Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Evo što kažu kladionice na tu temu (drugi favorit iza Amerikanaca)

 

21.00 Odds to win 2019 FIBA Basketball World Cup
USA 1.135
Spain 14.490
Serbia 20.530
France 21.750
Greece 29.080
Australia 45.810
Lithuania 33.780
Argentina 61.070
Italy 61.070
The Field 26.050

 

 

Edit. 

 

Gledam na bet365 - tu je Srbija drugi favorit i to znatni (kvota 10, na Španjolce 19, ostali 30+)

Edited by Sharp
bet365
Link to comment
Share on other sites

Dobro, pitanje je sta ko podrazumeva pod ,,klasom". Ne mislim ni ja to u smislu da smo sad mi za njih USA, a oni su Tadzikistan. Mogu da se slozim da smo prvi medju jednakima i jos malo vise od toga, dodao bih.

 

U svakom slucaju, po meni, lista izgleda ovako:

 

SAD

Srbija

Spanija, Francuska, Australija, Litvanija...

 

E, sad, kolike su razlike izmedju tih klasa, to je drugo, a i tesko pitanje. Svakako je da je veca izmedju prve i druge nego izmedju druge trece, ali postoje u oba slucaja.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, delgado said:

Koji je sastav AMera za pripreme, ima li nedje ?

 

USA BASKETBALL TRAINING CAMP SQUAD

Anthony Davis — New Orleans Pelicans

Andre Drummond — Detroit Pistons

Eric Gordon — Houston Rockets

James Harden — Houston Rockets

Tobias Harris — Philadelphia 76ers

Kyle Kuzma — Los Angeles Lakers

Damian Lillard — Portland Trail Blazers

Brook Lopez — Milwaukee Bucks

Kevin Love — Cleveland Cavaliers

Kyle Lowry — Toronto Raptors

CJ McCollum — Portland Trail Blazers

Khris Middleton — Milwaukee Bucks

Paul Millsap — Denver Nuggets

Donovan Mitchell — Utah Jazz

Jayson Tatum — Boston Celtics

P.J. Tucker — Houston Rockets

Myles Turner — Indiana Pacers

Kemba Walker — Charlotte Hornets

 

+ Beal i Barnes

Edited by OnionKnight
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

Zamisljam duel Teo vs Frenchi

Jaoj, Delgado! 

Zar mislis da bi Francuzi bacali najboljeg spoljnog odbrambenog igraca na Tea, koji je trenutno u beta raspadu? :ajme: Logicnije je da ga puste da neutralise Bogdana.

Edited by ZoltanWantsToDie
Link to comment
Share on other sites

Gober i Poarje su fizicki najjaci tandem centara na SP. Sa njima na terenu Francuzi ce imati 40 minuta reket pod kontrolom.  Moerman na 4 je dobar fit za ovaj roster . Spolja ne fali poena i kreacije, Ertel, De Colo i Furnije ce biti zaduzeni za produktivnost u napadu. Batum je u igrackom padu, ali naci ce on nacin da bude koristan za ekipu. Dobri su Francuzi, sigurno u top5 ekipa.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Meni je Litvanija u uporedjenju sa najvecim silama bas bezveze. Ispod kosa su jaki, ali nemaju neke bekove. Rekao bih i da Kalnietis nije dobar kao ranije. Seibutis, Milaknis i Ulanovas su solidni timski igraci, ali ne nesto prevelikog kvaliteta. Maciulis ima dosta godina. Ne znam, ne djeluju na papiru nesto posebno.

Link to comment
Share on other sites

Nismo za rang jaci od Francuza. Mozda imamo vece sanse u medjusobnom duelu ali su to bukvalno nijanse koje ce odlucivati. Meni su Francuzi iznad Australije i Kanade (osim ako ovi drugi ne dodju u ludilo punom sastavu a nece doci). 

Jedino mi je nejasno zasto Albicy,mada ce verovatno te minute na pleju deliti neverovatni YIN YANG DUO Ertel i Rukometas :)))

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Ntilikina nije plej. Ja  ne vidim koje on ima kvalitete za tu poziciju. 

 

Da, ali možeš da ga pustiš da se nekom zalepi na život, a u napadu može da organizuje Batum, De Kolo,  može Furnie da nešto iskombinuje.

 

Eto kad već poredimo sa napima, verujem da bi recimo Joviću Nikitina baš bio problem. Njemu bi prevelik zalogaj bili samo super brzi plejevi, kakvih nešto i nemamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Francuska je i ranije bila jaka indivudualno, pa su imali nekoliko raspada igre (poslednje OI i EP). Nije kod njih nikad bio sporan individualni kvaliet, već sistem igre koji Kole, uglavnom, neuspešno pokušava da primeni, ako uopšte zna šta radi. Odlični šuteri i skakači. Blaga prednost je ipak na našoj strani jer smo po pitanju timske igre, mislim, ipak bolji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Da, ali možeš da ga pustiš da se nekom zalepi na život, a u napadu može da organizuje Batum, De Kolo,  može Furnie da nešto iskombinuje.

 

Eto kad već poredimo sa napima, verujem da bi recimo Joviću Nikitina baš bio problem. Njemu bi prevelik zalogaj bili samo super brzi plejevi, kakvih nešto i nemamo.

 

Moze on  sigurno biti koristan igrac. Samo ne mislim da ce imati loptu u rukama i da ce mu davati da on tu nesto kreira. 

Link to comment
Share on other sites

Litvanija nikad po imenima nije najjaca, ali uvijek ih krasi sloga i dobra hemija, jak osjecaj prema nacionalnom dresu. Takodje, neki igraci tipa Kalnietis i Jankunas u dresu reprezentacije igraju svoje najbolje meceve. Mogu izvesti jakih 7-8 igraca, ostatak se da pokrpiti.

 

Francuzi su uvijek kao jaki atletski. Od toga koliko ce biti balansa snage i pameti i smisla za igru zavisi i krajnji domet, koji je potencijalno veoma visok.

 

Par ekipa je u nastajanju, da li ce kliknuti ili ce se muciti ko zna, ali neko iz grupe: Grcka, Italija, Australija, Kanada ce biti tvrd orah.

 

Spanci ce se vaditi na iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Strana reprezentativna kosarka (SP u Kini 2019.)
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...