Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Pošto smo izgubili samo od finalista, mi smo takoreći treći na ovom SP? [emoji846]

+ pobedili vanzemaljce amere. cenim da smo mi i bolje plasirani zbog svega navedenog od tog trećeg mesta. [emoji106]

 

BTW, sad čitam neki dulov intervju, gde između ostalog potencira manjak vremena da se igrači kondiciono dovedu u red i prolazi mi kroz glavu da smo mi te najveće uspehe, pored nesumnjivog talenta, ostvarivali bas zbog tih čeličnih bazičnih priprema.

 

sad me kopka i bedaci to sto neki novi duda, zoc, kari, tačnije njihovi kondicioni, nikad vise nece imati priliku da jedno dva - tri meseca odvali igrace od života i onda kad dođu na prvenstvo, kad im das loptu u ruke, kao pušteni sa lanca odvale takmicenje.

 @AgroUrban

 

I ja sam tako kapirao da će biti u qf, zatim u sf, kad ono međutim klasa je večna.

 

volja, trud, želja, što se kaže - ne potcenjujte srce šampiona.

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

"

Jugoslovenska kosarkaska reprezentacija nastavila je katastrofalnu seriju u pripremama za Svetsko prvenstvo. Na turniru u Braunsvajgu "plavi" su u prvom kolu porazeni od Novog Zelanda sa 81:79 (18:20, 15:23, 26:22, 22:14).

Iako su imali 10 poena prednosti na poluvremenu, nasi kosarkasi su dozvolili pravu senzaciju. Do 34. minuta "plavi" su kontrolisali igru, imali prednost od 74:61, ali su zatim poceli da prave greske, koje su na kraju skupo kostale. Najbolji u nasem timu bio je Koturovic sa 12 poena, Stojakovic je dao 11, a Jaric 10.

 

"

 

Ovako je bilo na pripremama 2002...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kido from Junkovac said:

"

Jugoslovenska kosarkaska reprezentacija nastavila je katastrofalnu seriju u pripremama za Svetsko prvenstvo. Na turniru u Braunsvajgu "plavi" su u prvom kolu porazeni od Novog Zelanda sa 81:79 (18:20, 15:23, 26:22, 22:14).

Iako su imali 10 poena prednosti na poluvremenu, nasi kosarkasi su dozvolili pravu senzaciju. Do 34. minuta "plavi" su kontrolisali igru, imali prednost od 74:61, ali su zatim poceli da prave greske, koje su na kraju skupo kostale. Najbolji u nasem timu bio je Koturovic sa 12 poena, Stojakovic je dao 11, a Jaric 10.

 

"

 

Ovako je bilo na pripremama 2002...

Jbg...

Kari video gde skripi i popravljao koliko je mogao i umeo...

Mucili smo se na tom prvenstvu i u grupama,gubili od Spanije i Portorika, u polufinalu bilo gusto protiv NZ,finale produzetci protiv Argentine, a nije da smo imali prosecan tim,nasa prva petorka u to vreme bila je jako ozbiljna...

 

Ne bi meni bio problem Sale da ostane selektor kada bi hteo da vidi gde je omasio na ovom SP...

Problem je sto mi on deluje kao lik koji savrseno dobro vidi gde gresi,ali jednostavno ne zeli to da popravi...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I meni tako izgleda, kao da nece. 

Juce nakon utakmice, dok je pricao na engleskom, desilo mi se izgleda neko pomracenje

logike pa pomislih da je Sale platio ovu Skolu I da bi mozda vredelo da ostane za kvalifikacije,

ako nesto od toga sto je naucio bude primenjeno.

 

Onda sam video njegov deo intervjua na srpskom, gde je ipak zvucao dosta vise sibicarski,

tako da mislim da treba da ide...ali se ne sme previse zuriti sa naslednikom.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam siguran koliko je ta 2002. dobar primer. I tad je malo falilo da ispadnemo u 1/4 finalu. 

Razlika je u iskustvu trenera pre svega, ali i samih igrača, imao si Divca koji se rodio namazan, pa Bodirogu... 

 

Ono što je ipak različito je što smo sad protiv Argentine imali loš intenzitet odbrane, to je moja najveća zamerka. Morao je igrati Jović 30+ minuta (makar išli ispod bloka,  nije to neka nauka) kao i Milutinov. Što opet najviše pada na dušu treneru 

Edited by Marvin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi smo tu odbranu tj intezutet iste imali u prvoj četvrtini vs Spanije i ona volsebno nestaje narednih 7 četvrtina. Niti ko zna kako, niti ko zna što.

 

Za Argentinu možeš da kažeš da ih je smrtni slučaj izbacio iz koloseka, što je potpuno u redu, ali šta se dešava u sred utakmice sa Spancima?

