Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

10 hours ago, Tamburinjo said:

Ja samo postavljam pitanje a zasto onda idete na kzs ako ne smete da pitate nista sto bi u najmanju ruku bilo skakljivo? 


I ja opet kažem da ne idem na KZS a pitanje postavi onima koji idu. Ne očekuješ valjda od mene da odgovaram u ime ostatka medija?

 

10 hours ago, Tamburinjo said:

Razumem da bi to ugrozilo neki vas polozaj ili propusnicu i da bi verovatno pretrpeli jednu scenu - ja trener ceo zivot u kosarci a ti ni pored sale za fizicko nisi prosao - ali ne mogu da opravdam.

 

Šta da ti kažem, imam sezonsku za KKCZ, a press imam da ne bi čekao na ulazima :D Verovatno bih mogao da odem i da ga pitam tebi za ljubav. Osim što me ne zanima. Jer, vidi gore.
 

1 hour ago, Tamburinjo said:

Mairosu kaze da dovodjenjem u pitanje statusa nekog igraca javno na kzs ti se fakticki mesas u posao struke i da mu je to bzv i da mu je bilo neprijatno kad su pitali a zasto Djordje Tutoric igra. To je razmisljanje sa kojim se ja zestoko ne slazem. 


Tvoje građansko pravo što bi se reklo. Ja ne radim tako i šta sad, jbg.

 

1 hour ago, Tamburinjo said:

Mozda bi nam bilo malo malo bolje kad bi pitali za neke probleme a ne bi se pravili da ne postoje i gurali ih pod tepih.


Ne bi, jer na ta pitanja niko ne bi odgovorio. Ovo nije USA niti bilo koja država koja baštini slične principe, a još manje neki film u kojem ja sad trijumfalno ustajem i kažem, nego coach, zašto Filip igra kad na forumu i twitteru lepo piše koliki mu je +-, a Tomić pocrveni, pa se zagrcne, pa kaže, fuck man, you got me, a mene osija reflektor kano oreol, John Williams zasvira u pozadini, sutradan Tomić da ostavku a Radonjić se vrati itd.

Nemam problem da prolazim nikakve tople zečeve niti me mogu zastrašiti nekakvi "sportski radnici" sa vokabularom od par razreda osnovne a la Grof. Ali ne osećam potrebu da ja sad sa njima idem u šiljenje zato što smatram da FČ3 ne treba da igra, ili da 1 Kalina mora biti pozvan. Kad ne bude trener kluba nek kaže ako hoće, ako neće, ne zanima me zaista.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:

al realno narativ na posl. par strana je sjajan. zašto Kuzmanović i Plavšić nedovoljno diskredituju Filipa, jer ako bi oni to radili, možda bi nam svima bilo bolje, a treba krenuti jer ako Srbija sad stane itd.

 

ne treba da ga diskredituju, kao što ne bi trebalo ni da navijaju za njega ili trpaju igrača koji je igrao 3ipo minuta. baš je štos u tome da budu objektivni a ako moraš biti subjektivan, daj nađi nekog igrača koji zaista cepa basket a ne imitaciju

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije taj narativ, barem sa moje strane, nego njegovo katastrofalno neprofesionalno komentarisanje meca protiv Makabija koje je bilo za  momentalni otkaz. Neka ga pohvali kad dobro odigra nije nikakav problem, nit sam iz te hejt price prema Filipu.Lik ladno odvali dobro je sto je Odzo na liniji za slobodna bacanja, on je dobar izvodjac u odlucujucim momentima.

 

Sad smo ti udarili na drugara pa ga branis , sta da ti radim.

 

Nema veze sa temom a i ne znam sta da mislim o coveku koji za Laleta Lucica kaze da je najgori trener sa kojim je radio u karijeri. O Kuzmanovicu je rec da ne bude zabune.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Kuzma protiv Maccabija je uglavnom ćutao :D isto i protiv Fenera što sam gledao u snimku. Meni ne smeta ali da, što se kaže, prijatelji smo. Samo bih više voleo da se češće ubacuje i da manje priča o faulovima. 

Malo karikiram ovo sa Filipom ali generalno plašim se da se ovde od Filipa pravi Hej, Sloveni u smislu sve će biti bolje čim se on makne a mahom ne bude. Problem deluje malo korenitiji i videćemo hoće li se rešiti. 

Možda odem i na press i postavim pitanje.

Šalim se, neću.

