Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 minute ago, Redstar0356 said:

Doveo ga je prvi put jer nije imao koga posto je zasrao sa prethodnim trenerom, ne znam kako se bese zove al lici na Vuka Jeremica, sledeci put ga je opet doveo da mu vadi kestenje iz vatre posto je zasrao  sa Dzoni Obrajantima i Sasom Obradovicem. 

Svaka cast, ostavio ga posle Cibone,  i sin je doneo 2 evrolige. Sta bi mi bez njih

Vukoicic?

 

Opet, doveo ga je, ostavio ga je i doveo ga je ponovo. Sve i da je samo to (a nije), dosta je uradio. Nije sâm naravno, ali i do njega je. Dovoljno da se kaze da je mozda karakterno ovakav ili onakav, ali nit' je budala, nit' je nesposoban. To je sve sta sam hteo da kazem.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno jedina dobra odluka je ta što ga je ostavio na klupi nakon prve sezone i to se uvek poteže kao argument. Drugi put ga je doveo da bi ga opet Radonja vadio iz govana. 

 

Čović je svestan da navijači uspehe kka više vezuju za Radonju nego za njega. I samo mi nije jasno kako taj sujetni čovek nije naučio iz svojih grešaka i umesto da se potrudi da pokaže masi da je ipak nešto i do njega. Da dovede bar solidno rešenje na klupi i po prvi put sastavi tim koji će moći da nastavi dominaciju bez Radonje, on donosi sve lošije i odvratnije odluke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, goldberg said:

Pisao sam na temi ABA liga/Buducnost da ne podnosim neambiciozne trenere, one koji su zadovoljni da budu ispred klubova od kojih imas mnogo veci budzet, pa je to sad neki uspeh.

 

Radonjic je bio jedan od retkih nasih trenera koji je imao viziju - zeleo je da budemo konkurentni u EL i da mozemo da pariramo mnogo bogatijim sastavima radom, uigranoscu i samopouzdanjem. Realno, osim one sezone kada je vadio kestenje iz vatre sve ostale su bile vredne za gledanje: bilo je tu prvih bitnih trofeja od ko zna kad, pa prvih plasmana u TOP 8, pa zavrsetka sezona sa preko 50%, pa serija pobeda u EL, dominacija u ABA ligi.

 

Koga smo osim njega imali na klupi?

 

1. Alimpijevica koji je sastavio defanzivno uzasan tim, a verujem da je moglo bolje. Da ne spominjem sad slucaj poslanika SNS koji je parazitirao na tribinama.

2. Tomica koji je prihvatio da predsednikov sin bude drugi plej, bez ikakve realne konkurencije i koji je otisao kada je video kakav je potencijal njegovog tima (3. mesto u ABA i blamiranje u EL).

3. Sakotu koji je kao i Dzikic u Buducnosti krivio sve i svakoga za poraze (a svi se secamo onoga na kupu, 6 razlike 30 sekundi pre kraja) - mocni Sikma, oni imaju dan odmora vise, ne interesuje nas EL - samo ne samog sebe.

4. Obradovica koji je uspeo da sastavi divljacki tim sa dva alfa muzjaka i gomilom muva bez glava koje ne znaju gde biju.

5. Jovanovica koji je obrnuo igricu sa 5 centara u timu.

 

Bojim se da je Covica jednostavno obasjala srecna zvezda u vidu Dejana Radonjica, da nije, njegov period u klubu ne bi bio ni blizu ovoliko uspesan.

Svaka cast. Po meni si ti obrnuo igricu.

1. Alimpijevic je bio na loptu da verovatno uzme i te godine sve titule. Sa kojim timom? Sta je ostalo od predhodne godine od igraca? Taj nemac pojma je proglasen prosle godine za trenera godine, ali mi znamo bolje od tih stranaca. Sta bi se desilo da je ostao i sledece godine  u  Zvezdi?

 2. Sa Tomicem smo igrali najbolju kosarku. Oduvao je sve u ABA ligi i ostavio nam par vrhunskih kosarkasa. Mozda nam se nije svidjao gazdin sin ali je Tomic sa njim kao jedinim plejom osvojio sve. Sledece godine je on birao tim, pa je otisao iz njemu znanih razloga, ali ja mislim da mu je neko ponudio da vodi Oly, pa ga ispalio.

