Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

On ‎9‎/‎10‎/‎2019 at 8:59 PM, delgado said:

Sutra samo hrabro protiv Francuza, jači smo za 10 razlike. Braun i Smart da dave nanda i Evana, kemba ima težak mečap sa frenčijem doduše.

 

  Bruk i Majls da izvlače gobera iz reketa i tako. Jbg, ne verujem da će ova polovna ekipa sa igračima poput batuma nanda i Evana kao nosiocima da nas ošteti. 

 

  

Ne cijepaj pasoš sjutra kad izgubite

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh danas..nisam vise hteo da opterecujem temu o kosarkaskoj reprezentaciji nekom politickom pricom,pa cu ovde da je zavrsim i ujedno odgovorim forumasu @Chaos Is Me

Mada pomalo ruzno zvuci onaj deo gde si napisao "osim ako su ti roditelji bili u upravi Jugopetrola i Beobanke" ja ti to ne zameram. Znam da nisi maliciozan forumas;nikad to kod tebe nisam primetio pa tako smatram i osecam da ni ovde nije bilo zle namere. Ne,nisu mi roditelji radili ni izbliza u takvim kompanijama,niti sam ja bio van. Puno njihovog odricanja je tu bilo da bi me skolovali.

Ono sto ti,medjutim,zameram je jedno isprva blago spocitavnaje,a potom i insistiranje na navodnom gubitku secanja. Mom. Secam se vrlo dobro '90-ih i svega sto su donele. Bilo bi arogantno da sada napisem nesto poput "secam se bolje od tebe",ali u svakom slucaju pamtim vise nego sto ti to mislis o meni. 
O tome kako i koliko se secam cesto sam pisao na temi Vox Populi na fb92. Evo npr.jednog takvog posta:

 

Posted 15 April 2018 - 13:45

Posto je tema malo utihnula pravo je vreme za mali osvrt na pojedine komentare koji datiraju iz noci beogradskih izbora,a napisani su na ovom forumu. 
Necu kvotovati,niti pominjati imena;to je od drugorazrednog znacaja u smislu ovog posta.

Umesto toga cu postaviti nekoliko,za mene veoma bitnih pitanja,na koje bih voleo da procitam odgovore. 

Sa nadom i dobrom verom u to da barem medju ovdasnjim forumasima nije zavladala opsta amnezija i da se svi manje-vise secamo haosa i ludila '90-ih, ne mogu da verujem, ni da razumem:
- Kako smo tako olako zaboravili uzroke,posledice i razmere te tragedije i ulogu koju su u njoj imali neki od danasnjih politicara na vlasti?
- Kako je moguce da nam je dublja mrznja prema demokratskim i pro-evropskim strankama koje su nas razocarale nego strepnja od fasistickih koje su i danas na poziciji?
- Zasto cak i oni gradjani koji se zalazu za takve,gradjanske vrednosti (dakle ne velikosrbi,nacosi itd.) ne mogu da oproste politiku ciju smo cenu platili u novcu,a mogu onu koju smo platili krvlju? Bukvalno.

Je li normalno likovati nad nestankom Demokratske stranke cija je politika u jednom periodu dovela do gubitka 100.000 radnih mesta,a biti ravnodusan nad bitisanjem partija i pojedinaca cija je politika za posledicu imala 100.000 ljudskih zivota?
Kako smo dosli do toga da je radno mesto > ljudski zivot a novac > krv? 

Za mene to nije politicko,vec civilizacijsko pitanje.


Drzim da je samo ovaj post dovoljan da pokaze moju punu svest o tragediji koja nas je tada zadesila,ali i o katastroficnosti vlasti koja je za to odgovorna. 
No,to ne menja moje misljenje da je aktuelna vlast najgora koju je Srbija imala. Nijedna druga vlast nije bolje ozivela Topalovice iz Kovacevicevih "Maratonaca" od ove: vlast SNS-a je vlast koja sahranjuje mladost,talente,znanje,umece,a svojom pokvarenoscu i nesposobnoscu tera svoje neistomisljenike ili iz zemlje ili u zemlju. 

