Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

10 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Na prvo ne mozes da utices, ovako ili onako. A sto se tice drugog, ja sam uocio mizoginiju u prvom postu, zatim trazio od autora da se edituje, pa onda trazio sankcionisanje posto je on odbio. Znaci da sam mod, jedina bi razlika bila manji broj dana u Kinsasi.

 

Sto se tice PC budalastina, osnovna razlika izmedju tvog i mog recnika je sto se ja nekorektno obracam ljudima koji kroz svoje postove pokazu da im taj manir nije stran i da ce takav odgovor najbolje razumeti, plus cu ih na taj nacin najbolje zauzdati u nekulturi, a ti - svima. Pristojnim ljudima koji ne neguju takvu komunikaciju i koji to nicim ne zavredjuju se nikad, i brojkama 0, nisam tako obratio, a Zumbul je jedan od tih ljudi. Nema to veze sa politickom korektnoscu, sta god ta besmislena sintagma pokusavala da pokrije, vec sa odnosom prema pojedincu, nasuprot obracanja predvodnicima ili predstavnicima nekakve grupacije.

U tom je pravcu isao prethodni post tebi upucen.

 

Svako ima svog El Guapa. Uocio je nisi jer je nije bilo, mogao si samo da je izmastas. Napisao sam na prethodnoj strani odakle taj izraz i sta ja mislim o njemu, nisam video da je bilo ko osporio to sto sam napisao ili bio ostriji u obrazlozenju. Pri cemu ovo dolazi od coveka kojem vec godinama ide na zivce ono "komsinica", iz istih razloga iz kojih je Cortezov ban crpeo opravdanje. Ponovicu, pokusaj uvrede nekoga time sto ce se uporediti sa zenom ili zenskim principom je odvratna demonstracija primitivnog uma koji je zatrpan djubretom navika patrijarhalne organizacije drustva. Ona je to uvek i u svakom slucaju. Ali, jebi ga, nije mizoginija. To sto je neciji frazeoloski recnik produkt visegeneracijskog patrijarhalnog sranja o tome kako su zene slabija bica ne znaci nuzno da mrzi zene.

 

Ovo drugo necu da komentarisem.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, taliesin said:

ne znaci nuzno da mrzi zene

 

Kao sto ni mizoginija ne znaci nuzno da se radi o mrznji. Iako je originalno znacenje to, posto se od te dve reci i sastoji, ona danas, izmedju ostalog, obuhvata i predrasude prema zenskom polu i istrajavanje u patrijarhalnim obrascima koje ti posmatras odvojeno od mizoginije.

 

 

 

 

 

Edited by The Walking Dravot
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne. Zene su fizicki slabije, ovo o neznosti je nesto sto nema veze sa doticnim slucajem. Situacija zbog kog je Zagorac zasluzio "nadimak" je odraz emocionalne nestabilnosti a to nikako nije zenska privilegija.
 
 
Ovo o patrijarhalnoj nekulturi nemoj vise da spominjete jer vredja zdrav razum i godinu u kojoj zivimo. 
Pa možemo da ne pominjemo ali to ne znači da ne postoji.
Mislim, dajte mi tačku oslonca i pomericu Zemlju, svaka teza može da se brani i dokazuje na hiljade načina i iz hiljade uglova..
Iskazao sam mišljenje o situaciji nije ni previše bitno, svakako nemam nameru da ulazim u suštinu i insistiram na njemu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Jebote, Harpere, ne pokusavaj da svaki forum prilagodis sebi - prilagodi se i ti. majkumu.:classic_blink:

 

Ja sam u potpunosti prilagodjen ali ono nije mizoginija i tacka. Na ovom forumu se dele banovi za "psihoanaliziranje" forumasa, ne razumem zasto bi to bilo dozvoljeno moderaciji.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mister-no said:

Pa možemo da ne pominjemo ali to ne znači da ne postoji.
Mislim, dajte mi tačku oslonca i pomericu Zemlju, svaka teza može da se brani i dokazuje na hiljade načina i iz hiljade uglova..
Iskazao sam mišljenje o situaciji nije ni previše bitno, svakako nemam nameru da ulazim u suštinu i insistiram na njemu.

