Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Sto se kaze,Zeljka poznajem iz grada. 
Pomalo namcorast i tezak covek. A mozda je to samo stav zbog svega kako je prosao po povratku u Sombor. Ovo cime se sada bavi je u velikoj meri upravo posledica cinjenice da je i sam vrlo lose finansijski prosao i da mu je nekoliko biznisa neslavno propalo.

Jedina zamerka Milose je sto si preskocio Atlantu '96. Mislim da si trebao i o tom iskustvu da ga pitas. Inace skroz simpa intervju. 

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Crni Bombarder said:

Jedina zamerka Milose je sto si preskocio Atlantu '96. Mislim da si trebao i o tom iskustvu da ga pitas.


Jebiga stiska sa vremenom, čovek u prolazu kroz Beograd, jedva se nađosmo, i onda nešto i ispadne, ali što bih ja voleo reći, nek ostane za sequel. Mada nije Atlanta "njegov" turnir - meni je prevashodno drago što sam čuo neke slice of life stvari iz 1998, i ono što je ispričao iz Trevisa, kad se ispovraćao i rekao sebi "sad uradi nešto". To mi je baš jako.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Crni Bombarder said:

Od sutra prenosi NBA lige i na HRT.

Tokom ligaskog dela i u prvim rundama PO bice prenosen po jedan mec sedmicno. 
Finala konferencija i veliko finale ce ici sve utakmice.

Prvi prenos sutra od 23h - Spurs v Celtics

Na SBB-u će verovatno morati da ga zacrne.

Link to comment
Share on other sites

Lepa priča, baš zanimljivo slušati. Čak mi je žao što nije duže trajalo, sa još više detalje. Ne može sve. 🙂

 

Odličan deo oko rada sa Žocom, u kontekstu one fame kako on može da bude prvak samo sa vrhunskom ergelom igrača, tipa pljusne džak novca i to je to.

 

Mislim da je u Košu bilo prenet detalj iz '92. koji si pomenuo, kako je neko (da me ubiješ ne sećam se ko), odmah gledao snimak i komentarisao detalj da je lopta dodata Koprivici u ruke i tako doprineo svemu što se posle desilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 34Barkley said:

Lepa priča, baš zanimljivo slušati. Čak mi je žao što nije duže trajalo, sa još više detalje. Ne može sve. 🙂


U suštini, ljudi nekad uspeju da se sete svega, nekad ne uspeju. Mnogi tiltuju kad se upali kamera i reflektor. Neke mogu da iscedim, neke ne mogu. Meni je recimo dosta bitno samo da priča ima prirodan flow, da ne bude baš da ga ja nagazim. Većina se opusti kako odmiče vreme.

 

1 hour ago, 34Barkley said:

Mislim da je u Košu bilo prenet detalj iz '92. koji si pomenuo, kako je neko (da me ubiješ ne sećam se ko), odmah gledao snimak i komentarisao detalj da je lopta dodata Koprivici u ruke i tako doprineo svemu što se posle desilo. 


DT košarka je imala feljton o Partizanovoj sezoni 91-92 koji je pokrio sve detalje tog pohoda. Detalj u kojem Amerikanac - da li Pressley ili Thompson, sad me sećanje izdaje - spušta loptu Koprivi u ruke apostrofiran je bukvalno kao ključni, i sad kad razmislim potpuno su u pravu, jer da nema tog poklona i Koprive koji reaguje brzinom munje (što isto ne treba potceniti), Đorđević je za tri koraka kraći od linije 6.25. 

Slično, inače, su ispričali Kecman i Rašić povodom trojke u Zagrebu, tu je pak bitan bio slovenački sudija koji je uzeo loptu u ruke. Ali uvek je tu neki sitan zez, nešto što inicijalno niko ne vidi, i to je baš zanimljivo.. Rašić kod mene baš u detalje ispriča kako se predomislio da ne baci Robertsu npr.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Mairosu said:


U suštini, ljudi nekad uspeju da se sete svega, nekad ne uspeju. Mnogi tiltuju kad se upali kamera i reflektor. Neke mogu da iscedim, neke ne mogu. Meni je recimo dosta bitno samo da priča ima prirodan flow, da ne bude baš da ga ja nagazim. Većina se opusti kako odmiče vreme.

