Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

6 hours ago, Zvezdinho said:

Zadnja epizoda u  ovom sastavu :classic_sad: Mogli ste da izgurate @Mairosu jos jednu epku u ovom sastavu za analizu zadnjih utakmica.

 

Jos Ognjanovic za draft sledece nedelje i to je to za ovu sezonu.


Iskreno logistika je problem jer oni su sad u ritmu tekma-avion, imamo vremenske zone između nas, ja idem na odmor od sl. četvrtka i tako. Ali, videćemo šta nosi sledeća sezona...

Draft epizoda sa Ognjem naravno da ide sledeći petak, to snimamo u utorak u studiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaze Kruno da prati sta se desava oko pojacanja u Partizanu i da ce da prati duele Partizana i CZ  ovde sezone i da ce da bude dosta interesantno. Ladno prevideo da je Radonjic crnogoski trener, pa ga svrstao u srpske strucnjake.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sarenac pomera granice ludila. Danas je pre pocetka meca za bronzu rekao kako Slovenija postize 104 ppg, a Australija 84 ppg i da je to 20 poena razlike koje ce AUS tesko nadoknaditi. Ja nista ludje nisam cuo u poslednje vreme, verujem da se i Denda malo zagrcnuo vinjakom kad je cuo to.

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Bila slicna tema na kosarkaskom forumu gde sam nekad pisao. Bio i topic posvecen Sarencu. A i ja bio 15-ak godina mladji i sa vise vremena na raspolaganju za razne egzibicije tipa brojanje lapsusa, gramatickih gresaka, pogresnog izgovaranja imena igraca, pogresnih fakti ili recenicnih sklopova i izraza koji nisu u duhu srpskog jezika, a koje Sarenac izgovori u tih sat ipo-dva dok uzima platu glumeci kometatora kosarkaskih utakmica. 

Posle se prikljucila jos dvojica forumasa, pa su rezultati tog svojevrsnog opita bili potpuniji i reprezentativniji. Naravno, ne secam se svih detalja, ali znam da smo ga pratili te cele godine i na uzorku od desetak uzivo prenosa, na sta smo dodali ranije snimke do kojih smo mogli da dodjemo, dosli do apsolutnog rekorda od 52 greske u jednom prenosu. Minimalno je bilo, cini mi se, 16 ili 17, ali to je bio prenos kada je vrlo malo pricao, ne znam iz kog razloga. 

Neverovatno bilo i ostalo da takav lik radi ovaj posao, a vidimo da ga sa istim "uspehom" radi i dalje. 

Zaboraio sam vecinu gluposti koje je izgovarao i u kontinuitetu ponavljao iz prenosa u prenos, ostalo mi je samo jedna, kada je u 3 ili 4 utakmice konstantno ponavljao "najveca moguca prednost" tog i tog tima, misleci zapravo da je trenutni rezultat najveca razlika koju tim ima na mecu. 

Nepismen, nenacitan, sa bazicnim poznavanjem kosarke, cesto je dolazio u koliziju i sa svojim partnerima u prenosu koji su vrsili ulogu strucnog konsultanta. Koliko se secam, najgrublji u tom odnosu je bio Vlade Djurovic, a najkonstantniji u pokusajima da ispravi i ublazi njegove nebuloze Marin Sedlacek. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

šarenac je recimo prva generacija nakon nenadjebivih xsfrj komentatora, čija se nenadjebivost očitava u kombinaciji toga što vole fucu al' mora neko košarku, piju i generalno imaju pristup komentarisanju koji ne napušta logiku slike na kojoj vidimo da sunce sija a ispod stoji copy na kojem piše "sunce sija".

 

u tom svetu, on je prihvaćen kao opravdano osveženje, za ljude koji su samo želeli da odgledaju derbi ili tekme repke na turniru.

uspeo je iz prve i još uvek mu ide da prepozna kombinovanu odbranu, tj nba zonu / čoveka / zonu.

 

od toga nije odmakao ali ko će ga i kriviti kada kod nas realno nikada nije ni došlo do potrebe da se ponudi nešto zaista primereno.

 

često sam na ovim stranicama slavio svetog bojana milovanovića sa bk. ljudima je smetala njegova neushićenost i suzdržan stil komentarisanja, iako je bio majstor i u poznavanju igre i u poznavanju istorije igre bez interneta i u stilskim free-style upadima koji su bili proper comic relief. ljudi većinski doživljavaju komentatora kao MC-ja koji ima dobar flow & podržava ekipu koju treba da podržava, dok nemilice hrani gledaoce-navijače još jednom neviđenom nepravdom protiv koje se bori naš sastav. u suštini, vašarski pristup gde neko treba da nam diže hajp & oslobađa ekipu od odgovornosti. to je za mene realnost.

 

što reče kaos jednom olimpijskom prilikom, ja u 90% slučajeva domaće komentatore držim na mute, zajedno sa homerima poput komentatora celticsa, netsa i još nekih balvana. nema svrhe nervirati se oko toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije jasno zasto ljudi vole sarenog, mislim meni je ok ali ono nista vise od toga nit smrdi nit mirise nit ga volim nit me nervira, mislim da je on poceo tamo negde druga polovina 90ih kad smo mi imali uspeha sa repkom pa valjda ljude asocira na to

Ps bio sam na nekom snimanju rts-a i delovao mi je tako nekako nadobudno i uobrazeno kao neki sef on nesto komanduje sta i kako i ako postoje ljudi koji su zaduzeni za to... mozda mu nesto tako doslo tih dana

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo ste prestrogi prema Sarencu, u smislu da to sto smo mi ovde mahom svi dobri poznavaoci kosarke, prosecan gledalac, pogotovo repke, to nije a Sarenac je upravo za takve, prosecne, koji isprate repku. Nije za nas. 

 

Ima lik barem neku energiju ako vec fula sa drugim stvarima. Bolje mi je to nego da slusam Dendu.

 

Kad gledam nesto sto prenosi Sareni, nekako sam naucio da filtriram to sto fula, pogotovo ako je to nesto sto vidim i golim okom u tom trenutku. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2021 at 3:15 PM, ranzo said:

Ni meni nije jasno zasto ljudi vole sarenog, mislim meni je ok ali ono nista vise od toga nit smrdi nit mirise nit ga volim nit me nervira, mislim da je on poceo tamo negde druga polovina 90ih kad smo mi imali uspeha sa repkom pa valjda ljude asocira na to

Ps bio sam na nekom snimanju rts-a i delovao mi je tako nekako nadobudno i uobrazeno kao neki sef on nesto komanduje sta i kako i ako postoje ljudi koji su zaduzeni za to... mozda mu nesto tako doslo tih dana

 

Bio si na Sarenici:s_w:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne mogu da se otmem utisku da je Srdjanu Give n Go podcast vise odgovarao po formatu nego ovaj hibrid sa Dziletom (mada je Mairosu veci dasa i u tom formatu). Ceprkah malo po arhivi, i epizode sa Mutom i Trinkijem su zlato, mada je meni ponovo jako lepo legla i sa Cveticaninom.

Link to comment
Share on other sites

 

Brisite ako spada pod zutu 'stampu'. 

 

Slika i prilika sportskih prilika u nas.

Btw. sta se desilo sa Tegeltijom, cak i 'cika Panta' nema kud nego da brise patos sa njim... dok ne znam ko gura ovog 'profesora'. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...