To sto postoji ne znaci da je dobro, stavise to je nesto protiv cega treba da se radi a ne da se pravda jbg bilo tako nekada pa eto nije strasno. Jeste strasno, stavise gore je od 80% navijackih budalastina zbog kojih se ljudi traumiraju i smaraju moderaciju. 

Edited by zoe Bg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Samo da kazem ovde da se vrlo cesto ne slazem sa Mr. No-om, ali njegove postove u kojima se odredjuje suprotno od mene o datim temama najvise volim da citam i retko kad ulazim u neku dublju diskusiju s njim, zato sto mislim da i njegovo i moje misljenje treba da postoje ovde za nepristasnog posmatraca, bez obaveznog insistiranja da se dodje do toga cije je bolje ili ispravno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Kao sto ni mizoginija ne znaci nuzno da se radi o mrznji. Iako je originalno znacenje to, posto se od te dve reci i sastoji, ona danas, izmedju ostalog, obuhvata i predrasude prema zenskom polu i istrajavanje u patrijarhalnim obrascima koje ti posmatras odvojeno od mizoginije.

 

 

"U većini slučajeva, mizogini nisu svesni svoje mržnje prema ženama, i takav stav je uglavnom podsvesno formiran još u detinjstvu i adolescenciji. Tu se najčešće uključuju traume iz detinjstva ili rane mladosti, a žena koja je muškarca povredila može biti – majka, sestra, devojka, supruga, drugarica. Zbog količine mržnje prema ženama, u mizoginima je usađeno trajno nepoverenje i razočaranje, što utiče na zdrave emocije i ponašanje u muško ženskim odnosima. Za razliku od seksizma, gde je u pitanju pre svega superiornost jednog pola, mizogini su osobe koje mrze isključivo ženski pol. Oni zbog toga ne mogu da uspostave trajnu i normalnu bračnu zajednicu ili dužu vezu, jer uvek nalaze mane ženama. Mizogin muškarac nosi u sebi niz karakteristika, koje ne predstavljaju i uslov da to zaista i jeste. Tu, uglavnom spadaju sledeće karakteristike: – vrlo lako i brzo se transformiše u grubu i bezobzirnu osobu, – više poštuje muški pol (pri tom nije homoseksualac), – poseduje istaknut takmičarski duh u odnosu sa ženama, – preduzima sve da bi se žena osećala loše (ponižava je u društvu, vređa, ismeva, psuje itd.)."

 

I sve si ovo zakljucio iz toga sto je Cortez Zagorca nazvao Zagorkom?

 

Rec koju ti trazis je zapravo seksizam, druze moj.

Edited by taliesin
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zoe Bg said:

To sto postoji ne znaci da je dobro, stavise to je nesto protiv cega treba da se radi a ne da se pravda jbg bilo tako nekada pa eto nije strasno. Jeste strasno, stavise gore je od 80% navijackih budalastina zbog kojih se ljudi traumiraju i smaraju moderaciju. 

 

Dva pitanja za tebe:

 

1. Ko pravda to sto je Cortez napisao?

2. Da li ti smeta izraz "komsinica" kojim pojedini navijaci Partizana nazivaju Zvezdu?

Edited by taliesin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, taliesin said:

Rec koju ti trazis je zapravo seksizam, druze moj.

 

E vidis, mogao bih da pristanem na to da je trazim, ali mislim da je u ovom istorijskom trenutku, glede civilizacijskog razvoja i borba za svakovrsne slobode i prava, bitno da se to ne nazove seksizmom, recju koja zvuci kao eufemizam, vec vrlo direktno mizoginijom, cak iako bi se psihoanalizom doslo do toga da ona to nije.

