Jump to content

Evroliga 2022/23 (rosteri, transferi, interesovanja)


Brat od Korneta

Recommended Posts

Pre neki dan sam pogledao prvu utakmicu na EP 2015. protiv Spanaca. Brate mili, sta je Bjelica radio, zaboravis kakav je pakao od igraca bio. Sut, prodor, asistencije, skokovi, svuda ga je bilo. Ubedljivo najbolji igrac na terenu punom majstora, a direktnog cuvara Mirotu je rastavio na komade. Svaki put kad zaigra za reprezentaciju nadam se da cemo videti neku slabiju verziju njega iz 2015., ali to je pusta zelja. Ni 2019. nije bio vise taj igrac, a tek sad.

 

Nadam se da gresim, ali mislim da navijacima Fenera sledi bolno otreznjenje. Deluje mi da ga docekuju kao slicnog igraca koji je otisao kao MVP EL, a jos plus dolazi kao NBA sampion.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Darius Thompson zvanicno u Baskoniji, dvogodisnji ugovor.

 

Sada sve ekipe imaju po 3 plejmejkera eventualno Zalgiris ukoliko Kinan Evansa se odluce da koriste na dvojci pa dovedu jos jednog pleja.

 

Ziv nisam da vidim gde ce Henri, Sabaz i Ertel. Posto je Franucuska uvela da ko igra za reprezentaciju ne moze u ruske klubove znaci Ertel sigurno nece tamo. Nijednog od ove trojice ne vidim u Evrokupu niti ih vidim u Nba jer je Henri bio tanak na letnjoj ligi, a nisam siguran ko bi zeleo tamo da rizikuje sa Sabazom iako on i dalje ima kvalitet za Nba, eventualno da ga upadne negde kao treci plej.

 

Zanimljivo je i da su Sengelija i Bejkon i dalje slobodni.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, PavNO1 said:

Šengelija je danas potpisao sa Virtusom. 

Gde si procitao to? 

Znam da ide vec duze vreme prica da ce da ga produze ali nema jos nista nigde zvanicno.

 

Samo ne znam gde ce i sa Sengelijom. Doveli su poslednje ovog Ojeleyea koji je neki 4/3, inace dosta dobar defanzivac ono malo sto sam gledao, i koji sigurno nije dosao da igra 5 minuta po mecu jer je i u Nba igrao vise minuta ovo malo utakmica sto je odigrao prethodne sezone (valjda zbog povrede) a ima ukupno 284 utakmice i 14.5 minuta prosecno. Doveli su Mikija iz Zenita koji je top evroligaska opcija, moze i na 5 u small ball-u ali imaju vec tri centra sa Zaiteom, Bakom i mladim Camarom. Kako misle i sa Sengelijom da raspodele minutazu zivo me zanima, mozda da deli sa Mikijem minutazu na 4 a na 3 da gurnu Ojeleya al bi tu jednog morali da katuju jer imaju 3 igraca na toj poziciji, mozda posalju mladog Menala na pozajmicu i plus redukuju minute preostaloj dvojici.

 

Spominjalo se ranije i da je Barsa zainteresovana za Sengeliju, on sada mozda i ima mesta tamo ali povratkom Mirotica u Decembru/Januaru nema mesta a on sigurno nije Rocesti i Kolom da potpise tromorsecni ugovor. I sada imaju Oscar Da Silvu, Martineza i kapiram da ce Kalina da pokriva i 4 dok se ne vrati Mirotic.

 

Bejkon i Ponitka stvarno ne znam gde ce, jer sve ekipe mahom imaju po 3 igraca na poziciji 3. Mozda po neke imaju po 2 i jos jednog kao 3/4 opciju. Cak i da uspe da ih uglavi neko u roster moraju da redukuju minutazu nekom od igraca kome je garantovana neka minutaza,da ne kazem da silbuju nekog ili bi neko morao i van 12 ko nije predvidjen.

