Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

3 hours ago, Princeton said:

Ovo je mac sa dvije ostrice, podsjetnik Amerima da moraju bas da se potrude svaku utakmicu, ali i drugim reprezentacijama znak da USA nije nikakav dream team, nikakvi nepobjedivi vanzemaljci

Mislim da im je poraz veća korist od štete koju prouzrukuje citirano. Vodeći konkurenti imaju po par ili više NBA igrača, svi su ih gledali, nema tu nekih nepoznanica. Verujem da nema loženja, nego su svi odahnuli kada su videli da najveće "ubice" otkazuju a ne sad. Opet, znaju i limite svojih ekipa, dužinu klupe, rizik od stegnute ruke, razliku u fizici... Tako da sve u svemu mislim da nijedna od najjačih ekipa nije "progledala" nakon ovog poraza, tj. da su i pre meča realno posmatrali snagu Amera (najbolji su, nema šta) osim što su treneri verovatno videli neke zanimljivosti koje treba eksploatisati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na postavljenu odbranu idu dva urucenja i dizanje na sut. Nista drugo nisam video,a odgledah celu tekmu. U odbrani se gube posle svakog pokusaja pika, uvek na strani ostaju jedan ili dva igraca sami na sutu.Mislim da ni oni jos ne znaju kakvu odbranu zele da igraju. Cim se ubrza protok lopte imaju problem da isprate ... zive od suta, a sut je kvarljiva roba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 34Barkley said:

Mislim da im je poraz veća korist od štete koju prouzrukuje citirano. Vodeći konkurenti imaju po par ili više NBA igrača, svi su ih gledali, nema tu nekih nepoznanica. Verujem da nema loženja, nego su svi odahnuli kada su videli da najveće "ubice" otkazuju a ne sad. Opet, znaju i limite svojih ekipa, dužinu klupe, rizik od stegnute ruke, razliku u fizici... Tako da sve u svemu mislim da nijedna od najjačih ekipa nije "progledala" nakon ovog poraza, tj. da su i pre meča realno posmatrali snagu Amera (najbolji su, nema šta) osim što su treneri verovatno videli neke zanimljivosti koje treba eksploatisati.

 

Vecina igraca koja ce igrati protiv USA nije imala priliku da osjeti kako je igrati protiv ekipe tog kalibra. Prijosnje pripremne utakmice Amera, i prvih par egzibicionih krugova takmicenja sve do 1/4 finala se svodio na njihovo izivljavanje na obrucu, razvaljivanju konstrukcije. Kada dodje utakmica protiv njih, tu dolazi do izrazitog strahopostovanja, do granice da se izgubi utakmica i prije nego sto se kroci na parket. Aus je po FIBA rankirana 11-ta, po  sansama u kladionicama 9-ta ili tako nesto, pa kad su oni uspjeli da ih dobiju, onda se malo poveca samopouzdanje i ostalim reprezentacijama. NBA igracima mozda ne pravi neku razliku, ali drugi role igraci siguran sam da ce docekati tu utakmicu slobodnije. Pripreme za utakmicu, plan, vjera u pobjedu ce imati vise smisla, nece biti samo rekreativnog karaktera.

 

Takodje, siguran sam da postoji i odredjeni pritisak nad USA ekipom, strah od neuspjeha, razapinjanje kroz medije i od fanova. Ipak su oni svi granicni franchise igraci, sve osim zlata je velika katastrofa, a najteze je pobjediti te unaprijed dobijene utakmice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slažem se s tobom u nekoj meri ali i dalje mislim da je to strahopoštovanje sada manje (ili bi trebalo da bude manje). Značajan broj igrača je igrao sa prethodnim NBA SAD reprezentacijama, po imenima daleko moćnijim. Zatim, kada metar dana treniraš pored MVP-ja NBA lige/člana petorke/elitnog defanzivca na tom nivou ili nekoliko tvojih saigrača igra tamo, onda je verujem i tvoj strah od takvih igrača ili timova manji. Mislim, ne znam šta se dešava u svakoj glavi, ali ako si svaki dan sa Janisom/Jokićem/Goberom/Batumom... zašto bi se bojao nekog ko se ne zove Harden, Stef ili tako nešto.

 

Naravno, ostaje svest o kvalitetu tih igrača, pojedinačno i timski, dužini njihove klupe i ostalim objektivnim kvalitetima, uključujući i alu pored klupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, delgado said:

 

 3 mvpf > karijevih 0 i durentovih 2 zajedno , brt.

Tu se vidi Karijeva velicina. Kosarka je timska igra 😂 Ne bi ni te 3 uzeo da nisu suspendovali Greena bzvze i da je Pop pravio faul u G6 2013....ali dobro, dosta mu je te 3. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Princeton said:

 

Vecina igraca koja ce igrati protiv USA nije imala priliku da osjeti kako je igrati protiv ekipe tog kalibra. Prijosnje pripremne utakmice Amera, i prvih par egzibicionih krugova takmicenja sve do 1/4 finala se svodio na njihovo izivljavanje na obrucu, razvaljivanju konstrukcije. Kada dodje utakmica protiv njih, tu dolazi do izrazitog strahopostovanja, do granice da se izgubi utakmica i prije nego sto se kroci na parket. Aus je po FIBA rankirana 11-ta, po  sansama u kladionicama 9-ta ili tako nesto, pa kad su oni uspjeli da ih dobiju, onda se malo poveca samopouzdanje i ostalim reprezentacijama. NBA igracima mozda ne pravi neku razliku, ali drugi role igraci siguran sam da ce docekati tu utakmicu slobodnije. Pripreme za utakmicu, plan, vjera u pobjedu ce imati vise smisla, nece biti samo rekreativnog karaktera.

 

Takodje, siguran sam da postoji i odredjeni pritisak nad USA ekipom, strah od neuspjeha, razapinjanje kroz medije i od fanova. Ipak su oni svi granicni franchise igraci, sve osim zlata je velika katastrofa, a najteze je pobjediti te unaprijed dobijene utakmice.

Image result for deandre jordan gif rio

 

Ja se sa ovim apsolutno slažem...

 

Ameri vole da demonstriraju silu na terenu. Tako igraju, i tu nema šta ostatak sveta da se ljuti. Koliko god meni to delovalo arogantno, ko mi kriv što ja ne mogu isto tako?!

Većina ekipa se i usredsredi više da ne bude baš ta ekipa nad kojom će sila biti demonstrirana i fokusiraju se da zaustave space jam, pre nego da uopšte razmišljaju o egalu ili porazu od nekih 10 razlike. Pobeda je u domenu naučne fantastike.
Pa videli smo svi kako nas je onaj voditelj predstavio nakon poraza u finalu, kao neku dečurliju koja skačkaju oko 'pravih' igrača. 

I lepo je negde videti ekipu koja je uspela da dobije USA pa makar bila i pripremna, pa makar to i ne bila super star NBA ekipa. Definitivno daje utisak da se protiv njih može igrati.

 

Kako će to delovati na njihov tim, možemo da nagađamo - možda se utegnu i reše da odigraju čvrsto, možda se raspomame i krenu na luda zakucavanja u stilu 'umemo i mi to'. 
Pošto je tu Pop, pre nekako mislim ovo prvo, ali to ostaje da se vidi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wook said:

Tu se vidi Karijeva velicina. Kosarka je timska igra 😂 Ne bi ni te 3 uzeo da nisu suspendovali Greena bzvze i da je Pop pravio faul u G6 2013....ali dobro, dosta mu je te 3. 

 

Je l ovo automatska poruka na svaka 3 meseca ?

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...