Mislim da je neophodno jednom se ekstremu suprotstaviti drugim, da bi se u jednom trenutku doslo do prave mere. Kad kazem u jednom trenutku mislim, na primer, za sto godina od sada.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, taliesin said:

 

Dva pitanja za tebe:

 

1. Ko pravda to sto je Cortez napisao?

2. Da li ti smeta izraz "komsinica" kojom pojedini navijaci Partizana nazivaju Zvezdu?

Tvoj narativ o tome kako je taj izraz produkt patrijarhalne nekulture je nesto sto vrlo smrdi na relativizaciju. Jer lose navike ne treba ubacivati u kontekst i time objasnjavati, vec ih treba ispravljati. 

 

 

To je posprdan izraz koji smeta navijacima ali poredjenje SD CZ sa zenom nije nesto sto vredja zenski rod ne volim vas ali nije uvreda :classic_biggrin: da je najsrecnije nije i licno ga nikad ne bih upotrebila.

Edited by zoe Bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Walking Dravot said:

 

E vidis, mogao bih da pristanem na to da je trazim, ali mislim da je u ovom istorijskom trenutku, glede civilizacijskog razvoja i borba za svakovrsne slobode i prava, bitno da se to ne nazove seksizmom, recju koja zvuci kao eufemizam, vec vrlo direktno mizoginijom, cak iako bi se psihoanalizom doslo do toga da ona to nije.

Mislim da je neophodno jednom se ekstremu suprotstaviti drugim, da bi se u jednom trenutku doslo do prave mere. Kad kazem u jednom trenutku mislim, na primer, za sto godina od sada.

 

Dakle, da bi se izborio za nesto deseto ti ces coveka da optuzis za tezak poremecaj licnosti i pored toga sto veoma dobro znas da si ga lazno optuzio, jer ti tacno odredjenje njegovog ponasanja zvuci kao eufemizam. Seems legit. Tako i dolazi do takvih drustvenih devijacija kao sto je seksizam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To sto postoji ne znaci da je dobro, stavise to je nesto protiv cega treba da se radi a ne da se pravda jbg bilo tako nekada pa eto nije strasno. Jeste strasno, stavise gore je od 80% navijackih budalastina zbog kojih se ljudi traumiraju i smaraju moderaciju. 
Još ovo samo i povlačim se iz diskusije..
Nisam ni rekao da je dobro.. Niti želim da branim izvesnog korteza ili sprivela, niti da me se svrstava. Naprotiv. Samo sam na strani Abrahama da nije mizoginija. Pa da uzmemo i ovo Dravotovo (sa čime se slažem) da mizoginija nije samo mržnja nego i predrasude. Jednostavno nije predrasuda nego činjenica da su žene po fizičkoj konstituciji slabije i nežnije. Ti si razdvojila ovo nežnije u prvobitnom postu, odnosilo se na fizički aspekt. U suštini se slažemo.
Mislim, možda se iza korteza u suštini krio neki takav tip, ali to nećemo saznati. Jedan deo mene je i zadovoljan što je pokazana nulta tolerancija na tu temu pa makar neko nedužan i nastrada.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Tvoj narativ o tome kako je taj izraz produkt patrijarahlne nekulture je nesto sto vrlo smrdi na relativizaciju. Jer lose navike ne treba ubacivati u kontekst i time objasnjavati, vec ih treba ispravljati. 

 

 

To je posprdan izraz koji smeta navijacima ali poredjenje SD CZ sa zenom nije nesto sto vredja zenski rod ne volim vas ali nije uvreda :classic_biggrin: da je najsrecnije nije i licno ga nikad ne bih upotrebila.

 

OK, sve mi je jasno. Tuga. Necu ni da pocinjem da objasnjavam na koliko nivoa je ovaj tvoj stav pogresan.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zoe Bg said:

Tvoj narativ o tome kako je taj izraz produkt patrijarahlne nekulture je nesto sto vrlo smrdi na relativizaciju. Jer lose navike ne treba ubacivati u kontekst i time objasnjavati, vec ih treba ispravljati. 