3. Pricas o Sakoti. Mozemo mi pricati o njemu sta hocemo, ali njegovi rezultati najbolje govore o njemu. E da doveo je i Pantera.

4. Obradovic je imao milion utakmica na kos, koje je nazalost sve izgubio. 

5. Vlada Jovanovic. pa on covek nije vodio Zvezdu ni jednu zvanicnu utakmicu.

Znaci ne valja niko ko nije Dejo. Samo je on pravio savrsene sastave koji su igrali vrhunsku kosarku i borili se za TOP 8.

Njega Sikma nije dobio 2 puta prosle godine. Gazimo po svemu, jer tu nije Dejo, koji je danas rekao da je bio slobodan i izabrao bolju ponudu ili sto bi rekli bas njega briga sto ga mi volimo.

Po meni je postenije kao Devil da krenes da navijas za Pao nego sto ovako pljujes na Zvezdine trenere. Svako od njih je nesto dao ovoj Zvezdi i ulozio sebe sa manje ili vise rezultata.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, drakon1 said:

Vukoicic?

 

Opet, doveo ga je, ostavio ga je i doveo ga je ponovo. Sve i da je samo to (a nije), dosta je uradio. Nije sâm naravno, ali i do njega je. Dovoljno da se kaze da je mozda karakterno ovakav ili onakav, ali nit' je budala, nit' je nesposoban. To je sve sta sam hteo da kazem.

Moguce, nasledio ga je Radonja bas pred plej of. 

 

Ali zasto se  uspesi Zvezde onda preklapaju samo sa Radonjicevim bistvovanjem u klubu? Sto Covic nije doveo nekog drugog trenera koji ce spojiti sezonu? 

Ja ne vidim ista dobro od Covica osim dovodjena Radonjica a od toga je drugo dovodjenje mogao da izvede svaki covek koji je ikad dosao u pionir.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije on doveo njih i postavio jer ih postuje kao igrace. Vec im je dao bolesne ugovore za njihovo znanje i stanje, tako da uzme deo kolaca kao sto je uzeo za fmp i raspali basketlend.

 

Klasicna serpska lopovcina i to je prosto tako. Zvezdan, Vazura, onaj saban iz Cacka itd..

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Svaka cast. Po meni si ti obrnuo igricu.

1. Alimpijevic je bio na loptu da verovatno uzme i te godine sve titule. Sa kojim timom? Sta je ostalo od predhodne godine od igraca?

    Taj nemac pojma je proglasen prosle godine za trenera godine, ali mi znamo bolje od tih stranaca. Sta bi se desilo da je ostao i sledece godine u  Zvezdi?

 

Proglasen je kasnije, u Crvenoj zvezdi i EL se jednostavno nije snasao.

 

Sa kojim timom? Pa ko ga je terao da mu na visokim pozicijama jedino Pero Antic od 35 godina ne izgleda kao da je lutka na naduvavanje u odbrani? Bjelica, Jankovic, Lessort, Jovanovic, sve krater do kratera u odbrani. Pri tome je isto kao i Dzikic jahao nosioce, pa je imao dobre rezultate dok je Bjelica igrao kao zmaj (slicno kao Cobbs kod Dzikica). Zapravo i to sto je igrao na jednu loptu je posledica toga sto je na drugoj strani bio super Dzile.

 

14 minutes ago, VISOKOLETAC said:

 2. Sa Tomicem smo igrali najbolju kosarku. Oduvao je sve u ABA ligi i ostavio nam par vrhunskih kosarkasa. Mozda nam se nije svidjao gazdin sin

     ali je Tomic sa njim kao jedinim plejom osvojio sve. Sledece godine je on birao tim, pa je otisao iz njemu znanih razloga, ali ja mislim da mu je  neko ponudio da vodi Oly.

 

Oduvao je jedino evroligasku Buducnost, ali to je bio tim kao mi sada - truo, sa gomilom dobrih igraca nabacanih bez ikakvog smisla. U EC nije uradio nista, ali dobro, to i nije toliko bitno, koliko je bitno sto je na preskup sastav ubacio sina da mu igra back up pleja (tada volsebno nije vazilo pravilo da se mora imati sto vise igraca, nego je bilo dovoljno dva pleja).