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2022 at 3:12 PM, Chaos Is Me said:

Gledao sam neki podcast u kome je gostovao Džanan Musa. Ja sam imao potpuno pogrešan utisak o njemu, delovao mi je kao neki nakurčeni klinac sa glavom u oblacima, a ono jedan jako pristojan i skroman momak, verovatno je sazreo u međuvremenu i da ga je taj karijerni pad sa NBA na Breogan dosta otreznio. Veoma realno i odmereno priča, nisam to očekivao. 

Odgledao sam i ja podkast i imao sam slicno misljenje o Musi, tako da je i mene iznenadio. 

Cim je presao u Real nisam bio siguran kako ce to da funkcionise jer njemu treba lopta. I onda u ovom podkastu dosta potencira kako to nije imao u NBA, kako mu je mnogo prijalo u Breoganu sto je mogao da radi sta hoce i imao pravo na gresku. Sad sam nekako ubedjeniji da on u Realu ne moze dugo da se zadrzi. Jednostavno ne vidim ga kao nekog ko moze da ima toliku ulogu u Realu da konstantno ima loptu, dok on nije igrac uloge i specijalista u odbrani ili u sutu za 3 poena. On me podseca na Vasu za kojeg postoji ta prica da ne ume da igra male minute i da najbolje funkcionise u velikoj minutazi i sa loptom u rukama. A Musa taj kvalitet da dobije to u Realu nije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Olimpijakos potpisao George Papasa, Grk odrastao u Americi, ako sam dobro procitao.

 

Prvi put cujem za momka, dolazi sa Monmouth Hawks NCAA i imas bas fino popunjene kolone. Po klipovima bi rekao da igra neku undersized trojku a pise da je 2/3.

 

Olimpijakos se bas fino pojacao odnosno nadogradio gde su zadrzali sve najvaznije igrace a umesto Dorsija je stigao nista losiji Kenan i jako slican tip igraca i dobar suter. Ostali Slukas, Vokap, Larentzakis, MekKisik, Papanikolau, Vezenkov, Mustafa Fal. Od visokih im otisli Martin, Zan Sarl i Ejsi(koji nije ni igrao) a potpisali Bolomboja, Alek Pitersa i Tarik Bleka. Ozbiljan apgrajed sto se tice visokih i na unutrasnjim pozicijama sa Vezenkovim, Pitersom, Bolombojem, Falom i Blekom su zasigurno u top3 ekipe sto se tice jacine na papiru na pozicijama 4 i 5.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

On 8/13/2022 at 11:44 PM, Del Piero said:

Odgledao sam i ja podkast i imao sam slicno misljenje o Musi, tako da je i mene iznenadio. 

Cim je presao u Real nisam bio siguran kako ce to da funkcionise jer njemu treba lopta. I onda u ovom podkastu dosta potencira kako to nije imao u NBA, kako mu je mnogo prijalo u Breoganu sto je mogao da radi sta hoce i imao pravo na gresku. Sad sam nekako ubedjeniji da on u Realu ne moze dugo da se zadrzi. Jednostavno ne vidim ga kao nekog ko moze da ima toliku ulogu u Realu da konstantno ima loptu, dok on nije igrac uloge i specijalista u odbrani ili u sutu za 3 poena. On me podseca na Vasu za kojeg postoji ta prica da ne ume da igra male minute i da najbolje funkcionise u velikoj minutazi i sa loptom u rukama. A Musa taj kvalitet da dobije to u Realu nije. 

Ja baš gotivim i Musu i Hezonju, igrački . Problem je uvek bio temperament i način igre koji zahteva neku ulogu. Mislim da mogu da podele ulogu i minute, mislim da mogu ponekad i zajedno, a iz ugla Reala verovatno se nadaju da će bar jedan biti pogodak 

Link to comment
Share on other sites

Calathes je rodjen na Floridi, jedno vreme velika nada, top 10 u klasi 2007, da je grckog porekla nije bilo tema, pa bio perspektivni igrac za TUSA. U ono vreme je imao mnogo bolji sut, bio madzionicar. Jednostavno nije dalje razvio taj kvalitet sto je imao sa 15, 16.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li su se EL timovi dogovorili da zavrse posao do 1.avgusta sto se tice sklapanja rostera? Totalno zatisije poslednjih 15 dana, kao da su svi zavrsili posao, a cini mi se da su neke ekipe prilicno daleko od sklopljenog funkcionalnog rostera za EL uslove, prvo mi na pamet pada Baskonia, deluju tragicno tanko narocito na bekovskim pozicijama...

