Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

1 minute ago, VoodooDerina said:

Krešimir Ćosić je ubedljivo najbolji neamerički košarkaš svih vremena.

Tužno je što je neverovatno potcenjen i na ovim prostorima i u svetu.

 

Ovde je potcenjen u raji ali ne i u struci. Ne postoji naš slavni košarkaš sa kojime sam pričao koji ti neće reći da je Ćosić najbolji jugoslovenski košarkaš svih vremena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mairosu said:

 

Ovde je potcenjen u raji ali ne i u struci. Ne postoji naš slavni košarkaš sa kojime sam pričao koji ti neće reći da je Ćosić najbolji jugoslovenski košarkaš svih vremena.

 

Na javnost sam i mislio, stvarno je bila privilegija gledati taj talenat u telu vrhunskog prirodnog atlete od  7 stopa.

Edited by VoodooDerina
Link to comment
Share on other sites

Zaista sutirao kao bek, skok sut pravi. A tada bio jedan od najvisih igraca.

Inace, dijelim stav gostiju od juce da je nedostatak arhive uopste, sabranih dijela, video prica velika mana i zaista se radujem da pogledam ako su ovi momci dali neki doprinos tome. Nije kasno da se pomak napravi sve dok ima zivih savremenika.

 

Nije to samo nasa boljka, od jednog Vilta ostala je samo cuvena slika 100.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, pepe sancez said:

Nije to samo nasa boljka, od jednog Vilta ostala je samo cuvena slika 100.


Uhhh ne baš. 

Evo npr. kompletan gamelog za sezonu 62-63 : https://www.basketball-reference.com/players/c/chambwi01/gamelog/1963

 

Sećam se kad sam intervjuisao Paspalja da sam mu izvukao gamelog i da je na osnovu toga uspeo da se seti utakmice u New Yorku npr. Mi nemamo gamelog nizašta dalje od ovih Jadranskih sezona otprilike, jedino da se lomiš po bespućima interneta pa sam kompajliraš.

 

Glede Ćose, skok-šut ok, ali pogledaj njegov high post passing , njegov playmaking, ima sekvenci u onom crno-belom klipu gde čovek uhvati skok i pojuri k'o westbrook odmah u tranziciju. Da ostali na ekranu nisu dve glave niži mislio bi da je plej jebeni. Daleko ispred svog vremena...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam privilegiju da gledam uživo Ćosića na parketu u reprezentaciji a i kasnije kada je prešao u Cibonu. Bio je zaista harizmatican i lider tima. Njegov uticaj na igru je bio nemerljiv, a statistika to ne beleži. I ja sam od onih kojima je on najbolji, dobrano ispred svog vremena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mairosu said:


Uhhh ne baš. 

Evo npr. kompletan gamelog za sezonu 62-63 : https://www.basketball-reference.com/players/c/chambwi01/gamelog/1963

 

Sećam se kad sam intervjuisao Paspalja da sam mu izvukao gamelog i da je na osnovu toga uspeo da se seti utakmice u New Yorku npr. Mi nemamo gamelog nizašta dalje od ovih Jadranskih sezona otprilike, jedino da se lomiš po bespućima interneta pa sam kompajliraš.

 

Glede Ćose, skok-šut ok, ali pogledaj njegov high post passing , njegov playmaking, ima sekvenci u onom crno-belom klipu gde čovek uhvati skok i pojuri k'o westbrook odmah u tranziciju. Da ostali na ekranu nisu dve glave niži mislio bi da je plej jebeni. Daleko ispred svog vremena...

 

A neka biblioteka sa starim novinama ? Sugurno da postoji i neka arhiva na primer u Politici ? Nije klasican game log al barem koliko je ko dao poena.

 

Postoji valjda neka VHS arhiva, ranije suljudi uzimali  vhs kasete NBA utakmica na primer u video klubovima.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Zvezdinho said:

A neka biblioteka sa starim novinama ? Sugurno da postoji i neka arhiva na primer u Politici ? Nije klasican game log al barem koliko je ko dao poena.

 

Postoji valjda neka VHS arhiva, ranije suljudi uzimali  vhs kasete NBA utakmica na primer u video klubovima.


Ovo prvo, sigurno postoje novinski arhivi, ali mi de facto do pojave DT košarke nemamo dalje od "topić 20, bolić 3, kuzmanović 7" boxova, pri čemu se skokovi spomenu samo ako neko ima preko 5, a asistencije nikako (mada je po starim FIBA pravilima asistencija bila ređa od belog slona u zvezdarskoj šumi). DT košarka je vrlo temeljno pokrila onih sezonu i po YUBA dok je izlazila i to je vredan arhiv, ali opet neophodno je to digitalizovati. KSS, koliko sam ja barem upućen, nema centralizovanu bazu podataka za ovakve stvari. Nešto bi bilo moguće rekonstruisati ali verujem da je velika većina izgubljena u vremneu.

 

Ovo drugo, opet, mislim da ima rasutih stvari po privatnim kolekcijama ali sve je to tanko zaista. Sad kad smo pravili film o Mikanu Grušanoviću bio je pakao naći bilo kakav arhivski materijal npr., a radi se o dvostrukom MVPju YUBA lige i višestrukom najboljem strelcu takmičenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mada mogu da shvatim zašto ti je naporan, čovek je jednostavno u spidu jer završava nešto što je projekat života i naravno da je spreman da manično priča o tome. ja bih moguće bio još gori da me zovu u emisiju da krenem da pričam o nečemu sličnome.

 

drago mi je što je zakačio indy generaciju koja je opasana zidom ćutanja i ne priča ni sa kime "zbog da jedeš govna". jedan kolega piše knjigu o karijevim godinama 01-02 i takođe teškom mukom dolazi do sagovornika, bukvalno se sve svodi na to da si dobar sa karijem i da onda kari okrene broj i ubeđuje ljude. bukvalno ćemo možda za 30 godina saznati šta se sve zbivalo tokom tog SP, za sada dolaze samo fragmenti i većina nije za javnost još uvek barem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mairosu said:

 

drago mi je što je zakačio indy generaciju koja je opasana zidom ćutanja i ne priča ni sa kime "zbog da jedeš govna". jedan kolega piše knjigu o karijevim godinama 01-02 i takođe teškom mukom dolazi do sagovornika, bukvalno se sve svodi na to da si dobar sa karijem i da onda kari okrene broj i ubeđuje ljude. bukvalno ćemo možda za 30 godina saznati šta se sve zbivalo tokom tog SP, za sada dolaze samo fragmenti i većina nije za javnost još uvek barem.

 

 

Postavio sam na temi reprezentacije tekst iz Nedeljnika gde Rakocevic kaze da se Kari valjao po podu da ih motivise. Da mi neko kaze da se valjao AlEmpije pa da poverujem...

Meni je tu bas zanimljivo kako je uspeo da zauzda te igrace s obzirom da pola njih nisu pricali jedni sa drugima. Valjda se sve slomilo 2005-e. 

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...