Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

I sad će ostali u strahu da gledaju svaku moguću situaciju, te će mečevi trajati ~2.5h u proseku...

 

Mada ako to donese boljitak, biće podnošljivo, jer je najgore je što su neki od njih toliko smušeni da deluje da su u stanju da ne uspeju da razreše situaciju i uz pomoć snimka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Azazelkg said:

Najbolji dokaz i primer za gore navedeno je tehnička Birčeviću za ono laktanje i to nakon gledanja snimka... Ako se na prvu moglo i posumnjati na tehničku Birčeviću nakon gledanja snimka su trebali bilo šta dosuditi samo ne to što dosudiše...

 

ja sam stekao utisak da su nakon odgledanog snimka dali tehnicku za nameru, tj nesmotrenu igru, ne znam kako to da nazovem

 

iskreno, ne znam da li je to ok sto se tice pravila ali mi je drago sto je dobio tehnicku jer je mogao liku da dislocira vilicu  i/ili mu priusti neki potres mozga.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

ja sam stekao utisak da su nakon odgledanog snimka dali tehnicku za nameru, tj nesmotrenu igru, ne znam kako to da nazovem

 

iskreno, ne znam da li je to ok sto se tice pravila ali mi je drago sto je dobio tehnicku jer je mogao liku da dislocira vilicu  i/ili mu priusti neki potres mozga.

Da, dobio je tehničku za visoko podignute laktove prilikom okretanja, i meni je skroz u redu da se za to dobije tehnička, ukoliko ga nije udario u glavu, gde bi dobio nesportsku/isključujuću.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nebitno da li se Adomaitis smeškao tom prilikom. Animozitet koji gajimo ka litvancima i uvek prisutna nelagodnost od eventualnog susreta sa njima, baca nas na toliko niske grane sa kojih opravdavamo do sada najtragičniju grešku sudija nekom kosmičkom pravdom.
 
Ovoj skupini sudija trećepozivaca matrix naočare ne mogu obezbediti znanje i samopouzdanje neophodno za ovaj level takmičenja. 
Većini će trebati još par kola samo da im popusti impresioniranost činjenicom da, ničim izazvani, sude svetsko prvenstvo.
Najgore od svega je što najveći deo previda rade bez predumišljaja ili tendencije...jednostavno bolje numeju.
 
Na Olimpijadi u Tokiju se pretpostavljam neće mnogo osetiti efekti najveće krize u koju je FIBA zapala
ali već sledeće evropsko mogu da se samocipeliraju po turu ako uspeju da privuku više od 3-4 igrača u klasi Mark Gasola,  Gobera
pa čak i mlađih Jokića i Janisa...posebno što svejedno desetak superstarova najverovatnije završava reprezentativnu karijeru na OI (Teodosić, Gasol, Fernandez, Ljulj, Printezis...dozvoli Raduljica).
Kada im Češka postane prvak Evrope u košarci...tada ne moraju da gase svetlo...sklopka će sama da izbaci.
 
uzgred...svaka čast Česima, nisu oni krivi što su eto već isplivali u ovom plićaku.
 
 
Ne znam gde si ti video da ja opravdavam tu grešku ali sam apsolutno siguran da je greška na utakmici AUS - LIT odlučila pobednika, isti taj Adomaitis bi rekao da se greške događaju i da su sudije ljudi a ljudi greše... Ne možeš da na konferenciji pričaš o tome da trebaš biti iskren a da na prethodnom meču pokažeš neskriveno zadovoljstvo što su sudije očigledno oštetile protivnika i što neće da pogledaju IRS. To se jednostavno zove licemerje.

A što se tiče suđenja ja sam od samog starta više puta istakao da je ono očajno i da trećerazredne sudije ni izbliza nisu dorasle takmičenju.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Francuzi dali 50 poena u prvom Litvancima, a isla je prica da im je napad problem. Istina je da nemaju pleja, ali su prilagodili igru, na pleju im igraju De Kolo i Furnije, uglavnom samo za sebe, ali opet stvaraju visak maltene redovno. Uspiju li odrzati solidnu produkciju na ovaj nacin (a jeste upitno sto pokazuje zadnjih 15 minuta iste utakmice), bice mnogo zeznuti za preskociti za bilo kog protivnika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martin Mystere said:

Ne znam gde si ti video da ja opravdavam tu grešku ali sam apsolutno siguran da je greška na utakmici AUS - LIT odlučila pobednika, isti taj Adomaitis bi rekao da se greške događaju i da su sudije ljudi a ljudi greše... Ne možeš da na konferenciji pričaš o tome da trebaš biti iskren a da na prethodnom meču pokažeš neskriveno zadovoljstvo što su sudije očigledno oštetile protivnika i što neće da pogledaju IRS. To se jednostavno zove licemerje.

 

Nisam kvotovao tvoj post ali sam se nadovezao na tvoj komentar Adomaitisa jer mislim da karakterne osobine trenera nemaju nikakvu težinu u ovoj priči.

Da li je najveći sportsmen ili licemer je nebitno iz ugla da svi zaslužuju jednako pravo na fer i ispravno suđenje.

Mislim da bi moderna, brza košarka još brže legla i na nešto duže tekme zbog desetak gledanja snimaka jer je u suprotnom cena prevelika kao u ovim slučajevima.

Za razliku od fudbala ovde se sve vidi i satisfakcija je potpuna bez mnogo prostora za loše tumačenje. Samo odrediti trenerima po npr. 4-5 čelindža po tekmi i jasno precizirati u kojim slučejevima se snimak ne gleda i tada neće biti praznog hoda u ovim natezanjima sa sudijama ''oće gleda - neće gleda ''. 

Samo da zamislimo da je Duda imao pravo na taj čelindž u Turskoj oko onog gaženja linije. Ne može se nazvati jednim previdom, odluka koja je nekom obeležila kompletnu karijeru.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites




Da li je najveći sportsmen ili licemer je nebitno iz ugla da svi zaslužuju jednako pravo na fer i ispravno suđenje.


Slažem se i upravo sam to i rekao - dve očigledne i velike greške jedna u korist Litvanije, jedna na štetu Litvanije, s tom razlikom što Australija nije dozvolila da ih to poremeti i utiče na rezultat a Litvanija jeste...

Naravno, sasvim je razumljivo da se Adomaitis počešao tek kada ga je zasvrbelo...
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Green23 said:

Pa nije isto kada ti treba 2 poena za pobedu i kada ti treba 3 za produžetak. A i nije isto kada šutiraš na +1 i na - 1

Pa i poeni su dosli jer Litvanci nisu stigli da se proper postave u odbrani, jer je lopta bila i dalje u igri. Ko zna kako bi se odvijao napad Francuske da su Litvanci imali +1 i da se lopta izvodila ispod kosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Asterion said:

Jedna utakmica...i odma se diže tenzija...:classic_smile:

 

Najviše se bojim, da se Srbija protiv Amera u 1/2 (ako sam dobro ulovijo info u vezi kostura/rasporeda) umori/pregori (psihički i fizički) i onda bude imala probleme za  zadnju utakmicu u Kini za medalju.

I ja se toga bojim ali verujem da nas Španci ne mogu pobediti 2 puta zaredom. Juče je bilo šta je bilo, u finalu će biti druga pesma. Uostalom, ko kaže da ćemo sa Amerima igrati polufinale. Tu su Francuzi, Australijanci, Brazilci.  

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...