam pogrijesio u procjeni. Meni uopste nije problem da ovdje direktno imenujem, bas kao sto mi ni uzivo nije problem da svakome direktno u oci kazem ono sto mislim i sto zelim. Uostalom, ovdje sam i te kako direktno imenovao.


Zdravo, xoxo sa starog foruma! Koliko se ja sećam, ja sam ti odgovorio da ti su postovi besmisleni i za moj ukus predugački za čitanje (to je bilo na temi za reprezentaciju) i da sam te stavio na IL. Dakle, nisam tražio tvoj ban ni putem report-a, niti otvoreno. Ako sam nešto pogrešio, ti me ispravi jer onaj stari forum ne znam ni kako bih pretražio.

Sad sam pročitao tvoje postove ovde pažljivo i mogao sam isto tako bez razloga da te uvredim kao ti mene, npr: "Sad se zove "XO", što na je internet jeziku emotikon slepca koji vrišti, znači opet besmislen post." Mislim da za tim na forumu kao instituciji nema potrebe, pogotovo nekoga pamtiti samo po zlu, već pokušaj da sudiš objektivno. Npr, jedan od mojih prvih postova na starom forumu je bilo kada sam reagovao na poster Lakija u kome je pljuvao neke od naših igrača, pa smo ušli u svađu na forumu. Sad ga gledam kao prijatelja i kolegu i preko PP i preko javnih diskusija.
Evo, neću sad da te stavim na IL, čitam sa pažnjom tvoje postove i kad god imam vremena, tu sam da ti odgovorim.

Link to comment
Share on other sites

I kako bi sad trebalo da repliciram, a da likovi poput Majaka shvate sustinu, a da upis ne dozive kao uvredu!? 🙄

 

Nemam pojma o cemu ti ovdje pricas i zasto mi se uopste i obracas u tom kontekstu, odnosno zasto pricas o svemu drugom osim o ovome o cemu je trenutno rijec!? Zaista nema potrebe da se bavis sufliranjem i da ti mene nesto upucujes u "forumske odnose". Znam ja veoma dobro i kakvi su ljudi, jer sam se nagledao svakakvih ljigavih pojava, a znam i kakvi su forumasi. Prvi put na jedan forum registrovao sam se 2000. godine i imam sasvim dovoljno iskustva sa raznoraznim personama koje su se, krijuci se iza forumskog nicka, uvijek junacile, pokusavale da se bave jeftinim psiholoskim forama i nekim pokusajima intelektualnog nadje*avanja. Nagledao/nacitao sam se svakakvih mogucih upisa u kojima su se mnoge "pojave", veoma diskutabilnog karaktera, hvalile izmedju sebe, jedna za drugu objasnjavale da se tu radi o "vickastoj, ultrazanimljivoj, inteligentnoj, itd..." osobi. Tako "vickast i zanimljiv", po pisanju drugih, bio je i jedan Slovenac koji je svojevremeno visio na nekada izuzetno posjecenom bettingadvice forumu, pa je na kraju pobio porodicu, a onda jos stosta uradio da to i prikrije. Dakle, imas svoj profil i bavi se svojim upisima, a ne da objasnjavas sta je forum i kako bi trebalo da izgledaju forumski odnosi.

 

Jer, ovdje si post nafilovao patetikom, a prethodni post zapoceo ovako...

 

On 12/19/2019 at 1:40 PM, Laki_Majak said:

Boro (Noćni Smoro) 

 

Je l' to taj "institucionalni odnos", tvoj "uzviseni" nacin obracanja drugim forumasima? Objasnjavas jedno, patetises, a radis sve suprotno od onoga sto pricas. Takodje, sam si, jos na starom forumu, govorio da samo citas forum, ne ucestvujes u diskusijama, a onda k'o takav (prakticno neaktivni clan foruma) dodjes i zas*ravas sa upisima u kojima objasnjavas da ti smetaju dugacki postovi. Dakle, ti, koji bukvalno ne ucestvujes u diskusijama, ovakvim upisima si se prakticno pos*ao po svakom forumasu koji odvoji svoje vrijeme za duze postove. I onda ti, kao, objasnjavas sta je forum...

 

Dalje, o kakvim banovima, IL...pricas? Ko je rekao da si trazio ban za mene? Uopste nisam govorio o sebi. Ti ovdje pokazujes da uprkos tome sto ne pises mnogo, ne znas ni sta si naskrabao u tih nekoliko postova koje si ostavio, a kamoli da znas kome si ih uputio. Trazio si da se banuje jedan drugi forumas, jer, eto, ne zelis da citas ono sto on pise, iako u samom upisu nije prekrsio nijedno pravilo foruma, osim sto je njegovo misljenje odudaralo od tvog misljenja. Ja sam u tu diskusiju usao jer su mi iritantne takve pojave i jer je bijedno to sto pokusavas da uradis. A to da li ces ti mene staviti na IL listu, da li ces me citati ili sta vec, to me uopste ne interesuje. Ne znam otkud si uopste dosao na ideju da to provlacis kroz pricu. Ovdje se radi o tome da ti vec nekoliko puta radis potpuno istu stvar, nicim izazvan uleces i trazis da se odstrani drugi forumas, jer tebi smetaju takvi upisi pri citanju, samo zato sto ne pisu ono sto bi ti zelio da citas. Ova poslednja recenica je bukvalno sustina cijele price. A tebe uopste ne poznajem i poznat mi je samo nick iz te diskusije.