 

 

 

Sviđa mi se ovaj pod sa Rebarcetom. Kapiram ovo što je neko napisao da je privatno namćor i da se možda retko smeje, ali i takav je podelio nekoliko jako zanimljivh anegdota. Miloše, možda da na listu pitanja ubaciš nešto u vezi basketa posle basketa, tj. šta se dešava kad ti majstori prestanu sa treniranjem, da li se bave svojim telom, da li često pikaju basket ili im se smučio, i tome slično. 😉

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Poslušah sinoć podcast sa Rebračom. Fino je to ispalo na kraju, mada je Željko daleko od nekakvog etalona elokvencije. Možda se mlađi ne sećaju najbolje, ali mislim da je on jedan od generalno potcenjenijih igrača u našoj košarkaškoj istoriji. Čovek je bio pravi centar zverina, ovo što npr Milutinov danas igra pa na kvadrat. Imho u prajmu je bio bolji igrač i od Divca i od Krstića, samo što to nije naročito dugo trajalo i problemi sa čukom su ga sasekli. Ok, bacih možda hot take ali ja stvarno ne volim Divca i mislim da je užasno precenjen individualno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da ne ulazimo u merenje Divac/Rebarac, ovo što si rekao da je bio zverina apsolutno stoji. Možda je samo lični utisak da je bio potcenjen jer je igrao u vreme kada nisi mogao ni da nabrojiš sve domaće asove pa se svako ime izgubi u toj masi.

 

To što su on i Bodiroga uradili '98. je jedna od najjačih herojskih priča naše košarke, ali je u senci jer se dešavala u vreme kada smo imali utisak da smo pretplaćeni na zlato. Pojaviš se, uzmeš i ćao.

 

Sećam se koliko me je smorila vest o njegovim problemima sa srcem jer mi je delovalo da munse sve poklopilo da dodatno podigne svoj plafon i ostavi još jači trag.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije samo reprezentacija, jer mnogima može da se zalomi dobar turnir od 7, 8 utakmica. Čovek je godinama bio najbolji centar u Evropi uz Rađu. I u NBA je bio korektan igrač u vreme kad nisu svakojaki Benderi i ostali Furkani Aldemiri tamo imali prođu. Rebarce je imao najvažniju igračku osobinu za jednog centra, protivnički igrači su se plašili da uđu pod koš kad je on tu. To defanzivno prisustvo je za mene esencijalno kad ga svrstavam kako sam ga svrstao u prethodnom postu, Krle je npr bio talentovaniji i svakako kompletniji napadač ali je bio skoro beznačajan defanzivno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Relativno kasno je nadogradio svoje tijelo. On je 95. i 96. bio kvalitetom daleko iza Divca i Savica, a sigurno i iskustvom. Recimo, svima je poznato kako ga je Sabonis raznio laktom u facu, a meni je iz tog perioda jos u sjecanju kako ga je Barkli pocistio sa kucanja na OI. 98. je godina proboja na veliku scenu, i taj prajm je kratko trajao. 

 

Mislim, mijenjaju se stavovi, mozda se na Divca gleda iz perspektive statistike pa hajp oko njega splasne.

Na sliku Rebarca uvijek utice to i sto je bio rezerva Divcu i Savicu, kao i da je za tadasnji pojam vrhunskog kosarkasa imao ogranicenu napadacku igru, ako mogu da se tako izrazim. Odnosno nije bio tehnicki i na oko vrhunski igrac. A to sto je bio defanzivna i skakacka zvijer nije tada nosilo toliku tezinu. Doduse, mislim i da je Divac debelo potcijenjen igrac u tom segmentu.

 

Edit.

Vidim da je chaos dodao jos nesto.

Kako god, Divac je za moj pojam ispred, a Krle iza Rebarceta. 

Divac je jednostavno predugo bio relevantan u nba kad su centri dominirali, a Krletov prajm je jos krace trajao od Zeljkovog.

 

Edited by pepe sancez
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kada pričamo o vlade divcu, uvek treba pogledati tekmu protiv amera na sp 2002 ili prvo poluvreme u finalu oi 96e ili bitne tekme kingsa 

 

ja ne mogu da uporedim divca i rebracu ali bi jokić poneku foru mogao da pokupi od vlade, ako ga ne bole oči od yt snimaka od pre 20+ godina 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moramo da gledamo Divca kroz statse, dovoljno je pogledati recimo finale SP 2002. I inace, lik je redovno u bitnim utakmicama nestajao sa terena i u NBA i u reprezentaciji, pa i protiv NZ u semis, kad nas je mocni Kotur izvadio iz ambisa.

 

Svakako znacajan igrac, atipican igrac, lep za gledanje, ali ne znam precenjenijeg naseg igraca od njega.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...