Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

On 8/22/2019 at 11:38 AM, MrTripleDouble said:
New Zealand 12-man roster for the FIBA Basketball World Cup 2019  
 Tom Abercrombie Finn Delany Isaac Fotu Shea Ili
Jarrod Kenny Rob Loe Jordan Ngatai Alex Pledger
Ethan Rusbatch Tohi Smith-Milner Corey Webster Tai Webster

 

 

Nema brata Vukone. Fuck

 

2 igrača igrala KLS :classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2019 at 1:09 AM, wrach said:

Kad vec pricate o tim kartama jel ima neko iskustva sa viagogo?

Ako je karta fake dobiješ novac nazad. Tako da sa te strane je okej. Nema smisla prodavati fake karte 😄 Problem je što ima dosta ljudi koji precenjuju svoje karte kao i što ti nakače mnogo na samu cenu karte u vidu raznih fees 

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kalistenika u rutini said:

mi kad bi hipoteticki i došli do tog meča sa amerima, centri bi trebalo da budu naša jedina prevaga, samo ne verujem da bi to bilo dovoljno za neki neizvestan meč i egal završnicu gde bi mi tražili sansu, jer nas spolja silju i kvantitetom i kvalitetom, čak i u ovakvom okrnjenom sastavu.




 

Dosta ljudi navodi nas frontcourt, prevashodno petice, kao nekakvu sigurnu prednost, i to polako postaje uklesano u kamenu. Ja se ne bih slozio sa tim, pa cak vidim tu situaciju sa punim gepekom centara kao naš najveci problem. Svaki put kada igramo sa 2 petice to izgleda anahrono, sporo, isilovano, kao lepa riba sa ogromnim silikonima. Bukvalno nijedna kombinacija mi se ne dopada, mada je najbezbolnije kada igraju Milutinov i Jokic gde je Jokic taj point forward, ali da li je pametno svoditi Jokera na nekog ko ce u napadu 90 posto vremena provesti izvan reketa? Ono sto bi trebalo da bude sure thing sa ovakvim petorkama je kontrola skoka, medjutim videli smo da i tu imamo problema jer centri moraju vise da se krecu da bi ispratili nize igrace i cesto ostaju na nicijoj zemlji, van reketa. To je i jedan od razloga zbog cega je Marjanovic potpuno beskoristan, on bas treba tog pokretljivog haslera koji ce da zakrpi njegovu lateralnu hendikepiranost. Naravno, sve ovo se ne odnosi na tekme koje mozemo da rutiniramo sa pola gasa vec na probleme koje cemo imati protiv top 5,6 ekipa a prevashodno protiv Amera.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma, manuti se price sa dva centra. Jokic 35 minuta da igra na 5, Bjelica na 4 isto, Marjanovic ili Milutinov nek dele pet minuta na 5, na 4 nek pet minuta kada Bjelica ne igra nek udje jos Jokic na minut, dva ili Simon i toeto.

 

To mora tako protiv Amera, to ce biti utakmica zivota za nase momke, moraju da igraju makar skoro celu tekmu makar posle ne budu mogli da hodaju pet dana.

 

Ako je debeli igrao 65 minuta po Amerikama, moze i ovde jednu tekmu 37,38. Pa Jokic je u proseku igrao 39,8 minuta u NBA plejofu.

 

Taj veliki broj centara treba da bude prednost protiv drugih ekipa, da mozemo da odmaramo Jokica npr. jer su Milutinov, Bobi pa i Radulja tate za vecinu centara protivnickih ekipa.

Edited by Bek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postava sa dva centra moze da izgleda okej i sa Jokicem i Marjanovicem na par minuta, imamo mismeceve svuda u napadu, ako u odbrani ne primimo kos, to je cist bonus. Simon mora da bude u bilo kojoj od tih postava na tri, jer je najenergicniji i verovatno bolji od Lucica u toj odbrani. Naravno i kljuc je da odbrana ne pukne odmah na perimetru sto se desava najcesce, i onda oni imaju 10 sekundi da izvrte sta god hoce dok mi pokusavamo da pokrpimo rupe sa jedne strane na drugu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Strašno su odigrali Australijanci, nevjerovatna čvrstina u odbrani, prebili Amerikance kao Argentina 2002.

 

EDIT: Amerikanci na kraju kad je bila frka nisu dali koš iz 3 šuta za 47 sekundi, malo dupe zagrizlo gaće

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pepe sancez said:

Veliki podstrek za reprezentaciju Australije je ova pobjeda. Posebno za ove mladje i bez internacionalnog iskustva. Dokaz da mogu.

 

A Ameri, sta znam, moze se odreagovati i ovako i onako, mada Pop je tu, kanalisace to.

 

Moglo je nesto slično da bude i u prvoj utakmici, bar egal,  ne znam da li si je gledao, ali 10-ak čistih zicera su promasli , pod kosemo pogotovo. 

Link to comment
Share on other sites

Australijanci su pre ovog dvomeca mogli da pitaju Amerikance da ih posavetuju kako se pravi konfiguracija za kosarkaske utakmice na fudbalskim stadionima. Smesne su one poredjane stolice izmedju kosarkaskog terena i tribina.

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...