Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

3 hours ago, Markoss said:

Nema potrebe da mi imamo siri roster od 12 igraca. Sve preko toga moze i klinac iz juniora da se skine

Ima. Prosle sezone nam i 14 bilo malo koliko smo imali povredjenih igraca i bolesti. 

 

Eno Radonja produzi i Bochoridisa i on je trenutno na 13. igraca plus im fali treci centar znaci imace 14., posto mi ne treba da se poredimo sa Realom ili Armanijem.

 

13 je minimum minimuma i svi ce imati minimum 13, a prosek ce biti 14 ili cak 15 jer pola ekipa sada ima po 15 a neke i 16 igraca.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 1945 said:

Ima. Prosle sezone nam i 14 bilo malo koliko smo imali povredjenih igraca i bolesti. 

 

Eno Radonja produzi i Bochoridisa i on je trenutno na 13. igraca plus im fali treci centar znaci imace 14., posto mi ne treba da se poredimo sa Realom ili Armanijem.

 

13 je minimum minimuma i svi ce imati minimum 13, a prosek ce biti 14 ili cak 15 jer pola ekipa sada ima po 15 a neke i 16 igraca.

 

Nije nam bilo malo, falio nam je centar, a Simonovic i Cirbes su apsolutno nepotrebni bili, jer cak i kad su svi zivi bili povredjeni, mislim da se Radonjic udarao pesnicom u glavu sto mora da ih ubaci i tih pet minuta da igraju. Opet kazem, ako neki klinac od 18 godina koji trenira svaki dan, ne moze da odigra ono sto su npr Simon i Cirbes igrali prosle godine, bolje nek na vreme upise fakultet. 

 

A nijedan trener nece da rotira sastav, vec ce i protiv Krke i Zadra gledati da jos malo uigrava ove nosioce, da isproba neku novu akciju, neku novu minijaturu. Nije Kalina preko kurca igrao prosle godine svaku po 25 minuta, nego jer covek voli da igra, a i trener voli da ga ima u timu u svakom momentu. Kolko god u teoriji bila super ideja hajde da odmorim Voltersa i Kalinica danas protiv Krke, retko koji trener ce to i u praksi uraditi, jer jednostavno nema potrebe. Dozirace im minutazu, ali ih nece izbacivati iz 12.

 

Mada nece biti smak sveta ni da imamo 13 igraca koji ce da igraju ozbiljnije, plus dva juniora. Ali sve preko toga je bacanje para svakako. 

Edited by Markoss
  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Markoss said:

 

Nije nam bilo malo, falio nam je centar, a Simonovic i Cirbes su apsolutno nepotrebni bili, jer cak i kad su svi zivi bili povredjeni, mislim da se Radonjic udarao pesnicom u glavu sto mora da ih ubaci i tih pet minuta da igraju. Opet kazem, ako neki klinac od 18 godina koji trenira svaki dan, ne moze da odigra ono sto su npr Simon i Cirbes igrali prosle godine, bolje nek na vreme upise fakultet. 

 

A nijedan trener nece da rotira sastav, vec ce i protiv Krke i Zadra gledati da jos malo uigrava ove nosioce, da isproba neku novu akciju, neku novu minijaturu. Nije Kalina preko kurca igrao prosle godine svaku po 25 minuta, nego jer covek voli da igra, a i trener voli da ga ima u timu u svakom momentu. Kolko god u teoriji bila super ideja hajde da odmorim Voltersa i Kalinica danas protiv Krke, retko koji trener ce to i u praksi uraditi, jer jednostavno nema potrebe. Dozirace im minutazu, ali ih nece izbacivati iz 12.

 

Mada nece biti smak sveta ni da imamo 13 igraca koji ce da igraju ozbiljnije, plus dva juniora. Ali sve preko toga je bacanje para svakako. 

Šta se dešava sa oporavkom nosioca ... ako nisu mašine. Pogledaj (poslušaj) podkast sa Lukmanom, ima šta da se nauči.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Šta se dešava sa oporavkom nosioca ... ako nisu mašine. Pogledaj (poslušaj) podkast sa Lukmanom, ima šta da se nauči.

 

Nista, nosilac moze i da odsedi na klupi 40 minuta i ne udje u igru. A ako krene nizbrdo, nazalost ce svaki trener morati da ga pogleda i kaze mu - e jebiga, bice da ulazis. 

 

Svakako vecina trenera na utakmicama protiv Krka, Zadra i ostalih, ne koristi vise od 10 igraca. 

