Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

@Sokmeniki Nikada neće biti tema o odnosu Delija i simpatizera, nego je to jednostavno postojanje šljama, ološa i kriminalaca, i netolerancija normalnog čoveka na iste.

 

Gde bi uostalom povukao granicu? Tu nema patetičnih floskula: Zvezda/Partizan/Srbija/(ubaci iracionalnu strast) je iznad svih nas, nego mora da bude gnušanja i nulte tolerancije prema takvim oblicima života i njihovim javnim blamiranjima.

 

Za početak preispitaj šta su tvoja uverenja, i kako ih uostalom i praktikuješ, ako ti nešto što se potpuno kosi sa njima spontano ne budi gađenje. 

Takve forme života opstaju i razmnožavaju se na toleranciji običnog čoveka, manipulacijom emocijama, psihologijom mase itd.

 

Svako dobro, i s obzirom da si pokrenuo lavinu, ako su ti sad za nijansu gadniji, pitanje ti je bilo na mestu 😄

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U par reči - Dileje su sve ono čega se normalan čovek grozi.

 

Što se navijanja tiče, navijaju isključivo za sebe, imaju repertoar tugovanki koje ni na koji način ne utiču kao pomoć timu, ne prate meč te stoga njihovo lelekanje jedino šteti ušima, a polovina posle utakmice ne zna ni rezultat ni ko je pobedio. (Empirijski dokazano).

  • Like 33
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, volio bih sad da zavrsimo sa tom temom i da sto manje pricamo o vankosarkaskim stvarima na ovom topicu, moj komentar nije bio zlonamjeran ni prema bilo kome samo sam zelio da malo bolje shvatim i shvatio sam.

 

Ipak meni je zao sto se svi iz grupe etiketiraju kao losi, jer ima bas dobrih (mladih) momaka koji su na tribini, problem je samo sto su vodje (stariji) te koje pricaju u ime njih svih i koje ih "prevaspitavaju" i silom namecu svoja uvjerenja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

U par reči - Dileje su sve ono čega se normalan čovek grozi.

 

Što se navijanja tiče, navijaju isključivo za sebe, imaju repertoar tugovanki koje ni na koji način ne utiču kao pomoć timu, ne prate meč te stoga njihovo lelekanje jedino šteti ušima, a polovina posle utakmice ne zna ni rezultat ni ko je pobedio. (Empirijski dokazano).

 

Ja imam teoriju da su oni stacionirani na severu da bi znali rezultat. Jer, šta ako pozove neki Šavijakis iz Olimpijakosovog Gate 842 dok fudbaleri daju gol? Mora da se znaju prioriteti brate

 

edit

 

Quote

Ipak meni je zao sto se svi iz grupe etiketiraju kao losi, jer ima bas dobrih (mladih) momaka koji su na tribini, problem je samo sto su vodje (stariji) te koje pricaju u ime njih svih i koje ih "prevaspitavaju" i silom namecu svoja uvjerenja.

 

Dobro druze moj, zar ti u boldovanoj recenici ne vidis nista pogresno? I sta mislis, koji je motiv tih ''dobrih momaka'' nego da postanu takvi kao sto su stariji koji silom namecu svoja uverenja?

Edited by pantelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pantelia said:

Koga bre boli kurac sta jebeni cetnici sa severa misle o tome ko treba da igra za klub? Kakvo pojasnjenje stavova i diskutovanje o njihovim idejama? Mrs bre u tor na sever, ceo srpski internet imaju pa i ovde trrba da se diskutuje sta ta gomila govana misli.

Nesto ti nije jasno u mom pojašnjenju pa krećeš da vređaš? 

Link to comment
Share on other sites

@Sokmeniki Meni je potpuno neverovatno da 30 godina nakon rata i dalje moram da objasnjavam nekome sta je pogresno i trulo u toj navijackog grupaciji koje sebe zovu "Delije".

 

Rat je najuzasnija tvorevina ljudske ruke, od pamtiveka naovamo, ostavlja uzasne oziljke koje posle zarastaju decenijama, generacijama. Rat je nesto najgore. Imam veliko postovanje i osecam empatiju prema svakome ko je ne svojom voljom iz rata izasao ostecen licno ili ostao bez clana porodice ili prijatelja. Ali posle svakog rata covek mora da zna da njegovi krvnici nije neki ceo narod, vera, rasa ili nesto slicno nego pojedinci. Upravo tu te Delije prave pogresno skretanje izmedju onoga sto je normalna reakcija na traumu i onoga sto nije normalno.

 

Nacionalizam, ksenofobija, mrznja, stvari koje nikako nemaju veze ni sa cime sportskim, obelezje su navijackih grupa, manje vise u celome svetu. Fudbalski navijaci u tome prednjace, negde vise negde manje. Fudbal kao najpopularniji sport odavno je prozvan "najvaznijom sporednom stvari na svetu". Manipulacija mladim ljudima kojima su klupske boje isprva jedini motiv, njihovo trovanje nacionalistickom ideologijom, praceno uzurpacijom i izjednacavanjem sebe i svojih kao simbolom srpstva, a nipodastavanjem i podsmehom prema svemu sto, iskljucivo po njihovoj definiciji nije srpsko ni tradicionalno (na sta lome kite od uzbudjenja) je odvratna posledica instrumentalizacije sporta u korist prljavog fasistickog diskursa nacionalista, rekao bih nacista.