Ti si mene etiketirao za nekakvu amneziju,a sam si pokazao da patis od nje. Inace bi se setio bar jednog mog posta sa proslog foruma kao i mog nepokolebljivog stava o toj najcrnjoj tacki nase istorije. 

P.S.nije mi namera da se macujem s' tobom. Samo sam zeleo da odbranim sebe i svoja stanovista.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da nastavim.

Svesno i namerno u sasvim drugom postu jer (bez obzira kako se to nekome bude ucinilo) nikakve veze ovaj post nema veze sa prethodnim,niti sa mojim nesporazumom (ja to tako dozivljavam) sa Haosom.
Ako gornjem postu mesto nije na ovom topiku (ja to i priznajem,ali nisam znao gde da ga stavim),ovom zasigurno jeste. PDF Kosarka je najposeceniji sportski pdf,ali i onaj na kojem se obicno najcesce javljaju problemi i trzavice.
Ja sam forumas koji posecuje,cita i pise na raznim threadovima,ali ipak najvise na pdf Sport,pa zbog svega toga mislim da je logicno da ovde kazem sledece.

Nezadovoljan sam nekim stvarima i pojavama koje uocavam vec duze vreme na ovom forumu. Mislim na celi Vox92. Nakon sto je pocetno ushicenje uzrokovano pocetkom rada novog foruma splasnulo i nakon sto je medeni mesec zavrsio,na povrsinu su poceli da izbijaju problemi.

Najpre,od samog pocetka pa do danasnjeg dana ostaje nejasno cega je tacno naslednik ovaj forum? Iz cega je nastao,proistekao? Je li to forumB92 kojeg je SNS zatvorio? Ili je pak forum nastao iz njegovog sportskog dela? 
Sa tim je direktno povezano pitanje - sta reprezentuje PDF Vox Populi ovde? Po mestu koje zauzima reklo bi se da je to PDF Politika sa starog foruma..to ne bi valjalo. Po imenu bi se dalo zakljuciti da je ceo PDF nastao iz jedne konkretne teme sa PDF Kosarka proslog foruma. Iz topika Vox Populi. Ako je to bila namera arhitekata ovog mesta onda,bojim se, eksperiment nije bas uspeo. 

Vox Populi sa starog foruma je,cujemo to cesto kao neku argementaciju,bio navodno mesto jednoumlja. To nije tacno.
Vox Populi je bila tema na kojoj je postojao JEDINSTVENI STAV da je vlast SNS-a nesto najgore sto je zadesilo nasu zemlju i da se ona mora promeniti na bilo koji nacin da bi nase drustvo uopste dobilo priliku da se promeni,da se menja i bude bolje. Da umesto nazadovanja postanemo drustvo prosperiteta. Taj stav je zauzimala i cvrsto branila vecina forumasa koji su temu posecivali sto pisuci sto citajuci. 
Radilo se,dakle,samo o jedintvenom stavu po ovom konkretnom pitanju. Izmedju jedinstvenog stava i jednoumlja nema znaka jednakosti. To nije isto. 

Cim bi se,medjutim,malo zagrebalo ispod povrsine,jasno se moglo videti da nema ni "j" od jednoumlja i da razlike itekako postoje i izlaze na videlo. Forumasi su imali prilicno oprecne stavove po nizu pitanja:od evro-atlantskih integracija Srbije,od statusa Kosova,odnosa prema Zapadu i Rusiji,preko tema o decentralizaciji drzave,pozeljnom ekonomskom modelu razvoja,pa sve do same opozicije i njene kritike. Odgovorno tvrdim da nijedna opoziciona opcija tamo nije izbegla kritiku,napade,a neke i otvoreno podsmevanje i sprdanje. Topik jeste bio pomalo haotican (ne cudi jer je bio svojevrsna politicka svastara),ali je bio i ziv i potentan.

