Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

 

20 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije lako Plavšiću da komentariše sa onom budalom, dobro se i suzdržava na gluposti koje ovaj priča. 

  Ali zna da napiše .Dobra analiza početka sezone  ...samo je pitanje (kad) da li će biti "šilbovanja"?

https://twitter.com/sportklub/status/1185128808896258049?s=20

Edited by Setite se 2011
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

Premalo ga je puta pomenuo.

Plavsic je diskreditovan da prica o tome sve dok ne krene od najociglednijeg problema. I ja razumem da nece previse da prica o Filipu, sjebana je ovo drzava, ali ne razumem kako je tako nisko pao da sa odusevljenjem komentarise svaki njegov dobar potez. Ako nista, nemoj da pricas nista ni za dobro ni za lose i kraj price.

 

Tako da on prvo neka izvadi svoj obraz iz guzice pa neka prica o Dericku i Zou.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, stefan81888 said:

 

Bude nekad neki strim bez komentatora ali sa tonom iz hale. Milina. 😄

Baš to, kad odeš na utakmicu ne trebaju ti ni Kuzmanović ni Plavšić, samo ambijent ... stadion vri, gledalaca tri :lol_2:

Bitno je da naprave dobar uvod, da u toku utakmice približe ljudima šta ko igra trenutno, odbrana - napad ...

sad su krenuli da smenjuju igrače :ajme:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Šteta što ne postoji opcija da se isključe samo komentatori, jasno da je neizvodljivo, al bilo bi sjajno.

bravo

jos kad je meni ovo palo na pamet, pogotovo kad je puna hala, dobra atmosfera...

 

zasto medju komentatorima nema nijedne zene ?!

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Tamburinjo said:

 

A sto onda idete na kzs, ne razumem? Ako mozete vi novinari da pohvalite kad ekipa igra dobro i da konstatujete ocigledno mozete valjda i da pitate neku stvar koja se nece dopasti sveznajucim trenerima a priznacete zanima vaskoliko kosarksako pucanstvo? 


Pa ja ti rekao gore da ne idem. Ovo je iz nekog prethodnog života, sad me baš bk za gubljenje vremena po pressovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trebao si ranije da kazes da ce da budu Ivan i Edin, cuveni Lebron i Lejkers fenovi i San Antonio hejteri  (barem Edin) .Kad je San Antonio isprasio Majami imali su 40 dana zalosti jer je skoro toliko kasnio najavljeni podkast za to NBA finale:lol_2: Mogao si malo da ih zezas sa tim:s_d: Jbg drugi deo vec snimljen.

 

A mogli ste neko dojavu za belgijsko fudbalsko prvenstvo da date, sta ste se stisli :classic_tongue:

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2019 at 4:44 PM, Mairosu said:

u petak grande NBA najava (moguće iz dva dela), Edin i Ivan

u onaj tamo petak Šarenac - ovo je snimljeno danas i stojim vam dobar da je prilično zabavno.

Odlična emisija, kao što je bilo i očekivano.

 

Pohvale za sjajan rad, sa uživanjem sam odslušao skoro sve emisije. Imam jedan predlog: da u opisu staviš vremena kada se priča o određenim temama. Npr. za ovu poslednju da stoji: 09:53 Boston, 15:35 Bruklin...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, starter said:

Odlična emisija, kao što je bilo i očekivano.

 

Pohvale za sjajan rad, sa uživanjem sam odslušao skoro sve emisije. Imam jedan predlog: da u opisu staviš vremena kada se priča o određenim temama. Npr. za ovu poslednju da stoji: 09:53 Boston, 15:35 Bruklin...


E hvala planiram da ubacim markere.

Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2019 at 8:08 PM, Mairosu said:


Pa ja ti rekao gore da ne idem. Ovo je iz nekog prethodnog života, sad me baš bk za gubljenje vremena po pressovima.

 

Sad kad ga pomenuh na jednoj temi.... sta mislis o ideji da ti gost bude Djan Marko Poceko? 🙂

Mislim da bi bio pun pogodak, a nisam siguran da je uradjen ijedan srpski intervju sa njim (mozda gresim).

