Jump to content

Ženska košarka


serbianhoops

Recommended Posts

1 hour ago, Geronimo said:

I nije zenska kosarka bas toliki bol za oci

Meni je nekad zanimljivija za gledanje, mnogo više liči na sport koji mi igramo po amaterskim ligama :classic_biggrin:

 

(ne kažem da one igraju kao amaterke već da je jednostavno pre svega fizika a i taktička obucenost mnogo sličnija)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ridji said:

Meni je nekad zanimljivija za gledanje, mnogo više liči na sport koji mi igramo po amaterskim ligama :classic_biggrin:

 

(ne kažem da one igraju kao amaterke već da je jednostavno pre svega fizika a i taktička obucenost mnogo sličnija)

 

Lici na oldskul kosarku, and i like it 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ridji said:

Meni je nekad zanimljivija za gledanje, mnogo više liči na sport koji mi igramo po amaterskim ligama :classic_biggrin:

 

(ne kažem da one igraju kao amaterke već da je jednostavno pre svega fizika a i taktička obucenost mnogo sličnija)

Ne bih rekao da je takticka obucenost na mnogo nizem nivou od muske kosarke. Na primer nasa odbrana sinoc, ono je savrsenstvo. Udvajanja, pomaganja, rotiranje, brzo punjenje reketa, itd. To je sve dokaz o dobrom razumevanju kosarke.

 

A razlika u fizici je naravno neverovatna i tesko da se moze opisati.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ridji said:

Meni je nekad zanimljivija za gledanje, mnogo više liči na sport koji mi igramo po amaterskim ligama :classic_biggrin:

 

(ne kažem da one igraju kao amaterke već da je jednostavno pre svega fizika a i taktička obucenost mnogo sličnija)

 

Mene mozda malo vise podseca na neke juniore, kadete, kad smo mi bili to... Ona situacija kada ti 5 svih istih izadje sa zonskim presingom i ti proplaces. Slicnost je i postojanje "Dzordana" koji su retki i nezaustravljlivi.

Ali ono sto mi je najveca razlika u odnosu na muske je neki "response time", sve je to u nekoj sporijoj brzini. Zato nam je Anderson legla kao kec na deset, bez obzira na sve njene nedostatke.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Sonja Vasić pozitivna na koronavirus

KOŠARKA Autor:Vladimir Todorović06. jul. 202111:20

Podeli:

Izvor: fiba.basketball

Sonja Vasić, najbolja košarkašica proteklog Evropskog prvenstva, pozitivna je na koronavirus.

Pre samo nekoliko dana objavljeno je da je veslač Miloš Vasić, Sonjin suprug i reprezentativac Srbije, dobio pozitivan nalaz po dolasku u Tokio.

Odmah je stavljen u sedmodnevni karantin i ako posle toga dobije negativan rezultat moći će da učestvuje na Olimpijskim igrama.

Sada je isti rezultat stigao i za Sonju Vasić. Srpska reprezentativka ima dovoljno vremena da se oporavi od koronavirusa, jer Olimpijske igre u glavnom gradu Japana počinju za 17 dana (23. jul – 8. avgust).

 

:classic_dry:

 

Ae bre Sonja, pokidaj to sranje, mora neko zastavu da nosi

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Francuska sa jednom izmenom na OI, plej Fotu (Fauthoux) umesto povređene Epupe. 

 

Devojke počele pripreme za OI, Marina nije još odlučila ko ide na igrama. 21 igračice, nedostaje pozitivna Vasić, tu su Dragana Stanković, Nikolina Milić, Ivana Raca.

Screenshot_20210708-170020_Instagram.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Marina Radočaj (B/K 189 2005) sledila primer brata Victora i zaigrala za kadetsku reprezentaciju Kanade na U16 prvenstvo Amerike. Donekle očekivano obzirom da mu je otac Srbin a majka Hrvatica, oboje iz BIH. Devojka ima odlične atletske predispozicije i skoro može zakucavati.

 

Milana Nenadić (KC 190 2005) je takođe bila na širem spisku Kanade U16 selekcije. Njeni roditelji su Srbi iz Hercegovine.

 

Crvena Zvezda dovodi 2 devojke iz Svajčarske, Julija Matić (B/K 175 2006) i Dragana Sćepanović (2006). Obe su bile na širem spisku U16 reprezentacije Svajčarske od 15 igračica. 

 

Inaće, vodeća igračica U16 reprezentacije Svajčarske je naše gore list Viktoria Ranisavljević (P 169 2005).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Od danas do nedelje u Beogradu se igraju kvalifikacije za Svetsko prvenstvo.

 

Srbija je u grupi sa Južnom Korejom, Australijom i Brazilom. Prve dve idu na SP.

 

S obzirom da prava na prenos utakmica ima SportKlub, jedva neko slovce o turniru u režimskim medijima.

 

Utakmice se igraju u Hali sportova na Novom Beogradu.

 

Cenim da u subotu protiv Australije neće biti baš "prave sportske atmosfere" na tribinama. 😞

Link to comment
Share on other sites

Od danas do nedelje u Beogradu se igraju kvalifikacije za Svetsko prvenstvo.
 
Srbija je u grupi sa Južnom Korejom, Australijom i Brazilom. Prve dve idu na SP.
 
S obzirom da prava na prenos utakmica ima SportKlub, jedva neko slovce o turniru u režimskim medijima.
 
Utakmice se igraju u Hali sportova na Novom Beogradu.
 
Cenim da u subotu protiv Australije neće biti baš "prave sportske atmosfere" na tribinama. [emoji20]
Ne razumem se baš ali deluje kao dosta jaka grupa.
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mister-no said:

Ne razumem se baš ali deluje kao dosta jaka grupa.

 

Koreju smo na OI pobedili 4 razlike, evo sad na poluvremenu +5 za naše protiv Korejanki. Australija je uvek imala jaku ekipu koja zna košarke, Brazilke ne poznajem.

 

Marina je podmladila ekipu, pola ekipe su devojke generacije 1997. i 1999. godište, glavnokomandujuća je sada Ivon Anderson. Sistem igre se zna, sve grizu kao vučice po celom terenu, odbrana se igra na max obrtaja, iz nje proizilazi sve ostalo. Koliko vidim i omladinke se uklapaju u koncepciju, pogotovo Jovana Nogić. Vidi se takođe i prilična neuigranost, ali tako mora kad krene smena generacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...