Ja,nazalost,tu energiju ne osecam ovde na istoimenom pdf-u,a razlog lezi u cinjenici sto u moderatorskom timu nije zauzet stav o tome sta je okosnica ovog pdf-a,a jos manje je u praksi takav stav demonstriran. Ta okosnica,taj kamen temeljac ovog pdf je,recimo,trebao biti "oprostajni post" Arsenija Pesica od starog foruma u kojem je eksplicitno rekao sta misli. Forum na kojem je (primera radi) taliesin (uz sve njegove brljotine) od starta persona non grata,a kwak legitimni ucesnik rasprava mozda nije forum na kojem zelim da budem aktivan.

Nisam zadovoljan ni radom ni sastavom moderacije.
Pre svega mislim na onu koja vodi Sport. Izuzimam one sa pdf Auto-moto jer tamo skoro uopste ne zalazim i izuzimam Barakudu koji je,kako cujem,svakako na izlaznim vratima iz mod tima. I dulematic je ok lik :) 
Moderacija je od starta promovisala krilaticu "Novi forum,novi pocetak za sve". To je zvanicna verzija. Nezvanicna je zapravo bila "Ako hocemo da forum prezivi,Taliesin (Abraham,Harper) mora biti trajno banovan". Autor ove umotvorine je Meklaud a.k.a.Siva eminencija foruma (za one koje ne vole 50 nijansi sivo(g) moze i Beli medved). 
Prosto je fascinantno sa koliko predrasuda (negativnih,dakako) ova moderacija pristupa poslu i forumasima. Ko ne veruje neka iscita njegov nedavni rant protiv forumasa na pdf kosarka. Ne mislim da ostatak mod tima deli u svemu njegove stavove,ali ocito ne moze ili nece da ga zauzda u takvim situacijama. Njegov uticaj je jak i los i zahteva moderatore sa jacim karakterom.

Da ne bih ispao tipicnitm forumas i lik koji ume samo da kritikuje,ja cu napisati i nesto konstruktivno.  
Negde pri samom kraju svog kratkog moderatorskog mandata, nagovestio sam neke ideje koje bi mogle popraviti, podici kvalitet moderacije i njenog rada. U privatnoj prepisci sa Arsenijem sam izneo ideju o smenljivosti moderatora. Ideja mi je bila da se posle nekog vremena moderatorski mandat stavi na raspolaganje forumasima i super-modu,tj.adminima. I dalje smatram da ovo treba da se desi. Puna su nam usta o smenljivosti vlasti,o potrebi demokratizacije drustva..pa zasto onda mi,koji cinimo populaciju u ovoj maloj forumskoj zajednici, ne bismo to i implementirali i pokazali da je moguce...da moze da zazivi. 
Postoji mnogo modela i nacina na koje ova ideja moze da se realizuje i na forumu ima diplomiranih/master pravnika pa ne sumnjam da bi se pronaslo najbolje i najfunkcionalnije resenje.

Konacno,ne dopada mi se ponasanje tzv.vidjenijih i uglednijih forumasa cija ja baza pdf kosarka.
Da se odmah u startu razumemo. Svi mi imamo neke favorite medju forumasima:nekoga privuce sadrzaj postova,nekoga stil,neko se prepozna u tudjim stavovima...neciji postovi vise pogadjaju senzibilitet pojedinih forumasa itd. Ima i onih kod kojih se vidi poznavanje materije i kvalitet izbija iz svakog posta.
To sve zajedno,ili nesto od ovoga,uglavnom cini da pojedini forumasi dobiju svoju redovnu publiku ili fanove,a sto onda njih same cini takvima - popularnima. I to je ok. 
Sta nije ok?

Nije ok kada ti forumasi pocnu da "zloupotrebljavaju" takav svoj status (moze i bez znakova navoda) pa:
-skacu i protestuju na skoro svaku odluku moderacije
-preuzimaju u svoje ruke posao moderacije (ovo je Dravot vrlo cesto znao da radi)
-sa visine,arogantno ili posprdno diskutuju sa drugim forumasima
-proganjaju forumase po temama
-...

