Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

15 hours ago, Skyglider said:

 

Pogledao sam  epizodu, simpatičan podkast, samo bezveze ispoljavanje balkanskog mentaliteta na kraju i ismevanje država koje imaju milion puta bolju sportsku (i svaku drugu) infrastrukturu od Srbije i Bosne.

 

"Letonija, Poljska, Finska.... hahahha... pa u čemu će tamo da se igra majko mila....hahahahaha"

 

Jok, nego će da se igra u Srbiji koja izuzev Štark Arene nema kasvetnu modernu/modernizovanu halu i u Bosni u kojoj je u sportsku infrastrukturu poslednji put ulagano pred ZOI 1984.

 

Inače Poljska je u poslednjih 10ak godina redovno domaćin evropskih i svetskih prvenstava u dvoranskim sportovima (rukomet i odbojka), tako da sam siguran da će da izgura i organizaciju jedne grupe (i možda završnice) na Eurobasketu.  A grupa sigurno neće da se igra u Varšavi jer ne postoji dovoljno velika dvorana (najveća dvorana u gradu ima 5k mesta), već verovatno u Krakovu (Tauron Arena 15k mesta) ili Gadnjsku (Ergo Arena 12k mesta) 

 

 

 


dobro je, zabrinuo sam se malo, prošao ceo ciklus a nisi našao nešto da nalepiš na kvot, al' evo spasa pred sam kraj...!

ja sam pohvalio košarkašku tradiciju Letonije i rekao da ima smisla da se igra u baltičkom trouglu ako četvrta bude estonija. ili sam to makar mislio a nisam rekao.

 

takođe, dozvoli da primetim da nisam nigde rekao da treba da se igra u Srbiji. ja bih svako prvenstvo igrao u Nemačkoj.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mairosu said:


dobro je, zabrinuo sam se malo, prošao ceo ciklus a nisi našao nešto da nalepiš na kvot, al' evo spasa pred sam kraj...!

ja sam pohvalio košarkašku tradiciju Letonije i rekao da ima smisla da se igra u baltičkom trouglu ako četvrta bude estonija. ili sam to makar mislio a nisam rekao.

 

takođe, dozvoli da primetim da nisam nigde rekao da treba da se igra u Srbiji. ja bih svako prvenstvo igrao u Nemačkoj.

 

Jesi, pohvalio si, što jes jes, ali generalno ste ismevali sve tri države potpuno bespotrebno. Sve tri države imaju izuzetnu infrastrukturu i utakmice će se igrati u novim, modernim dvoranama a ne u nekim socijalističkim izgrađenim pre 50 godina.  A i što se prisutnosti košarke tiče kao sporta, sam si rekao da Letonija ima dugu košarkašku tradaiciju; u Finskoj je košarka u ozbiljnom naletu što je moglo da se vidi i na Eurobasketu; sad Poljska jeste da ne važi za neku košarkašku državu, ali mimo toga što su igrali polufinale, imaju sasvim solidnu košarkašku ligu, vidoh pre neki dan da je Eurohoops sajt stavio u top 10 liga u Evropi - potpuno zasluženo. A i sve tri države imaju iskustva u organizovanju evropskih i svetskih prvenstava u dvoranskim sportovima. 

 

Jedino se slažem da je Kipar potpuno zalutao u celoj ovoj priči , niti ima bilo kakve vez sa košarkom, niti sam čio da je bilo kad organizovao neko ozbilnije sportsko takmičenje, plus je udaljen od preostale tri države u tri lepe. 

 

Nemcima svaka čast na organizaciji, šta god da su uzeli da organizuju u bilo kom sportu, odradili su vrhunski posao. Samo red je da se i drugima da šansa. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Skyglider said:

ali generalno ste ismevali sve tri države potpuno bespotrebno


ništa nije bespotrebno ako je smešno. potpuno je normalno da ti se ne svidi doduše, pa sve super.

 

15 hours ago, Skyglider said:

Jedino se slažem da je Kipar potpuno zalutao u celoj ovoj priči , niti ima bilo kakve vez sa košarkom, niti sam čio da je bilo kad organizovao neko ozbilnije sportsko takmičenje, plus je udaljen od preostale tri države u tri lepe. 


Zato sam ja i sugerisao Estoniju, Talin je laganih 2h brodom do Helsinkija, još bi FIBA mogla da napravi neki promo sa igračima na brodu itd. Ni Švedska ne bi bila mimo svega.

Iskreno meni je pun q ovih "polivalentnih" Evrobasket organizacija, dajte sve u jedno i a u q.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Chaos Is Me said:

Zar nije bilo sad na ovom EP da su Nemci propustili da organizuju Slovencima bus do hale pa su ovi morali da idu taksijem?

 

Hahahaha, nisam čuo do sad za ovo, ali genijalno, vidim da je to stvarno bilo.  Jebi ga, dešava se i najboljima :classic_biggrin:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klipan said:

 

Što se tiče poznavanja košarke, to bi bio značajan upgrade u odnosu na Koleta...