 

14 minutes ago, VISOKOLETAC said:

3. Pricas o Sakoti. Mozemo mi pricati o njemu sta hocemo, ali njegovi rezultati najbolje govore o njemu. E da doveo je i Pantera.

 

Koji rezultati? Koliko je on titula osvojio u svom radu?

 

Njegovi rezultati su na jedvite jade osvojeno trece mesto u ABA ligi i osam poraza u EL u poslednjih 10 meceva.

 

14 minutes ago, VISOKOLETAC said:

4. Obradovic je imao milion utakmica na kos, koje je nazalost sve izgubio. 

 

Imao je i Radonjic, razlika je sto bi mi sa tim pobedama bili sesti, a Obradovic bi sa tim pobedama bio 12. u EL.

 

14 minutes ago, VISOKOLETAC said:

5. Vlada Jovanovic. pa on covek nije vodio Zvezdu ni jednu zvanicnu utakmicu.

 

Ne zameram ja njemu vodjenje utakmica, niti rezultate, zameram mu katastrofalno sklopljen tim koji nema apsolutno nikakvu perspektivu (kao sto nije imao ni Obradovicev, ni Alimpijevicev, ni Sakotin/Tomicev roster).

 

14 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Znaci ne valja niko ko nije Dejo. Samo je on pravio savrsene sastave koji su igrali vrhunsku kosarku i borili se za TOP 8.

Njega Sikma nije dobio 2 puta prosle godine. Gazimo po svemu, jer tu nije Dejo, koji je danas rekao da je bio slobodan i izabrao 

bolju ponudu ili sto bi rekli bas njega briga sto ga mi volimo.

Po meni je postenije kao Devil da krenes da navijas za Pao nego sto ovako pljujes na Zvezdine trenere. Svako od njih je nesto dao ovoj Zvezdi i 

ulozio sebe sa manje ili vise rezultata.

 

To je cinjenica.

 

Evo samo prosle sezone - 14 pobeda, 8 poraza do 5 razlike, 11 poraza preko 5 razlike. 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goldberg said:

 

Proglasen je kasnije, u Crvenoj zvezdi i EL se jednostavno nije snasao.

 

Sa kojim timom? Pa ko ga je terao da mu na visokim pozicijama jedino Pero Antic od 35 godina ne izgleda kao da je lutka na naduvavanje u odbrani? Bjelica, Jankovic, Lessort, Jovanovic, sve krater do kratera u odbrani. Pri tome je isto kao i Dzikic jahao nosioce, pa je imao dobre rezultate dok je Bjelica igrao kao zmaj (slicno kao Cobbs kod Dzikica). Zapravo i to sto je igrao na jednu loptu je posledica toga sto je na drugoj strani bio super Dzile.

 

 

Oduvao je jedino evroligasku Buducnost, ali to je bio tim kao mi sada - truo, sa gomilom dobrih igraca nabacanih bez ikakvog smisla. U EC nije uradio nista, ali dobro, to i nije toliko bitno, koliko je bitno sto je na preskup sastav ubacio sina da mu igra back up pleja (tada volsebno nije vazilo pravilo da se mora imati sto vise igraca, nego je bilo dovoljno dva pleja).

 

 

Koji rezultati? Koliko je on titula osvojio u svom radu?

 

Njegovi rezultati su na jedvite jade osvojeno trece mesto u ABA ligi i osam poraza u EL u poslednjih 10 meceva.

 

 

Imao je i Radonjic, razlika je sto bi mi sa tim pobedama bili sesti, a Obradovic bi sa tim pobedama bio 12. u EL.

 

 

Ne zameram ja njemu vodjenje utakmica, niti rezultate, zameram mu katastrofalno sklopljen tim koji nema apsolutno nikakvu perspektivu (kao sto nije imao ni Obradovicev, ni Alimpijevicev, ni Sakotin/Tomicev roster).

 

 

To je cinjenica.

 

Evo samo prosle sezone - 14 pobeda, 8 poraza do 5 razlike, 11 poraza preko 5 razlike. 

