Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

2 hours ago, Marvin said:

Dakle osudjeni smo na sanL i davidOvac celu sezonu.

 

Ajde Vucicu daj pare da Arena otkupi i EL pa da gasim SK lagano 😞

Pomenuti Jovanovic je odlican komentator.

Ilija je kosarkaski streber, ne prija uhu bas najbolje ali bar je uvek dobro pripremljen za prenos. 

 

Jebena Arena mi nikad nece biti draza sta god uzeli od prenosa. Pocevsi od onog studija u kome stolice kao da lebde u vazduhu, preko struke u kojoj su vecina mladih pokupljeni sa privatnih fakulteta pa sve do cinjenice kako se bahate sa ciframa oko prenosa. Lep tekst o tome dao je Visko na sajtu SK-a.

 

Ono sto mogu da promene jeste strucni konsultant tj Kuzmanovic ali od toga nema nista, bar ne ove sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nenad010 said:

Pomenuti Jovanovic je odlican komentator.

Ilija je kosarkaski streber, ne prija uhu bas najbolje ali bar je uvek dobro pripremljen za prenos.

 

Meni je Jovanovic jako los. Prvenstveno zbog boje glasa (zvuci kao Silja), onda zbog odugovlacenja poslednjeg sloga u svakoj reci koju kaze (tesko je objasniti recima, treba ga slusati da bi se znalo o cemu pricam 😁. Otprilike: Markovic-eeee, sada ekipa Guang Sija ima prednost-eee, itd). Nije bas ni najprofesionalniji, cesto odabere ekipu za koju navija i to radi bas napadno (ne govorim o Zvezdi/Partizanu).

 

Ilija je naporan sa dranjem ali je najbolja opcija od preostalih, mada to i nije neka pohvala. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Geronimo said:

Cini mi se da rece Luka (iz Luke i Kuzme) u nekom potkastu da na SK imaju novog momka za kosarku, ako me secanje ne vara...

Imaju, al i taj momak je Zvezdas. 😄

 

Mada objektivan naravno, pa i Kovacic i Luka i ostali sam siguran da bi korektno prenosili Partizan.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pantelia said:

 

Meni je Jovanovic jako los. Prvenstveno zbog boje glasa (zvuci kao Silja), onda zbog odugovlacenja poslednjeg sloga u svakoj reci koju kaze (tesko je objasniti recima, treba ga slusati da bi se znalo o cemu pricam 😁. Otprilike: Markovic-eeee, sada ekipa Guang Sija ima prednost-eee, itd). Nije bas ni najprofesionalniji, cesto odabere ekipu za koju navija i to radi bas napadno (ne govorim o Zvezdi/Partizanu).

 

Ilija je naporan sa dranjem ali je najbolja opcija od preostalih, mada to i nije neka pohvala. 

Hahahaha pa dobro, kapiram na sta mislis.

Tek je poceo Jovanovic, prisetimo se kako je pomenuti Ilija zvucao pre 20 godina.

Greota sto Srki kao najbolji ide na jebenu Arenu, Plavsic iako omrazen medju mnogima takodje predstavlja veliki gubitak za SK.

Link to comment
Share on other sites

Plavsic je dugo vremena bio kvalitetan (imho), ali se nekako naglo srozao pre neke 3 godine. Postao potpuno ubijen u pojam, poceo da hejtuje random igrace i sl.

 

Srdjan je imao nezgodnu narav da vidno navija za odredjene timove i naprosto je davio sa koledz kosarkom i svojim znanjem o njoj, ali ima prijatan glas i razume kosarku i voli kosarku.

 

Ilija meni generalno ne smeta, ali cini mi se da ne prati nesto narocito kosarku in general. Zabavan je da se slusa kada igra Zvezda.

Link to comment
Share on other sites

https://www.theringer.com/ryen-russillo-podcast/2022/8/9/23297214/nyc-point-gods-with-stephon-marbury-plus-life-advice

 

Ryen Russillo is joined by Stephon Marbury to discuss Showtime’s NYC Point Gods, what is unique about New York City point guards, Marbury’s basketball idols, the best small guards in the NBA today, the 1996 NBA draft, Marbury’s time with the Timberwolves, Russell Westbrook, and more (0:25). Then Ryen answers some listener-submitted Life Advice questions (24:36).

Host: Ryen Russillo
Guest: Stephon Marbury
Producers: Kyle Crichton and Steve Ceruti

Subscribe: Spotify / Apple Podcasts / RSS

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, drperce said:

Zar nije Moka na Islandu? 

 

Ne postoji losiji tandem kometatora od Ilija la bomba + Kuzmanovic, em ne prate kosarku, em akcentuju debilno neka przimena, em su smaraci, em su brojali Lorencu svaku gresku dok su uzdizali fc3

 

Zabluda je da je Lorenco pljuvan zbog Covica, ili da je FIlipu u tom smislu gledano kroz prste.