Nedavno je jedan forumas (na Medino pominjanje da nece vise pisati) rekao nesto u stilu "nemoj,ja ionako ovde citam samo postove nekolicine ljudi". Dee Jay mislim da je bio.
Mene bi bio blam da onako nesto napisem. U mom poimanju - izraz je to vise nepostovanja prema drugim forumasima,nego odavanje nekog priznanja odabranima. Ja citam mnogo topika i mogu slobodno reci da se makar potrudim da svaki post na odredjenoj temi koju sam otvorio procitam. Neke vise preletim,kod nekih izdvajam posebne delove,neke citam pazljivije,ali svaki post registrujem. Legitimno je i to i dozvoljeno,ali meni se ne dopada.
Uinija npr.gotivim,dozivljvam ga kao zanimljivog lika,ali ovo sto radi u poslednje vreme sa onim 'PUSI K...C" postovima i sa ostavljanjem ha-ha smajlija na svaki post koji mu nije po volji je bas jadno. 

Cak ne bih imao nista protiv (iako se to kosi sa duhom otvorenog diskusionog foruma) da se toj ekipici dodeli status nekih VIP Membera,pa oni na osnovu toga otvaraju teme na koje se upada samo sa tim VIP iskaznicama. Tako bi bar znali ko je ko,kome je gde mesto,a ne ovako...toboze svi jednaki,samo neki jednakiji. Pouzdano znam da je odredjenom broju forumasa iz ove grupe ponudjeno,da su zamoljeni da postanu deo mod tima od pocetka rada Voxa,a nekima i posle. Da preuzmu odgovornost za nasu novu kucu dok se ne podigne. Da svojim iskustvom,dugim stazom i autoritetom "usmere" i diskusije i celi forum u zeljenom pravcu. Indikativno je da su svi to odbili,a ironicno da su upravo oni medju prvima kada treba raditi frku. 

Moze se status "uticajnih forumasa" steci,opravdati i na drugi nacin,a ovde je to propusteno.


Sad kad sam post priveo kraju i iscitao ga,shvatio sam da mi mnogo toga smeta i nije po volji. To me dovodi do zakljucka da mozda ipak nije problem u forumu. Mozda je problem u meni i moguce je da su sve ove pojave samo moja uobrazilja i niko drugi ih ne primecuje iii nikome ne smetaju.
Mozda su se samo meni smucile i ne mogu vise da ih tolerisem. 

Iako nisam licno pogodjen delovanjem moderacije,niti ugrozen nekom grupom forumasa,osecam se kao neki predmet izmedju cekica i nakovnja. Neprijatna situacija definitivno.
A mozda preterujem i samo osecam (po prvi put) zamor od foruma (u mom slucaju  - since 2013). 

Mislim da je vreme za jednu pauzu. Ja nemam nalog na drugim forumima i ne bih ni da idem na drugo mesto. Zgotivio sam mnoge ljude odavde i osecam neku "prisnost" sa vama.
Stoga bih voleo da se ovde desi progres i da ovo ne bude zbogom vec dovidjenja.

Ej lov ju ol :heart:
 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@Crni Bombarder na temu SM vs AV: Možda je zvučalo oštro, ali nisam nikako imao nameru za bilo kakvim ličnim vređanjem već više na podebljavanju svog čuđenja tim stavom. Nije problem da se izvinim ako smo se nešto pogrešno razumeli. Mislim da je to bilo očigledno. Evo, još se čudim i ne mogu da prestanem da se čudim. Nisam tebi uopšte kačio epitet odbrane SMrada i apsolutno sam pretpostavljao i za tebe kao i za svakog normalnog da nisi bio pristalica vlasti 90ih u Srbiji. Ne bih da širim temu, jednostavno se ne slažem. Ne treba ni da ponavljam koliko i šta sve meni smeta kod ovih današnjih zlikovaca, ali kao što sam rekao (čak mi je apsurdno da na tu temu uopšte ponovo obrazlažem) - za njih samo srebrna medalja. Da ovih "zlatnih" nije bilo, ne bi bilo ni ovih današnjih govnara.

