Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

18 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ne razumete.

Nije problem igrati sa 12 spremnih pa kad se povredi 1 igrati sa 11spremnih.Problem je nemati 12 spremnih,kad su od tih 12  3,4 na izdisaju a ostali na 70% zato je potrebna rotacija.Za sto vise zapravo spremnih igraca,da pruzaju partije sto blize maksimumu mogucnosti.Tome sluzi rotacija,time i kao prevencija od povreda pa tek onda na trecem mestu kao damage control u slucaju povrede.Da ti Kalinic ne igra na skrge pa da se steka u odbrani pa onda i dozivi povredu pred duplo kolo,da Nejt ne vuce pola sezone povredu i igra povredjen u finalu ABA!Licno mislim da bi zavrsili seriju sa 3 0 da nije bilo poslednjeg...

Diretkan primer vam je odbrana Kalinica i delimicno Nejtove partije u finalu,mislite da je odjednom promasivao veci broj suteva oko reketa slucajno?Mislite da je slucajno pri svakom polaganju padao na zemlju i trazio mekano prizemljenje?Nije slucajno nego je bio preforsiran tokom sezone jer je Ivanovic glumio igraca a posle mu je ispomoc direkt iz penzije dosao Markovic...nije mogao covek na miru da sedne na klupu u ABA ligi....

I podvlacim da rotacija jeste teska za vodjenje ali bolje imati opciju nego nemati,pa ko ume napravice posao ko ne ume napravice frankenstajna.

 

Upravo na primeru Kalinića i Voltersa se vidi koliko ti duži rosteri u našem slučaju samo predstavljaju lažni osećaj sigurnosti, jer oni nisu preforsirani zato što na njihovim pozicijama nismo imali dovoljno igrača, nego zato što niko od tih igrača nije bio dovoljno dobar da ih kvalitetno odmeni. Oni bi bili daleko rasterećeniji da su imali po 1 stvarno kvalitetnu zamenu (plus da recimo u rosteru od 12 igrača imaš trojicu-četvoricu koji mogu da pokriju po dve pozicije), nego u ovim varijantama gde se realno samo gomilaju mediokriteti koji ne mogu da isporuče, pa ti onda starter svejedno guli 30 minuta i u Novom mestu. Naravno, ko može da nakrca 15 kvalitetnih igrača u roster - samo napred, al' Zvezda sa ovim budžetom i strategijom to očigledno ne može.

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 igraca znaci da na svakoj utakmici postoje 3 nezadovoljna igraca. Osim ukoliko 13-4-5-igraci nisu juniori ili Simon-Cirbes

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

.Da ti Kalinic ne igra na skrge pa da se steka u odbrani pa onda i dozivi povredu pred duplo kolo,da Nejt ne vuce pola sezone povredu i igra povredjen u finalu ABA!Licno mislim da bi zavrsili seriju sa 3 0 da nije bilo poslednjeg...

Diretkan primer vam je odbrana Kalinica i delimicno Nejtove partije u finalu,mislite da je odjednom promasivao veci broj suteva oko reketa slucajno?Mislite da je slucajno pri svakom polaganju padao na zemlju i trazio mekano prizemljenje?Nije slucajno nego je bio preforsiran tokom sezone jer je Ivanovic glumio igraca a posle mu je ispomoc direkt iz penzije dosao Markovic...nije mogao covek na miru da sedne na klupu u ABA ligi....

 

I sta bi njima donelo to da su imali u rotaciji jos jednog igraca slicnom zamenama? Eto konkretno, Dzoni i Markovic su glumili igrace pa je Nejt igrao na skrge na kraju sezone, sta bi doneo jos jedan Dzoni u toj postavci? Tu pomaze igrac bolji ili slican Nejtu po kvalitetu umesto Ivanovica i MArkovica a ne jos jedan igrac koji je kvalitetu slican Markovicu i Ivanovicu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Specijalizovani zanatlija Radonjić je u svojem ,,second coming'' izdanju na klupi KKCZ osvojio tripletu sa jednim krštenim crncem i pored grešaka sa pomeranjem Dobrivoja na poziciju 2, dovlačenjem prepariranog Pefija i debelog nemca kao i šlepanjem Simketa na poziciji Kešelja.

Kako se približavamo zaključavanju rostera tako mi sve češće prolazi kroz glavu šta li sada Vladi prolazi kroz glavu... 

