Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

10 minutes ago, NMX said:

@moderacija

 

Je l može nekako i večeras da ne radi forum, kao u nedelju veče?

 

Bukvalno sam na ivici da pišem stvari koje nikada nisam pisao na forumu :frusty:

 

ja vec duze vreme pokusavam da zaradim trajni ban ali sta cu kada me moderacija stiti

prilicni sizofrena situacija jbg

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Jeste da nije tema za to, ali moram da prokomentarisem. 

 

Pri kraju derbija opsujem socno i kazem "e necete me Covici videti u hali dok ste tu!" i jos svasta nesto sto je za trajni ban 😄 

 

I onda nesto vise od 24h posle, pobedim u ovom kolu ABA fantazija i dobijem da biram 2 karte za utakmicu po izbor. Ali samo Zvezda i Mega igraju u Beogradu, a ipak gledao bih manji hrkljus (Zvezda-Mornar vs. Mega-Cibona). Tako da eto me mozda u hali opet...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Gudura said:

Jel moze neka dobra dusa da mi objasni kako da stavim ona dva bota na IL, tehnicki sam polupismen, a palci mi prokrvarili od skrolovanja? Hvala

 

Kliknes na tri crtice u gornjem desnom uglu,pa account,pa na ignored users. 🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MetalHead said:

Jeste da nije tema za to, ali moram da prokomentarisem. 

 

Pri kraju derbija opsujem socno i kazem "e necete me Covici videti u hali dok ste tu!" i jos svasta nesto sto je za trajni ban 😄 

 

I onda nesto vise od 24h posle, pobedim u ovom kolu ABA fantazija i dobijem da biram 2 karte za utakmicu po izbor. Ali samo Zvezda i Mega igraju u Beogradu, a ipak gledao bih manji hrkljus (Zvezda-Mornar vs. Mega-Cibona). Tako da eto me mozda u hali opet...

Ekskluzivno - lajv Lakijevog urlanja na Fitjka direktno na Vorumu.:s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pratim i to cesto samo letimicno svega nekoliko tema: KKP, ABA, KKCZ kad izgubi 😄 i Vox.

 

Ne mogu se oteti utisku da znacajan broj nikova koje sam voleo da citam vise ne pise ili to cini sve redje. Takodje, uz povremene izuzetke sam kvalitet upisa i ono sto bi se moglo podvesti pod ”vajb” poprimaju isprazan ton.

 

To moze imati razlicite uzroke, od smanjene zainteresovanosti populacije za sport uopste jer je kod nas u velikoj meri izopacen, do nacina upravljanja forumom.

 

Ne kukam nad ”dobrim starim vremenima”, ali bih hteo da se osvrnem na pristup upravljanju.

 

Sklon sam da verujem da u upravi sede dobri ljudi, vrlo verovatno i bolji nego u vreme B92, i sa najboljim namerama. To, nazalost, cesto nije dovoljno za uspesnu realizaciju nekog poduhvata.

 

Ostra i ubrzana kaznena politika, uz tretman trol i bot fenomena, otudjili su brojne (meni bitne) clanove. Poenta nije u imenima, mada neke moram pomenuti da bih ilustrovao stav.

 

Taliesin, koji spada medju najteze clanove za komunikaciju i integraciju u ovakvu platformu, je ekspresno trajno banovan. Komplikovana prica. Ali to je covek od koga se mnogo moglo cuti i nauciti. U srecnim momentima i lepo diskutovati, nadmudrivati i saliti.

 

Nije lako biti dobar i efektan sudija, ali mozda je na primer bilo bolje banovati ga za vece ispade, on ode da odmori pa se vrati. Kao na prethodnom forumu. Sta je tu toliko strasno? Ne kazem da sam u pravu.

 

Drugi sigurno imaju svoje razloge. I Dravot i Meda i freethrow pa sada uini i tako redom. Ni sam Arsenije se ne proslavlja pisanjem. Ili bar ne tamo gde ja obitavam.