Link to comment
Share on other sites

Ok @Mairosu jasno je - usotalom ti si skroz drugaciji tip novinara, zapravo, ja te i ne vidim tako nego vise kao nekog ko je totalni zaljubljenik u kosarku (a i u sport u sirem smislu) i radis ono sto volis a ne ono sto bi morao. Ova diskusija o KZS se ne odnosi na tebe vec generalno o novinarima iako sam te prvi prozvao jer smo tako krenuli u diskusiju, a jbg, i jedini si prisutan ovde ko ima "moc" da postavi pitanje kome treba, tamo gde treba - sorry ako je ispala nedoumica, svakako ne prozivam tebe licno sto nisi nikada postavio takvo pitanje.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

Ok @Mairosu jasno je - usotalom ti si skroz drugaciji tip novinara, zapravo, ja te i ne vidim tako nego vise kao nekog ko je totalni zaljubljenik u kosarku (a i u sport u sirem smislu) i radis ono sto volis a ne ono sto bi morao. Ova diskusija o KZS se ne odnosi na tebe vec generalno o novinarima iako sam te prvi prozvao jer smo tako krenuli u diskusiju, a jbg, i jedini si prisutan ovde ko ima "moc" da postavi pitanje kome treba, tamo gde treba - sorry ako je ispala nedoumica, svakako ne prozivam tebe licno sto nisi nikada postavio takvo pitanje.

 


Ma ne ljutim se ja ninakoga ovde, samo moram da kažem da se neke stvari olako shvataju vezano za ceo taj koncept pitanja na pressu. Ja ne znam kako očekujete da trener baci igrača pod voz u javnom obraćanju, mislim, svakako se dešavalo ranije ali nije baš najčešći slučaj.

Pritom, neko je ovde na ovom forumu davno rekao nešto jako pametno - da je Filip stvarno u selekciji jer je drug sin, igrao bi 5 minuta da se upiše, i trener bi ga trpeo iz protokola. Kod Tomića bre Ćofi stub rotacije, ulazi u kvačilu, crta se za njega, ne ide na klupu kad napravi greške. Očigledno Tomić veruje Filipovim kvalitetima. Malo mi je čudno da se ovo ovoliko ignoriše i da sve ide preko Filipa - ako neko i treba da postavi to pitanje, onda pitanje neka bude "treneru, šta vas čini toliko opčinjenim kvalitetima FČ3", mada eto, ni to se neće desiti...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mairosu said:

Kuzma protiv Maccabija je uglavnom ćutao 😄 isto i protiv Fenera što sam gledao u snimku. Meni ne smeta ali da, što se kaže, prijatelji smo. Samo bih više voleo da se češće ubacuje i da manje priča o faulovima. 

Malo karikiram ovo sa Filipom ali generalno plašim se da se ovde od Filipa pravi Hej, Sloveni u smislu sve će biti bolje čim se on makne a mahom ne bude. Problem deluje malo korenitiji i videćemo hoće li se rešiti. 

Možda odem i na press i postavim pitanje.

Šalim se, neću.

 

Ne da nije ćutao nego je lupao najstrašnije gluposti. Pozdravi prijatelja i poruči mu da pronađe neki drugi posao jer ovo što priređuje gledaocima iz nedelje u nedelju je prava tortura. Takođe mu poruči da mu je smisao za humor na veoma zakržljalom nivou.

 

Znam da nećeš.

  • Like 7
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne da nije ćutao nego je lupao najstrašnije gluposti.


Proporcionalno je dosta manje pričao mimo Plavšića. Kad je pričao iznervirao me je par puta, npr. "ide preokret".

Kažem ja njemu svašta, al' ovo neću, da. :D

Link to comment
Share on other sites

aj sad, koga bi vi rado slušali kao stručnog?

 

Sećam se kad sam slušao Lončara na prenosima Partizana, meni je ono bilo do granice bezumlja, uz implikaciju pri svakom faulu da je to po diktatu, da je to prevara, krađa itd. Opet, taj Lončar šurnjajs godina radi u Španiji kao nekakav komentator. Do mene je, kontam.

 

Ljudi vole Sedlačeka, meni Sedlaček naporan. Bukvalno ima stav kao elokventniji, pristojniji Milan Tomić. Ne mogu ni to baš previše.

 

Meni je super kad je fazon Edin i Kole ili Srđan i Darko ili Edin i Ivan na NCAA ili šta već. Ne znam kakav je Mića Berić bio na Partizanu, vidim da je on sad color na Evrokupu.

Koga bi vi vaskrsli da vam radi color na Evroligi?

Link to comment
Share on other sites

meni je sedlaček davno davno bio strava - zato što je približavao publici osnove košarkaške igre, što je neophodno za našu publiku.

npr, spomene da nije čudno kada vrsni šuter promaši otvorenu tricu, jer je dobio pas u noge po koji je morao da se sagne

 

možda je nama ovde to previše ali je imao tako nekih okej zapažanja

 

realno nema nešto previše bivših igrača koji znaju to da rade a treneri valjda ne žele da se zameraju kolegama, pojma nemam 

 

Edit meni kuzma ne smeta kada ne navija za felipea 

 

 

Edited by uini
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@Mairosu

 

Nema potrebe da banalizujes pricu i stalno je navodis na temu o Filipu. On je samo primer. Sustina je da godinama niko ne sme da postavi neko nezgodno pitanje ili pitanje za koje unapred zna da moze da poremeti ja tebi serdare ti meni vojvodo odnos sa sagovornikom. 

