Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Još samo Raduljica fali da upotpuni ovaj cirkus Kolorado.

Sad je mnogo jasnije što je Radonjić pobegao od ovog ludaka što svake godine postaje sve ludji i granicu lagano pomera na gore.

 

Nisam siguran ni da bi Fil Dzekson uspeo da uigra ovu ekipu,a ne Vlada Jovanović...u svakom slučaju mu zelim mnogo sreće i nadam se da ga nece oterati posle 2 meseca. Vlado izdrzi!!!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sector said:

Meni nije jasno zašto ljudi smatraju Čovića neozbiljnim a ovdje se priziva šilbovanje Amera prije jedne jedine zvanične utakmice. 

 

Juče lik mrtav ladan napisa da bi bila ok rokada Adams - Jović. :ajme:

 

Cirkus od kluba i navijača.

Pretpostavljam da na mene mislis, ja nisam nigde rekao da bi to bilo ok, nego da nam Jovic kao profil igraca vise lezi na ovaj roster, a takodje sam dodao i da bi najbolji slucaj bio da Jovic dolazi umesto Ivanovica. Ali o tome se trebalo razmisljati ranije. Druga stvar je sto je Jovic bez takmicarske kosarke duze vreme, ko zna u kakvom je stanju i koliko je moguce da izdrzi sezonu bez povrede. Uzimajuci u obzir sve ovo naravno da bi bilo previse rizicno da se uzdamo u njega i s obzirom na to uopste ne kazem da jesam za njegovo dovodjenje umesto Adamsa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne zajebavaj druže, kristalno je jasno na šta si mislio.

 

 

19 hours ago, СтелаРоса said:

Rokadom Jovic/Adams bi dobili i kompaktibilnije tandeme na bekovskim pozicijama nego sto je sada slucaj

 

 

Adams je jedan od rijetkih u rosteru koji ima potencijal da isporučuje dosta na EL nivou, a sve i da ne bude tako, Jović sigurno nije neko ko bi trebao njega da mijenja jer imamo identičnog igrača u rosteru - Pefija.

 

Inače onomad je Zo Brown izgledao komično u prvih par utakmice sezone pa je tek kasnije eksplodirao.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Ja bih molio postovane forumase da prekinu da prave famu od Lorenzovog privikavanja na EL kosarku I pricu o mesecima uigravanja. Kog ne mrzi, neka pogleda njegove utakmice jos na pripremama, bukvalno od prvog kontakta sa loptom je bilo jasno kakvog smo majstora doveli. Jeste mu forma isla gore-dole kroz sezonu, ali te pripreme su on I Brown odigrali vrhunski (pred sam pocetak sezone je Brownu pocelo da otice koleno I ceo koncept je pao u vodu), a neko je podsetio ovde pre par dana da smo na pripremama tada dobili I Oly.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, uini said:

pisao sam juče da bi meni u toj verziji džoni bio par centimetara niži anđušić - nešto ballhandlinga ali fokus na catch n shoot tricama i upadu pod koš za faul ili koš - dakle, ono što najbolje radi a ne organizacionen koji ne može da iznese u EL

 

Anđušić je klasična dvojka, odličan šuter za tri (oko 40%), veliki deo igre mu se bazira na šutiranju iz izlaznih kretnji, pa tek ako nema otvoren catch & shoot iz kretnje ide na neki p&r, ili handoff, odakle može da iskreira ponešto za sebe i saigrače.

 

Ivanović to nikako ne može da igra jer dečko uopšte nije dvojka, šut za tri mu je ispod proseka (uglavnom oko 33-34%) i nema te off ball kretnje i šut iz istih. On je u svojoj najboljoj verziji (recimo poslednja sezona u Budućnosti) prilično ball dominant igrač, troši dosta driblinga u p&r koji mu je praktično osnova svega, voli da radi reject pika i navlači defanzivce na jeftine faulove, voli da nadriblava na short range i mid range jumper-e odakle je neuporedivo komforniji nego iza linije 6.75, ima i solidan flouter u repertoaru, voli da iznuđuje preuzimanja i onda rešava u izolacijama sa topa... Njemu su npr. u toj sezoni u Budućnosti čak 72% šuteva bili iz driblinga, a iz njih je imao i dosta bolju realizaciju (38.1%), nego iz catch & shoot situacija (svega 33.7%).

 

Druga stvar je da li on taj svoj stil igre može da prenese na viši nivo, ali i ako ne može, sigurno nije rešenje da mu se uzme lopta iz ruku i pravi od njega neki catch and shoot igrač ala Anđušić, jer on nije ni sličan profil i uopšte nema skillset da igra takvu košarku.

