Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Da da, sećanje je krhko. Nešto sam istripovao da je to na istom turniru na kom nas je dobila Kina sa Yao Mingom, to je bilo 2004. Sećam se na toj utakmici čuvenog trokoraka Vuleta Avdalovića - do dana današnjeg najamaterskiji potez u reprezentaciji ikada.

Link to comment
Share on other sites

Kanada je ovaj put nesto mi bolje rangirana jer djeluje da su malo ozbiljnije skapirali sve ovo oko SP. Prvo zbog Nursea koji ako nista zbog titule ce imati autoritet i drugo sto im pripreme konacno počinju ko i svima 4 avgusta, a ne 10 dana pred turnir malo trcanja i šutiranja i na SP. No Rich Paul sve ove pokupi svoje sa SP, Davisa, Simonsa, Tristana ne znam ko je sledeći, Lebrona svakako nema.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj sastav Kanade bi bio jako dobar:

 

Murray / Joseph / Pangos

Gilgeous-Alexander / Alexander-Walker

Barrett / Brooks

Lyles / Doornekamp

Powell / Olynyk / Birch

 

Ejim, Stauskas, Clarke, Boucher, Heslip, Wiltjer, Scrubb su svi takođe vrlo iskoristivi igrači za svoje uloge.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kanađani su nas očukali nulte i sećam se kroz maglu tog meča i Neša, imao sam 7g i tek krenuo u prvi razred.

 

 

 

   Tt je baš propao, ne treba on Kanadi a i nijednom NBA timu ovakav.

 

   Svakako Kanada sa ovim timom je 3. Favorit iza USA i Srbije.

 

  Biće jebeno i bez brade, obrve, ali imaju Ameri dovoljni igrača da izvrše masakr. 

Biće zanimljivo, loženje u Srbalja će biti veće i onda ladan tuš.

Link to comment
Share on other sites

Postoji šansa da ih neko izbaci pre nas. Mi smo u drugom delu žreba i ne možemo do njih pre polufinala. A tamo su sa njima Grci, Francuzi, Kanađani, Australci, Litvanija.

 

Možda Grci, Atenkumpo ih uništi pod košem i Calates i Slukas sa trojkama.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Nugetlija said:

Postoji šansa da ih neko izbaci pre nas. Mi smo u drugom delu žreba i ne možemo do njih pre polufinala. A tamo su sa njima Grci, Francuzi, Kanađani, Australci, Litvanija.

 

Možda Grci, Atenkumpo ih uništi pod košem i Calates i Slukas sa trojkama.

 

Calates ce pre asistencijama nego trojkama, ali da je moguce moguce je. 

Link to comment
Share on other sites

Zaista mislim da moze da se igra sada protiv ovog sastava USA.  Ovo je vec druga prica jer u timu nema dokazanih FIBA mamojeba poput Duranta i Davisa pre svega, pa i Hardena i Irvinga. U ovom timu je ostao samo Love od osvajaca prstena, sto ne mora nesto da znaci, ali dosta govori o ovom timu. Mislim i da Lowry nece igrati zbog neke povrede. Na rosteru su ostali 3, 4 istrosena veterana, uz nekoliko jos nedokazanih mladih igraca. Trebamo li da se plasimo od Lopeza, Drummonda, Milsapa, Tuckera, Turnera, Barnesa?  

 

Bez dileme glavna osovina ovog tima ce biti dvojac Blejzersa, a tu bih dodao i Beala i Walkera kao igrace koji mogu da se zapale i da daju 15 poena u nizu,sto je jako skromnije u odnosu na prethodna takmicenja?  Unutrasnja linija bas skromno izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije prvi put da Ameri, tj. njihove glavne zvijezde otkazuju. Ali nikada nije bilo ovako. Uglavnom su znali dogovoriti sastav prije objavljivanja pa onda nije bilo problema. Ovo je krajnje neozbiljno i za reprezentacije mnogo manjeg renomea.

 

Recimo, vjerujem da je ovo povlacenje noge od strane Hardena samo posljedica prethodnih otkaza. Nekako mi je Dejvis ispao najveca dojka, ne znam da li sam u pravu, ali kao da je ranije izjavljivao da ce igrati na prvenstvu, pa kada je pao trejd odjednom ne treba da igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma dobro zvezdama generalno puca za SP njima je OI bitna jos od Dream Team 92.
Trebali su da posalju Mitchela, Tatuma Ziona itd itd ali dobro njihov spisak igrace debeli Gordon, Tucker i slicni.
Naravno da su i dalje ubedljivo 1 favoriti ali vise nije potrebna ozbiljna mentalna gimnastika da bi se nasao nacin da izgube. 

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Strana reprezentativna kosarka (SP u Kini 2019.)
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...