 

Što se tiče kritike vezane za forum, slažem se uglavnom. Mislim da je trenutno na najnižem kvalitativnom nivou od kada ga ja posećujem (ovaj shvatam kao pravnog sledbenika starog, dakle deo iste priče). Sve je manje interesantnih i postova i forumaša.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, delgado said:

 

U duši, srcu to je ono što je bitno 

Nisam kriv što sam se rodio u ovom odronu od zemlje moralnom i materijalnom .

Ima nas cak i na ovom forumu da smo zadrte Balkancine, anti-americki orijentisane. Ja sam se juce  obradovao zbog pobede nad njima iako je bila za peto mesto, zao mi je sto nismo drzali kontinuitet iz prve cetvrtine da ih potpuno ponizimo. Nas Bogdan je pobedio vaseg Michela na kraju. A jbg. Mesto rodjenja ne mozes birati. To se tako zadesi. Sta ces. I meni su i srce i dusa bili uz Kineze, Ruse i Grke. Ali su igrali slabu kosarku. Sutra svim srcem uz Argentince. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Ima nas cak i na ovom forumu da smo zadrte Balkancine, anti-americki orijentisane. Ja sam se juce  obradovao zbog pobede nad njima iako je bila za peto mesto, zao mi je sto nismo drzali kontinuitet iz prve cetvrtine da ih potpuno ponizimo. Nas Bogdan je pobedio vaseg Michela na kraju. A jbg. Mesto rodjenja ne mozes birati. To se tako zadesi. Sta ces. I meni su i srce i dusa bili uz Kineze, Ruse i Grke. Ali su igrali slabu kosarku. Sutra svim srcem uz Argentince. 

Finale nije sutra nego je u nedelju u 14h po našem vremenu. Sutra igramo mi sa Češkom za 5-to mesto takođe u 14h.

Link to comment
Share on other sites

 

 

2 hours ago, mare80 said:

Secam se SP 2002 i tada mladjanog Skole...

U to vreme je bila neka zestoka ekonomska kriza u Argentini i Skola i drugari su bukvalno sami sebi platili put i dresove (ni za njih nije bilo para)...

Secam se i naseg finala protiv njih imam u nekoj prasnjavoj kutiji i dve VHS kasete sa snimcima nasih meceva protiv Argentine i USA...

Ma koliko zvuci kao klise bukvalno to je jedina situacija  u zivotu u kojoj sam pomislio : Boze,zasto i mi i oni ne mozemo osvojiti zlato...

Koliko god sam bio srecan zbog naseg zlata uvek mi je malo u dnu duse bilo krivo zbog Argentine....

 

 

 

 

Potpis na ovo.

 

Inače strah me da navijam za Argentinu u nedelju, bojim se da mi ne slome srce 2x u 7 dana i oni i španci.

Link to comment
Share on other sites

Milošević je bio elementarna nepogoda - udruženi zemljotres, cunami i požar pride, koji naprave veliku, odmah vidljivu štetu. Vučić je klimatska promena, lagano i ne uvek primetno ali sigurno pretvaranje zemlje u pustinju. Dodatno, kombinovani efekti startne pozicije i konteksta u kome Vučićeva vlast funkcioniše su ipak nešto najbolje (po samu vlast, ne po nas ostale) u odnosu na bilo koji drugu kombinaciju te vrste, koje su različite vlasti ovde imale u poslednjih 30 godina, uključujući i Miloševića. Zbog toga nam je teško porediti ta dva doba. Moje mišljenje je da bi sadašnja vlast u onim okolnostima ne samo proizvela istu štetu kao Miloševićev režim nego bi je pošteno nadmašila, ali bi kraće trajala.

