Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

20 hours ago, McLeod said:

Koja je to informacija koja govori u prilog da je to istina, sto se zahvalio Djilasu? 

 

Informacija da nema informacija o tome da je Vucic naredio da Kalinic ne igra na sp, govori da je istina da se to nije ni desilo. Svako ko predstavlja tvrdnju (ne da pretpostavlja nego tvrdi) da je istina drugacija treba da prezentuje na bazi kog izvora se ta tvrdnja predstavlja kao jedina moguca istina. 

 

Dokazuje se krivica, a ne dokazuje se nevinost. Ako nema nijednog dokaza podrazumeva se da je tvrdnja o krivici neistinita.

 

To sto je spomenut Djilas je samo jedan kontrateg na tvrdnju da su selektor i Vucic drugari.... koja je opet bez ijednog izvora da je to tako. Izvor tj izjavu o zahvalnosti Djilasu mozes naci u svim dnevnim novinama i jasno je da je to izgovoreno.... nije moja masta moze svasta. 

 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

 

Informacija da nema informacija o tome da je Vucic naredio da Kalinic ne igra na sp, govori da je istina da se to nije ni desilo. Svako ko predstavlja tvrdnju (ne da pretpostavlja nego tvrdi) da je istina drugacija treba da prezentuje na bazi kog izvora se ta tvrdnja predstavlja kao jedina moguca istina. 

 

Dokazuje se krivica, a ne dokazuje se nevinost. Ako nema nijednog dokaza podrazumeva se da je tvrdnja o krivici neistinita.

 

To sto je spomenut Djilas je samo jedan kontrateg na tvrdnju da su selektor i Vucic drugari.... koja je opet bez ijednog izvora da je to tako. Izvor tj izjavu o zahvalnosti Djilasu mozes naci u svim dnevnim novinama i jasno je da je to izgovoreno.... nije moja masta moze svasta. 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, mmajstor said:

 

Informacija da nema informacija o tome da je Vucic naredio da Kalinic ne igra na sp, govori da je istina da se to nije ni desilo. 

 

 

😄

U Istocnoj Nemackoj direktor Stazija, njihovog DB-a, je izdao naredjenje da se eventualni teroristicki napadi i stvari koje nepovoljno uticu na imidz drzave ne objavljuju u novinama i da se o njima ne izvestava. Nema u medijima = nije se ni desilo. 

 

Otprilike se ponasas isto. Pojma nemam dal je Vucic naredio il nije samo mi je retardirana tvrdnja da ako ja nemam informaciju o tome nije se ni desilo. Na stranu sto kapiram al ne opravdavam likove koji vam teraju kontru, jer cim procitam " kako se usudjujes da jednom Saletu Djordjevicu" uhvati me mucnina. 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Informacija da nema informacija o tome da je Vucic naredio da Kalinic ne igra na sp, govori da je istina da se to nije ni desilo. Svako ko predstavlja tvrdnju (ne da pretpostavlja nego tvrdi) da je istina drugacija treba da prezentuje na bazi kog izvora se ta tvrdnja predstavlja kao jedina moguca istina. 

 

Dokazuje se krivica, a ne dokazuje se nevinost. Ako nema nijednog dokaza podrazumeva se da je tvrdnja o krivici neistinita.

 

To sto je spomenut Djilas je samo jedan kontrateg na tvrdnju da su selektor i Vucic drugari.... koja je opet bez ijednog izvora da je to tako. Izvor tj izjavu o zahvalnosti Djilasu mozes naci u svim dnevnim novinama i jasno je da je to izgovoreno.... nije moja masta moze svasta. 

 

 

Prvi pasus - do sada sam mislio da si zaslepljen ljubavlju prema Djordjevicu pa zbog te subjektivnosti jednostavno nekompetentan da pricas na tu temu, sad vidim da ti nemas pojma ni gde zivis. U Srbiji, gde 95% stanovnistva NE ZNA da kriticki proceni informacije koje dolaze do njih iz raznoraznih izvora, ti kazes da posto nema vesti koja bi u negativnom kontekstu pomenula nosioca ordena Svetog Save, nije se ni desilo 🤣 fantasticno.

 

Drugi pasus - ja se ne ponasam kao da smo u sudnici, mada bih i o samom postupku o kom zelis da pricas mogao da pisem nasiroko, to nit je tema nit je bitno za ovu raspravu koju vodimo. Nisam primetio ni da je bilo ko drugi potencirao krivicu bivseg selektora u ovom slucaju, vec su govorili da takav scenario u ovoj zemlji nije neverovatan.

 

Ali ako bih pravio analogiju sa ovim sto si ti hteo da uradis, rekao bih da posto ja ne poznajem licno nikoga ko moze na ovaj nacin da brani bivseg selektora, jer je svakome ko prati kosarku jasno da je krs trener, to dalje znaci da ovo sto citam od tebe mora da pise neka skripta, ergo - ti ne postojis 😄

 

 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne odgovaram posebno obojici, da ne budem optuzen za floodovanje. 