Zalgiris uzasno tanak i na bekovskim a narocito centarskim, Monako je ulupao dobre pare, ali sem Donta Hall-a nemaju vise nikog na centru, Makabi koji se izludeo na pocetku prelaznog roka, takodje deluje nedovrseno na centru, gde osim Neba i Poitresa, koji je zarobljen izmedju pozicija,  nemaju funkcionalnog igraca, bice bas u podredjenom polozaju sa ekipama koje imaju teskase sa ovim svojim underisized opcijama,ove izraelske antitalente ne racunam.Pao je tanak na svim pozicijama sem na centru, a krilne pozicije gde bi Derik Wiliams trebao da bude najbolji igrac deluju jezivo za EL nivo.

Bajern takodje nema sirine na krilnim pozicijama. Ima toga jos rekao bih, ali me mrzi dalje da analiziram....

 

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Gudura said:

Da li su se EL timovi dogovorili da zavrse posao do 1.avgusta sto se tice sklapanja rostera? Totalno zatisije poslednjih 15 dana, kao da su svi zavrsili posao, a cini mi se da su neke ekipe prilicno daleko od sklopljenog funkcionalnog rostera za EL uslove

 

Manje vise su sklopili svi, i to jos pre 2 nedelje, jos u par ekipa se moze ocekivati po jos jedan igrac i to je to.

 

3 hours ago, Gudura said:

prvo mi na pamet pada Baskonia, deluju tragicno tanko narocito na bekovskim pozicijama...

 

Da deluje tanko ali opet imaju dovoljno igraca 5 bekova koliko i Zvezda na primer.

 

Darius Thompson, Marcus Howard, Kurucs.

 

Na 1 imaju Dariusa koji je po meni dobro resenje i mladog Howarda iz G lige koji je macka u dzeku, plej skorer. Ukoliko i on bude dobar nije to tako lose popunjena pozicija. Na 2 imaju Vanju Marinkovica i 2 mlada igraca koji su dobijali sansu prosle sezone Arturs Kurucs i Sander Raieste i dosta tanko iskoristili. Za ocekivati je da dovedu jos jednog beka. Ostale pozicije su fino popunjeni.

 

3 hours ago, Gudura said:

Zalgiris uzasno tanak i na bekovskim a narocito centarskim

 

Zalgiris ima 5 litvanskih reprezentativaca i plus trenera.

 

Na pleju su Lekavicius vrlo dobar plejmejker i iskusni Kalnietis koji je nesto kao Pefi kod nas. Ima ga i dalje na sirem spisku reprezentacije ne znam jel ce biti u 12. Tu je Kinan Evans koji je dosao iz Makabija on je cesto bio bek ap Vilbekinu kad sam gledao ali je igrao i na poziciji 2, dakke kombo bek. Prizivao sam ga umesto Holanda jer vredi neke slicne novce verovatno a vec je dokazan na nivou Evrolige. Tu je Lukosiunas kog su koristili na 2 u El prosle sezone on je neki 2/3, al svakako tanak igrac. Stigao Tomas Dimsa iz italijanske lige, suter, imao lepe procente i 11ppg. Stigao je i Brazdeikis litvanski reprezentativac 23 godine i bas veliki potencijal 20ppg imao u G ligi i ozbiljne procente mada on je neki 3/2 al moze na dvojku vise nego Dobric na primer. Mislim da nece dovoditi nijednog beka vise.

 

Sto se tice centra ne vidim bas narociti da su tanki, al svakako jedna od tanjih u El na toj poziciji mada kod jos nekih ekioa ne vidim nesto puno bolju centarsku liniju. Stigao je Birutis iz spanske lige ne znam nista o njemu al vidim da je imao dobru statistiku i Hejs iz Burse meni bas gotivan igrac pisao sam o njemu na nasoj temi. Stigao je i neki klinac iz njihovog razvojnog tima kao verovatno treca opcija. Moze i Rolands Smith na centra komotno u nekom small ball-u mada ne bi to nazvao bas ni smol bolom sa njegovih 207cm mada u Barsi je pretezeno bio cetvorka.

