Jump to content

Evroliga 2022/23 (rosteri, transferi, interesovanja)


Brat od Korneta

Recommended Posts

Meni je samo drago što ću ponovo gledati Želimira kao trenera u EL. ❤️ Jako me interesuje šta će napraviti od ove ekipe. 

 

Glede Saleta, on je mnogo bolji trener nego što se obično predstavlja, te meni takođe zasmeta nipodaštavanje njega kao trenera ili selektora. Recimo, bila je priča da je Kokoškov bolji trener od Đorđevića, ali tvrdim da nije nego da je upravo obrnuto. Tako da što se mene tiče drago mi je ako dobije taj angažman u Realu i nadam se da će zabeležiti bolje rezultate u EL, jer je očigledno to ono što ljude koči da mu odaju priznanje u trenerskom poslu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Johnathan Motley potpisao 2-godisnji ugovor sa Fenerbahceom.
Danilo Barthel i Ahmet Duverioglu zvanicno napustili Fenerbahce.
Toko Shengelia navodno ostaje u Virtusu.
Jonah Mathews navodno zelja Asvela.
Bonzie Colson navodno zelja Makabija.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakav je status Šarasa u Barsi ali rezultatima nikako nije opravdao očekivanja, gorka pilula za gorkom pilulom za Katalonce koji su pod njim imali uvek top EL roster popunjen na svim mestima. Na sve to se Šaras ponašao kao da je Gregg Popovich lično, a ne neko ko je tek započeo trenersku karijeru praktično, jedna stvar je biti underdog sa Žalgirisom (ne sporim da su igrali sjajnu košarku sa njim na klupi), a nešto sasvim drugo pucati uvek na sve trofeje (i u njegovom slučaju uglavnom ostajati praznih šaka).

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Нико ми тако брзо није прешао пут од готивца до негативца као Шарас. У Жалгирису топ лик. У Барси труба. 

 

Има и до тога што је тамо био аутсајдер, па је била готивна та енергија. У Барси је просто неартикулисан. 

 

Ласо има сличну гестикулацију понекад, али умије да је изнесе. 

 

Е да, не волим Барсу, има и то удјела сигурно. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2022 at 4:50 PM, 1945 said:

Djordjevic ne spada u kategoriju fiba ls trenera ali sigurno nije ni top evroligaski trener.

 

Reprezentacija po imenima top 3 reprezentacija i svim tim takmicenjima, sve osim medalje se tu smatrao ozbiljnim fejlom, na kojima svaka cast svakako.

 

Svaka cast na titulama, ali nije ih osvajao sa underdog timovima pa da je uradio nesto wow.

U Pao nije osvojio, u Nemackoj osvojio jednu od dve, a jedina konkurencija mu Alba koja ima manji budzet. U Italiji u Turskoj bio u top2 favorita po budzetu, obe ekipe mu naletele emotivno ispraznjene nakon fajnal fora.

 

Ne bi da nipodavstavam uspeh i jos jednom svaka cast na titulama, ali po meni je mnogo veci uspeh sto je Saras otisao na f4 sa Zalgirisom ili Vujosevic sa Partizanom ili Radonjic sto je usao u top8 sa onakvim timom jos se i muski posibao sa tacno 7 puta skupljim Cska i tu nema nikakvih titula al to mi je veci uspeh od svake domace titule.

 

Cak je veci uspeh sa trenerskog aspekta ono dokle je Bajic dogurao sa Igokeom prosle godine ili Stefanovic sa FMP-om ove

e nego sto su Radonjic ili Obradovic sa najvecim budzetima usli u finale. Isto tako i za Djordjevica.

Brt, lik dosao i uzeo srebro na SP 2014. sa tri igraca iz Radnickog iz Kragujevca, Raskom Katicem, Stimcem, Simonovicem...sa reprezentacijom koja je uzela jedno srebro 2009.godine i pre toga zlato 2002.godine i ostalih deset takmicenja od Indijanapolisa nije uzela medalju.

 

On je napravio top 3 reprezentaciju, nije ju nasledio. 2013.smo bili sedmi na EP, 2012.nismo ni isli na OI, 2011. osmi na EP.