 

Sve ovo sto je napisao Tambirinjo ima smisla, verovatno sam se i ja nedovoljno precizno izrazio, ne na nacin koji sam zeleo. Nije toliko bitno sta je za mene istina a sta nije, vec samo koje tvrdnje kao osnov za diskusiju na temi reprezentacije bi mogle da se okarakterisu kao trolovanje. Niko od nas ("sa ove strane") ne potencira tvrdnju koji je tacan razlog nepozivanja Kaline, mi prosto to ne znamo niti se insistira na nekoj od verzija. Svaki pokusaj nametanja neke istine o tome, samo zato sto zivimo u Srbiji gde su neke stvari "normalne" a bez ijednog izvora vezano za direktnu involviranost ucesnika u tom dogadjaju mislim da vode temu u offtopic. Svako moze da hladne glave otvori temu, ode malo unazad i formira sopstveno misljenje o tome. Nije tek tako masa forumasa odustala od pisanja na istoj, posto ne zele da na temi o reprezentaciji ucestvuju u politickim podmetanjima bez ijednog dokaza. 

 

Znam ja vrlo dobro Mcloud gde zivim, samo pokusavam da ostanem ciste glave, i da zbog toga ne zaglavim u teskoj paranoji. Znam i vrlo dobro u kakvom svetu zivimo gde je kroz kriticku procenu informacija nastao FlatEarth society sa milionima sledbenika. Zamisli kad bi se neko od njih pojavio na naucnom forumu gde ljudi zele da diskutuju o nauci....da li bi bilo moguce diskutovati o nauci? Otvoris temu FlatEarth pa do mile volje, ali to ne radis na temi o gravitaciji. Isto tako i ovde, zasto je tesko otvoriti temu o sprezi politike i reprezentativnih selektora ako smatrate da tu postoji neka veza. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uuuu sta sam sve propustio... 

 

Da pojasnim sebe:

- Ja mislim da Sale nije poveo Kalinu na prvenstvo zbog _______ (navedi razlog po zelji) - potpuno legitimno od bilo koga. 

- Ja tvrdim da Sale nije... itd - bez dokaza (osim licnog ubjedjenja) - nije misljenje vec tvrdnja koja zahtijeva eksplicitan dokaz. Ako istog nema.... 

 

Potpuno istog sam misljenja i kada su u pitanju budzeti, stipendije, plate i sl. 

 

Nadam se da sam "se" pojasnio 😌

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve bi to bilo u redu majstore, da se sa druge strane ne nastupa kao da je Sasa Djordjevic u najmanju ruku clan porodice, ne znam da li bi i on sam sebe i pored svojih crta licnosti tako branio kao sto si ga recimo ti branio.

 

Znaci jos jednom - kao sto ne moze da se tvrdi sa sigurnoscu da jeste, tako ne mozes ni ti da tvrdis sa sigurnoscu da nije.

 

Nista vise i nista manje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, McLeod said:

Sve bi to bilo u redu majstore, da se sa druge strane ne nastupa kao da je Sasa Djordjevic u najmanju ruku clan porodice, ne znam da li bi i on sam sebe i pored svojih crta licnosti tako branio kao sto si ga recimo ti branio.

 

Znaci jos jednom - kao sto ne moze da se tvrdi sa sigurnoscu da jeste, tako ne mozes ni ti da tvrdis sa sigurnoscu da nije.

 

Nista vise i nista manje.

Pa slazem se u potpunosti. 

 

Ali nije u redu upozoravati majstora za istu stvar koju i ti radis. Ako ti sa mozes sa sigurnoscu da tvrdis da jeste, onda je red da dozvolis i njemu da tvrdi da nije. 

 

Moj predlog je da se to ne dozvoljava ni tebi ni njemu, samo toliko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Nigde ja nista nisam tvrdio sa sigurnoscu, samo sam rekao da su neke stvari interesantno podudarne i izvukao odredjene analogije.

 

Dozvoljavam da mozda i nisi, ne pada mi na pamet da pretresam postove, u ostalom, uzet si kao primjer a ne kao povod, ovaj put.

 

Medjutim, Vudu jeste, a od toga je i pocela ova zadnja rasprava.

 

Sve to nije ni bitno, kad se vec vi kao moderatoti slazete sa mojim stavom. Sad jos samo da vidimo to u praksi, i ja sam prezadovoljan konstruktivnom raspravom.

Link to comment
Share on other sites

Nov sam na forumu, i još uvek se ne snalazim najbolje, a videh da na tehnološkom delu nema nikakva tema o tome, pa rekoh ovde da se obratim za pomoć, jer je ovo ubedljivo najčitaniji PDF. 😄

Elem, potrebna mi je mala pomoć oko odabira novog TVa, pa rekoh da pitam nekog ko je malo više "u materiji" za savet. ☺️

 

Dakle, šta mi je činiti - da pravim dole novu temu, ili ima već neka, na kojoj se diskutuje o sličnim stvarima?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Oštricom brijača said:

Nov sam na forumu, i još uvek se ne snalazim najbolje, a videh da na tehnološkom delu nema nikakva tema o tome, pa rekoh ovde da se obratim za pomoć, jer je ovo ubedljivo najčitaniji PDF. 😄

Elem, potrebna mi je mala pomoć oko odabira novog TVa, pa rekoh da pitam nekog ko je malo više "u materiji" za savet. ☺️

 

Dakle, šta mi je činiti - da pravim dole novu temu, ili ima već neka, na kojoj se diskutuje o sličnim stvarima?

 

Tamo dole otvori temu opsteg naziva na primer "Sta kupiti od tehnike?"... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...