 

E ali upravo gledam podkast, kao da si znao. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

Opet kazem, ako neki klinac od 18 godina koji trenira svaki dan, ne moze da odigra ono sto su npr Simon i Cirbes igrali prosle godine, bolje nek na vreme upise fakultet. 

 

Hteli da prihvatimo ili ne, ne mozes imati centra od 18 godina osim ako nije neki vanserijski talenat sto se tice fizikalija. Cirbes taman kad je spojio nesto treninga i utakmica, s obzirom da 2 godine nije igrao ozbiljnu kosarku i na dve jedine utakmice gde je imao vecu minutazu u duplom kolu dao 2 puta 12 poena. To ne moze ni Pavicevic koji ne da toliko ni za Fmp protiv 5 puta slabijih ekipa pritom on ima 21 godinu, a kamoli sto pricas od 18. godina u nasem slucaju Gacic i Vukovic koji su fizicki duplo slabiji nego Pavicevic.

 

Isto je i sa igracima na drugim pozicijama, i u svim drugim klubovima. 18. ili 19. godina mogu igrati samo vanserijski talenti koji se pojave tu jednom u 5 godina i onda odma odu u Nba posle sezone ili dve. Pa i sa 20. ili 21. godinom ne znam dal ces imati 5 igraca u celoj El da ce igrati preko 10 minuta. Tek 22+.

 

Dakle Topic ne moze ni blizu da odigra ono sto ce odigrati Markovic, videli smo da ne moze ni Uskokovic. Kao ni ovi klinci ono sto je odigrao Cirbes, a pruzio bi i nesto vise da je bio zdrav, na stranu sto je to bio katastrofa potez i sto se trebao potpisati bilo koju dostupan centar umesto Cirbesa. Ne moze nijedan klinac od 18. ili 19. godina da ti odigrao i ono malo sto je Simon igrao prinudno. El nije zajebancija, gleda se da se pobedi svaka utakmica kao sto se video da se uvek daje maksimum, za svaku pobedu dobijas 40 000e.

 

3 hours ago, Markoss said:

A nijedan trener nece da rotira sastav

 

Bukvalno svi treneri rotiraju El i domacu ligu. Narocito ovi sto imaju visak stranaca a mora odredjeni broj domacih da im igra prvenstvo, u tome prednjace turski i italijanski klubovi na primer.

 

Ako si mislio kod nas da nece, rotirace, i Zeljko i VJ.

 

3 hours ago, Markoss said:

Kolko god u teoriji bila super ideja hajde da odmorim Voltersa i Kalinica danas protiv Krke, retko koji trener ce to i u praksi uraditi, jer jednostavno nema potrebe. Dozirace im minutazu, ali ih nece izbacivati iz 12.

 

Kalina se odmarao 4 puta u ovoj sezoni. 3 puta u Aba ligi(protiv najslabijih ekipa, logicno, Splita-Zadra-Borca) i jednom u polufinalu Kls-a. Malo li je? A siguran sam da bi se odmarao i 6-7 puta da nismo imali onoliko povreda i bolesti.

 

Nedovic ako bude zdrav kroz celu sezonu, logicno da ce odmarati minimum ovoliko koliko i Kalina ako ne i vise utakmica jer Cibonu, Zadra ili Mzt-a mozes komotno pobediti bez njega ili Adamsa. Mislim na drugi deo sezone, logicno da ce se prvi do Januara iskoristiti za sto vise uigravanja.

 

3 hours ago, Markoss said:

Mada nece biti smak sveta ni da imamo 13 igraca koji ce da igraju ozbiljnije, plus dva juniora. Ali sve preko toga je bacanje para svakako. 

Sve ekipe ce imati minimum 13 seniora a kao sto rekoh prosek ce najverovatnije biti 15 ili recimo 14.7 ako vec idemo u prosek.

 

Mi ostankom Vajta cemo imati 14, ukoliko on ode onda 13 i to je sasvim ok bar za pocetak i racunam plus eventualni jedan u doselekciji i to bi bilo to ili ostanak Vajta do kraja sezone ili idemo na 15 sa jos jednim u doselekciji.

 

U svakom slucaju niko nece imati 12 seniora.

