Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

33 minutes ago, СтелаРоса said:

I Radojevic je odlican, zato mi je jos vise cudno da ne moze da komentarise Partizanove utakmice malo objektivnije

Mozda ne slusas dovoljno objektivno.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Ja recimo imam mnogo zamerki na Srđanovo komentarisanje naših utakmica ali verovatno ne iste kao komšije.

 

Po mom mišljenju on je previše stegnut valjda zato što svi znaju da je navijač Partizana. Iz tog nekog pokušaja objektivnosti dolazi ta neka uzdržanost i hladnoća, bez prevelikog pokazivanja emocija. To ga je isto pratilo i na SK. Dodatno sad na Areni mora da se bori verovatno i sa politikom i ignorisanjem skandiranja vrhovnom vođi. U tom smislu mi uhu više prija Vlahović kada gledam KKP iako Srki nesumnjivo mnogo više poznaje košarku. Voleo bih da se malo otčepi i da slušam njega i Edina recimo kako rade prenos KKP-a u nekoj opuštenijoj varijanta bez razmišljanja šta će drugi da kažu.

 

Inače Srđanov ćale je dugo godina bio urednik sajta FK Partizan, a sam Srđan je svojevremeno prenosio utakmice FKP-a na MIP radiju. Tek kasnije se prebacio na basket.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Uzdržan je i kao u nekom grču pa ni Partizanove objektivno vrhunske poteze ne iskomentariše na nivou emocije koju oseća a naravno u okviru nekog profesionalizma. Međutim, tek kad Partizanu ne ide vidiš koliko on u stvari navija za Partizan i oseti se kako ga pogađaju intimno dobri potezi Partizanovih protivnika. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Chaos Is Me said:

Nisam do sad gledao onaj mozzart podcast sa Radojevićem i Vujakovićem ali sam poslušao par epizoda za vikend i prijatno sam iznenađen, posebno ovim Vujakovićem za kog nisam imao pojma ko je ali ortak priča sve kako treba, nemam zamerki.

Odličan podkast, a prije svega način analize utakmica koji nije puka statistika već dublje objašnjen tok same utakmice, zbog čega i kako se odvijalo tako i tako, naravno iz njihovog ličnog ugla. Tako da kada vidiš da neko dublje poznaje materiju i zna o čemu priča ima se šta i čuti. 

 

Od ovih ostalih, onaj Miljenović bivši igrač baš dobro poznaje i čita samu igru ali je nekako previše formalan, a i ona dvojicu sa njim je teško slušati.

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2024 at 7:33 PM, fradler said:

Mnogo sam ljut na Edina i Koleta sto moramo da slusamo ova dva kikireza (Cakovic, Karovic) na prenosima Aba lige, neuporedivo je losiji ugodjaj.

 

To odbijanje da prenose ABA (bar derbije) je velika sramota i za njih i za njihovu televiziju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, quentin said:

 

To odbijanje da prenose ABA (bar derbije) je velika sramota i za njih i za njihovu televiziju.

Nije srramota ako odbiju da prenose po znanju i savesti, a ne po diktatu bilo koga - pogotovo derbije.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, quentin said:

 

To odbijanje da prenose ABA (bar derbije) je velika sramota i za njih i za njihovu televiziju.

 

Zašto bi bila sramota? Po meni je to vrhunski potez sa njihove strane. Sad kad imaju neku reputaciju kao novinari poslednje što im treba je da ih svaka šuša razvlači za koga navijaju, da li su dovoljno pristrasni/nepristrasni, kako komentarišu skandiranje sa tribina, da doživljavaju da se utišava ton dok komentarišu a sa tribina se šalju "pozdravi" žvalavom sauronu itd. Svaka im čast što su se izborili za poziciju da ne učestvuju u tom svinjcu.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Zašto bi bila sramota? Po meni je to vrhunski potez sa njihove strane. Sad kad imaju neku reputaciju kao novinari poslednje što im treba je da ih svaka šuša razvlači za koga navijaju, da li su dovoljno pristrasni/nepristrasni, kako komentarišu skandiranje sa tribina, da doživljavaju da se utišava ton dok komentarišu a sa tribina se šalju "pozdravi" žvalavom sauronu itd. Svaka im čast što su se izborili za poziciju da ne učestvuju u tom svinjcu.

 

Meni je to malo konformistički i neprofesionalan potez. Znam da su ih navijački kreteni vrijeđali, ali velika većina ljudi ih cijeni kao dobre i profesionalne komentatore. Ako igrači i sudije gutaju kofe govana čitavu utakmicu, mogu i oni koju kašiku da istrpe.

A pošto inače nisu gadljivi na Telekomove pare koje svaki mjesec dobijaju, mogu da zapuše nos i na situaciju sa utišavanjem tona, kao što svi činimo kad gledamo Arenu uostalom.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, quentin said:

 

Meni je to malo konformistički i neprofesionalan potez. Znam da su ih navijački kreteni vrijeđali, ali velika većina ljudi ih cijeni kao dobre i profesionalne komentatore. Ako igrači i sudije gutaju kofe govana čitavu utakmicu, mogu i oni koju kašiku da istrpe.

A pošto inače nisu gadljivi na Telekomove pare koje svaki mjesec dobijaju, mogu da zapuše nos i na situaciju sa utišavanjem tona, kao što svi činimo kad gledamo Arenu uostalom.   

 

Meni je baš super što su napravili otklon od ABA kaljuge. Nema puno sportskih medija na kojima možeš da radiš i zarađuješ, a i većina su sponzorisani od nekih kladionica. Oni su ljudi sportski novinari jebiga, ne utiču na zaglupljivanje masa i ne rade za neke tabloide i prepisivač portale. Da, baš je ista pozicija njih i sportista milionera.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Luki iz 6.75. Boce je za sad top zvezda (ili top Zvezda), ali Luka ispod radara dominira. Razumevanje kosarke na stranu, meni jako prija tako zdrav stav prema kosarci, rivalstvu, reprezentaciji, odnosima na terenu i izvan njega. Npr, komentar izjava/twitova Avramovica odnosno Pantera/Lesora je takav (sjajan) da ga odavno nisam cuo na glas od Grobara (procitao sam od par vas, da ne skocite odmah). 

I naravno respect za Avramovica. Da je neko tako lud, a tako na mestu u isto vreme - pa ne biva to cesto.

 

A sad - blasfemija. Meni je Edin tanak u ovih par epizoda sa Milosem. Vrhunsko (ali vrhunsko!) je bilo pranje poda Kukocevom izjavom, bez obzira da li se slagao ili ne, ali sem toga ja vise materijala dobijem od Milosa... Nije lose, da se razumemo, ali bih voleo vise britkosti ili vise kosarkaske dubine - oba on ima u sebi, ali mi je nesto vanilast. Ili su mi ocekivanja bila previsoka, moguce da je do mene.

 

Btw, ABA talks mi je tesko slusljiv - pokusaj Open Court meets Inside NBA, ali mislim da gosti nisu pogodjeni (sem mozda Zareta). Savan i Otash su se etablirali kao dobre 'lude' za ovaj tip programa, dok je Aca vec suvise lud/prepotentan za mene 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...