Da li su toliko bili preplaseni i iznenađeni kad su im Spanci pokazali zube i počeli da igraju agresivnije i prljavije, a adekvatna sudijska reakcija izostala?

 

Spanci jesu preiskusni, premazani svim bojama i uvukli su nas u ono što su hteli - hendcekovi su pušteni, još kad bi se i poneki faul i svirao cela petorka bi skakala i bunila se na svaku odluku i tako kriterijum suđenja prilagodili sebi, a nas potpuno to sve zbunjuje i izbacuje iz tekme?

 

Onda ispada da smo mi toliko neiskusni i nepripremljeni kad nismo to očekivali od jedne Spanije koja nas tako uvlači u masinu, a s druge strane je tu previše igrača u našem rosteru koji su odigrali po nekoliko ovakvih takmičenja da bi naseli na sve to kao juniori i da bi se sve to izdesavalo i odigralo kako jeste.

 

Ne znam, bas mi misterija taj nestanak sa terena i agonija kroz koju smo prošli bez neke adekvatne reakcije i to će me dugo kopkati, naročito što smo ušli fantastucno u meč, i cela ta prva četvrtina je bila odlična na obe strane terena.

@Marvin

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Princeton said:

Kampaco i Skola svaka casti, ali kako je meni promakao ovaj njihov Danny Green - Vildoza. Odlicne utakmice protiv Fra i nas, svaka cast. Energija, odbrana, sut, brzina, ma bravo momcino. Mozes ti to jos bolje u finalu!

Jako dobar je bio i u EL prošle sezone. Malo je zakazao u PO, ali je regularnu sezonu baš fino odigrao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

rocky part XXXIX 😁

Luis Scola trained for the FIBA WC in this court he built in the middle of nowhere

 

7 hours ago, Vredni mrav said:

Kažu vajt men kent džamp, a u finalu SP 0 crnaca 😊

i spanska liga najbolja na svetu.

Quote

The FIBA world cup final will have 15 Spanish league players and only 4 NBA players.

Spain has 8 spanish league players and Argentina 7, all 4 NBA players play for Spain.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za Spaniju, da posle 2006. osvoje ponovo veliko takmicenje. Da se jednom za svagda dokaze da je Rubio >>> Teo a ne samo > Teo, da se i Mark Gasol ustolici u rang Po Gasola po reprezentativno-klupskom doprinosu, jer covek eto osvoji prsten u 34-oj a imao je debele zasluge, a i sada przi kao nikad u karijeri za repku. 

 

   Rubio & Mark su novi Navaro & Pau kao tandem po doprinosu reprezentaciji i oni su nosioci tima. Dobri momci, iz finih porodica.

 

    Ne mogu a da ne gotivim stare kajle u vidu Ljulja i Rudija, steta sto i ChachoBrada nije tu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2019 at 12:32 PM, mfmilan said:

Ove spance ne mozes da gotivis, ali moras da ih respektujes. Gasol sa 34 i dalje dominira dok je pola nase repke u tim godinama vec u penziji ili sa 24 ne moze da odigra dve cetvrtine.

 

Igraju ljudi, iritantni su ali igraju. Rispekt.

Definitivno. I sudije se slazu sa tobom. I respektuju ih i gotive bas. I zao im je juce bilo da ne igra Mark Gasol finale. Kakav Bogut, kakvi kenguri. Samo se nadam da ce ih Skola isprasiti po turu sutra.  

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, delgado said:

Ja sam za Spaniju, da posle 2006. osvoje ponovo veliko takmicenje. Da se jednom za svagda dokaze da je Rubio >>> Teo a ne samo > Teo, da se i Mark Gasol ustolici u rang Po Gasola po reprezentativno-klupskom doprinosu, jer covek eto osvoji prsten u 34-oj a imao je debele zasluge, a i sada przi kao nikad u karijeri za repku. 

 

   Rubio & Mark su novi Navaro & Pau kao tandem po doprinosu reprezentaciji i oni su nosioci tima. Dobri momci, iz finih porodica.

 

    Ne mogu a da ne gotivim stare kajle u vidu Ljulja i Rudija, steta sto i ChachoBrada nije tu. 

 

Koja si ti funjara

 

Stavite mu ispod nika gloryhunter.

Edited by Ta'veren
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wook said:

Cestitke na lepom uspehu. 7. mesto sa ovakvim timom je OK. Bice bolje na OI.

 

Jos samo da je to neko rekao pred pocetak prvenstva bilo bi ok. Ovako... svi su govorili da su ameri cak i sa ovim timom favoriti broj1, i to ne samo na forumu nego svuda. I sad kao, 7 mesto je uspeh? Pa nece moci... ni u ludilu nazivati uspehom najlosiji plasman usa na sp u istoriji. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...