Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

44 minutes ago, Mairosu said:

Štaviše, ja sam jednom umesto Severna Kalifornija rekao Severna Karolina u živom prenosu, i samo me je činjenica da je po sredi bio prenos MLB-a u 3 ujutru spasao viralnije narodne reakcije

 

lol, baš noćas je momak sa SK tokom prenosa SEA@LAR rekao univerzitet Južne Karoline umesto Južne Kalifornije

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mairosu said:

Sve 100% osim malo je zagrebalo kad je krenuo da priča kako nema bele đece u vidokrugu 😄 Zvučalo je kao da se prepao za goli život 😄

Pa ako se odnosilo na departman Seine - Saint Denis, koji je odmah sjeverno od Levallois u kojem je igrao, onda ni to nije netačno, zapazi najpopularnija imena koja daju djeci.

1 hour ago, Del Piero said:

meni je kod tog Cakovica najvise zasmetalo kako izgovara Stratosovo prezime, ono jos nisam cuo, sa akcentom na prvom 'e'

Missiš pravilno tojes' izvorno akcentovano? 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Missiš pravilno tojes' izvorno akcentovano? 😉


Ovo je zanimljiva rasprava i malo smo je kačili šareni i ja u podcastu. Ali da sumiramo, neko "opšte" pravilo u nas je - ako se zapatilo u narodu na jedan način, ispoštuj taj način. A ako uvodiš nešto novo, onda ga uvedi kako treba. Mene npr. konzistentno natiču na kurac u komentarima da izgovaram "Žalgiris" kako ne treba, u stvari ja ga izgovaram sa litvanskim akcentiranjem, i sva njihova imena se tako izgovaraju (Neptunas, Ljetuvos, itd). I svesno grešim al' tako sam baždaren. 

Sa druge strane, gotovo sva holandska imena se pogrešno izgovaraju u nas, ali da ispravljam krive drine poput Gullit i Rijkaard nemam snage. :D Jedva se i za Portsmouth izborismo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...