Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

DEBAKL, PA ZAOKRET! HRVATI NAŠLI POJAČANJA ZA REPREZENTACIJU: Traže supruge, babe i dede, opcija i dve NBA ZVEZDE!



 

Hrvatska košarka je na prekretnici, možda odluče da je naturalizacija stranaca sasvim normalna stvar!

 

Košarkaška reprezentacija Hrvatske neće učestvovati na Olimpijskim igrama u Tokiju, a neuspeh na kvalifikacionom turniru koji su organizovali naterao ih je da pomisle na promene. Tako će se u veoma kratkom roku desiti promene koje bi mogle da donesu mnogo reprezentaciji.

 

Hrvati bi u narednom periodu mogli da dobiju velika pojačanja za reprezentaciju, pošto razmišljaju o naturalizaciji igrača, ali i o pozivima za košarkaše koji imaju nekakve rodbinske veze, poput baba, deda, pa čak i supruga hrvatskog porekla!

 

Ovu revolucionarnu ideju, na koju su došli zbog male baze košarkaša koji mogu u kontinuitetu da se odazivaju nacionalnom timu, javnosti je prezentovao selektor Veljko Mršić koji ne pomišlja na odlazak sa čela nacionalnog tima.

 

''Tražimo igrače koji imaju nekakve veze sa Hrvatskom. Nekog od roditelja, babu ili dedu, da su rođeni ovde, da su možda poreklom iz Hrvatske ili da im je supruga Hrvatica'', rekao je selektor Mršić.

To bi bio idealan scenario, ali čak i da Košarkaški savez Hrvatske ne uspe da pronađe to što traži, naturalizacija je moguća. Čelinici saveza pogledali su se u oči nakon neuspeha u Splitu, zaključili da je tim ''tanak'' na nekim mestima i da su pojačanja potrebna.

 

''Već se nekoliko NBA igrača raspitivalo za hrvatski pasoš kod naših reprezentativaca. Postoje dvojica NBA igrača kojima je jedan od roditelja Hrvat, igraju na pozicijama dva i tri i zanimljivi su nam. Problematična je pozicija plejmejkera, videćemo šta je dostupno'', istakao je Mršić.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva utakmica između USA i Španije sinoć, barem sudeći po hajlajtsima. Španci nikako da se malo podmlade, ali i dalje imaju jaka imena. Rubio - Chacho PG tandem je bio izazov i za USA. Na kraju praktično Keldon Johnson energijom i Lavine trojkama prelomili. Mali broj poena, tuča. Trebaće bome KD u jakom izdanju Amerima na OI, ali ipak im fali četvrtina ekipe koja igra NBA finale.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh vec, fali im centar koji igra iznad obruca(pa i neka low post varijanta), ali tu je sada za razliku od predjasnih takmicenja Durant koji je sam umeo da donese zlato.

 

Ranije je jedan Farid bio neresiva enigma za sve reprezentacije, pa Howard, Bugi, a o Dejvisu i da ne pricamo. 

 

Bice ovo one man show Duranta, a za zlato ce im biti potreban i Lilard na maksimumu, uz dobar doprinos ovih igraca koji igraju finale uz koje ce opravdano stajati pitanje svezine. Ja i dalje ne mogu da verujem da ce oni igrati ovo takmicenje, ali valjda i to govori sa koliko su se problema suocavali pri sastavljanju tima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2021 at 11:10 PM, threepwood said:

I Lavine otpao iz USA sastava zbog Kovida. Bice u problemima Greg

 

Ipak ce igrati:

 

Quote

Zach LaVine clears health and safety protocols, will join U.S. Olympic men's basketball team in Tokyo on Thursday

 

Mnogo jaci sastav ima USA za OI u odnosu na poslednje SP.

 

Tu su Lillard, Booker, naravno i Durant. Na 5 mogu da igraju McGee i Adebayo, na 4 Green koji je fenomenalan igrac + Durant, spolja Dame + Booker + Tatum/Middleton. Steta sto ne ide Love da imaju i malo suta sa petice, ali on se vec duze vreme raspada.