Verovatno je za njega najveći ,,mixed emotions'' trenutak kada smo potpisali Adamsa, posebno nakon one frustracije sa Šabazom jer svi pamtimo kako se završila avantura ,,čekajući Pengosa''.

Trener je sigurno na prvu loptu oduševljen svakim segmentom koji Adams može da pruži u napadu na najbitnijoj poziciji...ali sa druge strane pored Holanda i Nedare dobija dominatnog nosioca u punoj snazi za kojeg je nakon par minuta hajlajca jasno da se to teško sedla. Ni Bentil i Hasan ne deluju kao puderasti karakteri ali i nema potrebe za tim.

Mislim da će nam trebati strpljenja za Adamsa dok provali gde je došao jer ga u EL na onim njegovim jurišnim prodorima ''do kraja i u kost'' ipak čekaju znatno zaebanie kerine.

 

Ako se ima u planu kasnija defragmentacija rostera za doselekciju igračem za prvu petorku...

zadržao bi i Kuza samo da ispratimo Pefija u penziju i nekog zaebemo za Vajta. Na njihovim pozicijama možemo sebi da priuštimo katove...ali prvenstveno zbog činjenice da je iza njih jeziva sezona za preterane novce. Šta god da su razlozi za to, obojica su trenutno preskup balast sa tankom perspektivom.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

 

Upravo na primeru Kalinića i Voltersa se vidi koliko ti duži rosteri u našem slučaju samo predstavljaju lažni osećaj sigurnosti, jer oni nisu preforsirani zato što na njihovim pozicijama nismo imali dovoljno igrača, nego zato što niko od tih igrača nije bio dovoljno dobar da ih kvalitetno odmeni. Oni bi bili daleko rasterećeniji da su imali po 1 stvarno kvalitetnu zamenu (plus da recimo u rosteru od 12 igrača imaš trojicu-četvoricu koji mogu da pokriju po dve pozicije), nego u ovim varijantama gde se realno samo gomilaju mediokriteti koji ne mogu da isporuče, pa ti onda starter svejedno guli 30 minuta i u Novom mestu. Naravno, ko može da nakrca 15 kvalitetnih igrača u roster - samo napred, al' Zvezda sa ovim budžetom i strategijom to očigledno ne može.

 

Kalinić i Volters su preforsirani na pola sezone jer nisu imali adekvatnu zamenu na terenu u napadačkom smislu, imali su zamenu na poziciji koju igraju, ali nije postojala adekvatna napadačka opcija sem njih dvojice. Znači problem u selekciji , a ne u tome što tu ima 15 igrača. 

Isto tako će sada neki dobar defanzivac možda morati da guli 30 minuta jer u celom timu niko ne radi ono što on radi, selekcija ne broj igrača.

I Lukman je u ovom podkastu što je @Kankkunenkačio rekao da je sa stanovišta potrošnje, oporavka, održavanja optimalne kondicije  potrebno imati 15 igrača. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Procitao sam ili 12 seniora plus juniori ili 15 seniora, nidje sredine.

 

Moje misljenje je da je potrebno minimum 13 seniora a ako moze i 14.

 

To znaci ovih 13 sada (bez Kuzmica i Vajta) ili sa Vajtom 14, ja bi licno voleo nabrojanih 13 i 14. bi bio taj famozni bek dobar defanzivac koji bi delio minutazu sa Nedovicem. Nedovic je u Panati igrao 23 minuta prosecno i to ocekujem i kod nas, ostatak ce verovatno pokrivati Holand, i mislim da pojacanje nece doci pre pocetka sezone eventualno u doselekciji i ako uopste bude i dolazilo a kapiram da ce se proceniti nakon nakon prvih 4-5 El utakmica da li nam treba takav igrac.

 

Nije isto sada za 13. i 14. igraca imati Lazarevica/Lazica/Markovica/Mitrovica, ne zamerite po redosledu ali recimo da bi najcesce neka dvojica od ove cetvorice bili najvise van 12, i imati Simona koji jedva da je doprineo na terenu i kad je igrao u Aba ligi ili Cirbesa koji je pruzio 4-5 pristojnih partija.

 

Tako da ocekujem da pocnemo sezonu sa nabrojanih 13 igraca (plus Topic u Gacic ako se proceni da mogu u roster uopste pa makar i odigrali 5 utakmica u sezoni) ili 14. Vajt ako se ne uspe da se zavalja negde. Idealno bi bilo 14 sa jos jednim pojacanjem ali kapiram da nece to svakako to pre Oktobra, Novembra ili Decembra a mozda ni tada.

