Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

32 minutes ago, zorex said:

Retko, skoro nikada ne pišem o privatnom životu na forumu, a generalno sam puno aktivniji bio na prošlom. Opet, pojedine ljude odavde "poznajem" 10+ godina, pa mi je nekako ok da napišem ovo. Pre malo više od mesec dana mi je preminuo tata. Brza bolest, bez šanse da se nešto uradi, a tek je trebalo da ode u penziju i uživa. Bili smo povezani jako, i tek će mi nedostajati. Ali uz ostale stvari u kojima smo slični, mnogo je voleo Partizan. A košarkaški klub je kod nas ipak bio nešto posebno. I u mojim matorim godinama, a imam 37 punih, uvek sam se trudio da postignem da što više utakmica gledamo zajedno. Prvi i poslednji put smo svi zajedno na utakmici bili u Areni zimus protiv onih Poljaka, skupa s mamom kojoj je to bilo prvi put da gleda košarku u Beogradu uživo i mojim rodjenim bratom koji zapravo nekim čudom navija za Zvezdu. Kad je Partizan osvojio EL, imao sam 7-8 godina, nisam imao pojma ni o čemu osim da navijam za crno bele, ali je tata snimio utakmicu, i u narednim godinama sam je izlizao od gledanja. Bio je savezni rukometni sudija, pa kontrolor, sportski tip, ali košarka mu je definitivno bila omiljeni sport.  

 

Elem, sledećeg petka brat i ja putujemo za Berlin, na otvaranje sezone u EL. Put i promena će prijati posle svega, posvetićemo ga tati, tako da nema šanse da to ne krene kako treba. Prema tome, @SteveFrancis#3 da bude malo optimističniji, @Beonegroda jača rameni pojas, ostali da daju podršku i da veruju u ovaj tim, naravno da će Partizan gaziti redom. Mora.

 

I da, ne bi bilo loše da se Milutinov izbavi iz Moskve. 

 

Primi saucesce, zorex, brate rodjeni. Kroz identicnu stvar sam prosao 2019e, prakticno preslikan tvoj opis, s jedinom razlikom sto je moj matori navijao za Zvezdu. Nadam se da se covek bar nije namucio, posto moj poslednja 3 meseca jeste. Bas.

  • Love 17
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, zorex said:

Retko, skoro nikada ne pišem o privatnom životu na forumu, a generalno sam puno aktivniji bio na prošlom. Opet, pojedine ljude odavde "poznajem" 10+ godina, pa mi je nekako ok da napišem ovo. Pre malo više od mesec dana mi je preminuo tata. Brza bolest, bez šanse da se nešto uradi, a tek je trebalo da ode u penziju i uživa. Bili smo povezani jako, i tek će mi nedostajati. Ali uz ostale stvari u kojima smo slični, mnogo je voleo Partizan. A košarkaški klub je kod nas ipak bio nešto posebno. I u mojim matorim godinama, a imam 37 punih, uvek sam se trudio da postignem da što više utakmica gledamo zajedno. Prvi i poslednji put smo svi zajedno na utakmici bili u Areni zimus protiv onih Poljaka, skupa s mamom kojoj je to bilo prvi put da gleda košarku u Beogradu uživo i mojim rodjenim bratom koji zapravo nekim čudom navija za Zvezdu. Kad je Partizan osvojio EL, imao sam 7-8 godina, nisam imao pojma ni o čemu osim da navijam za crno bele, ali je tata snimio utakmicu, i u narednim godinama sam je izlizao od gledanja. Bio je savezni rukometni sudija, pa kontrolor, sportski tip, ali košarka mu je definitivno bila omiljeni sport.  

 

Elem, sledećeg petka brat i ja putujemo za Berlin, na otvaranje sezone u EL. Put i promena će prijati posle svega, posvetićemo ga tati, tako da nema šanse da to ne krene kako treba. Prema tome, @SteveFrancis#3 da bude malo optimističniji, @Beonegroda jača rameni pojas, ostali da daju podršku i da veruju u ovaj tim, naravno da će Partizan gaziti redom. Mora.

 

I da, ne bi bilo loše da se Milutinov izbavi iz Moskve. 