 

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

@Guru, torimaux, pusti me da izgradim svog basketaškog sneška.

ja ovo sve ionako radim zbog dropkika i džonija koji ima dete, pa neću da ga schilbujemo

 

šalu nastranu, svestan sam ja da on ne može biti 1:1 anđušić ali mislim da bi bio korisniji u takvoj ulozi 10-15mins, nego u plejmejkerskoj ulozi isto vreme, koliko je uostalom igrao i kod radonjića prošle sezone. svakako bih radije gledao njega kao zamenu za nedovića (ili adamsa malo u paru sa pefijem ili jovićem), nego dobrića ili hollanda na SG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Ja bih molio postovane forumase da prekinu da prave famu od Lorenzovog privikavanja na EL kosarku I pricu o mesecima uigravanja. Kog ne mrzi, neka pogleda njegove utakmice jos na pripremama, bukvalno od prvog kontakta sa loptom je bilo jasno kakvog smo majstora doveli. Jeste mu forma isla gore-dole kroz sezonu, ali te pripreme su on I Brown odigrali vrhunski (pred sam pocetak sezone je Brownu pocelo da otice koleno I ceo koncept je pao u vodu), a neko je podsetio ovde pre par dana da smo na pripremama tada dobili I Oly.

Da je tako ne bi ga @Laki21 terao jos protiv Primorske. :D :D :D

 

Laki jos se toga secam. :D

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

pa kazem, imas i jovica i nedovica koji tesko da mogu svaku tekmu da odigraju a u zavisnosti od ucinka bekovske linije, moze neku da preskoci i pefi u idealnom scenariju. kao sto i kod visokih ne ocekujem da bas svaku odigraju kuzmic, luka ili dalibor ilic. uostalom, tako je bilo i prosle sezone.

 

Ta rotacija je svakako moguca ali da li bi ti igraci to prihvatili? Valjda se i o minutazi prica sa poznatijim imenima.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Sam B said:

 

Ta rotacija je svakako moguca ali da li bi ti igraci to prihvatili? Valjda se i o minutazi prica sa poznatijim imenima.

 

u poslednjoj recenici sam naveo da je tako bilo i prosle sezone; ne racunam zirbesa i simonovica, vec se desavalo da kuzmic, lazarevic, pefi pa i mitrovic ne udju u igru ili odigraju nesto simbolicno minuta. na sve to si imao skupo ili solidno skupo placenog whitea, koji je najpre bio povredjen a onda i neprilagodjen.

 

recimo da je ilic sada u poziciji proslosezonskog lazarevica a kuzmic i mitrovic ti koji nisu obavezno sa nekim velikim minutima ukoliko hasan i petrusev isporucuju. ukoliko neko od njih ne radi posao ili ne odgovara matchupu, eto minuta za pomenutu dvojicu.

 

na PG-SG u mojoj propoziciji imas adamsa-jovica-pefija-nedovica-dzonija, sto je takodje rotacija od 5-6 igraca (sa lazicem 6), kao sto su prosle sezone bili wolters-dzoni-pefi-hollins-dobric, sa lazicem opet 6.

 

a ovo je sve u idealnom scenariju u kojem nema ni povredjenih, niti load managementa. svakako ce biti tekmi kada nemaju svi dovoljno minuta, nego ce igrati oni za koje trener misli da najvise mogu. bice i tekmi gde imas knap rotaciju iz ovih ili onih razloga.

 

sto se konkretnog citata tice, kakva je razlika kada radonjic ne pusti u igru whitea ili pefija ili lazarevica ni minuta sa ovim danas? ili kada mu dzoni igra 10ak?

i isti taj white je produzio ugovor na kraju sezone a ostali pomenuti nisu trazili da odu negde drugde. valjda se o svemu tome prica i valjda je jasno da mi nemamo neke fizicke dominatore koji su sposobni da igraju 30+ minuta x svaku tekmu u rasporedu koji je otprilike ozbiljniji od nba rasporeda, kada se uzme u obzir da se sezona protegne do juna.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

SAZNAJEMO Bentil nezadovoljan u Zvezdi, zvao menadžera…

 

Kako saznaje MaxBet sport, Bentil je zvao menadžera i poručio mu da nije zadovoljan radom lekrske službe na čijem čelu je doktor Boris Gluščević. Može da igra, ali ima bolove u nozi kojih nikako ne može da se reši…

 

Podsetimo, jedan od letošnjih zahteva trofejnog trenera Dejana Radonjića prilikom pregovora o ostanku u Zvezdi bio je i odlazak Borisa Gluščevića iz kluba, zbog načina na koji je lečio pojedine igrače.

 

  • Ha-ha 4
  • Tuzno 3
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...