Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Apsolutno i bukvalno ni promil ne sme da se prepusti slučaju.

 

Na to već skoro 6 meseci ovde s vremena na vreme podsećam kako bih ljude koji vole ovaj klub, a ovde ih ima dosta, bar malo poštedeo nerviranja.

Zavalite se i opušteno gledajte farsu u kojoj se big boss koji drži obojicu jako kladio na drugog boksera.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, VoodooDerina said:

Apsolutno i bukvalno ni promil ne sme da se prepusti slučaju.

 

Na to već skoro 6 meseci ovde s vremena na vreme podsećam kako bih ljude koji vole ovaj klub, a ovde ih ima dosta, bar malo poštedeo nerviranja.

Zavalite se i opušteno gledajte farsu u kojoj se big boss koji drži obojicu jako kladio na drugog boksera.

 

To što dobijamo manje para ne znači da treba cirkus da se pravi i da za ove naše novce ne može pristojna ekipa da se napravi, uz malo struke i poznavanja košarke.

 

Ili hoćeš da kažeš da je Vučić primorao Čovića da pravi sprdnju po Zvezdi da bi se drugi smijali? Teško mi da povjerujem u tu priču.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

Ili hoćeš da kažeš da je Vučić primorao Čovića da pravi sprdnju po Zvezdi da bi se drugi smijali? Teško mi da povjerujem u tu priču.

 

tome i služe teorije zavere, da oslobode odgovornosti (nije obavezno to namera teoretičara ali jeste rezultat) one koji bi trebalo da budu odgovorni, jer viša sila povlači sve konce a čovi vezali ruke i noge i sad pravi na oko skupocenu ikebanu da ukrašava tuđe uspehe. nije prvi put da čujemo tako nešto a ni drugi put.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Citam ove hvalospeve o Alimpijevicu i vrtim glavom u neverici. Izgleda da vreme stvarno leci sve.

 

To je verovatno sezona u kojoj smo igrali najbesmisleniju, divljacku, kosarku bez cilja i realnih ambicija. Ta ovogodisnja Alimpijeva nagrada za trenera godine, iz perspekive nekoga ko je pogledao SVAKU utakmicu te sezone sa tribina, u toj retrospektivi i stvaranju nostalgicnog pogleda na taj period vredi tacno koliko i orden koji je Palma dobio od SPC - nista, i malo manje od toga. Uprkos tome sto Vlada deluje kao mekani tip kojem neko drugi sastavlja tim, i koji ne moze autoritet ni nad timom juniora da uspostavi - mnogo toga on mora da zasere da bi ga stavljali u isti kos sa Nelimpijem.

 

Alimpije je te sezone bio samo polupismeni tip iz teretane koji zvace zvaku otvorenih usta i ne ume krsten tajm-aut da vodi, i retko sta me je obradovalo kao njegov odlazak iz kluba. Neka ga gde je - i daleko mu lepa kuća - timovi bez nekih ambicija u Rusiji ili Turskoj, kojima je drugo mesto bilo kog takmicenja podvig veka su pravo mesto za njega. Najgori trener koji je ikad apokusao da vodi nas tim, a konkurencija nije mala.

Edited by Casaubon
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

To što dobijamo manje para ne znači da treba cirkus da se pravi i da za ove naše novce ne može pristojna ekipa da se napravi, uz malo struke i poznavanja košarke.

 

Ili hoćeš da kažeš da je Vučić primorao Čovića da pravi sprdnju po Zvezdi da bi se drugi smijali? Teško mi da povjerujem u tu priču.

Meni je jedino objasnjenje ove budalastine da su pare izvlacene u "transama", i da se trosilo kako se sta dobije. Tipa, pre dva meseca nam je receno da cemo imati X para za pojacanja. Pa kad smo to sprcali, obecano nam je jos 300K. Pa smo i to sprcali. Pa je izvuceno jos 200K, pa smo i to sprcali, i tako dalje. Da su pare trosene jednako haoicno kako su nam obecavane "odozgo", i da je posledica ovakvo sklapanje tima. Na kraju ce se napraviti privid iste vrednosti timova, sto je i bio cilj. Ergo i najave silbovanja igraca koji su tek dovedeni - jer sad, in hindsight, i kod uprave postoji svest da je s nekim parama moglo bolje, samo sto u datom trenutku nismo imali predstavu trenutnog budzeta.

