Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

http://B92: Bertomeu napao FIBA: Koliko igrača nije igralo za reprezentaciju? http://www.b92.net/sport/kina2019/vesti.php?nav_id=1591170

 

Hijena se oglasila. Dejvid Sterm i Bartolomeo kao glavni predstavnici krupnog kapitala likuju zbog manjeg kvaliteta SP i jos okrivljuju druge. Za odgovornost Fibini prozora je jasno, ali niko da se ne pozove na njihovu odgovornost. 

Nema tog autoriteta za sada, krupni kapital je jai od svake drzave, suda, pa kako nece i od sadasnje Fiba. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pero_Cameron said:

Cestitke i Aci Trici koji je jos pre prvenstva rekao da je siguran da ce USA imati vise od 1 poraza.

bog

 

Quote

"Vrhunske evropske reprezentacije, a tu mislim na Srbiju i Francusku su favoriti u odnosu na SAD! 

Edited by Del Piero
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, delgado said:

Ja sam za Spaniju, da posle 2006. osvoje ponovo veliko takmicenje. Da se jednom za svagda dokaze da je Rubio >>> Teo a ne samo > Teo, da se i Mark Gasol ustolici u rang Po Gasola po reprezentativno-klupskom doprinosu, jer covek eto osvoji prsten u 34-oj a imao je debele zasluge, a i sada przi kao nikad u karijeri za repku. 

 

   Rubio & Mark su novi Navaro & Pau kao tandem po doprinosu reprezentaciji i oni su nosioci tima. Dobri momci, iz finih porodica.

 

    Ne mogu a da ne gotivim stare kajle u vidu Ljulja i Rudija, steta sto i ChachoBrada nije tu. 

 

Pa sad je svakako Rubio bolji od Tea, ali to ranije nije bio slucaj, pogotovo na velikim takmicenjima.

 

Mislim da ionako svi koji misle da je Rubio uvek bio bolji od Tea oni koji ne prate evropsku kosarku i za koje je svako ko igra i 5 minuta u NBA bolji od nosilaca najboljih timova u evroligi.

 

U finalu reprezentacija koje su nas izbacile sam na strani Argentine. Zasluzio je Scola da uzme zlato na SP.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

Mislim da ionako svi koji misle da je Rubio uvek bio bolji od Tea oni koji ne prate evropsku kosarku i za koje je svako ko igra i 5 minuta u NBA bolji od nosilaca najboljih timova u evroligi.

Uau! Ovo je prvo ozbiljna generalizacija. Drugo, to uopste nije istina. 

Rubio nije neko ko igra 5 minuta u nba-u, vec godinama spada u bolje plejmejkere tamo. Sa druge strane, kod Rubija se cesto gleda to sto ima slabiji sut sa distance, ali niko ne sme da kaze bilo sta na to sto je lik odlican odbrambeni igrac. Kod Tea dosta utisaka dolazi zahvaljujuci vizuelnoj leprsavosti, dok je korisnost na obe strane terena na Rubiovoj strani. Uostalom, Riki je tek skoro usao u svoj prajm.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Død said:

Uau! Ovo je prvo ozbiljna generalizacija. Drugo, to uopste nije istina. 

Rubio nije neko ko igra 5 minuta u nba-u, vec godinama spada u bolje plejmejkere tamo. Sa druge strane, kod Rubija se cesto gleda to sto ima slabiji sut sa distance, ali niko ne sme da kaze bilo sta na to sto je lik odlican odbrambeni igrac. Kod Tea dosta utisaka dolazi zahvaljujuci vizuelnoj leprsavosti, dok je korisnost na obe strane terena na Rubiovoj strani. Uostalom, Riki je tek skoro usao u svoj prajm.

 

Nisam mislio uopste na Rubia kada sam pisao o igracima koji igraju u NBA 5 minuta.

 

Znam da su Rubio i Teo dva sasvim razlicita igraca i ono sto ima Ricky to ima Teo i obrnuto. Kao sto si napisao, Rubio je mnogo bolji odbranben igrac, Teo je mnogo bolji suter i jedan i drugi su sjajni asistenti na svoj nacin.