Izvini, ali bas sam u poslu, pa moram ovako, copy,paste. Verovatno si mladji, pa ne znas za Sakotu, ali se uvek moze nesto nauciti:

 

Сезону 1988/89. је провео у Задру, а следећу сезону је провео у загребачкој Цибони. У овом периоду је као помоћни тренер репрезентације Југославије освојио злато на Балканијади 1989. и златну медаљу на Светском првенству 1990. у Буенос Ајресу.

. Из Солуна је прешао у Атину, где је тренирао АЕК (2001—2003) и Олимпијакос (2003—04). Са АЕК-ом је узео титулу првака Грчке 2002. године.

На Олимпијским играма 2004. у Атини, Шакота је био асистент Жељка Обрадовића, а исту функцију је обављао и на Европском првенству 2005. у Србији и Црној Гори.

Шакота је у јулу 2005. потписао двогодишњи уговор са Црвеном звездом,[1] са којом је освојио домаћи Куп Радивоја Кораћа. У сезони 2006/07. Звезда се пласирала у четвртфинале УЛЕБ купа, где је поражена од мадридског Реала. Након пораза од Унион Олимпије у Јадранској лиги, којим је Црвена звезда изгубила шансе да се следеће сезоне такмичи у УЛЕБ купу, Шакота је поднео оставку, а на његово место је постављен његов први сарадник Стеван Караџић.[2]

 

У новембру 2014. се вратио на место тренера АЕК-а из Атине.[6] Водио је клуб до децембра 2015,[7] да би у сезони 2016/17. био промовисан у спортског директора. После те сезоне се вратио на клупу Атињана, а у наредној години им је донео два трофеја. АЕК је освојио Куп Грчке и премијерно издање ФИБА Лиге шампиона. После тих успеха се вратио у директорску фотељу и постао је технички директор АЕК-а.

 

Ko kaze da se Alimpije nije snasao? Za pocetnika, vrhunski rezultat.

Sa Tomicem smo igrali najlepsu kosarku i odduvao je Evroligasa. Po tvom rezonu onda mozemo reci da prosle godine Dejo nista nije uradio, posto

je koji bese bio u EL? I dobio EK Partizan.

 

To ko bi sta bio sa tim pobedama ne znamo, ali su prosle godine sklonjeni rezultati sa ruskim timovima. I ne kazem da Dejo nije bio dobar, ali takvo nepostovanje prema nasim trenerima ne podnosim. 

16 minutes ago, Redstar0356 said:

Kako je to Alempije bio na jednu loptu od titule, jedino da je taj putbek Lesora vazio za 2 pobede a ne jednu pobedu. 

Napiso sam verovatno, jer bi se vratili za BG i nema sanse da bi nas ovde dobili, posebno posle dogadjaja iz PG.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Izvini, ali bas sam u poslu, pa moram ovako, copy,paste. Verovatno si mladji, pa ne znas za Sakotu, ali se uvek moze nesto nauciti:

 

Secam se Sakote iz perioda kada je nas vodio, a secam se i podatka da je osvojio samo sest trofeja u karijeri.

 

To je ionako nebitno, bitno je da smo se raspadali u sva tri takmicenja u kojima nas je vodio.

 

7 minutes ago, VISOKOLETAC said:

 

Ko kaze da se Alimpije nije snasao? Za pocetnika, vrhunski rezultat.

 

Ovde se razilazimo - rezultat moze da zamaze los sastav i losu igru samo ako su ocekivanja zadovoljena.

 

Recimo, Dzikic je prosle sezone sa Buducnosti izgubio 2:1 od skupljeg Partizana u ABA ligi i imao 7-2 nakon prvih devet kola u EC. U praksi, to je bio zlocin prema kosarci.

 

7 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Sa Tomicem smo igrali najlepsu kosarku i odduvao je Evroligasa. Po tvom rezonu onda mozemo reci da prosle godine Dejo nista nije uradio, posto

je koji bese bio u EL? I dobio EK Partizan.

 

Dobio je EC Partizan koji je bio mnogo bolji od tadasnjeg Partizana. To ne moze ni da se poredi sa Buducnoscu koja je skidala gace nakon +10 za Crvenu zvezdu pa smo imali +100 u tri meca finala.

 

7 minutes ago, VISOKOLETAC said:

To ko bi sta bio sa tim pobedama ne znamo, ali su prosle godine sklonjeni rezultati sa ruskim timovima. I ne kazem da Dejo nije bio dobar, ali takvo nepostovanje prema nasim trenerima ne podnosim.