 

Komsije su dobile cist i jasan, poprilicno open ended budzet jos prosle godine, u paketu sa Zelimirom. Mi smo dobili ovo sto sam opisao gore. Metaforicki, prevedeno na termin recimo sudjenja  - ovo je ona situacija kad tebe kecaju sudije i sude ti tri puta vise faulova u 3/4 utakmice, pa kad te protivnik ugazi i odes na -30, onda oni svirkaju budalastine i njima i peglaju statistiku. Pomeranje stativa, call it what you will - ali na to meni mirise.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Al jedna stvar, potpises igraca,ex  centra repke, nba karijera, specifican lik generalno i ni jedne konfernecije, predstavljanja, malo medijiski da se to prpoprati, da se koja lijepa rijec kaze, jos mu najbolji fredn jaku funkcijunu nasem klubu ima.

Pa ne moze brate biti da je tu sve cisto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Casaubon said:

Meni je jedino objasnjenje ove budalastine da su pare izvlacene u "transama", i da se trosilo kako se sta dobije. Tipa, pre dva meseca nam je receno da cemo imati X para za pojacanja. Pa kad smo to sprcali, obecano nam je jos 300K. Pa smo i to sprcali. Pa je izvuceno jos 200K, pa smo i to sprcali, i tako dalje. Da su pare trosene jednako haoicno kako su nam obecavane "odozgo", i da je posledica ovakvo sklapanje tima. Na kraju ce se napraviti privid iste vrednosti timova, sto je i bio cilj. Ergo i najave silbovanja igraca koji su tek dovedeni - jer sad, in hindsight, i kod uprave postoji svest da je s nekim parama moglo bolje, samo sto u datom trenutku nismo imali predstavu trenutnog budzeta.

 

Komsije su dobile cist i jasan, poprilicno open ended budzet jos prosle godine, u paketu sa Zelimirom. Mi smo dobili ovo sto sam opisao gore. Metaforicki, prevedeno na termin recimo sudjenja  - ovo je ona situacija kad tebe kecaju sudije i sude ti tri puta vise faulova u 3/4 utakmice, pa kad te protivnik ugazi i odes na -30, onda oni svirkaju budalastine i njima i peglaju statistiku. Pomeranje stativa, call it what you will - ali na to meni mirise.


Jeste, izvukli xyz para, pa ajde brže bolje da dovedu igrača koji 5 godina nije video ozbiljnu utakmicu, pošto nemate već 4 centra. Da ne pojede inflacija te pare...

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, PERICA!!! said:

Al jedna stvar, potpises igraca,ex  centra repke, nba karijera, specifican lik generalno i ni jedne konfernecije, predstavljanja, malo medijiski da se to prpoprati, da se koja lijepa rijec kaze, jos mu najbolji fredn jaku funkcijunu nasem klubu ima.

Pa ne moze brate biti da je tu sve cisto.

Cekaju da Malina dodje na pleju i onda ce zajedno da ih predstave,ocekujenposle 2-3 meseca bar tri raskida ugovora na nasu stetu ! Mogu da pogadjam Adams,Bentil i Petrusev !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, PERICA!!! said:

Al jedna stvar, potpises igraca,ex  centra repke, nba karijera, specifican lik generalno i ni jedne konfernecije, predstavljanja, malo medijiski da se to prpoprati, da se koja lijepa rijec kaze, jos mu najbolji fredn jaku funkcijunu nasem klubu ima.

Pa ne moze brate biti da je tu sve cisto.

Ja vam kažem da će Raduljica da sjedi iza klupe, kao što je Kešelj dvije godine sjedio.

Nemam pojma koja igra je u pitanju, ali na to mi liči.

Em imamo dosta centara, em je Radulj odavno izvan bilo kakve forme profesionalnog košarkaša, ne mogu da vjerujem da ga planiraju za tim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Recoba said:

Uvijek sam se pitao kakav je osjećaj biti nečija podguzna muha? 

Pa kakav je?  Ocigledno je iz tvog pitanja da sada znas. Skupili ste se ovde i kao hijene napadate jednog po jednog forumasa dok isti ne ode. Polako postaje forum jednoumlja, sto ne cudi posto je takva i drzava. Raspisali ste se ovde i sakrili iza kompijutera, a niko da ode na utakmicu i vikne uprava napolje ili Vucicu pederu ili Covicu pederu.  Sto ne pokusate nesto? Sto ste samo junaci od tastaure?  Optuzujete da je neko bot, a ja ovde vidim armiju botova koja deli lekcije i koja ne dozvoljava drugacije misljenje.  Ne daj boze da vam neko srusi sneska i kaze da Dejo vise nije trener Zvezde. Eto, meni nije tesko da vas stalno podsecam na to. Svaki svoj post cu tako zavrsavati, jer  sam negde citao da se to tako najlakse leci ako se dovoljno puta ponovi.  Dejo vise nije trener Zvezde.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uvrnuto said:


Jeste, izvukli xyz para, pa ajde brže bolje da dovedu igrača koji 5 godina nije video ozbiljnu utakmicu, pošto nemate već 4 centra. Da ne pojede inflacija te pare...

