Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Gledano rezultatski jesmo napredovali, ali je to više bilo na silu, na neki individualni kvalitet, nego što je postojao neki sistem, organizacija. Tako da ne može da se kaže da je bilo šta tu posloženo. Pre da je u tih par utakmica finala izvučen maksimum. Ali to ne osvaja titule, ne daje rezultate na duže staze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jesu pripreme, ali opet izgleda kao da smo ih umnogome protracili. Pobede nisu najvaznije u ovoj fazi, ali su nas redom nabijale ekipe ranga Bud, Col, Igokea. 

 

Ako je bilo jasno zasto smo prosle sezone igrali kvalitetan basket max 20-25 min, ove sezone (sudeci po vtb turniru) stvarno nema opravdanja, s obzirom kakve igrace imamo.

 

Kako se vecito drugi timovi na pripremama brzo uigraju i lice na nesto, samo mi ne...

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mfmilan said:

 

Ja nekako nemam utisak da smo izgledali posloženo u toj finalnoj seriji.

 

Bili smo smešni, kao i u većem delu sezone, sa plus faktorom nekakve koliko-toliko bolje timske odbrane. Nismo znali, da pod presingom, izvedemo aut, ni na početku,ni na kraju sezone.

 

13 hours ago, Alex_Serbia said:

Kako se vecito drugi timovi na pripremama brzo uigraju i lice na nesto, samo mi ne...

 

Zato što za trenera nemaju egoističnog trenerskog manijaka, koji na seminaru pred sezonu, priznaje da neki od igrača nisu sposobni da "zapamte" njegovih 387 akcija u napadu, i 126 sistema odbrane, ali ih svejedno siluje do iznemoglosti/ varijanta da ti dete u školi mora imati sve petice. Mi smo i protiv ABA ekipa, koje smo rutinirali na čistu fiziku, izgledali kao Kolumbo i saputnici sa Ninje, prilikom iskrcavanja u Amerikama.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U svakom slučaju, sezonske se isplate i mislim da su njihove cene ok. 
Prodat je veliki broj, što je i bio cilj, i to je nešto na šta možeš da "računaš". Svaka pojedinačna prodata je bonus.

Nadam se da će za ABA biti jeftinije ili da će napraviti neke akcije, pa da privuku roditelje sa decom i sl. Jer verujem da će se na ovoliki broj utakmica ljudi zasititi i odazaka na utakmice i košarke generalno u nekim momentima, a nemaju svi da priušte sezonsku ili veliki broj EL tekmi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O samim cenama necu jednostavno ili su ludi ili se drogiraju ne znam sta je ili su prosto receno govna

 

Ok je ovo sto su unapred objavili pre pocetka sezone koliko ce karta kostati, ja bi to uveo i za abu i za sve (cak bi i za top8 el i za 1/4 i 1/2 i finale abe stavio cena je ta i ta naravno ogradis se sa recima ako se klub plasira ili kako vec cisto da ne deluje nadmeno ili da trcimo pred rudu vec da su podaci cisto informativne prirode), racunica da bude jasna crno na belo

 

A ovo sto se cene karata razlikuju za isto takmicenje u zavisnosti od protivnika reklo bi se da pomaze u pronalazenju tacnog odgovora iz prvog pasusa

Link to comment
Share on other sites

Nisam stručnjak, ali verovatno postoje neki ekonomski razlozi tome, ponuda-potražnja i sl. zezancije.

A što se tiče različitih cena karata, eno,
Barselona - Milano 52e Zona 2 Centre 
 

Barselona - Partizan 39e isti taj sektor
 


Inače, ko planira da poseti Barselonu i gleda tekmu, u spoiler-u vam je link ka kartama. Za Madrid još nisu izašle.

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2022 at 10:56 PM, Instinkt said:

Alba objavila da Marcus Eriksson nece igrati protiv nas, ozbiljan prangijas. Alba gotovo nikakve promene u rosteru u odnosu na proslu sezonu, svaka pomoc je dobrodosla :D

 

Ne bunim se ni što im nije tu Da Silva, ozbiljna radilica. On je u Barsu otišao.

