Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Teska vremena i ok je da se posveti i neko vreme tome, ali premalo kosarke u celoj epizodi. Narocito sto je sto puta ponovljeno da tada medju igracima nije ni bilo trzavica po pitanju nacionalnosti, znaci otisli su tamo i uzeli zlato kao da se nista ne desava okolo tako da ne znam zbog cega toliko price o ratu.

 

Losa epizoda po meni, ajde, kapiram da je mozda strancima zanimljivije kada se spakuje u ovako neku formu, ali dajte nama kosarku, znamo svi sta se desilo van terena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

treća epizoda me je ostavila hladnim. tehnički kompetentan rad, odlična arhiva sa lica mesta, ali gubim se u momentu kad pređu sa košarke na politiku, i nisam osetio nikakvu emotivnu konekciju sa likovima (a dvojicu barem poznajem i potpuno su drugačiji utisak ostavili uživo). odlazak dude ivkovića u penziju pre koju godinu doveo je do zasićenja pričama iz te ere - kako je dražen ovo a divac ono, a segment o zdovcu sam valjda toliko puta čuo dosad da sam mogao da ga odrecitujem. 

Link to comment
Share on other sites

Malo kosarke, pa majku mu, mogli su sa polufinala i finala barem po minut neke najvaznije segmente da stave, sa komentatorom bez. 

 

A sto se tice podkasta francusko drvo sigurno nije 3. najbolji igrac na prvenstvu jer je ofanzivno limitiran. i Bjelica nije u zivotnoj formi. NBA ga je pretvorila u strech PF i previse pripaljuje za 3, treba malo vise da se spusta ispod kosa.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

(da ne citiram i mentionujem sve redom)

 

meni lično u sve tri epizode jedino fali malko više akcije sa terena.

dok je '70a i '78a verovatno komplikovanija u tom smislu, za 90u se valjda moglo naći više materijala (imajući kao reper 250 stepenika, verovatno nije bio problem nedostatka materijala, već je to konceptualna stvar).

 

nije čudno što je fokus na političkoj situaciji, to je nekako zicer ali je grehota upravo ono što svi pominjete: s'obzirom da ta ekipa zaista nije bila opterećena sranjem koje se dešava oko njih, tj da su upravo bili primer koliko je košarkaška igra ono za šta su živeli i uživali, propuštena je prilika da osnovna nit storytellinga ostane na tome a da taj raspad bude sporedna neminovnost, što zapravo i više odgovara njihovom mikro-svetu u tom trenutku.

 

još više me zbunjuje takva odluka jer imaju strava uvod sa paljom, koji se kasnije ponovo pojavljuje kod onog italijana novinara (?), kako je košarka koju su igrali uporediva sa džezom.

to je, makar po meni, bila divna osnova da se ispriča jedna priča o ekipi koja je krenula da dere sve u bormiju a završila prinudno u buenos airesu tj rimu.

 

šteta ali gledljivo je i dalje, samo što je ovako iz autsajderskog ugla bilo prilike da epizoda bude makar u rangu manile.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dijelim Nemanjino i Milosevo misljenje. Manila je mnogo bolja, toplija, ljudskija, tematski zaokruzena za razliku od trece epizode, koja pocinje od Seula i hoce da isprica vise prica odjednom. Znam da se nije moglo odvojiti od politike koja je nama (basket fanaticima) pored svega drugog oduzela i najmiliju igracku, ali bi prica o ovoj ekipi - kosarkaskom fenomenu bila bolje ispricana iz ugla jednog Italijana ili Spanca nego naseg. 

 

Zamisljam da tamo negdje u Bormiju postoji jedan Italijan koji se zaljubio u virtuoznost generacije 67-68, kao i neki Madridista koji je poludio kada je Drazen dosao u Real i da bi njihova prica bila neopterecena, cista kosarkaska emocija, sto ova ekipa itekako zasluzuje.

 

I da, ne moze da se ne primjeti i da sami akteri ne mogu toga da se oslobode. Koliko je samo vise djecackog zanosa u prici Moke i Praje nego bilo kog iz 90.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pepe sancez said:

U glavi mi zvoni - on nije htio u NBA da bi mogao da igra za reprezentaciju uz kadar kada ON izgovori nesto na onoj stolici pa se zagleda u daljinu i zasuti. Neprocjenjivo, u pm.

 

pričaš o praji i/ili kreši verovatno.

pa dobro, ne bih ja neki kontekst i društveni i kulturološki koji je toliko daleko od današnjeg, uzimao kao reper.

 

da ne navodim sada te stavke koje svi ionako znamo. po meni su košarkaši koji danas igraju za repku možda i veći "heroji" u tom smislu, pogotovo ako imaju kontinuitet igranja kao teo, bogdan, bjelica, da nabrojim samo one najbolje.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je kontekst neuporediv. 

No bez obzira vrhunski prikaz kako se covjek daje za ideale. Prosto mi je to jako slikovito i filmicno, nekako treba uramiti taj detalj (ko ima dara neka se potrudi). Pa makar da stoji na nekoj majici, zidu, iza nekog kosa.

 

Ne sporim da se i za druge velikane nadje prigodna kombinacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

uglavnom, najveći utisak iz manila epizode mi je kada na ono malo materijala sa tekme vidiš kiću, praju pa i mirzu sitno - ti vidiš igrače koji komotno igraju na istom nivou današnju košarku (krešo isto naravno). ne sumnjam da je moka bio super ali mi je kao i sale đ. npr, neko ko pripada svom vremenu. ova trojica-četvorica bi razvaljivali u bilo kom vremenu da su se pojavili

Link to comment
Share on other sites

film o Mikanu je nadmašio sva moja očekivanja i po gledanosti i po komentarima. a kao i svi moji filmovi snimljen je metodom "drž da ga nabijem". što je u suštini i dobro, kontam da kad bi dobio duge rokove i sve kad bi leglo da bih se ulenjio. ovako, uvek postoji element neizvesnosti i to mu daje određeni šarm. ipak jes' lepše kad se namučiš malo.

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

ja bih voleo da je trajao 5-10min duže i da je u tom dodatnom vremenu bilo više tih njegovih signature poteza 

 

al mislim da si pominjao u nekom related vice članku da je teško doći do video materijala, tj nemoguće 

 

inače sam uživao, mikan je legenda 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

al mislim da si pominjao u nekom related vice članku da je teško doći do video materijala, tj nemoguće


4 YT clipa upitne rezolucije.

da smo imali vremena pa da se uputimo u neki arhiv RTSa pa da nas neki tamošnji čvarkov ubije kad mu dođemo i pitamo ga "de nam iskopajte nešto od ovoga"...al dobro je i ovako.

imali smo materijala za još 10 minuta, ali ne i pokrivanja. ovako je optimalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pregledi su zbog : Zdravo Tegi, ovde Mihajlo ! Poslao je klip onoj Litvanki sto mu se svidja pa je ona predocila mini-film kako bi Ameri rekli i Litvancima :classic_tongue:

 

Inace na sta lici novi mondov sajt:classic_ninja:Sta uradi crni Zezelju.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

ja bih voleo da je trajao 5-10min duže i da je u tom dodatnom vremenu bilo više tih njegovih signature poteza 

 

al mislim da si pominjao u nekom related vice članku da je teško doći do video materijala, tj nemoguće 

 

inače sam uživao, mikan je legenda 


+1, ja bih isto volio da je format bio nekih 30 minuta. taman sam se bio uninao u tu romantiku kad kraj :)
svejedno, odlicno je.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...