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Kacmo ono gubili od Argentine pa zatim Italije koje gaje slican stil igre sa puno malih zujalica na bekovima, hteo sam da pisem o sistemskom problemu aktuelne generacije nase repstacije. A to je da spolja imamo jako malo kompetentnih defanzivaca, pogotovo za branjenje ovih malisa. Medjutim, Luka je juce pokazao recept za to: das im 50 poena, pa neka zuje do besvesti 😄

Tako da Vaso Micicu gledaj i uci 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nijedan Ex Yu igrac u historiji nije imao ovakvu kombinaciju skilla i fizickih predispozicija ko Luka. Hajd sto ima nevjerovatan kosarkaski talent al sto je gradjen ko tenk. On ove sitne bekove zujalice ni ne vidi kad suta, a na ulazu ih raznosi ko da nisu tu. Vidjeli smo u NBA Playoffu da je isto tako raznosio i fizicki mocna krila poput Georgea il Kawhija. Uzevsi u obzir kako izgledaju Ameri i nivo na kojem je Luka u stanju igrati uz dostojnu pratnju suigraca, mislim da zlato za Sloveniju nije nimalo nemoguce. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

slažem se sa svakim zarezom sve do poslednje rečenice. onda si otišao u tu neku mitologiju.

 

mislim i ona (mitologija) je moguća ali bi po meni bio podvig da slovenci izbace nekoga od francuska, australija, španija. to su puno jače ekipe od slovenije. sa amerima im treba ipak još par tako nekih vrhunskih igrača.

...

što je najveća fora, mislim da nemaš niti jedan zarez u postu 🙃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da vidimo šta Slovenija ima pored Luke (poređano po kvalitetu):

Mike Tobey

Klemen Prepelič

Jaka Blažič

Zoran Dragić

Vlatko Čančar

Edo Murić

ostalo su igrači koji su granični ABA liga nivo ako i toliko

 

Znači, oni ako uzmu zlato to bi bilo jedno od većih iznenađenja u istoriji sporta bez obzira koliko Luka bio vanvremenski igrač.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

slažem se sa svakim zarezom sve do poslednje rečenice. onda si otišao u tu neku mitologiju.

 

mislim i ona (mitologija) je moguća ali bi po meni bio podvig da slovenci izbace nekoga od francuska, australija, španija. to su puno jače ekipe od slovenije. sa amerima im treba ipak još par tako nekih vrhunskih igrača.

 

Mislim da sa ovakvim Lukom Slovenija ima itekakve sanse protiv te 3 ekipe. Na Eurobasketu 2017. su demolirali Spaniju koja bila jaca od Slovenije. Okej, imali su Dragica tada ali tadasnji i danasnji Luka su nebo i zemlja. Uostalom gledajuci rotacije i ova Argentina i ona Litvanija sa kvalifikacionog turnira su jace ekipe od Slovenaca ali su Slovenci razmontirali i jedne i druge zahvaljujuci malom vanzemaljcu. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Mislim da sa ovakvim Lukom Slovenija ima itekakve sanse protiv te 3 ekipe. Na Eurobasketu 2017. su demolirali Spaniju koja bila jaca od Slovenije. Okej, imali su Dragica tada ali tadasnji i danasnji Luka su nebo i zemlja. Uostalom gledajuci rotacije i ova Argentina i ona Litvanija sa kvalifikacionog turnira su jace ekipe od Slovenaca ali su Slovenci razmontirali i jedne i druge zahvaljujuci malom vanzemaljcu. 

 

svaka pobeda slovenije ovde je mali mirakul. "i te kakve šanse" nije način na koji bih ja definisao šanse slovenije protiv australije, francuske, španije - šanse su ti 70:30 za protivnika i luka će morati da uključi na ovaj neki warp speed kao protiv argentine da bi bilo egal.

 

ja obožavam luku, fanboi sam totalno ali puno toga mora da se poklopi da oni izbace te kontendere koji se ne zovu ameri.

 

nije ni važno, ja bih ovaj topik preimenovao dok nije kasno u luka's appreciation topic. kad već ne igra frenki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Čuvaju Francuzi Frenkija kao tajno oružje, ne bi bilo fer sa njim.

 

ne zajebavam se, to sam i ja ladno pomislio juče: kao, ide im bez ntilkine, samo cepaj, čuvaj frenka svežeg za 60% corner 3s i neki give n go

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...