 

Jer, vidis, npr. ja i pored nekih dugih postova sjecam se skoro svega sto sam pisao, i ovdje i na starom forumu. I ne samo to, vec se sjecam i kome je sta bilo upuceno. Samim tim, znam da Sprivel ovdje pise budalastine i znam da laze kada prica o nekom "jahanju" i "soljenju pameti". Al' od skolskog primjera trola i nije za ocekivati nesto bolje, jer upravo je on tada zasluzio ban, s obzirom na to da mi je uputio direktne uvrede. Da sam ja njega zaista zajahao, drugacije bi sve to izgledalo. A u krajnjem slucaju, samo na konto takvog vrijedjanja bi sigurno dobio ban, da je meni u interesu da se ganjam sa takvim osobama i da ih prijavljujem. Lika sam spomenuo u diskusiji kada je bila prepucavacina u kojoj su pojedinci optuzivali neke forumase sa teme KK Partizan da provociraju sa upisima. Abrahama sam tada upitao kako je moguce da mu smetaju takvi upisi, a kao ne vidi da na suprotnoj strani Sprivel zatrpava temu sa slicnim upisima. Rekao je da ga uopste ne cita, jer ovaj ostavlja samo one-linere. Ja sam se nadovezao sa komentarom da je ipak nemoguce da bas nijednom nije naisao na Sprivelove provokacije, jer ih je bilo poprilicno. I to je manje-vise to. Tako da, ovi pokusaji trola sa jeftinim uletima su poprilicno bijedni. 

 

Al' lijepo je vidjeti da su ovi dugogodisnji smaraci iz standardne ekipice sami istupili ovdje. Eto, i oni i te kako znaju na koga se sve odnosilo. Zato su odmah po inerciji i poceli da ulecu, jedan za drugim. To je to, bukvalno. Na ove ovdje dodati Djurasa, Losmia...Ima jos par njih. Knipex i Djuras svojevremeno onako pompezno i melodramaticno bili zavrsili sa forumom, pa se ipak vratili, a sad ovaj prvi, kao, nesto prica o smaranju (ozbiljna ironija), dok ovaj drugi svakog mjeseca, po nekoliko puta, nicim izazvan dolazi samo da provocira McLeod-a i da trazi ban za njega, bez ustezanja. Moderacija ne reaguje na sve to. U knjigu od dva toma ne bi stalo kada bih poceo da pisem koliko puta je svaki od njih ucestvovao u navlacenju bana za druge forumase. Jedni onako suptilnim uletima sa strane u trenucima kada ovi drugi direktno i agresivno traze taj ban. Malo koji ban je prosao bez njihovog kolektivnog orgijanja na ovoj temi. Kalisteniki ovdje smetaju price o "grupicama", a ne smeta mu kad ovi smaraci prave i izlistavaju neke svoje imaginarne grupice (Nesa, Boro, Sarac, ja...). Naravno da mu tada ne smeta, jer se fura retorika koja njemu odgovara. K'o da je takvim likovima uopste i bitno da li su neke od njihovih standardnih budalastina (poput one da sam ja, kao, bot Nebojse Covica) tacne. Bitno je da se vrti nametnuta prica koju zeli da cuje. Naravno da mu nece smetati upis "hocu kakim-necu kakim" Knipexa, koji veoma perfidno, onako sa strane, radi ono sto je radio i na starom forumu, pa i ovdje onako suptilno ostavlja prakticno besmislen komentar samo sa ciljem da dodatno potpali i da eventualno "pogura" moderaciju u odredjenom pravcu. Sve vec vidjeno (a nije mu prvi put da to radi u mom slucaju). Neki(npr. medobrundo) su bar znali kad pretjeraju, znali su da upute izvinjenje, ostali su dosljedni oko odredjenih odluka i meni je npr. zao sto on vise ne pise, jer sam nerijetko citao njegove postove koji su bili vezani za tematiku, dok ostatak ove grupice o kojoj se sada diskutuje redovno preskacem i nikada im se ne obracam dok oni sami iz nekog razloga ne osjete poriv da se meni obrate, pri cemu njihovo misljenje vec odavno nema nikakvu tezinu. 