 

12 moze jedino ako si Olimpijakos i imas jedno 8-9 odlicnih El igraca plus par pristojnih. Pa ako ti se povrede dvojica 6-7 igraca ce igrati sa nesto vecom minutazom ostali pokriti ostalo a 2 juniora da presede na klupi. Toliko su jaki za grcko prvenstvo da je neuporedivo sa nama, em su duplo jaci od nas em imaju i slabije protivnike nego mi u Aba ligi, em ce imati 6-7 meceva ukupno manje nego mi, a i oni ce biti na 13+2. Plus kod nas imas faktor Mege gde kupe par najtalentovanijih mladjih a ostalo sta ostane ide u Zvezdu i Partizan. Olimpijakos i Pao nemaju tih problema pa zato verovatno imaju i kvalitetne juniore za roster nego sto ih mi imamo prethodnih sezona.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta ce klinci u prvom timu, nema vremena za treninge zbog prenatrpanog rasporeda.

 

 

A kako onda gospodo ocekujete da se igraci uigraju i provezbaju akcije ako nema vremena za treninge a i te jace treninge protiv Krke  ce ovi bolji da odsede pored tribina dok  ovi slabiji igraju. I posle ce ovi boljo da udju u El jer su oni toliko dobri da im uigravanje i vezbanje akcija nije potrebno?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 1945 said:

Ima. Prosle sezone nam i 14 bilo malo koliko smo imali povredjenih igraca i bolesti. 

 

Eno Radonja produzi i Bochoridisa i on je trenutno na 13. igraca plus im fali treci centar znaci imace 14., posto mi ne treba da se poredimo sa Realom ili Armanijem.

 

13 je minimum minimuma i svi ce imati minimum 13, a prosek ce biti 14 ili cak 15 jer pola ekipa sada ima po 15 a neke i 16 igraca.

 

Nece Zalgiris i Baskonia.

 

No, hajde da se poredimo sa Armanijem i Realom, to je onako bas umesno.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

 

Nece Zalgiris i Baskonia.

 

No, hajde da se poredimo sa Armanijem i Realom, to je onako bas umesno.

Ja kazem da hoce, mozemo da se opkladimo i da zavrsimo ovu besmislenu pricu ili da im dobro pogledas rostere pa mozda i promenis misljenje.

 

Ajde da sacekamo Septembar pa onda o Zalgirisu i Baskoniji.

 

Zalgiris trenutno ima 12 seniora+jednog juniora, a koliko znam traze pleja. Pritom trenutno imaju 4 igraca na visokim pozicijama i ocekujem i tu jos jedan da im stigne. Znaci za ocekivati je da i Zalgiris bude 14+1.

 

Baskonija ima 12 igraca. Spominjao se Gifaj kao zamena za Fontekija, fali im i plej. Tako da bih sacekao i sa procenom Baskonije koliko ce imati igraca.

 

 

To sto pricas oko Reala i Armanija, a ja pricao za sve, na primer Alba ima manje para od nas i imaju 16 igraca. Nisu pare nikakav dokaz koliko trebas igraca da imas. Kao sto rekoh ako je evroligaski prosek 15 igraca ne mozes imati 12(jedino u slucaju da imamo 8-9 vrhunskih el igraca pa mozda i mozemo) vec moras imati 14 kao sto ce imati svi, a 13 bi bio neki minimum minimuma da se zapocne sezona sto kapiram da cemo tako i poceti.

 

Zvezda ne treba da se poredi sa Realom i Armanijem ali ne treba ni sa Zalgirisom i Baskonijem jer imamo vise para od njih. Zvezdina merila su Panatinaikos i Bajern posto najpribliznije po budzetima izdvajamo kao i oni. Radonja je trenutno na 14 igraca, a bio je i Trinkijeri dok nisu poslali Brankovica na pozajmicu u Megu, znaci dovesce opet treceg centra i oni ce biti na 14.

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Čvarkov said:

Brat 45ta baci više opklada na topiku nego ja tiketa. 

😄

 

Mislim da je to najposteniji nacin da svako stane iza svoje tvrdnje i da se resi prica gde svako tera na svoju stranu, jer neke stvari nisu izmedju vec samo jedan mora biti u pravu. Vise puta su me iskulirali za te opklade kada dodje do toga da treba da zalozis svoj nalog na forumu za to sto tvrdis, pa kladi se ako si toliko siguran u svoje tvrdnje gde se ne ostavlja ni pedalj prostora da je drugi u pravu. Nemam problem ni da izgubim nisam ni ja 101% siguran, ali se uvek trudim da napisem "ja mislim" ili da obrazlozim to sto napisem.