 

Meni su iz prosle sezone jedino razocarenje bili porazi od Baskonije (jer je derbi morao da ima prioritet), Monaca, Asvela, Panatinaikosa i Bayerna. Mada i Bayern ide na dusu fenomenalnog lekarskog tima koji nije mogao da osposobi dva igraca za meceve sezone.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

 

Secam se Sakote iz perioda kada je nas vodio, a secam se i podatka da je osvojio samo sest trofeja u karijeri.

 

To je ionako nebitno, bitno je da smo se raspadali u sva tri takmicenja u kojima nas je vodio.

 

 

Ovde se razilazimo - rezultat moze da zamaze los sastav i losu igru samo ako su ocekivanja zadovoljena.

 

Recimo, Dzikic je prosle sezone sa Buducnosti izgubio 2:1 od skupljeg Partizana u ABA ligi i imao 7-2 nakon prvih devet kola u EC. U praksi, to je bio zlocin prema kosarci.

 

 

Dobio je EC Partizan koji je bio mnogo bolji od tadasnjeg Partizana. To ne moze ni da se poredi sa Buducnoscu koja je skidala gace nakon +10 za Crvenu zvezdu pa smo imali +100 u tri meca finala.

 

 

Meni su iz prosle sezone jedino razocarenje bili porazi od Baskonije (jer je derbi morao da ima prioritet), Monaca, Asvela, Panatinaikosa i Bayerna. Mada i Bayern ide na dusu fenomenalnog lekarskog tima koji nije mogao da osposobi dva igraca za meceve sezone.

Mislis u sva tri takmicenja, u kojima je Sakota preuzeo nas klub, koji je bio u zescem padu. Doveo Pantera i stabilizovao igru. Posto smo vec bili u slobodnom padu odlucio se da batali EL. Dobio Deju 30-40 razlike. Bilo je samo pitanje hocemo li uci u plejof ABA lige, a tamo sa Lorencom, Panterom, Beronom nema sanse da bi izgubili, ali korona je sve to prekinula, pa nikada necemo znati.

Ne bih da poredim EL Buducnost i EK Partizan. Nije ni bitno, samo mislim da kad je neko bas strastven u necemu i nije bas objektivan.

Imam samo da ti kazem da je lepota u oku posmatraca i da cilj opravdava sredstvo.

E, da. Kako se to osposobi igrac koji je povredjen da igra? Kao Jovic na EP, pa onda pokida sve ligamente i ne igra posle godinu dana?

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

Ljudi bez ikakve sale imam neki dobar osjecaj u vezi prvog kola EL i sveukupno cijele sezone u istoj.

 

1. Kolo Evrolige:

Anadolu Efes 82 - 86 Crvena zvezda

(Holland 21 poen, Petrusev i Adams po 15)

 

Spoiler

2. Kolo protiv Pao gubimo lagano 15 razlike, sezonu zavrsavamo sa skorom 8-26 uz 5 silbovanja i promjenu trenera (naravno Raduljica i Pefi i to prezivljavaju i ostaju i narednu godinu) 😞

 

  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stefi88 said:

Ovi sto su prvi najavili za Raduljicu kazu da pored Jovica trazimo i trojku....🙄

Pa naravno uz pleja i petice fali i trojka 🙂

4 minutes ago, Redstar0356 said:

Vest u rangu Laso i Zvezda. Nadam se da ne verujes zaista u to...

Ma vise ne znam u sta da verujem. Sve moze ovako, a mozda i onako 🙂 Moze da ima smisla na 3 meseca dok se Larkin ne oporavi, ali ne verujem da je to dobro za njega, a sada ce biti jos igraca za Efes iz Rusije. Verovatno nema nista od toga, ali.....

Link to comment
Share on other sites

  tesko je nesto smisleno napisati u ovom trenutku jer ovaj potpis deluje van svake pameti ali ipak bih sacekao par dana da vidimo sta ce biti...ocekujem bar jedno silbovanje, rekao bih Martin...

 

Covic jeste pravio svakakve gluposti u proslosti ali bar da ce da napavi tim u kome ce da placa 5 centara, ne bih rekao...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...