 

Tacno, Rubio tek sada ulazi u svoj prime sto znaci da je da kada se napise da je "konacno pokazano da je Rubio bolji od Tea", to znaci da se misli na Rubio 2014 vs. Teo 2014 ili Rubio 2015 vs Teo 2015, a tada je Teo bio u prime - u i, po mom misljenju, bolji igrac od Rubia. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

Rubio tek sada ulazi u svoj prime sto znaci da je da kada se napise da je "konacno pokazano da je Rubio bolji od Tea"

Ja prvo imam problema sa time sto nekome treba SP da dokaze tu tvrdnju. Naravno da komparativno ne moze da ide onaj tvoj model jer bi ove godine od Tea bio bolji samo da se pojavi na terenu. Dakle, jedini nacin je da se sabere sve na kraju kad Rubio i Teo zavrse karijeru (taman da se izmeri i ko je koliko potrajao). 

Ako se takmicenje zavrsava samo na premeravanju ko je sta ostvario u reprezentaciji, to je opet zavisno od toga ko sta vise ceni i veoma je nezgodno izmeriti.

Link to comment
Share on other sites

Quote

“Why aren't you in school? I see you every day wandering around."
"Oh, they don't miss me," she said. "I'm antisocial, they say. I don't mix. It's so strange. I'm very social indeed. It all depends on what you mean by social, doesn't it? Social to me means talking to you about things like this." She rattled some chestnuts that had fallen off the tree in the front yard. "Or talking about how strange the world is. Being with people is nice. But I don't think it's social to get a bunch of people together and then not let them talk, do you? An hour of TV class, an hour of basketball or baseball or running, another hour of transcription history or painting pictures, and more sports, but do you know, we never ask questions, or at least most don't; they just run the answers at you, bing, bing, bing, and us sitting there for four more hours of film-teacher. That's not social to me at all. It's a lot of funnels and lot of water poured down the spout and out the bottom, and them telling us it's wine when it's not. They run us so ragged by the end of the day we can't do anything but go to bed or head for a Fun Park to bully people around, break windowpanes in the Window Smasher place or wreck cars in the Car Wrecker place with the big steel ball. Or go out in the cars and race on the streets, trying to see how close you can get to lampposts, playing 'chicken' and 'knock hubcaps.' I guess I'm everything they say I am, all right. I haven't any friends. That's supposed to prove I'm abnormal. But everyone I know is either shouting or dancing around like wild or beating up one another. Do you notice how people hurt each other nowadays?”

 

Link to comment
Share on other sites

Rubio debituje u ACB ligi u dresu Huventuda sa 14 godina.

Već sa 16 godina se nadmeće protiv Partizana u EL.

Sa 17 godina kao plejmejker se nadmeće u finalu OI protiv superstar USA tima. (Ima snimaka gde ga u nekim napadima brani Džejson Kid).

Sa 19 godina osvaja EL nastupajući za Barselonu i to kao prvi plejmejker ekipe. (Btw, u tom finalu je pojeo Teodosića u odbrani, što za posledicu ima lagan poraz Olimpijakosa).

Nakon toga odlazi u NBA i već, skoro, čitavu deceniju tamo uspešno igra. Deo je prvih petorki ili vrlo važan igrač u rotaciji.

Ovakvu istoriju igranja još od detinjstva na najvišem nivou nije imao ni Luka Dončić. Rubio je svoje vršnjake u mlađim kategorijama raznosio i osvajao prvenstva kao da senior igra protiv kadeta. (Proverite istoriju). Vunderkind kakav se retko rađa. Pritom, nije imao telo i atletiku koja bi mu omogućavala da se izdigne u odnosu na svoje vršnjake i na taj način ostvaruje prednost - čista košarkaško/intelektualna superiornost.

 

Razlog zašto njega ljudi omalovažavaju je što nije bio u prvom planu svih ovih godina, što je i razumljivo kada ti u reprezentaciji igra jedan Pau Gasol, verovatno najbolji Evropljanin svih vremena. (Za moj ukus a i zbog igranja vrhunske odbrane ispred Dirka). A koliko je ta Španija bila dobra, govori i to da i ovi njeni ostaci sutra, lagano, mogu da opet budu prvaci sveta. Pravo je pitanje da li bi i naša zlatna devedesete generacija uspela da tuče prajm Španiju.

 

Drugi razlog zašto ljudi omalovažavaju Rubia je taj što je loše šutirao za tri poena, što više nije slučaj, otkako je poslednjih nekoliko godina radio na tome u Americi.