 

 

To je posprdan izraz koji smeta navijacima ali poredjenje SD CZ sa zenom nije nesto sto vredja zenski rod ne volim vas ali nije uvreda :classic_biggrin: da je najsrecnije nije i licno ga nikad ne bih upotrebila.

 

Zoe, nije mi namera da ulazim dublje u to i ne zanima me toliko termin komšinica, niti me vređa. Samo, napomenuo bih da nije manja mizoginija zbog toga što se radi o klubu, a ne o čoveku -- jer se negativna konotacija i dalje izražava kroz poređenje sa ženom. Dobro se zna šta se po vicevima i/ili ribolovačkim pričama radi sa komšinicama i sasvim je jasno da se izraz zbog toga i ustalio, naročito kod neke mlađe populacije navijača. E, sad, da li vuče na mizoginiju jer svaku žensku osobu koja živi vrata do smatra damom lakog morala ili više ide ka homofobiji, jer sa komšijom ne bi nikad... neću ni da pokušavam da sudim 🙂 

 

Edited by medobrundo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, taliesin said:

 

Dakle, da bi se izborio za nesto deseto ti ces coveka da optuzis za tezak poremecaj licnosti i pored toga sto veoma dobro znas da si ga lazno optuzio, jer ti tacno odredjenje njegovog ponasanja zvuci kao eufemizam. Seems legit. Tako i dolazi do takvih drustvenih devijacija kao sto je seksizam.

 

Ne znam da sam ga lazno optuzio, kao sto rekoh gore.

Moj je stav da se termin mizoginija od osnovnog znacenja prosirio, a da je seksizam neka vrsta relativizacije.

Nisam nista sa prefiksom psiho, pa da svoj stav namecem, a citao sam tekstove ljudi sa tim prefiksom koji daju za pravo mom stavu, kao i one koji daju za pravo tvom.

Elem, moj je nacin razmisljanja svakao ekstremniji, ali mislim i na duze staze efikasniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, taliesin said:

 

OK, sve mi je jasno. Tuga. Necu ni da pocinjem da objasnjavam na koliko nivoa je ovaj tvoj stav pogresan.

 

Jel vidis, o ovome ti pricam.

Ako neces dalje da diskutujes, a smatras da sagovornik nije u pravu (kulturan sagovornik, jos jednom da napomenem), koja je svrha da ga spustas pre nego sto se odjavis?

Sto samo ne napises nista?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

 

Zoe, nije mi namera da ulazim dublje u to i ne zanima me toliko termin komšinica, niti me vređa. Samo, napomenuo bih da se ne poredi SD CZ sa ženom, već sa Zagorcem 🙂 Odnosno, u ovom slučaju, ne bi bila manje mizoginija zbog toga što se radi o klubu, a ne o čoveku -- jer se negativna konotacija i dalje izražava kroz poređenje sa ženom. Dobro se zna šta se po vicevima i/ili ribolovačkim pričama radi sa komšinicama i sasvim je jasno da se izraz zbog toga i ustalio, naročito kod neke mlađe populacije navijača. E, sad, da li vuče na mizoginiju jer svaku žensku osobu koja živi vrata do tebe smatraš damom lakog morala ili više ide ka homofobiji, jer sa komšijom ne bi nikad... neću ni da pokušavam da sudim 🙂 

U mom zivotu su komsije vrlo dosadni ljudi (slicno navijackim relacijama :classic_laugh:)   ali uvek tu da pomognu, moguce da je do toga sto nemam lose asocijacije. :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Walking Dravot said:

 

Ne znam da sam ga lazno optuzio, kao sto rekoh gore.

Moj je stav da se termin mizoginija od osnovnog znacenja prosirio, a da je seksizam neka vrsta relativizacije.

Nisam nista sa prefiksom psiho, pa da svoj stav namecem, a citao sam tekstove ljudi sa tim prefiksom koji daju za pravo mom stavu, kao i one koji daju za pravo tvom.

Elem, moj je nacin razmisljanja svakao ekstremniji, ali mislim i na duze staze efikasniji.