 

Primi moje saucesce, a sledeci petak cemo nazdraviti u Berlinu i za oca i za pobedu zajedno sa @uvrnuto i @Marvin ❤️

 

  • Like 2
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

U Februaru 2020 sam izgubio oca od iznenadnog i uznapredovalog tumora na mozgu. U roku od dve nedelje je pocelo, trajalo i zavrsilo se.
Jedno od stvarno retkih jakih i konciznih secanja iz tog ranog detinjstva mi je 1992 kada je Djordjevic ubacio trojku - on i stric su toliko galamili, pucali iz pistolja u vazduh, valjda sam ga tada prvi put u mom zivotu video pijanog. Kada sam poceo da se druzim sa komsijom koji je nosio Zvezdine dresove i navijao za Piksija i Deju rekao mi je "Ja ne mogu da ti kupim Partizanov dres, ali tebi dres ne treba da bi znao koji je pravi tim za koji treba da navijas".
Posle se covek ohladio od sporta, razumljivo.

@zorex Primi moje saucesce. Ne znam koliko znaci, ali ono sto sam ja licno shvatio da je meni pomoglo je insistiranje da se njega secam koliko god to mogu kroz prizmu lepih, srecnih i pozitivnih trenutaka. Osetio sam da sam mu nekako sada jos vise blizi, jer dok je bio ziv, kao valjda u vecini slucajeva smo imali svoja razilazenja, neslaganja i slicne father-son situacije. Ali Partizan je uvek bio ono sto nas je spajalo.

30 godina posle, Zelimir bolje da se ne zajebava i ne izigrava ikebanu, makar muski da se posibamo sa svima, to je otprilike sve sto trazim.

  • Like 1
  • Love 13
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, zorex said:

Retko, skoro nikada ne pišem o privatnom životu na forumu, a generalno sam puno aktivniji bio na prošlom. Opet, pojedine ljude odavde "poznajem" 10+ godina, pa mi je nekako ok da napišem ovo. Pre malo više od mesec dana mi je preminuo tata. Brza bolest, bez šanse da se nešto uradi, a tek je trebalo da ode u penziju i uživa. Bili smo povezani jako, i tek će mi nedostajati. Ali uz ostale stvari u kojima smo slični, mnogo je voleo Partizan. A košarkaški klub je kod nas ipak bio nešto posebno. I u mojim matorim godinama, a imam 37 punih, uvek sam se trudio da postignem da što više utakmica gledamo zajedno. Prvi i poslednji put smo svi zajedno na utakmici bili u Areni zimus protiv onih Poljaka, skupa s mamom kojoj je to bilo prvi put da gleda košarku u Beogradu uživo i mojim rodjenim bratom koji zapravo nekim čudom navija za Zvezdu. Kad je Partizan osvojio EL, imao sam 7-8 godina, nisam imao pojma ni o čemu osim da navijam za crno bele, ali je tata snimio utakmicu, i u narednim godinama sam je izlizao od gledanja. Bio je savezni rukometni sudija, pa kontrolor, sportski tip, ali košarka mu je definitivno bila omiljeni sport.  

 

Elem, sledećeg petka brat i ja putujemo za Berlin, na otvaranje sezone u EL. Put i promena će prijati posle svega, posvetićemo ga tati, tako da nema šanse da to ne krene kako treba. Prema tome, @SteveFrancis#3 da bude malo optimističniji, @Beonegroda jača rameni pojas, ostali da daju podršku i da veruju u ovaj tim, naravno da će Partizan gaziti redom. Mora.

 

I da, ne bi bilo loše da se Milutinov izbavi iz Moskve. 

 

Poslednji pozdrav sportskom rivalu. Nek mu je vecna slava.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, LakiJeMaloNervozan said:

Panter je novi kapiten! Posle Lovernja, drugi stranac koji ce nositi traku! Ziveli!

Ne da nije zaslužio da bude kapiten KKP, nego za sada nije zaslužio ni da se pominje u istoj rečenici za Žoom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Auh, dresovi mi baš basic...

 

image.thumb.png.a454ed9ad8739ec10c9acbec2beb0dcc.pngimage.thumb.png.7b3486fd0830edd10ddaf0a9925da426.png


Beli će imati neke sive elemente, nešto mi se ne sviđa. Crni ko sa pijagera.

 

A Ostoja... 😄
Pita ga čovek hoće dovoditi nekoga, jer su Smajilagić i Avramović povređeni, a on neku svoju priču izverglao. 

 

edit: u suštini zbog tog sivog momenta, beli dresovi deluju modernije. 

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trening dresovi su meni bili vrh, nadam se da će da izbace neku seriju u shop. 
 

Ovo danas baš tanko.

9 minutes ago, uvrnuto said:

Pita ga čovek hoće dovoditi nekoga, jer su Smajilagić i Avramović povređeni, a on neku svoju priču izverglao.


Misliš li da zna on o tome bilo šta? 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...