Jump to content

VN Kanade 2022


Radoye

Recommended Posts

https://www.racefans.net/2022/06/19/alonso-drops-to-ninth-after-penalty-for-weaving-that-bottas-called-dangerous/

 

Quote

Fernando Alonso has been given a five-second time penalty for weaving in front of Valtteri Bottas while the pair were fighting for seventh place at the end of the Canadian Grand Prix.

 

Konacni raspored - Botas sedmi, Zu osmi, Alonso deveti...

Link to comment
Share on other sites

Možda se i tripujem, ali za sada nema toksične atmosfere između vozača Ferarija i Maxa. Max je prilično opušten, nema isijavanja karakteristična za početak svoje karijere, pa možda i za neke prošlogodišnje trke.

Zrelo, profesionalno, na apsolutno gornjem limitu bolida koji je, osim problema pouzdanosti, pun pogodak.

 

Da mi onaj duo fantastikus Horner i one eye Dr ne idu gigantski na q, uopšte ne bih imao bad vibe za RB.

 

Moji su u priličnom problemu, jer bez ozbiljnog testiranja nema šanse da otključaju potencijal tog auta. Ajd što ćeš pre da nađeš albino jednoroga nego da utrefiš visinu tog auta, nego taj auto ima otpor vazduha k'o kamion.

Ako ozbiljna tehnička analiza pokaže da ima smisla nastaviti u tom pravcu i da će to doneti takvu razliku k'o onomad kad su imali turbinako vratilo od pola metra, onda jebeš ovu sezonu i gruvaj testove sva tri treninga, kvalifikacije i trke. Bole te uši za motor, menjač, MGU, MGK, samo cepaj, da se nađe sweet spot tog auta.

Ubeđen sam da su na tragu nečega, ali jednostavno nemaju dovoljno podataka da to nešto sprovedu u delo.

 

Sa druge strane, vrlo teško će biti Ferariju da uzme bilo koju titulu ove sezone. Jedino imaju šansu ako Honde krenu da lete u nebo k'o onomad u Alonsovom Meklarenu i da "juče" nađu pola sekunde čiste brzine po krugu.

Obe stvari će se jako teško desiti i mene ova sranja jako podsećaju na period dedinog hoda po mukama u istom timu.

Što se vozača tiče, Lekler mora da nauči da stoički prima jarbole u dupe, jer tome ima kraja i od njega će napraviti ljudoždera. Ili će svenuti na ko'cu. Samo od njega zavisi.

Vrlo, vrlo teška srca moram reći da Carlos nije trenutno rešenje koje Ferariju treba.

Mega simpatičan lik, ima brzinu, odličan je za tim, ali jednostavno nije taj koji ume da izvadi vikend iz bunara.

Juče je bio na ivici da skrlja zadnjih 10 krugova. On jednostavno ne ume da taj zadnji kraj zakuca u asfalt i to je to. I kako stvari stoje teško da će i uspeti ove sezone.

Ubeđen sam da bi Rikardo taj auto vozio bolje uprkos užasima koji mu se dešavaju u Meklarenu.

Znam, verovatno sam lud.

 

Međutim, najveće razočaranje dosadašnje sezone je Mick. Jeste mu umro auto juče, ali čovek nu'me. Jbg.

Izgleda da je povukao na strica mu Ralfa, da ne krenem sad krivo govoriti o frau Šumaher.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa u ovom slučaju nisu dobro prošli. Kukali su i zapomagali FIA duradinešto, a FIA im samo rekla da ne smeju da trckaju vozače onoliko, tj. da podignu bolid 😄
 

Oni su i dalje pola sekunde po krugu sporiji od RB i Ferarija u poslednjem stintu, i to kad su se Ver i Sai borili za poziciju 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...