 

Sto se tice "nezadovoljnih igraca", ne verujem da 15. igrac Bajerna ili 16. igrac Albe primaju vise nego od nasih pobrojanih, a utakmica ima toliko da ce nas 13. i 14. igrac dobiti vise sanse nego 16. igraca Reala ili Albe koliko ih imaju trenutno. Pa Simon kao nas 13. igrac je uspeo da se skine na oko 40ak utakmica a Cirbes kao 14. igrac na 30ak, a sigurno bi i na vise da nije imao 2 puta koronu plus povreda. 84 utakmice o cemu mi pricamo, bice povreda(nadamo se samo sitnih), bice razboljevanja(nadamo se ne vise koroni), bice odmaranja nosioca protiv slabijih abaligaskih protivnika.

 

Dakle em cemo imati 14 seniora, u najgorem slucaju 13, em ce biti kvalitetnijih 14 sveukupno nego prethodne sezone.

 

Nadam se i malo boljem fizicki spremnijem Markovicu, tesko za ocekivati puno u ovim godinama, ali bar za 10% znacilo bi, a siguran sam da hoce jer nije odradio priprema sa nama prosle sezone. Nadam se bar 10-20% boljem Ivanovicu jer je njemu ipak bila prva evroligaska sezona, imace Martina i Bentila za bolje blokove pa da mu vidimo sad procente nema izgovora. Nadam se Dobricu iskljucivo na poziciji 3, nadam se njegovim boljim procentima za 3, jer je bas se te pozicije iz sezone 20-21 imao vrhunske procente, a tada je igrao bolju odbranu nego sto je sada igrao, moguce da se stedeo jer je morao da dribla loptu u napadu a sada se nadam da nece morati. Ne kazem da je Dobric vrhunski odbrambeni igrac ali sigurno moze bolje jer je vec prikazivao bolje a nije mator. Nadam se da ce Holand imati prilike zasto da rezi u kameru part 2. Nadam se da necemo cekati Adamsa da se dugo adaptira vec da odma pokaze pun potencijal. Nadam se Nedovicu da odigra sezonu karijere i da se ne povredjuje, da osvoji pehar koji mu je uskracen u proslom mandatu u smislu da ni sponzora na dresu nije imao kada je igrao u Zvezdi prosli put a sada ce imati jedno 15 puta jaci tim nego tad, bez obzira sto prekoputa ce imati mnogo jaci tim nego sto je imao tada prekoputa, ipak ce imati mnogo vece sanse nego onomad. Lazicu ne znam cemu da se nadam jer je on igrao samo kod Radonjica, al svakako znacajan igrac za tim i svlacionicu, imamo Simona u strucnom stabu ako nista drugo a ako neko zna Lazica osim Radonjica zna ga Simon, koji je kako sam kaze 2 godine zapisivao sve detalje sa utakmice i treninga pa ce ga valjda iskoristiti kako jedino moze da se koristi Lazic. Nadam se napretku Lazarevica odnosno da bar pogadja te trojke i ne dvoumi se da ih sutira(i ne prestupi liniju kad ih sutira 😄), a defanzivno je vec evroligaska klasa. Vec je saradjivao sa VJ i dobro se poznaju, ocekujem 10ak minuta za njega u proseku i to u kontinuitetu. Nadam se Bentilovoj najboljoj evroligaskoj sezoni do sada jer ce imati veci ulogu nego u Armaniju i bolji tim nego u Panatinaikosu. Nadam se Ilicevoj brzoj adaptaciji i da ima vrhunsku sezonu sta god to znacilo i da postane reprezentativac koliko vec nakon ove sezone jer ce Beli u penziju reprezentativnu nakon ovog ep i sp a uz Pokusevskog imace konkurenciju u vidu Davidovca, Smajlagica, Simanjca a verujem da ce postati bolji igrac od sve trojice, iako Davidovca neizmerno gotivim i za sada mu nije ni do kolena sto se kaze. Nadam se se Mitrovicu da nastavi gde je stao i da ima jos bolje napadacke partije jer ga treba koristiti protiv centara gde ima smisla, a gde nema sada nece morati da igra jer je tu bolji defanzivac Martin. Nadam se Martinovoj najboljoj evroligaskoj sezoni do sada jer ce verovatno imati i vecu ulogu nego u Olimpijakosu. Nadam se Petrusevu da iskida sezonu, da nam pomogne da osvojimo Aba trofej i sto bolji plasman u El, i neko ode u Nba posto to toliko zeli i naglasava a i zbog toga je potpisao samo 1+1 iako logicno da mu je nudjeno vise kao i Nedovicu i Ilicu.