Ma jok, sigurno nam je samo zakazao skauting pa nismo prepoznali sirovi, neizbruseni talenat Papapetrua, Andjusica, Nanelija i Egzuma, nego nas zajebao pijacni nakupac, pa nam na kilo prodao Bentila, pa nas izasao skuplje nego sto smo ocekivali. I 100% smo sokirani sto je Nedovic staklen i sto Martinu ne rade ledja, to niko nije mogao da zna, right? Sem eventualno svakog ko prati kosarku u Evropi.  Da u nasoj upravi svesno rade imbecilne kombinacije - rade. Ali da se Zeljku cisti pista da rasiri krila, cisti se.

 

Bukvalno je bilo kakva prica o ravnopravnom tretmanu cista sprdnja tipa: "Ahahaha, koliko je komsija slupao para da popravi svoju polovnu alfu iz 98, debil, umesto da od stranke dobije nov Q5, ko ja"

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

ma pusti ga, vidiš da zvezdu zove Zvezudu, grobar garant.

samo da pronađem člansku kartu "južnog fronta" ili "zabranjenih" bio u ulozi "spavača" zafnju deceniju a sad kad je AV odredio da je Partizan prioritet rovarim po forumu protiv čovića, srećom ima on vujčina i njegovu vojsku koja nikad ne spava i prati unutrašnjeg neprijatelja.

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Casaubon said:

Meni je jedino objasnjenje ove budalastine da su pare izvlacene u "transama", i da se trosilo kako se sta dobije. Tipa, pre dva meseca nam je receno da cemo imati X para za pojacanja. Pa kad smo to sprcali, obecano nam je jos 300K. Pa smo i to sprcali. Pa je izvuceno jos 200K, pa smo i to sprcali, i tako dalje. Da su pare trosene jednako haoicno kako su nam obecavane "odozgo", i da je posledica ovakvo sklapanje tima. Na kraju ce se napraviti privid iste vrednosti timova, sto je i bio cilj. Ergo i najave silbovanja igraca koji su tek dovedeni - jer sad, in hindsight, i kod uprave postoji svest da je s nekim parama moglo bolje, samo sto u datom trenutku nismo imali predstavu trenutnog budzeta.

 

Komsije su dobile cist i jasan, poprilicno open ended budzet jos prosle godine, u paketu sa Zelimirom. Mi smo dobili ovo sto sam opisao gore. Metaforicki, prevedeno na termin recimo sudjenja  - ovo je ona situacija kad tebe kecaju sudije i sude ti tri puta vise faulova u 3/4 utakmice, pa kad te protivnik ugazi i odes na -30, onda oni svirkaju budalastine i njima i peglaju statistiku. Pomeranje stativa, call it what you will - ali na to meni mirise.

Meni, govorim bez ikakvih dokaza ili insider informacija, ovako sa strane izgleda potpuno jasno da je drzava odlucila da pokusa obnoviti kkp kao neku instituciju i to na evropskom nivou. Ono prosle godine im je bio fail (najvise zbog Burse Tutti Frutti i Alempija), iako ja tokom sezone i na osnovu ogromnih padova u igri zaista nisam mislio da nam mogu konkurisati u play offu ABA. Ali, malo je falilo prosle godine, jako malo jer su tempirali formu u pravom momentu.

 

Ja mislim da smo mi nasu sansu kao Drzavni Projekat No. 1 u kosarci imali u proteklih 5-6 godina. Para je bilo, kako i na sta tacno su se trosile, ne znam. Ali, iskorak u EL nije napravljen. Mislim da smo od sada Drzavni Projekat No. 2 sa svim olaksavajucim i pre svega otezavajucim okolnostima. Nit' je Radonjic, nit' je Kalinic otisao samo tako. Videli su ljudi tamne oblake na horizontu, a i dobili su dobre ponude koje se retko propustaju. Nista im ne zameram. Da se nesto pitam u klubu, pravio bih od sada iste egzibicije sa porezom kao kkp do sada, a ako nam se ne igra KLS otkazati 24 casa pre pocetka utakmice ucese u prvenstvu. Pa da vidimo da li ce u KKS-u imati petlje da nas kazni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...