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao zadnju utakmicu, ali meni je Kuzma sasvim dobar. Tesko da bi nasli nekog bivseg kosarkasa koji je toliko elokventan i nedosadan.

Ako se nadate da ce bilo koji covek na TV-u da pljuje Filipa onako kako se to radi na forumu, to mozete odmah da zaboravite. To je pre svega neprofesionalno. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mmajstor said:

Nisam gledao zadnju utakmicu, ali meni je Kuzma sasvim dobar. Tesko da bi nasli nekog bivseg kosarkasa koji je toliko elokventan i nedosadan.

Ako se nadate da ce bilo koji covek na TV-u da pljuje Filipa onako kako se to radi na forumu, to mozete odmah da zaboravite. To je pre svega neprofesionalno. 

 

Nisi gledao, al bi da prokomentarises:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mmajstor said:

Nisam gledao zadnju utakmicu, ali meni je Kuzma sasvim dobar. Tesko da bi nasli nekog bivseg kosarkasa koji je toliko elokventan i nedosadan.

Ako se nadate da ce bilo koji covek na TV-u da pljuje Filipa onako kako se to radi na forumu, to mozete odmah da zaboravite. To je pre svega neprofesionalno. 

Pa bio je gost u prvoj epizodi prve sezone, neka ga ne bude barem tamo do kraja sezone. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2019 at 8:08 PM, Mairosu said:


Pa ja ti rekao gore da ne idem. Ovo je iz nekog prethodnog života, sad me baš bk za gubljenje vremena po pressovima.

 

Pa da al si isto napisao kako vi novinari ne bi trebalo da se mesate u sastavljanje timova time sto pitate zasto neki igrac igra ili ne?

 

Ja samo postavljam pitanje a zasto onda idete na kzs ako ne smete da pitate nista sto bi u najmanju ruku bilo skakljivo? 

 

Razumem da bi to ugrozilo neki vas polozaj ili propusnicu i da bi verovatno pretrpeli jednu scenu - ja trener ceo zivot u kosarci a ti ni pored sale za fizicko nisi prosao - ali ne mogu da opravdam.

 

Da odemo sa konferencije na tvoj teren na podkast. Ako bi ti doveo Milana Tomica u emisiju i ne bi ga pitao za Filipa Covica trenutno prvi problem kluba i problem koji ce verovatno kostati Milana posla ti bi bio isti kao on. Ne kazem da ga ti ne bi pitao, samo kazem sta bi bio da ga ne pitas i da caskate uz kaficu sat vremena i da se pravite kako se nista nije dogodilo, zbog toga sto je to eto skakljivo pitanje pa moze da bude neprijatno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Pa da al si isto napisao kako vi novinari ne bi trebalo da se mesate u sastavljanje timova time sto pitate zasto neki igrac igra ili ne?
 
Ja samo postavljam pitanje a zasto onda idete na kzs ako ne smete da pitate nista sto bi u najmanju ruku bilo skakljivo? 
 
Razumem da bi to ugrozilo neki vas polozaj ili propusnicu i da bi verovatno pretrpeli jednu scenu - ja trener ceo zivot u kosarci a ti ni pored sale za fizicko nisi prosao - ali ne mogu da opravdam.
 
Da odemo sa konferencije na tvoj teren na podkast. Ako bi ti doveo Milana Tomica u emisiju i ne bi ga pitao za Filipa Covica trenutno prvi problem kluba i problem koji ce verovatno kostati Milana posla ti bi bio isti kao on. Ne kazem da ga ti ne bi pitao, samo kazem sta bi bio da ga ne pitas i da caskate uz kaficu sat vremena i da se pravite kako se nista nije dogodilo, zbog toga sto je to eto skakljivo pitanje pa moze da bude neprijatno.
Varijanta 1:
Mairosu: Prokomentarisite igre FC?
MT: Ne komentarišem pojedinačan učinak, mi smo tim. Zadovoljan sam njegovim zalaganjem, sigurno da može još bolje, dobar je momak, dobro trenira, očekujem bolje igre..
Varijanta 2:
Mairosu: Prokomentarisite igre FC?
MT: Ko si ti da me to pitaš, jesi igrao nekad košarku, jesi radio fizičko? Evo ti dođi da treniras tim..