 

Nadam se da ce VJ sve to lepo da poslozi i ocekujem jos jedno pojacanje u strucnom stabu samo iskusnije od Simonovica, Dinica i Jorovica.

 

Ukoliko se samo trecina ovih mojih nadanja obistini, verujem da mozemo do Aba titule i recimo bolje od 13. mesta u El sto bi iz ove perspektive i posmatrajuci rostere zvucalo kao premija.

 

I za kraj kako rece jedan forumas:

 

Nadamo se najboljem !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Milos 3.14 said:

Kalinić i Volters su preforsirani na pola sezone jer nisu imali adekvatnu zamenu na terenu u napadačkom smislu, imali su zamenu na poziciji koju igraju, ali nije postojala adekvatna napadačka opcija sem njih dvojice. Znači problem u selekciji , a ne u tome što tu ima 15 igrača. 

Isto tako će sada neki dobar defanzivac možda morati da guli 30 minuta jer u celom timu niko ne radi ono što on radi, selekcija ne broj igrača.

 

Pa šta sam ja napisao u prethodna dva posta? 🙂

 

21 minutes ago, Milos 3.14 said:

I Lukman je u ovom podkastu što je @Kankkunenkačio rekao da je sa stanovišta potrošnje, oporavka, održavanja optimalne kondicije  potrebno imati 15 igrača. 

 

E ako je Lukman rekao onda mora biti tako... 12 seniora + 3 klinca = 15 igrača, taman se uklapa u njegove zahteve. 😉

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Guru said:

 

Pa šta sam ja napisao u prethodna dva posta? 🙂

 

 

E ako je Lukman rekao onda mora biti tako... 12 seniora + 3 klinca = 15 igrača, taman se uklapa u njegove zahteve. 😉

 

Ja ne mislim da znam više od čoveka koji se 30 godina bavi fizičkom pripremom košarkaša...ne mislim ni da igru poznajem bolje od njega, a ne fizičku spremu

 

12+3 je u matematici 15 i to bi zadovoljilo Lukmana da to u košarci nije 12 koji igraju i trojica koja samo povremeno do nikad treniraju jer se igra i 4 puta za sedam dana. Znači u uslovima EL ekipe 3 mlada igrača gube sezonu

Edited by Milos 3.14
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Predragdjape said:

Koja je poenta imati mlade igrace kojima trebaju treninzi i utakmice  u jednoj EL ekipi gde nema toliko prostora za treninge, gde se cesto putuje i gde se nema prava na kiks u ABA ligi? 

Poenta je da sutra ne moras da dovodis lazne bombe - matore polovne Amerikance iz Burse.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Poenta je da sutra ne moras da dovodis lazne bombe - matore polovne Amerikance iz Burse.

Naravno, ali da bi mlad igrac dostigao nivo da bude u prednosti kada se dodje u situaciju ili on ili matori polovni ametikanac, mora imati utakmice sa dobrom minutazom, trenera koji ce biti i pedagog istovremeno, da ga pravilno savetuje, usmetava i trpi njegove greske. Isto tako i svakodnevne treninge...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Guru said:

 

Upravo na primeru Kalinića i Voltersa se vidi koliko ti duži rosteri u našem slučaju samo predstavljaju lažni osećaj sigurnosti, jer oni nisu preforsirani zato što na njihovim pozicijama nismo imali dovoljno igrača, nego zato što niko od tih igrača nije bio dovoljno dobar da ih kvalitetno odmeni. Oni bi bili daleko rasterećeniji da su imali po 1 stvarno kvalitetnu zamenu (plus da recimo u rosteru od 12 igrača imaš trojicu-četvoricu koji mogu da pokriju po dve pozicije), nego u ovim varijantama gde se realno samo gomilaju mediokriteti koji ne mogu da isporuče, pa ti onda starter svejedno guli 30 minuta i u Novom mestu. Naravno, ko može da nakrca 15 kvalitetnih igrača u roster - samo napred, al' Zvezda sa ovim budžetom i strategijom to očigledno ne može.