 

Dravote, ti ne raspravljas sa mnom vec sa naukom, postavio sam ti tekst koji vrlo jasno i popularnim recnikom objasnjava sta je mizoginija.

 

Takodje, otkad je sad pa seksizam prihvatljiv uopste, kamoli do te mere da moze da bude relativizacija bilo cega ili eufemizam za bilo sta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, medobrundo said:

 

Zoe, nije mi namera da ulazim dublje u to i ne zanima me toliko termin komšinica, niti me vređa. Samo, napomenuo bih da se ne poredi SD CZ sa ženom, već sa Zagorcem 🙂 Odnosno, u ovom slučaju, ne bi bila manje mizoginija zbog toga što se radi o klubu, a ne o čoveku -- jer se negativna konotacija i dalje izražava kroz poređenje sa ženom. Dobro se zna šta se po vicevima i/ili ribolovačkim pričama radi sa komšinicama i sasvim je jasno da se izraz zbog toga i ustalio, naročito kod neke mlađe populacije navijača. E, sad, da li vuče na mizoginiju jer svaku žensku osobu koja živi vrata do tebe smatraš damom lakog morala ili više ide ka homofobiji, jer sa komšijom ne bi nikad... neću ni da pokušavam da sudim 🙂  


Pa onda uleti neko ko je završio srBski jezik i književnost da je TA Crvena Zvezda u stvari imenica ženskog roda, a onda dođe drugi srPista da objasni kako je TAJ Košarkaški (Fudbalski) Klub Crvena Zvezda, a u stvari je u pitanju je TO  SporCko Društvo Crvena Zvezda.

E sad ako ia stvarno ljudi koji su završili srpski jezik i književnost, molim vas ne upuštajte se u ove nebuloze što napisah da bi obesmislio medov upis.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoe Bg said:

U mom zivotu su komsije vrlo dosadni ljudi (slicno navijackim relacijama :classic_laugh:)   ali uvek tu da pomognu, moguce da je do toga sto nemam lose asocijacije. :classic_biggrin: 

 

Da, da, verovatno navijači Partizana vide Zvezdu kao komšinicu uved radu da da.......    šećer, kafu, ili brašno kad zafali. Ili u slučaju klubova, trenažni prostor, po kojeg igrača (od Vujanića pa do S Jankovića).. 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Walking Dravot said:

 

Jel vidis, o ovome ti pricam.

Ako neces dalje da diskutujes, a smatras da sagovornik nije u pravu (kulturan sagovornik, jos jednom da napomenem), koja je svrha da ga spustas pre nego sto se odjavis?

Sto samo ne napises nista?

 

1. Napisao sam bar deset puta na ovom topiku ono sto moze da se protumaci kao odgovor.

 

2. Razocaran sam zbog toga sto jedna devojka ne vidi nikakav problem u tome da se neka institucija pokusava omalovaziti poredjenjem sa zenskim principom vec samo kad se to radi pojedincu. Za mene je to neprihvatljivo. Zato tuga. Ocekivao sam drugaciji odgovor a to je moja i samo moja greska.

 

3. Nazivanje stvari pravim imenima nije relativizacija. Ti imas neko objasnjenje za ovo budalesanje s pojmovima u nekakvoj smesnoj civilizacijskoj misiji koju si preuzeo, za druge nema opravdanja.

 

4. Zaprepascuje s kolikom dozom bahatosti ste dvojicu forumasa (ili bar jednog, oko ovog drugog postoji neki konsenzus da se zajebavao) optuzili za tezak poremecaj licnosti, a kao borite se za necija prava i civilizovanu diskusiju. Shvatas li ti koliko je to licemerje?

 

5. Ja postujem ZoeBG iz mnogo razloga i to je jedini bitan razlog zasto odbijam dalje da ucestvujem u diskusiji s njom. Ovih dana cak i citati koje postavljam proizvode kolektivna prenemaganja po forumu, ne zelim da i ona bude deo toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...