Ni u jednoj varijanti neće reći niko pa ni Tomić ono što želimo da čujemo, da je fizički limitiran za sport kojim se bavi i štetočina na obe strane terena. A to kao trebalo bi ga pitati da mu bude neprijatno.. Pa njemu da smeta to ne bi ga ni ubacivao. Niti mu smeta, niti je taj mentalni sklop. A ko ga nešto takvo pita nema pojma ni o čemu plus je mali bezvredni miš kome ne vredi ni objašnjavati. To je takva ličnost. E sad nećeš da ga vodiš kući ili dovodis za zeta, nego za trenera. To nije nužno loše za trenera, mislim taj nivo drskosti, bezobrazluka, sujete..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@mister-no

 

Mislim da me nisi razumeo, nije poenta u tome da Tomic eksplicitno kaze Filip nije za Zvezdu. Pisao sam o vecem problemu a primer Tomica i Filipa sam uzeo kao aktuelan i nesto sto je @MetalHead spomenuo i od cega je krenulo moje neslaganje sa napisanim na temi. 

 

Ako odemo malo u proslost mozemo videti da vec nekoliko godina i kosarkaska i fudbalska kzs izgledaju kao da tteneri i funkcioneri imaju monolog ka 10 fikusa. Ako se neko "drzne" da pita nesto prodje toplog zeca a la Grof Bozovic. I ljudi to znaju i onda obave min posla jer zasto bi neko dovodio sebe u tu poziciju. 

 

Mene ne interesuje dal trener ima ljubavnicu ili vanbracno dete pa da bude neprijatno. Interesuje me njegovo razmisljanje o trenutnim problemima tima i vizija resavanja istih. 

 

Mairosu kaze da dovodjenjem u pitanje statusa nekog igraca javno na kzs ti se fakticki mesas u posao struke i da mu je to bzv i da mu je bilo neprijatno kad su pitali a zasto Djordje Tutoric igra. To je razmisljanje sa kojim se ja zestoko ne slazem. 

 

Mozda bi nam bilo malo malo bolje kad bi pitali za neke probleme a ne bi se pravili da ne postoje i gurali ih pod tepih. Ovde mislim i na zivot i na javnu scenu. Pogotovo sto su klubovi i dalje vlasnistvo drzave, a samim tim i finansirani od strane poreskih obveznika tj svih nas, koje eto mos misliti zanimaju neke stvari koje su neprijatne za pitati. I tu ne mislim samo na ovaj primer koji koristim, kako niko nije pitamo Dzajica za 10+ godina zasto je Igor Mijovic u klubu? Bilo bi bas neprijatno al nekako gledam da je to posao novinara.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

Mairosu kaze da dovodjenjem u pitanje statusa nekog igraca javno na kzs ti se fakticki mesas u posao struke i da mu je to bzv i da mu je bilo neprijatno kad su pitali a zasto Djordje Tutoric igra. To je razmisljanje sa kojim se ja zestoko ne slazem. 

.

 

realno niti jedan trener bilo gde na svetu, bio majstor ili neuk, ti neće odgovoriti zašto igra xy igrač ili kakva je ocena igre xy igrača

 

meni je to okej. mene lično nervira što kada u retkim situacijama neki novinar artikulisano dovede u pitanje gameplan ili određenu akciju u presudnim trenucima, treneri su opet u fazonu šta ja imam sa vama da pričam o taktici, kao da rade u cernu a ne da vode sportsku ekipu

 

tako da se na konferencijama i prolaze najbolje oni kraljevi opštih mesta, koji pričaju o inatu, emocijama, borbibre i ostalim nadnaravnim silama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...