Vrhunski pregled igre i sposobnost organizovanja napada, čak i na najvišem nivou takmičenja. Sposobnost igranja vrhunske odbrane i na najvišem nivou takmičenja. Taj isti Rubio je poništio Teodosića u onom meču u grupi na poslednjem SP 2014.

Da Rubio ima vrhunski šut spolja, verovatno se, uopšte ne bi vodila diskusija da li je bolji od Teodosića jer bi to bilo jasno kao dan.

Edited by Jasikevičius
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jasikevičius said:

Rubio debituje u ACB ligi u dresu Huventuda sa 14 godina.

Već sa 16 godina se nadmeće protiv Partizana u EL.

Sa 17 godina kao plejmejker se nadmeće u finalu OI protiv superstar USA tima. (Ima snimaka gde ga u nekim napadima brani Džejson Kid).

Sa 19 godina osvaja EL nastupajući za Barselonu i to kao prvi plejmejker ekipe. (Btw, u tom finalu je pojeo Teodosića u odbrani, što za posledicu ima lagan poraz Olimpijakosa).

Nakon toga odlazi u NBA i već, skoro, čitavu deceniju tamo uspešno igra. Deo je prvih petorki ili vrlo važan igrač u rotaciji.

Ovakvu istoriju igranja još od detinjstva na najvišem nivou nije imao ni Luka Dončić. Rubio je svoje vršnjake u mlađim kategorijama raznosio i osvajao prvenstva kao da senior igra protiv kadeta. (Proverite istoriju). Vunderkind kakav se retko rađa. Pritom, nije imao telo i atletiku koja bi mu omogućavala da se izdigne u odnosu na svoje vršnjake i na taj način ostvaruje prednost - čista košarkaško/intelektualna superiornost.

 

Razlog zašto njega ljudi omalovažavaju je što nije bio u prvom planu svih ovih godina, što je i razumljivo kada ti u reprezentaciji igra jedan Pau Gasol, verovatno najbolji Evropljanin svih vremena. (Za moj ukus a i zbog igranja vrhunske odbrane ispred Dirka). A koliko je ta Španija bila dobra, govori i to da i ovi njeni ostaci sutra, lagano, mogu da opet budu prvaci sveta. Pravo je pitanje da li bi i naša zlatna devedesete generacija uspela da tuče prajm Španiju.

 

Drugi razlog zašto ljudi omalovažavaju Rubia je taj što je loše šutirao za tri poena, što više nije slučaj, otkako je poslednjih nekoliko godina radio na tome u Americi.

Vrhunski pregled igre i sposobnost organizovanja napada, čak i na najvišem nivou takmičenja. Sposobnost igranja vrhunske odbrane i na najvišem nivou takmičenja. Taj isti Rubio je poništio Teodosića u onom meču u grupi na poslednjem SP 2014.

Da Rubio ima vrhunski šut spolja, verovatno se, uopšte ne bi vodila diskusija da li je bolji od Teodosića jer bi to bilo jasno kao dan.

 

Vidis, pre tri godine, tokom OI i meca za trece mesto Spanija vs Aus, krenula je na starom forumu opsta pljuvacina na Rubia kako je krs od igraca, nikakav igrac, nula i slicno. Na moje pitanje, kako moze da bude krs i nula neko ko igra godinama startera u NBA, nekoliko komicnih likova je skocilo na mene kao po komandi, navodeci kako NBA liga nije relevantna jer se tamo uglavnom igraju rekreativne utakmice i navodili su mi njegove statse iz Eurolige, koje je pravio sa 19/20 godina, kao neko relevantno merilo. Jedan od najbriljijantnijih momenata u istoriji tog foruma. :classic_smile:

 

A tu se javio i @SteveFrancis#3 , koga inace smatram pristojnim forumasem, mada ima povremeno svoje bisere, izjavom kako ce Kris Dunn da isutira Rubia iz Minnesote. Gde li je sad Kris Dunn u odnosu na Rubia, bas se pitam :classic_rolleyes:

 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

Ti komicni likovi su ti lepo rekli. Posto Rubio pre 3 godine je i igrao samo reakreativne utakmice dok nije otisao u Jutu. A tu su ga  pustili niz vodu,  posto ne mozes da se oslonis na njega u PO kosarci sa 20% za 3.

