Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

11 hours ago, Kosjan Willavić said:

Ilija je iritantan i nije nesto strucan,ali sam uvek imao guilty pleasure kad se prodere "Siimooonooovic"

 

11 hours ago, Kosjan Willavić said:

 

 

I ne treba komentator da bude previse strucan... dovoljno je samo da ne bude potpuno nestrucan i da dozivljaj gledanja tekme ucini zanimljivijim i zivljim. Meni uglavnom svi rade ok posao izuzev dinosaurusa sa RTS-a (ne racunam Sarenca) i Srdjana The Geek-a "poslusajte me sta sve znam a vi ne znate jer ne pratite nebitne lige". Njega je potpuno mucno slusati jer konstantno skrece paznju sa utakmice na sebe nekim sopstvenim fetisima i stranim izrazima gde kao zeli da ispadne "nacitanim" bez obzira sto masa ljudi ne razume te izraze. 

 

5 hours ago, Mairosu said:

Možda smo malo i pregnjavili ali išla je priča.

 

A kojti ovaj? 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdinho said:

 

 

 

Kaze da se uopste i ne trudi da bude objektivan. To lici na priznanje - ljudi ja uopste nisam novinar nego navijac koji vec 20 godina ima termin na televiziji a od skoro i feljton na blicu, a blic nas valjda laze.

Medjutim, strasno je sto tvrdi da objektivnost u sportu ne postoji i da smatra je to samo vid dodvoravanja gledaocima. To onda znaci da i ne zna sta znaci biti profesionalni novinar. To se obicno desi kada je neko priucen a ne i obrazovan. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Mairosu said:


On mi je u filmu o Mikanu.

 

Sad kad se dokacismo njega na glavnoj temi pade mi na pamet - sta mislis o emisiji sa Jocom Antonicem? Masa ljudi nema pojma o njemu, jer je prakticno nestao iz seniorske kosarke, a sigurno ima zanimljivih prica posto je jedan od djaka Ace Nikolica, ima ona evroligaska sezona sa Zvezdom, zatim opus sa reprezentacijom, a svakako bi bilo interesantno cuti zbog cega je zbrisao u zensku kosarku i sta je sve radio u medjuvremenu. 

 

Btw. jel si mi bese odgovorio nesto za Poceka? 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mmajstor said:

 

Sad kad se dokacismo njega na glavnoj temi pade mi na pamet - sta mislis o emisiji sa Jocom Antonicem? Masa ljudi nema pojma o njemu, jer je prakticno nestao iz seniorske kosarke, a sigurno ima zanimljivih prica posto je jedan od djaka Ace Nikolica, ima ona evroligaska sezona sa Zvezdom, zatim opus sa reprezentacijom, a svakako bi bilo interesantno cuti zbog cega je zbrisao u zensku kosarku i sta je sve radio u medjuvremenu. 

 

Btw. jel si mi bese odgovorio nesto za Poceka? 


Ovo je kul ideja, ovo za Jocu. Svakako bi bilo zanimljivo čuti nešto od njega. Raspitaću se.

 

Pozzecco...hm...što da ne. Ako bude negde blizu doduše, znaš i sam kako je to sa aktivnim personalom.

4 hours ago, mmajstor said:

Medjutim, strasno je sto tvrdi da objektivnost u sportu ne postoji i da smatra je to samo vid dodvoravanja gledaocima.

 

hehe, stara dobra "ako ja ne umem, ne ume niko" maksima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Whitnail said:

Jel to beše ova osoba? 😂 

 

 

 

mislim da nije taj.... ovo je neki mladji a i radi na areni ne na SK.

 

Tragicno je, ako vec covek voli da peva, kad bi se usudio zapjevati neku u cast Bogdana (a znamo sto ne bi) mislim da vise ne bi radio ovaj posao. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Povodom priče o objektivnosti novinara evo kako razmišlja Šarenac, odnosno kako razmišlja neko ko je profesionalan.

 

Quote
Šarenac je, po prirodi stvari, govorio i o košarci koju decenijama prati, a jedno od pitanja je bilo ono “večito”, da li navija za Zvezdu ili za Partizan.

“Možda vam se neće dopasti odgovor, ali nisam ni zvezdaš ni partizanovac. Svi smo mi kao mali imali svoje klubove. Kada smo se kao klinci delili u ekipe da igramo fudbal, ja sam pripadao onoj grupi koja je bila za Hajduk. Tada je u Jugoslaviji splitski Hajduk bio izuzetno popularan i u Beogradu. Sportski novinar isto kao i politički i svaki drugi ne bi smeo nikad da se opredeljuje javno za koga je ukoliko želi da ostane nezavisan. U prenosu nikada ne sme da se oseti da li vam je neko draži. U detinjstvu sam imao preferencije, ali od kada sam počeo da radim kao novinar, za mene su Partizan i Zvezda isto. Uvek sam više voleo da kažem da sam na strani manjih klubova, Hemofarma ili Radničkog iz Kragujevca… Nikada se nisam pojavljivao ni na kakvim slavljima niti prijemima Zvezde i Partizana, a zvali su me redovno na proslave titula i slično. Uvek sam se zahvaljivao na pozivu, ali nisam odlazio. Jedini put sam devedesetih otišao na proslavu Zvezde koja je uzela duplu titulu, i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. I tada sam se jako lomio, ali sam se pojavio kao pratnja svojoj budućoj supruzi koja je igrala u klubu. Morala je tada da me uverava da će doći i drugi momci, verenici i muževi od košarkašica. To je jedina proslava na kojoj sam bio, a to je zbog devojke, a ne zbog Zvezde”, ispričao je
Edited by Knipex
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...