 

Coveku najgori plasman peto mesto, Duda bio osmi, Zeljko jedanaesti...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, grati said:

Amath M'Baye -> Efes

Kako u Efesu znaju sta rade,svaka cast.Ovo je dobar kosarkas koji ima slicnu igru igracima koji ce otici ili ce im se smanjti uloga u Efesu.Da je mladji sa malcice vise iskustva na velikoj sceni bez problema bih rekao idealno resenje za njih,ali idealno.

Ubio sam se od pisanja ovde kako ataman zna sta zeli u igri i koje igrace,a na ivici je da pokaze i kako se radi opasan rebuild.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Kako u Efesu znaju sta rade,svaka cast.Ovo je dobar kosarkas koji ima slicnu igru igracima koji ce otici ili ce im se smanjti uloga u Efesu.Da je mladji sa malcice vise iskustva na velikoj sceni bez problema bih rekao idealno resenje za njih,ali idealno.

Ubio sam se od pisanja ovde kako ataman zna sta zeli u igri i koje igrace,a na ivici je da pokaze i kako se radi opasan rebuild.

Dolazi umesto Singletona koji ima dobru ponudu od Venecije. Uskoro dolazi i Zizic umesto Petruseva i zainteresovani su i za Bacona iz Monaka a Clyburn je vec potpisao. Bice Efes duplo jaci nego ove sezone

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2022 at 4:13 PM, Chaos Is Me said:

 Na sve to se Šaras ponašao kao da je Gregg Popovich lično, a ne neko ko je tek započeo trenersku karijeru praktično, 

 

u kom smislu? pitam jer ne pratim ništa oko euroleague osim tekme do dve nedeljno kada ide

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, uini said:

 

u kom smislu? pitam jer ne pratim ništa oko euroleague osim tekme do dve nedeljno kada ide

 

Poprilično bahat nastup ima, kao da je osvojio 15 evroliga i par nba titula. I u odnosu na igrače neguje taj oldschool nadrkani trener manir. Šaras je, po svemu sudeći i što sam video, prilično inteligentan i elokventan tip, ali ako ne podupre to rezultatima onda su njegovi maniri prilično kotraproduktivni. Ima najbolji pul igrača u Evropi od kako je došao u Barsu pa ništa.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Poprilično bahat nastup ima, kao da je osvojio 15 evroliga i par nba titula. I u odnosu na igrače neguje taj oldschool nadrkani trener manir. Šaras je, po svemu sudeći i što sam video, prilično inteligentan i elokventan tip, ali ako ne podupre to rezultatima onda su njegovi maniri prilično kotraproduktivni. Ima najbolji pul igrača u Evropi od kako je došao u Barsu pa ništa.

 

okej kapiram.

zbunilo me je ovo "ponaša se kao da je pop lično", jer pop je zapravo prilično friendly trener u komunikaciji sa igračima, iako ne prašta neke stvari na terenu ili treningu.

 

u suštini je šaras željkova škola komunikacije, što svakako ne menja tvoju poentu: ne ide biti tako nadrkan a da fejluješ iz sezone u sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

 

okej kapiram.

zbunilo me je ovo "ponaša se kao da je pop lično", jer pop je zapravo prilično friendly trener u komunikaciji sa igračima, iako ne prašta neke stvari na terenu ili treningu.

 

u suštini je šaras željkova škola komunikacije, što svakako ne menja tvoju poentu: ne ide biti tako nadrkan a da fejluješ iz sezone u sezonu.

 

Pa dobro, loše poređenje je Pop ali hteo sam da kažem da moraš imati ogroman rezultatski autoritet da bi se tako ponašao, Pop je kul prema igračima ali zna da bude vrlo neprijatan prema novinarima. Šaras se ponaša kao Željko pa čak i mnogo gore, a ipak je ogromna razlika među njima što se trofeja tiče, nije ni Žoc baš ranije ulazio u deep purple i najveći srbin fazu dok nije naslagao nekoliko evroliga barem. Nekad je baš neprijatno gledati Šarasov performans kraj aut linije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, uini said:

 

u kom smislu? pitam jer ne pratim ništa oko euroleague osim tekme do dve nedeljno kada ide

Ma to je katastrofa za gledati. Nije iskljuceno da ga je pola svlacionice iskuliralo. 

Ponasanje mu je u najmanju ruku ala Obradovic recimo iz finala Kupa ove sezone. Precijenjen trener

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...