A gde je Rubio sada? Starter 29 ekipe u ligi?  A Dun u Cikagu mrtva trka.
Ali mora da je do komicnih i umnobolnih vlasnika kada ga nisu uzeli. Cujem spremaju i supermax za Skolu posle ovakvog prvenstva, posto je  recency bias najbolja stvar kod procene kvaliteta i brise svu losu istoriju.

Teodosica u finalu EL je pojeo grip/bolest nije ni trebao da igra tu utakmicu. Cisto da i to ne ode u izmisljenu istoriju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro secam, to je bio posprdan oneliner tipa jos ce sad i Dunn da ga nasutira u buljsona, imajuci u vidu da je decko tek draftovan, a mahom punio iste forte kolone. Klasicno hiperbolisanje. Nije tajna da uglavnom prezirem Rubia i igracki i estetski, a tada je stvarno odigrao kriminalno, tako da je sve to na liniji. Jos mi idu na zivce ona stalna poredjenja sa Mini Bronom i kako je ne znam koliko bolji igrac, sto je nonsens bio i tada, a i sad.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ti komicni likovi su ti lepo rekli. Posto Rubio pre 3 godine je i igrao samo reakreativne utakmice dok nije otisao u Jutu. A tu su ga  pustili niz vodu,  posto ne mozes da se oslonis na njega u PO kosarci sa 20% za 3.

A gde je Rubio sada? Starter 29 ekipe u ligi?  A Dun u Cikagu mrtva trka.
Ali mora da je do komicnih i umnobolnih vlasnika kada ga nisu uzeli. Cujem spremaju i supermax za Skolu posle ovakvog prvenstva, posto je  recency bias najbolja stvar kod procene kvaliteta i brise svu losu istoriju.

Teodosica u finalu EL je pojeo grip/bolest nije ni trebao da igra tu utakmicu. Cisto da i to ne ode u izmisljenu istoriju.

 

Da, ali je starter. Ne moze da bude started vec 8 godina u NBA ligi neko ko je krs i nula od igraca. Prosto.  I btw, nije 29. ekipe vec mu je ovo treca ekipa u devetoj sezoni u ligi.

 

A posto se u NBA ligi uglavnom igraju rekreativne utakmice, videli smo kako je Teodosic prosao u istim tim rekreativnim utakmicama, mahom je sluzio za ovakve stvari :lol_2:

 

 

 

 

Edited by Skyglider
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da Teodosic je prosao kao starter u ekipi koja je dok je on igrao bila PO ekipa. Teodosica je  telo prodalo, tj njegov odnos prema istom. A Rickyju je trebalo 5/6 sezona da dodje do borbe za PO. i 10 sezone da bude lider svoje reprezentacije
I Kalderon je bio starter 10 godina pa nije neka klasa kao sto nije ni ovaj. Prosto

Klipovi van konteksta:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je Rubio>Teo, samo zbog jedne sezone u Juti, gde je stvarno odigrao fantasticno.

To je ipak Pol, kome on to ne moze uraditi? A i Teo je ovde odigrao korektno u skladu sa mogucnostima. 

 

 

Hahah, zaboravih ovo odlazenje Rubia po burek 😄

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Jasikevičius said:

Rubio debituje u ACB ligi u dresu Huventuda sa 14 godina.

Već sa 16 godina se nadmeće protiv Partizana u EL.

Sa 17 godina kao plejmejker se nadmeće u finalu OI protiv superstar USA tima. (Ima snimaka gde ga u nekim napadima brani Džejson Kid)

....

 

Sećam se Rubija kada je Španija osvojila U16 prvenstvo. Statistika u finalu mu je bila: 52 poena, 24 skoka, 12 asistencija. Jeste da je utakmica išla u overtime, ali slične brojke nisam video od tada od bilo kog mladog igrača na takvoj sceni. Ni približno. Još kao šlag na tortu, bio je godinu dana mlađi od konkurencije! Tako da sam od njega očekivao da bude nešto specijalno, slično Dončiću.

 

E sada, to se naravno nije desilo. Za razliku od Dončića, Rubio je pravio male korake od sezone do sezone. Šut i dan danas nema, pošteno se ispromašivao protiv Australije, i da Oziji nisu izvršili kolektivno samoubistvo epskih razmera, mislim da bi bio prvi na tapetu španskih medija. 

 

Za jednu stvar se definitivno slažem: da Rubio ima iole pristojan šut, između njega i Tea ne bi bilo nikakve dileme. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...