 

Trenutno su aktivne dve, obe u ban od mesec dana sa foruma ili ako nece administracija da uvazi razlog za ban onda samoodjavljivanje sa foruma mesec dana. Jedna je sa @Miki28 oko budzeta da ce Partizan izdvajati veci budzet na plate od minimum 7 ili vise timova. Nadam se da je sad shvatio o cemu sam pricao jos pre nego sto su doveli sva ova pojacanja ali aj da sacekamo zvanicno bice to objavljeno u prvom delu sezone. Druga je sa @Darko Pancev da ce Lazarevic igrati prosecno vise minuta od Lazica, pod uslovom da su obojica zdravi. Mada ovo cemo presuditi tek na kraju sezone.

 

Nadam se da momci nisu zaboravili opklade. 😄

 

Zamisli kad bi se svi ovako kladili i izvisili mesec dana sa foruma kada izgubis opkladu pa onda izgubis jos nekoliko, pa sledeci put razmislis sta tvrdis... Siguran sam da bi to poboljsalo kvalitet upisa na kosarkaskim temama. Evo ja prvi od sebe polazim da se ne bi zaleteo da tvrdim nesto bez nekog argumenta i da moze biti da i ja nisam u pravu, kao na primer za slucaj Lazarevic/Lazic to sam vise iz zezanja na osecaj je je Lazarevic vec saradjivao sa VJ a Lazic bio dobar samo kod DR. Ovo za budzet tu sam vec ubedjen mogao bi i na vecni ban sa foruma komotno, al da ne preterujemo. 😄

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ciganšture.

Nisam neki ljubitelj prelaznog roka. Iskreno govoreći, niti mogu da čitam hiljade hipotetičkih imena, poluinformacija i najava wannabe insajdera, niti mogu sebe da nateram da na taj način pišem.

Kapiram da je roster ili zatvoren ili blizu zatvaranja, pa bih sebi sada dozvolio da dam neki komentar.

 

Generalno, ovog leta smo napravili krupan zaokret sa rosterom i stručnim štabom, što se nikako ne uklapa u onu maksimu - ne menjaj ono što dobro funkcioniše. No, nije prvi put da teškom mukom sklopljen mozaik rasturamo skoro do sastavnih delova, takva nam je karma izgleda. Od svih tih promena izdvojio bih dve koje su po meni ključne: odlazak trenera i najbitnijeg igrača - Kalinića. Da je tranzicija između sezona ostala samo na ovome, već bi to bio ozbiljan udarac kako za bilo koji pokušaj uspostavljanja kontinuiteta igre i filozofije iste, tako i za kvalitet na parketu koji je donosio Kalina, a koji se ne ogleda u broju postignutih poena i neprijatnom osećaju u preponama kada treba da se odigra odbrana u nekim utakmicama u dugačkoj sezoni. Ukratko, izgubili smo apsolutne lidere na klupi i parketu. Ali, to nije bio dovoljno veliki izazov, pa smo ostali i bez trojice, uz Kalinu, najbitnijih igrača - Woltersa, Hollinsa i Davidovca. Gubitak trenera i malte ne cele prve petorke bi, da nije tužno, zapravo bilo smešno za nekoga ko pretenduje da bude ozbiljniji faktor u Evropi. Ali šta nas boli paja, mi smo iks puta dokazali da to nismo.

 

Toliko o lamentiranju nad sudbinom kletom. Da vidimo sa čim se može raditi ove sezone i koji su dometi.

 

Kažu da uvek treba poći od trenera, od njegove filozofije igre, znanja, iskustva, autoriteta i handlovanja međuljudsjih odnosa. Ne bih ulazio u dublju analizu Vlade Jovanovića iz prostog razloga što nemam dovoljno informacija. Ako povlačimo paralelu sa Alimpijevićem, a ona se sama nameće, primetićemo dosta sličnosti. Mlad, perspektivan, ali neafirmisan trener sa manjkom iskustva kada je EL, a možda i ABA liga u pitanju. Epizode u FMPu i Ciboni su bile turbilentne i bez nekog zapaženog uspeha, a dobar impuls u nastavku sezone mu može dati osvojeno prvo mesto u diviziji B na evropskom U20. Ipak, sva glavna pitanja ostaju otvorena i odgovore ćemo dobijati kako bude odmicala sezona. Da smo mogli bolje, bez sumnje smo mogli, ali bar što se mene tiče strpljenje i podrška treneru i saradnicima nisu upitni.

