Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Marko Stolica je ozbiljan debil i uvek sam se pitao kako takav arogantan nemač pojma može da bude na tv-u, a pri tome je izrazito naporan, vrlo neprijatne spoljašnjosti i potpuni neprijatelj humora. Bukvalno nema nijedan kvalitet da se bavi time čime se bavi. 
Možda ima kolekciju partijskih knjižica...
Link to comment
Share on other sites

Mairosu malo previše u poslednje vreme glorifikuje akcije pojedinaca, konkretno Raduljicinu nesportsku u meču protiv Argentine, pod parolom "treba da ih tučemo, ne damo na sebe". Slažem se donekle sa ovim, ali ako se to odradi na pametan i neprimetan način. Nesportska lična na početku četvrtine, kada nisi u bonusu, daruje protivniku dva laka poena i loptu sa strane, što su jako bitne sitnice u meču koji ima važnost, kakav je meč četvrtfinala. Potrebno je napraviti razliku između "muški faul, neprimetna sikirica po rukama, blizu lopte" i apsolutne gluposti pravljenja nesportske lične greške i poklanjanja bacanja protivniku. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Whitnail said:

Mairosu malo previše u poslednje vreme glorifikuje akcije pojedinaca, konkretno Raduljicinu nesportsku u meču protiv Argentine, pod parolom "treba da ih tučemo, ne damo na sebe". Slažem se donekle sa ovim, ali ako se to odradi na pametan i neprimetan način. Nesportska lična na početku četvrtine, kada nisi u bonusu, daruje protivniku dva laka poena i loptu sa strane, što su jako bitne sitnice u meču koji ima važnost, kakav je meč četvrtfinala. Potrebno je napraviti razliku između "muški faul, neprimetna sikirica po rukama, blizu lopte" i apsolutne gluposti pravljenja nesportske lične greške i poklanjanja bacanja protivniku. 

 

1. Slažem se. Mada, nije tolika glupost u prvoj četvrtini, daj dva poena, odbrani napad, ali izbij i neki zub. Tvoj najbolji igrač je upravo dobio ruku u lice, nekakva reakcija je zaista poželjna. Ali OK, uvažavam mišljenje.

2. Pošto niko ne radi to što si opisao, bukvalno je daj šta daš. Izuzev tog Raduljicinog tvrdog faula i nekoliko sramnih poteza na kraju meča kad je sve bilo rešeno, mi nismo demonstrirali nikakav vid necessary roughnessa koji bi odvratio protivnika od ležernog ulaska u naš reket.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aha, ti si u suštini u nedostatku pametne i taktičke prljave igre a la Zoran Savić u fazonu "bolje i preterana reakcija, nego bez reakcije", što je isto ok mišljenje. Malo smo naivni mi tu ispadali, kad pogledaš izveštaje sa tekmi sve neke naše nesportske i isključenja, a od navijača koji su bili u hali čuješ priče kako smo mi ustvari dobijali žešće batine, pogotovo daleko od lopte.

Link to comment
Share on other sites

Drobber me je upozorio da mnogo toga ne voli da priča zbog NBA restrikcija ovakvih i onakvih i kaže, na kraju ćemo se vrtimo u krug. I krenuli mi u krug polagano ali sam ga navukao na tanji led sa onim NBA reklamama i njegovim sajtom pa smo završili uz osmjeh sa De Nirom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drobnjak je valjda prvi čovek koji je pohvalio suđenje na ovom prvenstvu. Kaže, trebaju i ove afričke i manje poznate sudije da dođu do izražaja, po uzoru na SP u fudbalu. Sve je to ok, ali i u fudbalu se zna, kad dođu ove eliminacione utakmice, preuzimaju Mažić i kompanija, a ovamo u Kini nije imao ko da preuzme jer su svi bili iz trećekvalitetnog sudijskog ešalona.

Link to comment
Share on other sites

Poslusao Gurovica i ne zna se ko je gori, on ili novinar pajser. Dodje u emisiju, zna se da ce da ga pita o reprezentaciji i on kaze blagi neuspjeh, ne treba previse kritikovati oa povne da drnda razne budalastine. Mislim, zaokruzi misao, formiraj stav prije emisije pa ga onda prezentuj. Takodje, nekako mi je bas ovo njegovo gostovanje nametnulo utisak kako igraci i treneri rade utakmice vodjeni potpuno drugacijim porivima. Gurke je bez dileme bio vrhunski igrac, ali je kosarku igrao na instinkt, emociju, automatizam (kao pretpostavljam i vecina igraca). Maltene i danas kada prica o kosarci kaze to na nacin da ti se stvaraju slike kako su treneri uspjesno instrumentalizovali ili kanalisali njegovu igru kroz emocije, kako je bio dobar instrument za manipulisanje i rad, a kao da ni dana s toga nije svjestan. 

Dok je jasno da treneri moraju imati potpuno analiticki pristup i igri i igracima. Oni su za njih vise figure na sahovskoj tabli koje ponekad ubacuju ili ne koseve na utakmici. E taj svic iz jednog u drugo neko tesko napravi, a neko i ne napravi. Gurke spada u ove druge.

 

Link to comment
Share on other sites

Stoje argumetni koje je Sakota izlozio u vezi sa zatvaranjem EL. Ostalo je nedoreceno kakvo je njegovo misljenje moze li da koegzistira EL i FIBA, ima li tu nade za zajednicki dogovor. Takodje, ako nema moze li FIBA da ponudi rjesenje da zaokruzi cijeli sistem, od nacionalnih do Kupa sampiona kao nekad.

 

Edit. Naravno je rijec o gostovanju u U obrucu.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...