 

Ajde ipak da se ne bavimo mentalnom gimnastikom.Ovi slucajevi su jasne anomalije,ipak niko nije mogao da predvidi da ce Vajt onako da se povredi pa da Kalina ima ovo opterecenje,niko nije mogao da pretpostavi da ce Ivanovic i u ABA biti beskoristan cesto.Covek je bio jedan od bolji bekova proslih godina u ligi ko se nadao da nece moci Krku da ti odradi i odmori Nejta.

12 hours ago, Redstar0356 said:

15 igraca znaci da na svakoj utakmici postoje 3 nezadovoljna igraca. Osim ukoliko 13-4-5-igraci nisu juniori ili Simon-Cirbes

I sta bi njima donelo to da su imali u rotaciji jos jednog igraca slicnom zamenama? Eto konkretno, Dzoni i Markovic su glumili igrace pa je Nejt igrao na skrge na kraju sezone, sta bi doneo jos jedan Dzoni u toj postavci? Tu pomaze igrac bolji ili slican Nejtu po kvalitetu umesto Ivanovica i MArkovica a ne jos jedan igrac koji je kvalitetu slican Markovicu i Ivanovicu. 

Kako sta bi donelo?Jesi citao ti sta pisem?Donelo bi odmornije igrace a kao takvi oni  bi pruzili performans blizu maksimuma mogucnosti.Ili mislis da je 0 poena 2 izgubljene za 16min protiv Krke maksimum Ivanovica?Nije ni blizu maksimuma,losa sezona,pa ga je neki Volkap dva dana ranije maltretirao po terenu a i ovako tesko odgovara fizicki u EL,moguci manjak motivacije nakon pobede nad jakim Olijem...sve se to verovatno skupilo pred gostovanje Krki.

 

Metodika je jasna,klupiras npr Ilica prva dva kola EL,pa kad dodje neki Split ubacis ga u prvu petorku a on pokupi 15skokova.Nema briga da li ce se "zvezde" ekipe motivisati da igraju u skolskim dvoranama,nema preteranog zamora a i dobija se konkurentnost u ekipi.

 

Evo Kuzmic je mozda idealan za igraca na granici 12.Kad se igra protiv jako visokog Reala bice vala starter a kada nema potrebe za tornjem pod kosem onda ce da odmori.Siguran sam i da bi pruzao bolje partije u nekom normalnijem ritmu sa vise odmora, plus je nama ipak potreban neki div pod kosem.Nije skup,domaci,ne vidim razlog da ne bude u rosteru.

Ne mogu vise da piskaram o ovome pa se iskljucujem.Valjda logika nalaze da je bolje kada imas vise mogucnosti pritom i kondicioni trener kaze jasno da mu treba duzi roster.MIslim da su stvari jasne.

Link to comment
Share on other sites

Lorenco G liga: 20.2 ppg ; trojke 33% ; dvojke 43% ; asistencije 8 ; ukradene 0.6 ; izgubljene 3.4

Adams G liga: 20.9 ppg ; trojke 40% ; dvojke 54% ; asistencije 5.5 ; ukradene 1.8 ; izgubljene 3.7

 

 

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milos 3.14 said:

Ja ne mislim da znam više od čoveka koji se 30 godina bavi fizičkom pripremom košarkaša...ne mislim ni da igru poznajem bolje od njega, a ne fizičku spremu

 

12+3 je u matematici 15 i to bi zadovoljilo Lukmana da to u košarci nije 12 koji igraju i trojica koja samo povremeno do nikad treniraju jer se igra i 4 puta za sedam dana. Znači u uslovima EL ekipe 3 mlada igrača gube sezonu

 

Jel' objasnio Lukman koja je optimalna uloga za 13-15. igrača u rosteru, koliko bi oni tokom sezone trebali da igraju i kada, da li tu ulogu mogu da iznesu i juniori i ako ne mogu - zašto ne mogu?

 

Baš me zanima sa kakvim rosterom će recimo Olimpijakos da uđe u sledeću sezonu, odnosno da li su isti već finalizirali... Prošle sezone su imali 13+2 i to rekao bih samo zbog Printezisa, sada kada se on penzionisao, a i gledajući konkretna pojačanja i depth chart deluje mi da će se zadovoljiti sa 12+2 ili 3 varijantom.