 

Naravno da mogu da diskutujem sa tobom o KZS bez obzira sto ti na njih ne ides jer si sam napisao sta bi uradio ili ne bi uradio da na njih odes. Ne bi smeo da Tomicu postavis skakljivo pitanje jer bi to znacilo da zadires u ne znam ni ja kakve tajne zanata. I kao sto je to naravno tvoje pravo da uradis tako je i moje da javno kazem da mi se to ne svidja, i poprilicno jasno argumentujem zasto. I to je cela poenta. Isto bih polemisao i sa @Chaos Is Me da je isto rekao i ako znam da on nije novinar i takodje ne ide na kzs. Razmena misljenja.  

 

 

 

43 minutes ago, Mairosu said:


Ali ne osećam potrebu da ja sad sa njima idem u šiljenje zato što smatram da FČ3 ne treba da igra, ili da 1 Kalina mora biti pozvan. Kad ne bude trener kluba nek kaže ako hoće, ako neće, ne zanima me zaista.

 

Eto o tome pricam, za mene najnormalnije pitanje za tebe siljenje. 

Moze da te ne zanima licno, ali kao novinara koji ima uvid u javno mnjenje bi moralo da te zanima makar sa te profesionalne strane. Ne znam sta te onda zanima da trener kaze ako ne zasto najbolji igrac na poziciji koja nam je deficitarna ne igra, zasto najboljeg centra sveta drzi na cetvorci kao rezervu Bircevicu, ili zasto pola utakmice na pleju provede lik koji nas apsolutno uvek uvede u minus? Normalna pitanja koja verujem interesuju sve ljubitelje kosarke a niko od novinara ne sme da ih postavi, jer jbg neprijatno. 

Link to comment
Share on other sites

Bolje niko nego Kuzmanović. Pun mi k.... priče o faulovima koja nema kraja. Sada se nadovezao i sa poltronskim stavom o guzonjinom sinu koja nema nikakvu realnu potporu u događajima na terenu tako da se kod mene skroz diskreditovao. Tokom utakmice protiv Makabija sam poželeo da ga nekako stavim na ignore listu, ali na žalost nema te opcije.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tamburinjo said:

Ne bi smeo


Smeo bih. Neću. Ima razlike. Zašto si toliko uporan u ovome?

 

6 minutes ago, Tamburinjo said:

Moze da te ne zanima licno, ali kao novinara koji ima uvid u javno mnjenje bi moralo da te zanima makar sa te profesionalne strane.


Ali zaista me ne zanima.

 

Ako ja mislim da - primer - FČ3 ne treba da igra, i ja mislim za sebe da imam dobre dokaze i razloge zašto FČ3 ne treba da igra, meni ne treba sad i overena potvrda da bih ja tako mislio, niti će me usrećiti sad da se neko složi sa mnom. Meni je sasvim dovoljno da ja to prodiskutujem ovde sa tobom. 

 

Kakvu satisfakciju bi ti dobio od nekog sad hipotetičkog odgovora na to pitanje? Pitam iskreno. Ti znaš da, evo, uzeću Oja sad da Ćofi ne štuca, ne treba da igra, sa tobom se slažemo ja, Uini, onaj bljak metalac i ostali. Koliko apgrejda bi dobio da ti i Tomić kaže jes brate u pravu si?

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kuzmanović, koliko znam, čak i nije komentator već tzv "stručni konsultant". Dakle, njegov posao je da se s vremena na vreme ubaci i kaže koju o taktici, postavljenim ofanzivnim i defanzivnim šemama, da približi možda neku zamisao trenera s obzirom da je igrao košarku na pristojnom profesionalnom nivou. Dakle, njegovo nije da baksuzira, izvaljuje glupe fore, krevelji se, botuje za određene igrače i slično. Iz dosadašnjeg opusa (a nažalost gledamo ga i slušamo par godina u nazad) ne bih rekao da je kompetentan za taj posao - ili ja makar nikad od njega nisam čuo nešto smislenije od bilo čega što random dugogodišnji amaterski pratilac košarke može da ponudi. A to je premija u njegovom slučaju, jer uglavnom lupeta, bulazni i to sve na veroma antipatičan način.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ljudi ne zele da se zamere to je sustina cele price

novinari su vise sekretarice nego novinari, znaci napisace ono sto je taj neko rekao na konfe. i to je to, nece nista da pita, nece da kritikuje, napisace to nesto sto je receno poslace neki izvestaj i cao

i da pita, vrv nece dobiti adekvatan odgovor odnosno sigurno ne bi, nece biti kolegijalnosti od ostalih a moguce da ce i od nadredjenog da dobije po usima u fazonu sta izigravas ti tamo 

i nije to u vezi sporta tako je svuda od politike, kulture ma svuda cast izuzecima

 

ps ne pricam ovo sad o @Mairosu nego generalno o sportskom novinarstvu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...