Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Ja sam, u ovoj vecnoj diskusiji, isto pro Rubio, a daleko od toga da ne cenim Tea. Razlog je odbrana, kao da mi je sveukupno RR poprilicno ispred Tea zbog te druge strane terena. Obojica ce isporuciti svoje assists, ali sut koji je na Milosevoj strani, mi se ne cini dovoljna prednost, u odnosu na Rikija, kad se covek seti kakva je razlika u defanzivi. Ne znam sta kazu stats&advanced stats, mada ni nema toliko smisla porediti, kad nisu dovoljno dugo igrali istovremeno u istoj ligi. U zavisnosti sta se uzme kao polazna tacka, koja sezona kao reper, ima argumenata i za jednog i za drugog. Svakako da pocetkom ove decenije nije izgledalo ovako kao sad, da je tada Teo bio bolji, medjutim posle se malo po malo odnos kvaliteta menja u Rikijevu korist. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Da Teodosic je prosao kao starter u ekipi koja je dok je on igrao bila PO ekipa. Teodosica je  telo prodalo, tj njegov odnos prema istom. A Rickyju je trebalo 5/6 sezona da dodje do borbe za PO. i 10 sezone da bude lider svoje reprezentacije
I Kalderon je bio starter 10 godina pa nije neka klasa kao sto nije ni ovaj. Prosto
 

 

Poredjenje ti je smesno.  Teodosic je dosao u PO ekipu. Ekipa koja je imala igrace za PO i bila redovni ucesnik istog prethodnih godina. Rubio u Minnesoti nikad nije imao PO tim.

 

Ovo oko liderstva u reprezentaciji je jos smesnije. Rubio je bio deo jedne od najboljih Euro reprezentacija svih vremena, mozda i najbolje sa onom SFRJ repkom sa pocetka 90ih. Koja je za lidera imala starijeg Gasola, koji je jedan od najboljih Euro igraca u NBA svih vremena. Malo je teze da pored takvog budes lider. Sa druge strane, Teodosic je kao lider nase reprezentacije vise puta ostao bez medalje, nego sto je istu osvojio.  

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Teodosic je 4x ostao bez medalje, isto toliko ju je puta osvojio, s tim što mu je jedna oteta, pa bi omer trebao da bude 5:3 u korist osvojenih.

 

S tim što je 2007, bio daleko od lidera ekipe, ali računao sam I to.

 

 

 

Malo si se zabrojao, Teodosic je 3 puta osvojio medalju sa reprezentacijom, a Rubio 6 puta, a ovo ce mu biti 7. medalja.  Ne znam sta si racunao 2007., ali ni Rubio ni Teodosic nemaju medalju iz te godine.

 

A jeste Teodosicu oteta jedna medalja, ali je oteta i Argentini titula svetskog sampiona jednom, pa da parafraziram Karija Pesica iz filma "Zlatni momci" kad su ga pitali povodom toga: nagazena linija je kad sudije sviraju da je nagazena linija. 

 

Edited by Skyglider
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Skyglider said:

 

Malo si se zabrojao, Teodosic je 3 puta osvojio medalju sa reprezentacijom, a Rubio 6 puta, a ovo ce mu biti 7. medalja.  Ne znam sta si racunao 2007., ali ni Rubio ni Teodosic nemaju medalju iz te godine.

 

A jeste Teodosicu oteta jedna medalja, ali je oteta i Argentini titula svetskog sampiona jednom, pa da parafraziram Karija Pesica iz filma "Zlatni momci" kad su ga pitali povodom toga: nagazena linija je kad sudije sviraju da je nagazena linija. 

 

 

Tek sad vidim da si moj veliki fan. Poštujem, hvala.

Link to comment
Share on other sites

Jeste zato sto se nadovezuje na tvoj smesan pokusaj reatroaktivnog pisanja istorije.

Ali ubistvo od kontradikcije u postovima. Kme kme Rubio nije imao saigrace u Soti i zato nije bio blizu Po ali zato sledeci red Teodosic kao lider nije donosio medalju svaki put. 10/10 poena . Tu mora da nepostoji razlika u saigracima 🤔🤔, mislim postoji kada se opravdava sto nije bio lider ali ne kada se broje medalje.

Fakat je sledeci Milos je bio lider svuda osim u Lac( i tu je bio starter i bili su u Po dok je bio zdrav) dok je Ricky uvek bio samo dobar rotation igrac, negde kao starter negde sa klupe. Lider je bio u U20/19/17 Spaniji samo tu. I ovo sada sto je odigrao na Sp, pa ajmo da menjamo istoriju sada sto je odigrao nesto, komicno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Skyglider said:

 

Malo si se zabrojao, Teodosic je 3 puta osvojio medalju sa reprezentacijom, a Rubio 6 puta, a ovo ce mu biti 7. medalja.  Ne znam sta si racunao 2007., ali ni Rubio ni Teodosic nemaju medalju iz te godine.

 

A jeste Teodosicu oteta jedna medalja, ali je oteta i Argentini titula svetskog sampiona jednom, pa da parafraziram Karija Pesica iz filma "Zlatni momci" kad su ga pitali povodom toga: nagazena linija je kad sudije sviraju da je nagazena linija. 

 

 

Da, samo šta više vredi jedno zlato nego 10 srebara. Ovo je Rubiju treće zlato a Teo 0.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Jeste zato sto se nadovezuje na tvoj smesan pokusaj reatroaktivnog pisanja istorije.

Ali ubistvo od kontradikcije u postovima. Kme kme Rubio nije imao saigrace u Soti i zato nije bio blizu Po ali zato sledeci red Teodosic kao lider nije donosio medalju svaki put. 10/10 poena . Tu mora da nepostoji razlika u saigracima 🤔🤔, mislim postoji kada se opravdava sto nije bio lider ali ne kada se broje medalje.

Fakat je sledeci Milos je bio lider svuda osim u Lac( i tu je bio starter i bili su u Po dok je bio zdrav) dok je Ricky uvek bio samo dobar rotation igrac, negde kao starter negde sa klupe. Lider je bio u U20/19/17 Spaniji samo tu. I ovo sada sto je odigrao na Sp, pa ajmo da menjamo istoriju sada sto je odigrao nesto, komicno

 

Teodosic bi u NBA taman toliko i opstao kao starter, cak i da je bio zdrav, jednu sezonu.  U NBA bih uvek pre izabrao Rubia bez suta i sa odbranom, nego Teodosica sa sutem a bez odbrane.

 

A u vezi liderstva, pa lakse je bilo Teodosicu da postane lider u reprezentaciji sa saigracima kakve je imao, nego Rubiu sa Gasolima koji su medju najboljim evropskim igracima ikada. Razlika je ocigledna.  Rubio je u NBA starter vec 9. sezonu, Teodosic i da je ranije otisao u NBA igrao bi uglavnom kao backup PG 15-20 min .

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...