Jump to content

Smesna strana tenisa


Boxy

Recommended Posts

6 minutes ago, wwww said:

@double fault @ciao  mozete da prevedete sta je on ovde rekao i na kom jeziku?

 

Ne razumem ovo sa intervjuisanjem na spanskom u sred Francuske. Onda neka svi krenu na maternjem da se obracaju publici. 

Jel to Nadal osim kose poceo i pamcenje da gubi pa mu tesko na engleskom da sklopi recenicu, fale reci... :ajme:

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Милица said:

Ne razumem ovo sa intervjuisanjem na spanskom u sred Francuske. Onda neka svi krenu na maternjem da se obracaju publici. 

Jel to Nadal osim kose poceo i pamcenje da gubi pa mu tesko na engleskom da sklopi recenicu, fale reci... :ajme:

 

ja sam se juce takodje iznenadila kad su Alcaraza intervjuisali na spanskom (takodje Koreca) - u sred Francuske! :classic_huh:

mislim, mogli su Ozma da nahvataju da Novaka intervjuise na srpskom :wink2:  ili Igu na poljskom (sigurno ima tamo neki poljski novinar).

 

Inace, Iga odlicno prica engelski, a mnoooooogo je mladja od Nadala - 15 godina - (i ipak nekako uspela da nauci engleski kako treba, iako njen maternji poljski nije ni priblizno slican engleskom). Da ne pricam o tome kako npr. Bublik takodje odlicno prica engelski (a covek Rus i mnogo mladji (11 godina) od Nadala), itd. itd.

Cini i se da sam i Badosu slusala da sasvim solidno prica engleski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

@double fault @ciao  mozete da prevedete sta je on ovde rekao i na kom jeziku?

 

Pa to Rafa kao prica francuski :classic_ohmy: tesko da sam ikog cula da gore izgovara bilo koji strani jezik, cak i francuzi su bolji kad pricaju engleski - ne samo da mu je izgovor ocajan, totalno spanski nego se u recenici (jednoj od dve koju je izgovorio presao - u prvoj je nekako rekao da je jako zadovoljan sto je ponovo na satrijeu, a u drugoj je rekao vrlo sam zadovoljan sa tobom (valjda je hteo da kaze sa sobom ali rekao je - sa tobom - tri puta sam vracala nisam mogla da verujem da ne moze dve recenice da nauci); Posle na spanskom trazio kao prevodioca, pa onda rekao jednu recenicu na engleskom - valjda glumi Novaka, kao poliglota to je u modi. On stvarno i treba da prica samo spanski koliko nista drugo ne ume.

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

u komentarima se Raficini fanovi odusevili njime kako je poliglota :lol_2:

 

elem, prvo je Rafica rekao da je poceo da se bavi jogom i meditacijom

Rafael Nadal: 'I practice yoga and meditation to be able...'

https://www.tennisworldusa.org/tennis/news/Rafael_Nadal/104386/rafael-nadal-i-practice-yoga-and-meditation-to-be-able-/

How Yoga Helped Rafael Nadal Win The Australian Open 2022

https://www.uluyoga.com/how-yoga-helped-rafael-nadal-win-the-australian-open-2022/

 

a samo godinu dana ranije je izjavio ovo:

https://www.essentiallysports.com/atp-tennis-news-not-yoga-not-psychologists-rafael-nadal-denies-mental-training-practice/

“Not Yoga, Not Psychologists” – Rafael Nadal Denies Mental Training Practice

 

sad poceo da imitira Novaka i oko jezika i glumi poliglotu :lol_2:.

 

Ako mu joga ide kao jezici...

 

ah da, ima i ono gde je relativno skoro rekao da je poceo da jede urme kao energetsku dopunu (ono sto Novak uvek jede iz one posudice tokom mmeceva, a ostali igraci banane).

Edited by wwww
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nije svako talentovan za jezike, kao što nema svako sluha. Nekome je potrebno mnogo više truda za makar solidan rezultat, a neće svako da se trudi ako ne mora.

Meni je fascinantno koliko su npr. ljudi s engleskog govornog područja lenji ne samo za učenje drugih jezika, nego za toliko trivijalne stvari kao što je i samo slušanje muzike i gledanje filmova na stranim jezicima, uz tu preveliku muku da se čitaju titlovi. Ali očigledno motivacija je čudo, ako ti nešto nije svakodnevno potrebno nećeš ni saznati jesi li talentovan za to ili nisi. Ko zna kakva bi meni bila perspektiva da mi je engleski maternji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

27 minutes ago, alcesta said:

Pa nije svako talentovan za jezike, kao što nema svako sluha. Nekome je potrebno mnogo više truda za makar solidan rezultat, a neće svako da se trudi ako ne mora.

Meni je fascinantno koliko su npr. ljudi s engleskog govornog područja lenji ne samo za učenje drugih jezika, nego za toliko trivijalne stvari kao što je i samo slušanje muzike i gledanje filmova na stranim jezicima, uz tu preveliku muku da se čitaju titlovi. Ali očigledno motivacija je čudo, ako ti nešto nije svakodnevno potrebno nećeš ni saznati jesi li talentovan za to ili nisi. Ko zna kakva bi meni bila perspektiva da mi je engleski maternji.

Poenta je ta da je glupo da ih intervjuišu na španskom.

1 hour ago, ciao said:

Pa to Rafa kao prica francuski :classic_ohmy: tesko da sam ikog cula da gore izgovara bilo koji strani jezik, 

Nemoguće da ovo nisi čula...i ne, nije parodija :lol_2:

Edited by Helena
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nikad necu zaboraviti kad je mama mog super druga, koja drzi ekstremnu dobru i uspesnu skolu engleskog jezika, rekla kako postoje osobe koje teoriju savrseno znaju, ali kad treba da progovore, jednostavno ne mogu, ne ide im. Dok postoje drugi koji pohvataju po sluhu i samo pricaju, grese ali i pricaju bez problema.

Za svaki jezik je potreban talenat, a za onog ko je antitalenat, svaki jezik postaje kineski.

 

Dakle, treba pohvaliti svakog ko se trudi, pa makar to bio i zli Nadal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U vremenu u kome zivimo engleski je nezvanicni svetski jezik.Ne diskutuje se o average Jo-u (od 7 ili 77 godina) vec globalnoj svetskoj sportskoj zvezdi, osobi koja putuje svetom najmanje od svoje 15 godine,vise od polovine  zivota.Nema opravdanja , okruzen je spanskim jezikom i da sve stvari neophodne u komunikaciji radi neko drugi a on samo udara lopticu i brine da su bicepsi izlozeni targetovanoj grupi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za svaki jezik je potreban talenat ili bez talenta ogroman trud ako hoćeš da ga govoriš dobro, naravno da za tarzanski engleski nije neophodan. A njegov engleski je odličan sada kakav je bio ranije. 

Mislim, mogao bi i Novakov francuski biti dosta bolji posle toliko godina života u Monaku, ako ćemo da im uzimamo za zlo neučenje jezika.

Edited by alcesta
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je da možda nisi čula za Rojsa, ali za Levandovskog???

 

Igrali su zajedno, napravili su veliki uspeh zajedno, bili su jako popularni, postali su poznati najširem auditorijumu kada su 2013. igrali finale lige šampiona za Borusiju, ali onda posle toga Levandovski ih napušta i odlazi u Bajern od kog su finale i izgubili.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...