Imali su pik na Lorenca jer se ovaj ocigledno ponasao nedolicno van terena, videlo se to i iz komentara Lukmana, a i Covic je na brzinu letos demantovao povezivanje sa njim.

Ocigledno postoji nesto sto do sire javnosti nije doslo, a sa cim su oni bili upoznati.

 

Sto se prezimena tice Ilija je streberski naucio kako koji igrac izgovara svoje prezime, to cesto zvuci debilno ali je pravilno.

U tom smislu pravilno je reci Haket umesto HEket, Sanl, DAVIdovac itd... Evo sad vidim i Andjusicu smeta da mu se ime izgovara drugacijim akcentom.

 

Slicno kao prica sa onom na slagalici i "kontinent" akcentovanju na prvi slog. Jedino sto je na RTS-u obaveza pridrzavati se svih pravila vezano za akcentovanje dok se Ilija na SK-u pravi pametan sa prezimenima iako ga niko ne tera.

 

Boljih komentara od njega ima na desetine ali SK ocigledno slabo placa u poslednje vreme pa ljudi idu na Arenu ili preko (Plavsic).

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Nenad010 said:

Imali su pik na Lorenca jer se ovaj ocigledno ponasao nedolicno van terena, videlo se to i iz komentara Lukmana. Ocigledno postoji nesto sto do sire javnosti nije doslo, a sa cim su oni bili upoznati.

 

Moze li neki dokaz za to? Barem ta izjava Lukmana? 

 

Ova 2 smrada nisu govorila ni o kakvom ponasanju van terena, nego su dovodili u pitanje svaku Braunovu kosarkasku odluku, a Covicevo probacivanje samom sebi kroz noge vozdizali do neslucenih visina. Kada Braun promesa celu odbranu i da kos, cupavi smrad kaze da, dao je kos, ali sledeci put nece proci, imao je igraca XYZ na strani, sto mu nije dodao i ostale budalastine. Nasuprot tome, kada tatinu cuftu bananom posalju u treci red tribina, obavezno su bili krivi suigraci sto se nisu demarkirali. 

 

Nikad se ni prema jednom igracu nisu odnosili kao prema Braunu/Covicu. Nema nikakve sanse da se tatica tu nije umesao.

 

17 hours ago, Nenad010 said:

a i Covic je na brzinu letos demantovao povezivanje sa njim.

 

Covic je takodje izjavio i da je zvao Lasa pa ga ovaj napravio smesnim, ne znam koliko valja njemu verovati.

 

17 hours ago, Nenad010 said:

Zabluda je da je Lorenco pljuvan zbog Covica, ili da je FIlipu u tom smislu gledano kroz prste. 

 

Filipu je gledano kroz prste otkako je poceo da se bavi kosarkom, sto se zavrsilo tako sto je verovatno najgori igrac koji je ikad igrao u EL. 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pantelia said:

 

Moze li neki dokaz za to? Barem ta izjava Lukmana? 

 

Ova 2 smrada nisu govorila ni o kakvom ponasanju van terena, nego su dovodili u pitanje svaku Braunovu kosarkasku odluku, a Covicevo probacivanje samom sebi kroz noge vozdizali do neslucenih visina. Kada Braun promesa celu odbranu i da kos, cupavi smrad kaze da, dao je kos, ali sledeci put nece proci, imao je igraca XYZ na strani, sto mu nije dodao i ostale budalastine. Nasuprot tome, kada tatinu cuftu bananom posalju u treci red tribina, obavezno su bili krivi suigraci sto se nisu demarkirali. 

 

Nikad se ni prema jednom igracu nisu odnosili kao prema Braunu/Covicu. Nema nikakve sanse da se tatica tu nije umesao.

 

 

Covic je takodje izjavio i da je zvao Lasa pa ga ovaj napravio smesnim, ne znam koliko valja njemu verovati.

 

 

Filipu je gledano kroz prste otkako je poceo da se bavi kosarkom, sto se zavrsilo tako sto je verovatno najgori igrac koji je ikad igrao u EL. 

 

 

Komentar Lukmana na tu temu imas u podkastu kod Kuzmanovica, negde pri kraju mrzi me da trazim. Prokomentarisao je nesto u fazonu super je Braun ali sto dalje od nas.

 

Za ovo ostalo ne bih da ulazim u polemiku, necemo ni u sta ubediti jedan drugog.

Pozdrav.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo ne znam, pokusavam sebe da stavim u tu poziciju da sam komentator i da imam nesto protiv nekog igraca. Mislim da opet ne bih mogao da trtljam kao oni o Lorencu. 

 

Nije profesionalno, ne ide... Mozda ga ne bih hvalio svaki put kada bi trebalo ali svakako ne bih onako potencirao sasvim normalne/ocekivane povremene lose poteze (koje svi igraci jednostavno u utakmicama moraju da imaju).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...