Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

36 minutes ago, Manu said:

Veliki sampioni igraju u ovoj Spanskoj reprezentaciji, mora se priznati. Gasol tokom PO-a i danas pokazao da je definitivno i dalje medju najboljim svetskim centrima. Nadam se da se nakon OI sledece godine povlace svi ovi nosioci.

Gasol odradio grupnu fazu kao da igra u japankama, a onda brutalno izdominirao kada je najbitnije :)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Oni su tek protiv nas uvideli koliko mogu kad su nas onako lagano izlupali, do tad nisu blistali, stavise mucili su se kroz grupe u pojedinim utakmicama.

Spanci su evidentno igrali pod rucnom u prvoj fazi jer tako su bili u mogucnosti. Samo po flashscoreu se vidi da su spustali rucnu koliko treba u 2/2 i resavali to bez vecih problema. Ona treca im se malo omakla, ali dobili su i to. Stvar je u tome da se njihova igra bazira na cvrstoj odbrani i napadu u kome se puno radi, dakle treba dosta snage za takav stil igre, a za time nije bilo potrebe u toj fazi. Npr. mi imamo mnogo pogodniji stil za razbijanje protivnika sa velikom razlikom. Nama mnogo manje snage treba da dobijemo Portoriko 40 razlike, ali je to na kraju dana nebitno. A ne bi iskljucio ni da su Spanci hteli da budu malo potcenjeni, mada su utakmicu sa Italijom sigurno odigrali na max i umalo dosli u situaciju da moraju da pobede nas da ne ispadnu, a ne verujem ni da su oni ocekivali da nas onako razbiju.

 

Suma sumarum, Spanija je dobra ekipa, igraju bolje nego sto im je realni kvalitet, ali ne mislim da su toliko dobri da bi igrali finale, pa i za polufinale bih razmislio da je drugaciji zreb. Ali oni su svoje odradili, iskoristili sve sto su moglii eto ih tu gde su.

Edited by Del Piero
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mfmilan said:

Ove spance ne mozes da gotivis, ali moras da ih respektujes. Gasol sa 34 i dalje dominira dok je pola nase repke u tim godinama vec u penziji ili sa 24 ne moze da odigra dve cetvrtine.

 

Igraju ljudi, iritantni su ali igraju. Rispekt.

Tako je. I niko ne ostavlja utisak da je tu silom, da ga je neko namolio da igra, da je brat doneo odluku. Otrcana je fraza ali stvarno disu kao jedan. Zaista im se vidi da vole da igraju za reprezentaciju. Nema uvredjenih, smorenih...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, mfmilan said:

Ocigledno u toj Australiji ne znaju basketa (niti ih interesuje, kao sto smo culi), ne znam sto mi ovde uopste slusamo onog Princetona.

 

Nemoj tako, nisam ja kriv sto sam se rodio u ovom odronu od zemlje, chokerskom i nezainteresovanom 😄

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

Mozak mi je slomljen, prava sportska katastrofa, ne znam za koga da navijam u finalu. Spanci ako osvoje imace brdo evropskih i 2 svetska prvenstva od 2000. a Argentina ce imate OI i SP,  jebena katastrofa. 

Ipak cu da progutam zabu i da navijam za ARG, jer Rudija, Ljulja, Brikija ne mogu da podnesem, a ni Gasola. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Vredni mrav said:

Argentina apsolutno. Prava sportska priča.

 

Mi smo ostali kratki za jednog Tea, na kraju krajeva uspehe smo i pravili samo kad je on bio spreman. Bez njega samo jedno evropsko srebro. Mozda smo mogli sad i bez njega ali je Sale zabagovao i izgubio kompas. 

Sa Teom sporaćem bi nas ove argentinske osice rastavile vjerovatno još žešće nego što jesu bez njega

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...