 

 

13 minutes ago, ranzo said:

O samim cenama necu jednostavno ili su ludi ili se drogiraju ne znam sta je ili su prosto receno govna

 

Ok je ovo sto su unapred objavili pre pocetka sezone koliko ce karta kostati, ja bi to uveo i za abu i za sve (cak bi i za top8 el i za 1/4 i 1/2 i finale abe stavio cena je ta i ta naravno ogradis se sa recima ako se klub plasira ili kako vec cisto da ne deluje nadmeno ili da trcimo pred rudu vec da su podaci cisto informativne prirode), racunica da bude jasna crno na belo

 

A ovo sto se cene karata razlikuju za isto takmicenje u zavisnosti od protivnika reklo bi se da pomaze u pronalazenju tacnog odgovora iz prvog pasusa

 

Kada oboriš rekord svih vremena po broju prodatih sezonskih, onda znači da si dobro procenio. Pri tome, gledam po svom okruženju, kartu su uzeli svi oni koji su i do sada kupovali, nije da se tu ubacila nekakva "elita".

 

Drugo, što se tiče ovih dnevnih, evo ja ti garantujem da će u proseku biti prodato od 70 do 100% dnevnih karata. Što opet implicira da su dobro procenili.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nema ni razloga da se ne prodaju dobro ove dnevne karte.

 

Ne vidim zašto je prihvatljivije od 2.500 do 4.500 (istok-zapad) za fudbal protiv Nice u trećoj evropskoj ligi, od istih tih cena protiv evropskog prvaka u košarci, u Evroligi koju smo čekali dovoljno dugo. Bahaćenje je kad nema ispod 1200 protiv Krke, ali ovo je korektno kada se uzme sve u obzir.

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

Jel može negdje da se nađe na netu ili da okači neko ako može onaj prikaz arene po sektorima, da rezervišem par utakmica na vrijeme? Hvala unaprijed.

 

Plus ako može i info gdje su najvjerniji da se mimoiđemo što je više moguće.

 

Edit: Nvm, našao sam. Tj, nisam ovo za najvjernije.

Edited by Son_of_a_gun
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Jel može negdje da se nađe na netu ili da okači neko ako može onaj prikaz arene po sektorima, da rezervišem par utakmica na vrijeme? Hvala unaprijed.

 

Plus ako može i info gdje su najvjerniji da se mimoiđemo što je više moguće.

 

Edit: Nvm, našao sam. Tj, nisam ovo za najvjernije.

630c83309e9f4Plan-dvorane-arena-2022-naz

 

Imaš legendu dole, a i piše grobari jug.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2022 at 10:21 PM, Son_of_a_gun said:

Druga su vremena Safete, nije (na žalost) Duletovo vrijeme, sad se igra skoro duplo više utakmica u sezoni nego prije desetak godina. Većina ekipa u Evroligi ima petnaestak igrača u rosteru, što je i normalno s obzirom na napore. Najgore što možemo uraditi je da izraubujemo nekog bitnog igrača i da se povrijedi u ključnom dijelu sezone pa da prospemo sve niz vodu. 
 

Stoga da, volio bih da dođe još jedan plej i jedan centar jer mislim da ima mjesta za sve njih i da će svi dobiti pristojnu šansu i minutažu u sezoni pred nama. 

 

Ne, nije normalno, nego izigravanje NBA za siromasne - besmislena regularna faza, pa onda F4 za kraj, izmedju samo jedna serija.

 

Od tih 15 igraca, najmanje trojica moraju biti neki juniori, igraci koji su slabi za taj nivo i tek ce da napreduju. Preko 12 seniorskih igraca je ludilo i bahacenje/razbacivanje parama.

 

Na primer, Zalgiris ima tih 15 igraca u sastavu, ali medju njima su centar Krivas (18 godina), krilo Lelevicius (19 godina), bek Geidraitis (22 godine), uz Birutisa i Lukosiunasa koji imaju mozda jednu EL sezonu iza sebe. Baskonia ima tacno 12 igraca u sastavu, od kojih su tu Kurucs, Raieste i Sederkeskis koji nemaju neko EL iskustvo.

 

Partizan ima igrace kao sto su Nunnaly, Exum, Papapetrou, Andjusic, Avramovic, Lessort, LeDay i Punter koji svakako imaju iza sebe znatno iskustvo, a tu su i Trifunovic, Smailagic, Koprivica i Madar koji nisu juniori i time je kvota popunjena. Ostatak tima cine Glas (ne znam kako ce on da se nametne?), Vukcevic, Petrovic, Jovanovic, nesto slicno kao i kod drugih klubova ciji je budzet manji od prosecnog.