 

@Crni Bombarder ide ostatak posta u spojler jer mi se otkačila tastatura pa da ne blokiram stranicu

 
 
 
 
Spoiler

 

Sasvim je normalno da se ljudi u nekom periodu zasite/umore od mesta koja posećuju i interakcije sa uglavnom istim ljudima. Prolazi vreme, postajemo stariji, menjamo se a menjaju nam se i prioriteti i interesovanja, znamo već tuđa razmišljanja i poglede na stvari. Ponekad produžimo dalje a u drugom ponekad poželimo da se vratimo kad shvatimo da nam neke stvari ipak značajno nedostaju ili nakon što se jednostavno odmorimo. Problem nastaje kada taj prirodni proces bude ubrzan promenom okruženja ili aktivnostima drugih učesnika, zbog čega ne možemo da razjasnimo u kojoj meri smo mi razlog a koliko su druge stvari dovele do našeg neraspoloženja, umora, zasićenosti ili čega već.

 

Da bi komunikacija uspešno funkcionisala na ovakvom mestu pre svega su potrebni poštovanje i konstruktivnost. Nismo deca, ne možemo ni da se uvek krijemo iza moderacije, ipak od svih nas samih zavisi kakvo će ovo biti mesto. Lično nisam prihvatio da budem moderator. Ajd' što me ne zanima puno, nemam ni vremena. Pored toga, forum mi dođe kao vrsta terapije, jer sam po prirodi kolerik, umem da odreagujem na prvu loptu i da imam burne reakcije, posebno na ono što ocenim glupim ili bezobraznim. Ovde se učim da smirujem prvo svoje strasti a i da posredno svojom komunikacijom stišavam požare. Dakle, da podignem nivo konstruktivnosti na forumu. Kaomoderator bih verovatno samo razvio svoje demone umesto da ih krotim.

 

Međutim, primetio sam da gubim poštovanje za njeke ljude i neka pisanja na forumu. Zbog toga odreagujem i dodatno potpalim vatru. Kada sam uvideo da me to prvo nervira, da gubim živce bespotrebno, a plus doprinosim razvoju haosa, odlučio sam da se ne pravim prepametan nego da lepo formiram ignor listu, ali ni ona ne spašava od svega.

 

Znaš, ne mogu da opravdam neko postupanje s visine ili uinijevu exploziju, ali mogu da razumem zbog čega se to dešava. Nije poenta u davanju formalnog vip statusa - odavno se zna da postoje autoritet zvanja i autoritet znanja. Svi na forumu bi trebalo da budu jednaki, ali bi reči nekih ljudi trebalo dvaput pročitati, razmisliti i usmeravati struju ovog foruma prema njima. Njihove postove u kojima izbija nezadovoljstvo ja tumačim kao krajnji vapaj da se svi dozovemo pameti i podignemo kvalitet diskusije na viši nivo i da se neke stvari ne ponavljaju već godinama. 

 

Nije tajna da je poslednja frka izbila zbog svega što se poslednjih meseci dešava na temi košarkaške reprezentacije Srbije. Meni je fascinantno a ujedno i tužno koliko ljudi ne mogu da izađu van emotivnog okvira (kad nisu utakmice u toku) kada pišu o nekoj temi. Recimo, golmana Stojkovića nikad nisam voleo, nikad se nisam radovao njegovom dolasku u Partizan, bog zna da mu nikad nisam aplaudirao a kamoli skandirao, ali pljunuo bih sebe kada ne bih pokušao da sve to ostavim sa strane kada ocenjujem njegove igre ili značaj za moj klub u konkretnim situacijama. Ne uspem uvek u tome, ali bar stalno pokušavam da te stvari odvojim. Tu opet dolazimo do pitanja konstruktivnosti. Nije poenta da svaki post bude kilometarski kao ovo moje davljenje, nego da ne bude bespotrebnih gluposti koje se pišu po sto puta a ne obrazlažu se. Evo primera - sto puta je ta nesrećna utakmica sa Slovenijom stavljena Saletu na dušu a ja nisam primetio da je bilo ko detaljno predstavio šta je bilo pogrešno i šta je trebalo uraditi drugačije, iako su više puta kritičari pozivani da to učine. Da ne pričam o onim izjavama kako je sve što je osvojeno urađeno na sreću. Ili koliko se skakalo zbog Saletove kritike Jokićevih individualnih priprema (ili ''priprema''), a sada stidljivo priznajemo da je bio nespreman. Međutim, Jokićev pristanak da igra smo emotivno doživeli i ne damo da bilo ko baci senku na to. Takvi smo kada nas obuzmu emocije prema nekome, negativne ili pozitivne. Takvih primera ima milion. A šta dobijamo zauzvrat - tezu da su oni koji traže elaboriranje nekog pljuckanja Saletovi botovi i kako postoje dve grupe, za i protiv dotičnog. Koje, bre, dve grupe? 