 

3 hours ago, Gudura said:

Monako je ulupao dobre pare, ali sem Donta Hall-a nemaju vise nikog na centru

 

Imaju Dzon Brauna koji je deo minuta u Uniksu provodio i na 5, a ocekuju se da produze Motijeunasa. 

 

3 hours ago, Gudura said:

Makabi koji se izludeo na pocetku prelaznog roka, takodje deluje nedovrseno na centru, gde osim Neba i Poitresa, koji je zarobljen izmedju pozicija,  nemaju funkcionalnog igraca

 

Nibo i Pojtres na 5, Pojtres je uglavnom igrao na 5 u Zenitu. Tu je Sorkin kao treca opcija.

 

Vise bi voleo Niba i Pojtresa nego Martina i Petruseva, barem ja. Ne vidim neki problem kod njih na 5 cak sta vise jedna od boljih centarskih linija.

 

3 hours ago, Gudura said:

racunam.Pao je tanak na svim pozicijama sem na centru, a krilne pozicije gde bi Derik Wiliams trebao da bude najbolji igrac deluju jezivo za EL nivo.

 

Plejmejkersa linija Volters i Paris Li? Sta fali? Bolje nego Volters i Ivanovic. Bochoridis treca opcija, a jos uvek nejasan status oko Jovica koji je imao +1.

 

Na 2 Grigonis, Endrjuz, Kalaitzakis. Po meni vrlo dobra pozicija 2, dosta bolja nego Holins-Dobric.

 

Na 3 drugu Kalatzakis, Sent Ros. Nije ni to bas tako lose. Obojica brace Kalitzakisa su ozbiljan potencijal odnosno vec sad isporucuju svoje.

 

Na 4 uz Vilijamsa im fali jos jedan igrac i na 5 su veoma dobro popunjeni, fali samo treci centar.

 

Nije dzabe Pao po kladionicama kotiran kao 11. mesto, odnosno po jacini rostera.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

 

Manje vise su sklopili svi, i to jos pre 2 nedelje, jos u par ekipa se moze ocekivati po jos jedan igrac i to je to.

 

 

Da deluje tanko ali opet imaju dovoljno igraca 5 bekova koliko i Zvezda na primer.

 

Darius Thompson, Marcus Howard, Kurucs.

 

Na 1 imaju Dariusa koji je po meni dobro resenje i mladog Howarda iz G lige koji je macka u dzeku, plej skorer. Ukoliko i on bude dobar nije to tako lose popunjena pozicija. Na 2 imaju Vanju Marinkovica i 2 mlada igraca koji su dobijali sansu prosle sezone Arturs Kurucs i Sander Raieste i dosta tanko iskoristili. Za ocekivati je da dovedu jos jednog beka. Ostale pozicije su fino popunjeni.

 

 

Zalgiris ima 5 litvanskih reprezentativaca i plus trenera.

 

Na pleju su Lekavicius vrlo dobar plejmejker i iskusni Kalnietis koji je nesto kao Pefi kod nas. Ima ga i dalje na sirem spisku reprezentacije ne znam jel ce biti u 12. Tu je Kinan Evans koji je dosao iz Makabija on je cesto bio bek ap Vilbekinu kad sam gledao ali je igrao i na poziciji 2, dakke kombo bek. Prizivao sam ga umesto Holanda jer vredi neke slicne novce verovatno a vec je dokazan na nivou Evrolige. Tu je Lukosiunas kog su koristili na 2 u El prosle sezone on je neki 2/3, al svakako tanak igrac. Stigao Tomas Dimsa iz italijanske lige, suter, imao lepe procente i 11ppg. Stigao je i Brazdeikis litvanski reprezentativac 23 godine i bas veliki potencijal 20ppg imao u G ligi i ozbiljne procente mada on je neki 3/2 al moze na dvojku vise nego Dobric na primer. Mislim da nece dovoditi nijednog beka vise.