 

Zapravo, takvim nabijanjem rostera jedino ce biti zadovoljni Buducnost i Cedevita u ABA ligi (KKCZ ne jer je sama sebe upropastila), kao i protivnici u EL, jer je jako tesko stalno voditi racuna o 3 beka, 4 krila i kako svima rasporediti minutazu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

centar Krivas (18 godina), krilo Lelevicius (19 godina), bek Geidraitis (22 godine)

 

A kod nas samo Vukčević (19) i Glas, Trifa i Jam (21). Shvatam šta želiš da kažeš, stvarno smo bahati. Plaky. 😢

 

Kod vas je inače baš obdanište, Marković, Bradulja, Holand, Lazić, pokupiste ih direktno sa svjetskog prvenstva za mlade. Iz 2007 doduše. 
 

Koliko vi bješe imate igrača u rosteru, 10, 11?

 

1 hour ago, goldberg said:

Zapravo, takvim nabijanjem rostera jedino ce biti zadovoljni Buducnost i Cedevita u ABA ligi (KKCZ ne jer je sama sebe upropastila), kao i protivnici u EL, jer je jako tesko stalno voditi racuna o 3 beka, 4 krila i kako svima rasporediti minutazu.


Zapravo nije, jedna postava će tancati EL a druga ABA, uz određene modifikacije naravno.

Edited by Son_of_a_gun
Link to comment
Share on other sites

Neka ti @NikadProtivKaline napise koliko sam ga smorio sa pominjanjem Zalgirisa na temi KKCZ kada sam obrazlagao zasto je lose imati vise od 12 seniora u sastavu (i kako se sa 11-12 igraca moze tri puta igrati TOP 8 i u ovom, novom formatu).

Zato sam i napisao da KKCZ ne moze racunati na glomaznost 12+ sastava KKP (ako dodje jos pojacanja) jer je roster tog kluba tek preglomazan. Evo da pogledamo:

 

Poziciju 1 pokrivaju Madar i Avramovic

Poziciju 2 Punter i Andjusic

Poziciju 3 Exum, Nunnaly, Papapetrou i Trifunovic

Poziciju 4 Papapetrou, LeDay, Smailagic i Vukcevic

Poziciju 5 Lessort, LeDay i Koprivica

 

Ako ce se na sve ovo dovoditi jos jedan plej, onda je Exum visak (nema potrebe da krpi na pleju, krilo je vec popunjeno).

Link to comment
Share on other sites

Svi učesnici top9 prošle godine su imali bar 14 seniora.

 

Sada već ima dovoljno podataka koliko je igrača dovoljno za ovakav sistem i broj utakmica. 

 

Ako 16 klubova radi na jedan način, a samo 1 na drugačiji, mislim da nije teško zaključiti koji su podaci optimalniji.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ranzo said:

O samim cenama necu jednostavno ili su ludi ili se drogiraju ne znam sta je ili su prosto receno govna

 

Ok je ovo sto su unapred objavili pre pocetka sezone koliko ce karta kostati, ja bi to uveo i za abu i za sve (cak bi i za top8 el i za 1/4 i 1/2 i finale abe stavio cena je ta i ta naravno ogradis se sa recima ako se klub plasira ili kako vec cisto da ne deluje nadmeno ili da trcimo pred rudu vec da su podaci cisto informativne prirode), racunica da bude jasna crno na belo

 

A ovo sto se cene karata razlikuju za isto takmicenje u zavisnosti od protivnika reklo bi se da pomaze u pronalazenju tacnog odgovora iz prvog pasusa

Mnogi klubovi prodaju karte po različitim cenama u zavisnosti od protivnika, nije to ništa novo niti neuobičajeno. Uostalom, i za derbi u fudbalu je skuplja karta nego za druge utakmice. 

 

Što se tiče cena, korektne su, kad se sve uzme u obzir. Za 1300-2000 može da se uzme karta za jače/zvučnije protivnike. Koliko se sećam, pre desetak godina je karta bila 1000 dinara za EL u Pioniru.  Mnogo vode je proteklo, ne može se očekivati ista cena. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pogledao Alba - Hamburg.

 

U suštini, gotovo ista ekipa kao prošle godine, nema tu nikakvih nepoznanica.

 

Lo nije igrao i to im je veliki problem. Mada je tu više minuta dobio Blat koji je bio fantastičan u organizaciji (8as), ali nema poenterski učinak kao Lo.

Smit će uvek odigrati svoje, biće tu 10-15 poena, u 3-4 asistencije, ali nekako mi je utisak da  nema toliki utisak na igru ekipe. Naravno, dokle god je na tom, kontrolisanom nivou.

 

I naravno ključ - Sikma. E to je suprotnost od Smita, ultimativni timski igrač. Napad, odbrana, organizacija, sve je tu. 16 poena, 6sk, 7as, svuda ga je bilo. Mislim da bi njegov duel sa Zekom mogao da odluči.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...