 

Valjda i njihov kondicioni zna nešto o pripremi košarkaša, imajući u vidu da je kod njih od 2008. plus imaju vrhunskog trenera u Barcokasu. Ili će dovesti još 2-3 pojačanja, ili taj koncept sa 15 gotovih igrača i nije baš tako univerzalno prihvaćen... 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Guru said:

 

Jel' objasnio Lukman koja je optimalna uloga za 13-15. igrača u rosteru, koliko bi oni tokom sezone trebali da igraju i kada, da li tu ulogu mogu da iznesu i juniori i ako ne mogu - zašto ne mogu?

 

Baš me zanima sa kakvim rosterom će recimo Olimpijakos da uđe u sledeću sezonu, odnosno da li su isti već finalizirali... Prošle sezone su imali 13+2 i to rekao bih samo zbog Printezisa, sada kada se on penzionisao, a i gledajući konkretna pojačanja i depth chart deluje mi da će se zadovoljiti sa 12+2 ili 3 varijantom.

 

Valjda i njihov kondicioni zna nešto o pripremi košarkaša, imajući u vidu da je kod njih od 2008. plus imaju vrhunskog trenera u Barcokasu. Ili će dovesti još 2-3 pojačanja, ili taj koncept sa 15 gotovih igrača i nije baš tako univerzalno prihvaćen... 

 

Lukman je u domenu svoje struke objasnio da je potrebno 15 igrača, nebitno da li je to 8 seniora i 7 juniora, 12+3, 6+10 , dakle nije licitirao uzrasnu dob. On je iz ugla fizičke spreme  izneo svoje mišljenje da treba imati 15 igrača koji se rotiraju i da je to sa stanovišta odmora i oporavka na ovoliki broj utakmica ovog intenziteta optimalno.

 

Moje laičko i lično mišljenje je da ako imaš 3 mlada igrača od 15 to praktično znači da imaš 12 igrača i da će ova tri stagnirati ili nazadovao jer neće ni trenirati ni igrati, a nećeš imati ni odgovarajući oporavak nosioca ako je verovati liku sa 30+ godina iskustva.

 

Lično bih ta tri mesta popunio Simonima, Markovićima, Kuzmićima i sl. a, ako treba da imamo mladog igrača onda on treba da igra redovno, kao što će Petrušev i Ilić igrati. Ja da imam talentovanog klinca nikad mu ne bih savetovao bilo koji EL klub u periodu od 18-19 godina tj.ako nema garancije za bar 10 -15 minuta u ABA.

 

Olimpijakos ne pratim, ne znam da li ti Juniori dobijaju šansu u grčkoj ligi ili ne.Dakle meni nije sporno da to bude 12+3 kako ti kažeš, ali da ovih + 3 igra bar 10 minuta u ABA što mislim da nije realno i da samim tim nije dobro za ove +2-3 momke.

Razumem da je sa stanovišta timske hemije dobro da se zna kojih je 12 igrača i ko je na tribinama, ali i to se prevaziđe dobrim razgovorom.

 

Šta ti misliš o Lukmanu? Šta misliš o novom treneru Radonjiću?

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

 

 

Metodika je jasna,klupiras npr Ilica prva dva kola EL,pa kad dodje neki Split ubacis ga u prvu petorku a on pokupi 15skokova.Nema briga da li ce se "zvezde" ekipe motivisati da igraju u skolskim dvoranama,nema preteranog zamora a i dobija se konkurentnost u ekipi.

 

Evo Kuzmic je mozda idealan za igraca na granici 12.Kad se igra protiv jako visokog Reala bice vala starter a kada nema potrebe za tornjem pod kosem onda ce da odmori.Siguran sam i da bi pruzao bolje partije u nekom normalnijem ritmu sa vise odmora, plus je nama ipak potreban neki div pod kosem.Nije skup,domaci,ne vidim razlog da ne bude u rosteru.

Ne mogu vise da piskaram o ovome pa se iskljucujem.Valjda logika nalaze da je bolje kada imas vise mogucnosti pritom i kondicioni trener kaze jasno da mu treba duzi roster.MIslim da su stvari jasne.

Znaci Ilic ce da sedi na klupi u el i kad dodje Aba on ce da uleti i da kupi po 15 skokova. Ma kakva briga da l ce se zvezde motivisati kad ce Ilic biti ultra motivisan da opet igra Abu kao i sto je igrao u Igokei. 

Najbolje kad imas vise mogucnosti, u igrici Nba 2k, u zivotu ne bas. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...