Jump to content

Ženska košarka


serbianhoops

Recommended Posts

Ne pada mi na pamet da ti objasnim sve regulative ali da bi shvatio evo ti primer.

 

U14 ženska repka BiH će igrati na ovogodišnjem turniru Slovenia Ball.

 

Skauti primete neku klinku iz RS i nude joj prelazak u nekom klubu van BIH.

 

Tu krene pravilo za međunarodne transfere mladih igrača (do 16.) po kojim igračica registrovana u nekom savezu nema pravo nastupa za drugu reprezentaciju dok ne napuni 21. (to je pravilo koji sprečava Tristana Vukčevića da igra za naše mlade reprezentativne selekcije ili Nakića da hipotetički igra za drugu zemlju do 21.)

 

Seniorske reprezentacije mogu imati u sastavu samo 1 igračicu koja je promenila reprezentativni dres nakon 21. Ta igračica zauzima mesto naturalizovane igračice (kao na primer Nikoline Milić u našoj seniorskoj selekciji).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znas kako roditelji i djeca na to gledaju. Isto kao kad im u skoli kazu imate nastavu u prirodi. Hajde neka se djeca malo druze. Kao da roditelji i djeca znaju kakve to potencijalne posljedice nosi sa sobom. I za gro te djece to i jeste samo druzenje, nikada i ne dobiju nista od sporta.

 

Pogledaj razliku samo izmedju sportova u pravilima. Npr. rukometa ili fudbala na jednoj strani i kosarke na drugoj strani. Ne znam postoje li striktniji propisi nego u kosarci, a KSBiH to ekstremno zloupotrebljava.

 

Zamisli situaciju treniras kao dijete par mjeseci u nekom klubu, odselis se u Finsku recimo sa 15 godina. Tamo imas priliku za besplatno skolovanje ako si clan nekog kluba. Da bi se registrovao kao igrac u njihovom savezu treba ti LOC od maticnog saveza, a oni ti kazu dacu ti ako potpises izjavu da ces igrati za moju reprezentaciju. I ti onda mozes u toj zemlju samo biti naturalizovani igrac igrac mozes uredno dobiti drzavljanstvo i imati sva druga gradjanska prava. (Nisam siguran u sve ponedinosti ali to je generalna prica)

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

Nastavak prenosa sa greenscreen tehnologijom.

Koliko je ovo jako, Denda se uključuje rečenicom "konačno smo rešili prob KRRRRRRRRRRRRRRRR" prekid. I onda odmah moderni srpski apologizam, niko nije kriv, nije Zrenjanin kriv, svi su izgubili vezu, pala je kiša jbg.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mairosu said:


Ilija je valjda neki "tim menadžer" ili štogođ. Sa njime sam ugovarao Marinino gostovanje npr.

Znaci on je repkin Nesa Ilic. 🙂 

 

Salu na stranu, kako je covek sa zdravljem? Znam da je imao neku zajebanu operaciju na srcu ili tako nesto.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

Pobeda. Vise srece nego znanja. Sonja se na kraju iskupila ovim game winnerom za prethodnu neshvatljivo izgubljenu loptu. Koliko samo promasenih otvorenih suteva Beloruskinja. Da je na drugoj strani bila neka malo suterski raspolozenija ekipa ovo bi bio poraz dvocifrenom razlikom. Valjda cemo u nastavku prvenstva bolje izgledati posto je ovo veoma tanko. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...