 

Na kraju, velika ironija je to sto sve ovo nije imalo apsolutno nikakve veze sa mnom, sto opet sasvim dovoljno govori o njihovim (jedinim) motivima ovdje, jer ne znaju gdje bi drugdje ispisali ovoliku kolicinu budalastina i pokusali da se razracunavaju. Patetika u svom najcistijem obliku. Ja sam se ovdje bavio konkretnom situacijom, jer sam vec bio u istoj diskusiji, sa istim likom, dok su se "prozvani" poceli baviti gomilom nekih opstih stvari, spustanhem na licni nivo i pisanjem potpunih besmislica samo iz revansizma. Lijepo je sto su se sami ukazali. Vec sam rekao, kad god budem imao vremena ili kad mi jednostavno dune, uvijek cu reagovati na ove (sve ucestalije) pokusaje zaje*bavanja, vrijedjanja i navlacenja na ban drugih forumasa zbog drugacijeg misljenja. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, x|o said:

I kako bi sad trebalo da repliciram

 

Za pocetak da pokusas da svoje misli artikulises i srocis ih u nekom razumnom broju karaktera, jer ovo nije tvoj blog, dnevnik ili kolumna u nekom super opskurnom magaznu koji bi ti izdvojio ovoliko prostora. Pobogu, pa ko je toliko zaludan da moze sebi da priusti da procita ceo ovoliki post random tipa na internetu.

Ovo je diskusioni forum, monolozi se nikako ne uklapaju u taj koncept

Edited by threepwood
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, threepwood said:

 

Za pocetak da pokusas da svoje misli artikulises i srocis ih u nekom razumnom broju karaktera, jer ovo nije tvoj blog, dnevnik ili kolumna u nekom super opskurnom magaznu koji bi ti izdvojio ovoliko prostora. Pobogu, pa ko je toliko zaludan da moze sebi da priusti da procita ceo ovoliki post random tipa na internetu.

Ovo je diskusioni forum, monolozi se nikako ne uklapaju u taj koncept

 

Nije ti ovo Twitter, rođače. :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, x|o said:

Na kraju, velika ironija je to sto sve ovo nije imalo apsolutno nikakve veze sa mnom, sto opet sasvim dovoljno govori o njihovim (jedinim) motivima ovdje, jer ne znaju gdje bi drugdje ispisali ovoliku kolicinu budalastina i pokusali da se razracunavaju.

 

 

Uf... Post iz Svetog Pisma, samo stara edicija bez redakcije i redukcije. Najsmešnije je što krenulo kao "kako da te ne uvredim", a onda se sve svelo na to da sam patetičar koji patetično (i retko :)) piše samo kada mu se ne čitaju dosadni i dugi postovi. To je možda bilo tako pre koju godinu kada sam to napisao na starom forumu, sad sam se - iako zli i pritom patetični forumaš - aktivno uključio u diskusiju, kao što i sam možeš da primetiš.

 

Slažem se da je od mog početnog (i patetičnog) posta ovo postala jedna velika ironija i krivo mi je što je otišlo na tu stranu. Najveća ironija je što sam se žalio na forumaša koji guši jednu temu, i onda si se ti pojavio ovde. Ne bih te dalje mučio svojom patetikom i stavio bih tačku sa svoje strane na ovu konverzaciju. Ostaj mi zdravo i slobodno monologiraj i dalje po bespućima foruma internet sveta.
 

5 hours ago, Ne sam Safete said:

Nevezano za ovu raspravu, lose mi je sto se dugacki postovi u startu predstavljaju kao nesto lose.

 

Jedino sto bi trebalo da se ocjenjuje je kvalitet.


Apsolutno se slažem. Samo ovde se ne radi o dužini, već baš o kvalitetu posta. Postove Princetona i madafake bih mogao da čitam i kad bi posekli pola šume da bi se odštampali na papiru, isto kao i postove npr. Arsenija Pešića ili gotivca Beonegra sa druge strane brda. Bora, pa i sad xo jednostavno ne koriste niti srpski niti internet jezik na način koji ide uz diskusioni forum.  

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ne sam Safete said:

Nevezano za ovu raspravu, lose mi je sto se dugacki postovi u startu predstavljaju kao nesto lose.

 

Jedino sto bi trebalo da se ocjenjuje je kvalitet.

 

Dugacki postovi ne predstavljaju nista lose kada je nekome cilj da samo napise svoje misljenje o nekoj pojavi, "da olaksa dusu kako bi se reklo".

 

Na kosarci su takvi postovi cesti posle meceva kada se sabiraju utisci, na takve postove se uglavnom odgovori odobravanjem.

 

Losa je praksa da se pisu duzi postovi u raspravi koja je duza i u kojima se razmenjuju replike. To je svesna ili nesvesna taktika da se "protivnik" izbaci iz rasprave i stekne utisak da on nema sta da odgovori.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...