 

Nije na njima da odredjuju ko ce igrati u Zvezdi na osnovu toga koje su boje koze, vere ili nacije. Odabir ljudi na osnovu pripadnosti naciji je nesto najodvratnije sto je ikada bilo moguce uciniti. Tako su tim Delijama svi Hrvati Ustase, svi Bosanci Balije, svi Kosovari Siptari. Nije to slucajno. Ideologija mrznje se tako seje i tako uzgaja, kroz pojedine socijalne grupacije, a fudbalska ljudska masa je najbolje tlo za tako nesto.

 

Neka te iste Delije ostave politiku po strani, neka postuju razlicitost i pravo na razlicitost, neka bezuslovno vole svoj klub, i nikome nece smetati.

 

Dotle, nabijem ih na kurac. Nece oni meni odredjivati da ne volim Zvezdu jer ne mrzim Hrvate i Albance, niti zato sto ne drkam na Putina i njegov krvavi pir. 

 

A tebi ako su ti stavovi Delija bliski zaista iz najbolje namere porucujem da iste preispitas, a onda i porazmislis da li uopste zelis da ulazis u ovakve diskusije ovde, jer neces naci na razumevanje. Ovde i u pravilniku pise da je nacionalna diskriminacija zabranjena.

 

Pozdrav.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

"Nijedan klupski transfer, otkada sam preuzeo crveno-bele, nisam komentarisao, objašnjavao, tumači. Ne vidim razlog da to uradim i u slučaju Raduljice. Možemo da pričamo o startu sezone u regionu, pa u Evroligi", rekao je Jovanović za "Sportklub".

 

Kako da komentariše kad nikog nije on doveo. Pazi došao igrač u klub koji ti treniraš i nemaš komentar na to.

 

Smešno i žalosno istovremeno.

  • Like 8
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čvarkov said:

"Nijedan klupski transfer, otkada sam preuzeo crveno-bele, nisam komentarisao, objašnjavao, tumači. Ne vidim razlog da to uradim i u slučaju Raduljice. Možemo da pričamo o startu sezone u regionu, pa u Evroligi", rekao je Jovanović za "Sportklub".

 

Kako da komentariše kad nikog nije on doveo. Pazi došao igrač u klub koji ti treniraš i nemaš komentar na to.

 

Smešno i žalosno istovremeno.

Izmedju redova kaze da se nista ne pita ovde.

  • Like 16
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Sam B said:

@Sokmeniki Meni je potpuno neverovatno da 30 godina nakon rata i dalje moram da objasnjavam nekome sta je pogresno i trulo u toj navijackog grupaciji koje sebe zovu "Delije".

 

Rat je najuzasnija tvorevina ljudske ruke, od pamtiveka naovamo, ostavlja uzasne oziljke koje posle zarastaju decenijama, generacijama. Rat je nesto najgore. Imam veliko postovanje i osecam empatiju prema svakome ko je ne svojom voljom iz rata izasao ostecen licno ili ostao bez clana porodice ili prijatelja. Ali posle svakog rata covek mora da zna da njegovi krvnici nije neki ceo narod, vera, rasa ili nesto slicno nego pojedinci. Upravo tu te Delije prave pogresno skretanje izmedju onoga sto je normalna reakcija na traumu i onoga sto nije normalno.

 

Nacionalizam, ksenofobija, mrznja, stvari koje nikako nemaju veze ni sa cime sportskim, obelezje su navijackih grupa, manje vise u celome svetu. Fudbalski navijaci u tome prednjace, negde vise negde manje. Fudbal kao najpopularniji sport odavno je prozvan "najvaznijom sporednom stvari na svetu". Manipulacija mladim ljudima kojima su klupske boje isprva jedini motiv, njihovo trovanje nacionalistickom ideologijom, praceno uzurpacijom i izjednacavanjem sebe i svojih kao simbolom srpstva, a nipodastavanjem i podsmehom prema svemu sto, iskljucivo po njihovoj definiciji nije srpsko ni tradicionalno (na sta lome kite od uzbudjenja) je odvratna posledica instrumentalizacije sporta u korist prljavog fasistickog diskursa nacionalista, rekao bih nacista.

 

Nije na njima da odredjuju ko ce igrati u Zvezdi na osnovu toga koje su boje koze, vere ili nacije. Odabir ljudi na osnovu pripadnosti naciji je nesto najodvratnije sto je ikada bilo moguce uciniti. Tako su tim Delijama svi Hrvati Ustase, svi Bosanci Balije, svi Kosovari Siptari. Nije to slucajno. Ideologija mrznje se tako seje i tako uzgaja, kroz pojedine socijalne grupacije, a fudbalska ljudska masa je najbolje tlo za tako nesto.