 

Da ne davim mnogo prvim postom posle duže vremena. Kad uhvatim vremena nastaviću o igračkom kadru.

 

 

 

 

  • Like 9
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 1945 said:

Ja kazem da hoce, mozemo da se opkladimo i da zavrsimo ovu besmislenu pricu ili da im dobro pogledas rostere pa mozda i promenis misljenje.

 

Ajde da sacekamo Septembar pa onda o Zalgirisu i Baskoniji.

 

Zalgiris trenutno ima 12 seniora+jednog juniora, a koliko znam traze pleja. Pritom trenutno imaju 4 igraca na visokim pozicijama i ocekujem i tu jos jedan da im stigne. Znaci za ocekivati je da i Zalgiris bude 14+1.

 

Baskonija ima 12 igraca. Spominjao se Gifaj kao zamena za Fontekija, fali im i plej. Tako da bih sacekao i sa procenom Baskonije koliko ce imati igraca.

 

Zalgiris, Baskonia i Panathinaikos su prosle sezone imali maksimum 12 profi igraca (bez juniora), dovoljno je da pogledas u proslogodisnje sastave ovih timova.

 

Dalje, Zalgiris od tih 12 igraca ima Lukosiunasa (koji ima veoma malo iskustvo u EL), Kalnietisa i Milaknisa (obojica po 36 godina, znaci kao kada bi mi imali Simonovica medju magicnih 12).

 

Baskonia ima Raiestea, Kurucsa, Sederkeskisa koji imaju po 22-23 godine i nemaju toliko EL iskustva.

 

Dakle, niko ti ne brani da imas i 20 seniorskih igraca, ako su to neki jeftini igraci tipa Miniotas, Raieste, Lukosiunas, Simonovic - dakle ili bez nekog iskustva ili u poznim godinama. Ono sto ne bi trebalo da se desi je da neko u najboljim godinama i sa nekakvim postignucem u karijeri iza sebe ostanu van 12 - to je bahacenje i bacanje para.

 

Ako hoces, mozes lepo da navedes sve te igrace drugih EL klubova koji su van 12 pa da ih uporedimo sa igracima tipa Lazarevic ili White koji ce po tebi kod nas visiti van 12.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

Lazarevic je 1996 godiste, tu je vec osam godina u klubu i sigurno ne igra za kikiriki (pogotovo sto je vec imao jednu tesku povredu + moze da postavlja svoje uslove jer takvih domacih opcija kao on i nema nesto na trzistu).

 

Sederkeskis je januar 1998., 10 godina je u Baskoniji i sigurno ne igra za kikiriki.

Link to comment
Share on other sites

ma najbolje da lazarevic postavlja svoje uslove

domacih opcija kao on ima koliko hoces

neko bi rekao da nasa kosarka samo to i proizvodi godinama

krvava kolena, operisan od spustanja lopte na parket i uplasen da sutne iz otvorene pozicije

 

mislim gotivim ja taj njegov hustle, i treba da bude deo ekipe

ali da on nije jeftin igrac, vec neko ko postavlja uslove zato sto takvih nema...to mi je bas bas nategnuto

 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pavijan2 said:

Sederkeskis je januar 1998., 10 godina je u Baskoniji i sigurno ne igra za kikiriki.

 

Deset godina, to racunas od njegove 14. do 24. godine?

 

Lazarevicevih 8 je od njegovog punoletstva. Nije on nesto skup, ali sigurno nije jeftin kao igrac koji je mladji i nema skoro nikakvog bitnog seniorskog iskustva. Evo, ako vec ima toliko domacih opcija umesto Lazarevica, mogao bi neko i da ih navede.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

ma najbolje da lazarevic postavlja svoje uslove

domacih opcija kao on ima koliko hoces

neko bi rekao da nasa kosarka samo to i proizvodi godinama

krvava kolena, operisan od spustanja lopte na parket i uplasen da sutne iz otvorene pozicije

 

mislim gotivim ja taj njegov hustle, i treba da bude deo ekipe

ali da on nije jeftin igrac, vec neko ko postavlja uslove zato sto takvih nema...to mi je bas bas nategnuto

 

 

Bukvalno, ne mogu da verujem sta citam. Ne za tvoj post, nego za to da ce Lazarevic da postavlja bilo kakve uslove. Decko ima 80 hiljada godisnje. I to mu je do jaja, jer da je prosle godine postavio uslov, isao bi vrv u Zadar za 40 hiljada godisnje, ako bi i tolko uspeo da nabode. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...