 

Sto se tice centra ne vidim bas narociti da su tanki, al svakako jedna od tanjih u El na toj poziciji mada kod jos nekih ekioa ne vidim nesto puno bolju centarsku liniju. Stigao je Birutis iz spanske lige ne znam nista o njemu al vidim da je imao dobru statistiku i Hejs iz Burse meni bas gotivan igrac pisao sam o njemu na nasoj temi. Stigao je i neki klinac iz njihovog razvojnog tima kao verovatno treca opcija. Moze i Rolands Smith na centra komotno u nekom small ball-u mada ne bi to nazvao bas ni smol bolom sa njegovih 207cm mada u Barsi je pretezeno bio cetvorka.

 

 

Imaju Dzon Brauna koji je deo minuta u Uniksu provodio i na 5, a ocekuju se da produze Motijeunasa. 

 

 

Nibo i Pojtres na 5, Pojtres je uglavnom igrao na 5 u Zenitu. Tu je Sorkin kao treca opcija.

 

Vise bi voleo Niba i Pojtresa nego Martina i Petruseva, barem ja. Ne vidim neki problem kod njih na 5 cak sta vise jedna od boljih centarskih linija.

 

 

Plejmejkersa linija Volters i Paris Li? Sta fali? Bolje nego Volters i Ivanovic. Bochoridis treca opcija, a jos uvek nejasan status oko Jovica koji je imao +1.

 

Na 2 Grigonis, Endrjuz, Kalaitzakis. Po meni vrlo dobra pozicija 2, dosta bolja nego Holins-Dobric.

 

Na 3 drugu Kalatzakis, Sent Ros. Nije ni to bas tako lose. Obojica brace Kalitzakisa su ozbiljan potencijal odnosno vec sad isporucuju svoje.

 

Na 4 uz Vilijamsa im fali jos jedan igrac i na 5 su veoma dobro popunjeni, fali samo treci centar.

 

Nije dzabe Pao po kladionicama kotiran kao 11. mesto, odnosno po jacini rostera.

 

Svaka cast druze sto si uspeo na svaku rec da iskontriras kolegi iznad iako je covek objektivno u pravu za 90% stvari koje je napisao. 
 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mind. said:

Svaka cast druze sto si uspeo na svaku rec da iskontriras kolegi iznad iako je covek objektivno u pravu za 90% stvari koje je napisao. 
 

Neka ne smeta, svako ima pravo na svoje vidjenje stvari, zato i sluzi forum, da razmenimo misljenja.U slucaju "cetrespetice", slozicemo se da se ne slazemo😀

 

Neki moj "Power rankings", kada su trenutni rosteri u pitanju bi bio sledeci:

 

1. Efes

2. Barcelona

3. Real Madrid

4. Armani

5. Olympiacos

6. Maccabi

7. Fenerbahce

8. Monako

9. Partizan

10. Virtus

11. Bayern

12. Crvena Zvezda

13. Valensia

14. Asvel

15. Panathinaikos

16. Baskonia

17. Alba

18. Zalgiris

 

U obzir sam uzeo samo sirinu trenutnih rostera i potencijalni kvalitet po pozicijama. Struku nisam uzeo u obzir, jer bi u tom slucaju doslo do nekih pomeranja, u Zvezdinom slucaju sigurno na dole, a nisam siguran ni da bi Real bio ispred Armanija, jer nije isto Laso i njegov pomocnik, uz duzno postovanje.Takodje bi u tom slucaju Fener bio ispred Maccabi-ja, i Pao ispred Asvela, a verovatno i ispred Valensije

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

https://sportando.basketball/en/mateusz-ponitka-close-to-join-pallacanestro-reggiana/

 

Ipak Marsel ima boljeg agenta od Mateusa Ponitke 😂😂😂

 

I to probni ugovor na 3 meseca sa mogućnošću produženja do kraja sezone. Deluje da su ovi porodični problemi bas uticali ili momak nije najčistiji u glavi pa prvo proba.

Nešto tu nije kako treba ... e sad, šta je u pozadini ... :smiley24:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...