Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Ispadose i delgadovi. Jos jednom se pokazalo da je FIBA kosarka sasvim drugacija od NBA i da trazi uigranost tima, maksimalnu posvecenost, jaku defanzivu. Sve ono sto Amerikanci nisu imali, ali sada je ovo njihov treci ili cetvrti tim i nisu imali sanse da rutiniraju ozbiljne rivale.

 

Ovo znaci i da Srbija ide u kvalifikacije za OI.

Link to comment
Share on other sites

Samo da izjavim da bih bio prilično srećan da i mi imamo nekog antikošarkaša '98 godišta sa odličnim fizikalijama, koji je u stanju da protiv Amerikanaca odigra ovakvu utakmicu na obe strane terena. Uini može biti ponosan.

Edited by Guru
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da 90% pobednik turnira dolazi iz desne polovine. 

Argentina je po imenima najslabija ali to ne mora da znači da će i izgubiti polufinale. 

Španija i Australija imaju dobre ekipe i nijanse će odlučiti. 

Nemam emocije jer kako se odlučiti Delavedova vs Rudi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Salu i Delgija na stranu, drago mi je sto su ispali. Kao sto sam i predvideo, izbacice ih neko a to necemo biti mi. 

Zna se ko su superstarovi i sta oni donose. Ovde ih nije bilo ni izbliza. Toliko i o pricama da bi ova ekipa osvojila NBA (bukvalno LOL). USA  ima 10ak igraca koji su 2 koplja iznad svih ostalih na svetu i to je to. Cim njih nema u egalu su sa svetom. U NBA je 250 njihovih igraca jer su domaci i (logicno) imaju prednost. Tako da silno lozenje na prekvalitet Krisa Midltona, Herisona Barnsa, pa i Micela i njima slicnima nema mnogo smisla. 

 

Jasno je da USA nema 100+ igraca boljih od ostatka sveta kako to neki zele da prikazu i jedino mi je zao sto vec Dogus Balbaj nije to pokazao. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nagomilalo se je čudnih priča u NBA...

 

... npr. LBJ nije osvoijijo ništa

... one povrede mladih igrača

.. AnteMVPcirkuzante se blamiro na SP

...Propovich 

itd.

 

 

Ali najviše bode u oko ovo.

 

Ako ti u životu ide slabo, uvek se sjeti gornjeg li(n)ka.

 

C9txTOT.gif

 

 

Edited by Asterion
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Asterion said:

Meni je finale Španija Francija najrealnije. Verovatno pobeda Španije za 1 ili 2 poena.

 

Precjenijo sam Popovich-a.

 

 

 

Glasujem za Francuska - Australija. 

 

Popovic nije svemocan sa ovim timom... nekad se i preceni uticaj trenera na rezultat. 

Link to comment
Share on other sites

Kosarka je pobedila, krivo mi je sto ih mi nismo roknuli. Ali ima moj post tamo posle prve serrije otkaza da su zreli za bambusanje i da ovi mucenici ne bi dosli do Finala NBA lige (cak ne bi dosli do finala konferencije, nemaju tog pravog superstara).
Da su se prosetali i ove godine ko zna koliko bi los bio sledeci tim....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Kosarka je pobedila, krivo mi je sto ih mi nismo roknuli. Ali ima moj post tamo posle prve serrije otkaza da su zreli za bambusanje i da ovi mucenici ne bi dosli do Finala NBA lige (cak ne bi dosli do finala konferencije, nemaju tog pravog superstara).
Da su se prosetali i ove godine ko zna koliko bi los bio sledeci tim....

Na OI dolaze kompletni ...zato je treba čimprije srediti duo  Žoc-Kox.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Neka bude ovde ova vijest.

Svakako interesantno vidjenje stvari 

https://www.eurohoops.net/en/fibawc/933281/former-nba-commissioner-stern-fiba-made-a-mistake-moving-the-world-cup-into-odd-years/amp/?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Twitter&utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Twitter&__twitter_impression=true

 

Former NBA commissioner David Stern said he believes that the reason so many NBA stars withdrew from joining Team USA for the 2019 World Cup, was the fact that they didn’t want to play in back-to-back summer tournaments.

Here’s what Stern said to The Undefeated. The interview was published prior to Team USA’s defeat to France in the quarterfinals.

What’s your take on notable players dropping out of the World Cup team?

FIBA made a mistake moving the World Cup into odd years. And as a result, you are asking players to play in the FIBA world championship, play in the season and then play in the Olympics. And I think that pushed a lot of players to feel that they should make a choice between back-to-back years of international competition. And that’s it. I actually love the idea that there are a bunch of young players that are playing in the World Cup. I hope they win. But I think they will, and I think it’s exciting to see the young players step out and be recognized.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LayupFromTheMidget said:

Kosarka je pobedila, krivo mi je sto ih mi nismo roknuli. Ali ima moj post tamo posle prve serrije otkaza da su zreli za bambusanje i da ovi mucenici ne bi dosli do Finala NBA lige (cak ne bi dosli do finala konferencije, nemaju tog pravog superstara).
Da su se prosetali i ove godine ko zna koliko bi los bio sledeci tim....

Samo se Delgado lozio na ove mucenike 😁

Link to comment
Share on other sites

Amerima je ruku na srce dosta falio Tatum koji je ipak najkvalitetniji košarkaš među ovom grupom uz Mitchella i Kembu. Najviše me je razočarao Myles Turner za kog sam mislio da će da izdominira iz drugog plana ali je odigrao kao papak, očigledno nije taj kalibar. Ovi ostali su sve osrednji NBA igrači kakve imaju i druge reprezentacije. Za Amere je uvek bilo bitno zbog slabe uigranosti da imaju lidera, njega ovde nije bilo iako se Mitchell trudio da to bude. Možda u nekoj kasnijoj fazi karijere. Što je najgore, nisu ih izbacili Francuzi nekom savršenom egzekucijom (Grčka 2006 kad ih je odškolovala sa sve mladim Lebronom, Wadeom, Melom, Howardom) ili šuterskim ludilom (Čiča 2002), već jednom tek iznadprosečnom fajterskom partijom. Tanak tim. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, pepe sancez said:

Samo je bilo pitanje trenutka kada cemo doci do Popa nemaca pojma.

Jos da nadjes citat za nemaca pojma,  pa da dobijes 3 bambije. Evo ti 1 unapred za trud.
Ali da lose je vodio prvenstvo kao sto je i Djordjevic lose vodio i ne vidim u cemu je problem to da se kaze.   
Dovedes 3 C i onda im das u do or die utakmici ukupno 16 minuta a puni te ceo mec protivnicki C koji je "svetski poznat skorer". A kao 14 igraca iseces Bama koji bi sigurno bio korisniji za ovo preuzimanje svega sto su igrali nego Lopez/Plum. Nije on doveo 12 El igraca pa da se mucenik muci sa Turskom ili da ga rutinira Gober.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...