 

I kako da neko ne popizdi? Ja sam bio na ivici par puta pa sam odlučio da krenem drugim putem. A meda, koji je među prvima skakao protiv prakse koju sam opisao u prethodnom pasusu je valjda isto smatran jednim od čuvara, a čovek je napisao kritičan post pre par dana, koji garantujem, 80% Saletovih besomučnih pljuckatora ne može da smisli ili da primeti sve što je on video, a kamoli da to sve napiše. Čitao sam ovih dana forum tu i tamo, to sam isprva preskočio, a kada sam ga na kraju pročitao odustao sam od davanja svog viđenja igre i rezultata. Šta da napišem posle toga, sve bitno je rečeno. Da ne govorim o medinom konciznom i jasnom stilu pisanja, koji me uvek posrami. 😄 Video sam analize pepea, Chaosa, Horiuma... Ne moram da se složim sa svakom crtom u tim postovima, ali iz njih odiše konstruktivnost, stav, obrazloženje, argumentacija. To je ono što gradi forum i poštovanje prema nekom. Imam utisak da sam stalno s tobom ulazio u neke rasprave (to sam ti jednom i napisao), ali sam uvek imao poštovanje prema tvojem viđenju stvari, jer znam da se iza toga nalaze isti ideali za funkcionisanje foruma koje i ja imam i častan pogled na svet, pa makar se uopšte ne složio s tvojim postom.

 

Dakle, ne mora neko da ima formalno bolji status, ali neka nam svima bude putokaz to kada kritiku daju ljudi koji kaad pišu o konkretnim stvarima iz toga izbija nešto poučno. U suprotnom, ostaće nam kao ideal pisanje nekog ko je između ostalog, povredu jednog sjajnog čoveka, borca i igrača Gagija iskoristio za svoje obračune i poente. Nema trećeg puta, drugari.

 

Na kraju, pomenuo si taliesina. Jbg, on je definistivno neko ko ima šta da kaže i od njega se može mnogo toga naučiti, ali jednostavno ima neki bag da upadne u besmislene ratove i sklizne u opasno vređanje i povezane stvari, koje kvare diskusiju. Meda (jedan sendvič za mene, moliću :D) je jednom napisao post u kome je dao konkretne predloge za njegovo bitisanje ovde, na radost nas koji volimo da ga čitamo ili da se raspravljemo s njim, a da ne uznemirava previše one koji ga ne mirišu, ali on izgleda ne može protiv sebe. Žao mi je što je tako, voleo bih da i dalje piše.

 

Što da ti rečem, ako si odlučio da uzmeš pauzu neka taj odmor bude samo kao odlazak na more i da brzo prođe.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Što se tiče kritike vezane za forum, slažem se uglavnom. Mislim da je trenutno na najnižem kvalitativnom nivou od kada ga ja posećujem (ovaj shvatam kao pravnog sledbenika starog, dakle deo iste priče). Sve je manje interesantnih i postova i forumaša.

+1

Ja ne pisem plus slabo i citam

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...