 

Svi oni su davali mnogo vaznu boju i ton sportskom delu foruma. Vremenom mi se sve vise cini da je izmestanje Voxa u opstu sekciju bilo greska jer uspeh Voxa na B92 nije bio slucajan. On je bio rezultat cinjenice da su ”sportasi” pronasli nacin da medjusobno razgovaraju i o najtezim temama, uglavnom uz postovanje i dobru zabavu, sto na politici nije bio slucaj. Da, presudni su clanovi, odnosno ucesnici diskusije. Ljudi na sportu su u tome bili za dva koplja iznad ostalih.

 

Raspisao sam se, sta da se radi. Vlasnik i moderatorski tim nose breme upravljanja i mislim da su u dobrim namerama preterali pa se u forumskoj utakmici vide samo sudije. Odnosno, za istinsku slobodu i razmenu misljenja potrebna je veca tolerancija. Ovo, izgleda, sve manje ljudi zeli da gleda.

 

Da me se ne shvati pogresno, ja sam i dalje izuzetno zahvalan svima koji su forum napravili i odrzavaju ga u zivotu jer tu i dalje mozemo da se radujemo/tugujemo sa saborcima. Ovo je samo osvrt jednog clana, meni je bilo potrebno da napisem, a da li ce neko o tome da razmisli je vec pitanje za druge. Dakle, hvala.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Isiah

slažem se generalno a opet si sve nekako uopštio do te mere da je teško nastaviti diskusiju na temu (možda je i suvišna?) 

 

suština je po meni u onoj lajni da forum čine članovi, odnosno, njihov učinak u boxscoreu. 

 

abraham je za napisano u tom poslednjem postu zasluženo banovan ali je ružan način kako je on na to naveden odnosom moderacije 

 

nikada neću braniti onakve upise ali ni zaboraviti da je izveden sa foruma na način koji bi bio najlakši za sve umešane u sukob i da je to bio svojevrsni prioritet. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Necu ulaziti u razloge abrahamovog bana jer ne znam zbog cega je banovan, da mi je zao sto ne pise jeste.

 

Ali sto se ostalih tice, ljudima jednostavno dosadi forum ili cak sport pa batale pisanje. Neki to urade postepeno, neki nestanu odjednom a neki pauziraju pa se vrate i sve tako. To je to jednostavno, u odlaske zbog ''pada kvaliteta pisanja'' ja ic ne vjerujem.

Link to comment
Share on other sites

Moja teza je da se zahteva prevelika moralnost, tacnije pristojnost u pisanju. Drugim recima, pravila su previse rigidna, svira se svaki kontakt i onda igra ne moze da se razvije.

 

Sectore, ne odlaze ljudi zbog kvaliteta postova, vec zbog restriktivnog okvira koji ima svoje posledice.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Isiah said:

Moja teza je da se zahteva prevelika moralnost, tacnije pristojnost u pisanju. Drugim recima, pravila su previse rigidna, svira se svaki kontakt i onda igra ne moze da se razvije.

 

Sectore, ne odlaze ljudi zbog kvaliteta postova, vec zbog restriktivnog okvira koji ima svoje posledice.

 

e vidiš, ja baš imam suprotno mišljenje. po meni je dozvoljena dragan j vučićević diskusija i to je postalo pogubno. to je nasleđe b92 foruma btw, nije od juče. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

e vidiš, ja baš imam suprotno mišljenje. po meni je dozvoljena dragan j vučićević diskusija i to je postalo pogubno. to je nasleđe b92 foruma btw, nije od juče. 

Opet, s druge strane, zanimljivo je ukrstiti rukavice sa belim medvedima starog foruma pod ovim uslovima, pa kom opanci, kom obojci.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Opet, s druge strane, zanimljivo je ukrstiti rukavice sa belim medvedima starog foruma pod ovim uslovima, pa kom opanci, kom obojci.

 

 

ja pričam o regularnom maniru i pravilima diskusije, ne o nekom ličnom razracunavanju zaostalih dugova 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...