 

Neka te iste Delije ostave politiku po strani, neka postuju razlicitost i pravo na razlicitost, neka bezuslovno vole svoj klub, i nikome nece smetati.

 

Dotle, nabijem ih na kurac. Nece oni meni odredjivati da ne volim Zvezdu jer ne mrzim Hrvate i Albance, niti zato sto ne drkam na Putina i njegov krvavi pir. 

 

A tebi ako su ti stavovi Delija bliski zaista iz najbolje namere porucujem da iste preispitas, a onda i porazmislis da li uopste zelis da ulazis u ovakve diskusije ovde, jer neces naci na razumevanje. Ovde i u pravilniku pise da je nacionalna diskriminacija zabranjena.

 

Pozdrav.

Svaka cast majstore

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Stefi88 said:

Kaze trener Vlada da smo i dalje na trzistu.... 😳💪

Mozda i on izlazi na trziste :classic_sad: 

55 minutes ago, Čvarkov said:

"Nijedan klupski transfer, otkada sam preuzeo crveno-bele, nisam komentarisao, objašnjavao, tumači. Ne vidim razlog da to uradim i u slučaju Raduljice. Možemo da pričamo o startu sezone u regionu, pa u Evroligi", rekao je Jovanović za "Sportklub".

 

Kako da komentariše kad nikog nije on doveo. Pazi došao igrač u klub koji ti treniraš i nemaš komentar na to.

 

Smešno i žalosno istovremeno.

pa sta da kaze covek

nije lako

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Davno davno pitali Velju Ilica dok je bio ministar kako komentarise dolazak stranog investitora naseg porekla i njegove najave da ce uloziti big mani u nasa zemlja. Kaze Velja kako da ne pozdravljam povratak korenima i bas jutros sam kontaktirao sa doticnim... A onda su mu novinari spustili klapnu sa gosn Veljo bukvalno smo sad izmislili coveka...

 

Tako imam osecaj da Vladu Jo neko sad nazove za komentar za dolazak Sabonisa i Janisa rekao bi ne komentarisem dolazak igraca videcete duga je sezona igramo na vise frontova treba nam sira rotacija i uvek kvalitetnih igraca.

  • Ha-ha 14
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bode said:


Da prenesemo malo smirenosti sa Nemanje na forum. Nece skoditi, koliko primecujem.
Izvinjavam se ako je vec bilo😉

Mene jako raduje sve sto je rekao za reprezentaciju 

Jos jednom potvrda da je bila sjajna hemija

jbg 

Edited by srlepajce
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sokmeniki said:

Ipak treba priznati da mi bez dobre atmosfere u hali i navijanja ne mozemo nikako parirati jakim klubovima, a i lijepo je vidjeti pune tribine kako navijaju gdje se protivnicima zargonski receno odsjeku ruke. Realno bez Delija atmosfera nam bude pozorisna i nema nekako tog naboja pred utakmicu, a saljemo losu sliku kad npr. 2-3 minuta ranije krene da se prazni hala zbog poraza.

Druže moj, fućka se meni za atmosferu, dranje, smrad alkohola i marihuane, iščekivanja tuče oko sebe, pljuvanje i psovanje svih po spisku. 

Hoću, bre, ko normalan svet da pokupim decu i da im pokažem šta je utakmica, u  punoj sali, bez pizdarija.

 

Ako je potrebno drmanje koševa da bi klub bio konkurentan onda je sve u kurcu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Aleksa said:

Zato sto je mozda Omicev otac bio snajperista u armiji bih tokom rata? A i ne znam da je otac nekog amera bombardovao nasu zemlju 99

Pusti Omica, sta cemo sa ostalima za koje necemo da nose crveno-beli dres? Njih teoretski nekoliko miliona, ali posto nisu svi profesionalni sportisti efektivno njih nekoliko hiljada.

 

Edit: Koliko sam ja shvatio poruku Delija njima smeta bivsa pripadnost KKP kao i pojedinim nacijama koje su ratovali sa Srbijom. Amerikanci su medju njima.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Don Radonja said:

Zato sto su Delije jedno ultranacionalisticko smece.Pa vidis valjda kako nastupaju.Ne sme klub dovesti muslimana(znaci druga vera), Hrvata(neprijatelj nacije) i jos dosta toga.

Ovo sto sam naveo je samo jedna sitnica sto nevalja kod njih.Ima jos dosta stvari.

 

 

Meh. Čim oni svoja uverenja primenjuju selektivno, to znači da nisu čak ni ultranacionalisti, nego obična mafija koja taj svoj fake ekstremizam koristi za reketiranje kluba kojeg navodno podržava.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Aleksa said:

Zato sto je mozda Omicev otac bio snajperista u armiji bih tokom rata? A i ne znam da je otac nekog amera bombardovao nasu zemlju 99

Znaci svi treba da odgovaramo za stvari koje su radili ljudi koji su u srodstvu sa nama?  Ako je neciji otac bio nesto lose daj tog nekog da osudimo za sve najgore? Da ne pominjemo da je u tom bratoubilackom ratu pucao svako na svakoga i mobilisano je sve sto hoda na 2 noge

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...