Da, ali voditeljski parovi trebaju superheroja i sidekicka. Kole je savršen sidekick Edinu.

Sa Radojevićem bila bi više Batman vs. Superman varijanta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2022 at 9:59 AM, Chaos Is Me said:

Zar nije bilo sad na ovom EP da su Nemci propustili da organizuju Slovencima bus do hale pa su ovi morali da idu taksijem?

I nama su Česi prvi dan dali bus kome su se zaglavila vrata od gepeka, zato smo i ispali u osmini finala

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, quentin said:

Da, ali voditeljski parovi trebaju superheroja i sidekicka. Kole je savršen sidekick Edinu.

Sa Radojevićem bila bi više Batman vs. Superman varijanta.

 

Slažem se. U principu ni meni ne deluju "kompatibilni", ali bi svakako moglo biti zanimljivo ako bi se potrudili.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
41 minutes ago, uini said:

@Darko

 

 

 

Samo da izbegne povrede, to je najvažnije. 

 

Takođe, ne znam kako će Victor da se nosi sa ovakvim hajpom. Ima strašne predispozicije, ali ima još dosta da radi na sebi i još nisam siguran u njegov bball IQ. Toliko očekivanja od njega da bude neki All Time great, tako da čak iako postane regularni All Star a ne MVP, biće obeležen kao razočarenje. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Darko said:

Samo da izbegne povrede, to je najvažnije. 

 

Takođe, ne znam kako će Victor da se nosi sa ovakvim hajpom. Ima strašne predispozicije, ali ima još dosta da radi na sebi i još nisam siguran u njegov bball IQ. Toliko očekivanja od njega da bude neki All Time great, tako da čak iako postane regularni All Star a ne MVP, biće obeležen kao razočarenje. 

 

"Never believe your own hype" - Jedna od karakteristika sadasnjeg doba je sigurno hiperbola. Pa tako i u kosarci. Nema nijednog drafta da se makar top pick-ovi nisu hajpovali unedogled, i gde se njihov potencijal preuvelicavao.

 

Ako je momak pametan, svestan je ovog iznad.

 

Neka smernica koja meni pada na pamet je smanji za pola ono sto cujes i dobices neku realnost.

 

Tako da all-star/third team all-nba (nekih odokativnih 50% od kula i gradova koji se predvidjaju Viktoru)?

 

Sasvim lep a solidno realan uspeh, i ne moze nikako da bude neuspeh ako ostvari "samo" to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Horium said:

 

"Never believe your own hype" - Jedna od karakteristika sadasnjeg doba je sigurno hiperbola. Pa tako i u kosarci. Nema nijednog drafta da se makar top pick-ovi nisu hajpovali unedogled, i gde se njihov potencijal preuvelicavao.

 

Ako je momak pametan, svestan je ovog iznad.

 

Neka smernica koja meni pada na pamet je smanji za pola ono sto cujes i dobices neku realnost.

 

Tako da all-star/third team all-nba (nekih odokativnih 50% od kula i gradova koji se predvidjaju Viktoru)?

 

Sasvim lep a solidno realan uspeh, i ne moze nikako da bude neuspeh ako ostvari "samo" to.

U neku ruku, razumem hajp. Ima potencijala da bude u prvoj petorci istorije. Da ponovom, potencijala. Nikad nisam video nekog igrača takve visine i dužine da se tako kreće. Još brz skok ima i ume da se odvoji od zemlje, ne bi me čudilo da može da dohvati vrh table (koji je 13 feet). I da, šut mu je bombona, baš lep izbačaj ima. 

 

Mišljenja sam da će biti igračina ako ga zdravlje posluži, u najmanju ruku ono što si napisao (3rd team all NBA ili tako nešto). Ne verujem da će ikad biti kao Kristaps, Victor mi izgleda kao lik koji voli da se takmiči i ne izbegava kontakt kao letonski unicorn - zato mu dajem visok floor. 

 

Ali za MVP i više- nisam baš siguran, čak iako izbegne povrede. U svakom slučaju, biće baš zanimljivo pratiti njegov razvoj. I Jovićev takođe, on je samo 6 meseci mlađi od Victora. Jedan hot take - ne bih bio zabezeknut da Jović ima bolju košarkašku karijeru od Viktora. 

Edited by Don Radonja
Darko pripazi malo sa izrazavanjem.
Link to comment
Share on other sites

Zbog fantazija sam hteo da gledam mec Hapoel-London, ide na SK6. Sta je ono majko mila!? :smiley5: A ne mislim na kvalitet kosarke, vec slike na SK 6. Jasno mi je da nije HD, ali ja goru sliku nisam geldao ni '80 kad je polovina kanala imala sneg. Nemoguce razaznati igrace, brojeve, uopste procitati grafiku sa rezultatom. Sramota je ovako nesto zvati tv kanalom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...