Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

8 minutes ago, Sam B said:

 

 

Jel si ti muzičar ili nisi muzičar?

Nisam ali ako treba biću i muzičar.Ja samo jedan mali špediter to jest zastupnik pred carinskim organima...eto toliko od mene ko sam i šta sam.Nego kakav je Kvin Kuk kao košarkaš 

Link to comment
Share on other sites

Quote

He is the only player in Tulsa history to register 1,300 points, 400 assists, and 200 steals in his career.[2] However, he struggled with his shooting, hitting 19.5 percent of shots from behind the arc and 63 percent of his free throws. 

@Ridji na aparatima

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Micko81 said:

Nisam ali ako treba biću i muzičar.Ja samo jedan mali špediter to jest zastupnik pred carinskim organima...eto toliko od mene ko sam i šta sam.Nego kakav je Kvin Kuk kao košarkaš 

Trebalo bi dobar za nase uslove.Kazem trebalo jer mu je forma dosta problematicna,imao je ove sezone epizodu u Loko i valjda je dobio otkaz i pre rata,nije se pokazao.Posle sam ga gledao u nekoj reprezentativnoj utakmici, isto je bilo lose a i komentator kaze da je vezao vise takvih utakmica.USA te kvalifikacije igra uglavnom protiv prilicno tankih ekipa...

 

Preskocio bih ja to u ovom trenutku i ovako nam je tim  prilicno hit or miss.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Micko81 said:

Nisam ali ako treba biću i muzičar.Ja samo jedan mali špediter to jest zastupnik pred carinskim organima...eto toliko od mene ko sam i šta sam.Nego kakav je Kvin Kuk kao košarkaš 

Kumce od Nolana Smita, pa sad ti vidi.

Link to comment
Share on other sites

Ako saberemo projektovana primanja trenutnog rostera +/- 10%, ostaje nekih 2.500.000 € do realnog budžeta od 8-9 miliona ove godine

 

Što se mene tiče iste bi potrošio na Pengosa i Meta Tomasa…

 

Sa njima dvojicom imali bi kvaliteta za prvi F4…


Kako god treba nam ozbiljna njuška na kecu, koja će da vrti pick sa puno penetracija, da se isti ne može braniti “dropovanjem”, sa sjajnim protokom lopte do velikog broja “spot up” šuteva…

 

A to košta!!! 💯

 

Osim Nede, nema puno kreacije…

 

Trenutno, pravljenje viška sa niskog posta (Kalina, DeDa) je kilometrima daleko od nas…

 

Tako da sve 👀 na plejmejkera ove godine…

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto u Crvenoj zvezdi ne postoji skauting (barem mladih igraca) nego se sva pojacanja svode na poznate Amerikance i nase bivse igrace?

 

Pogledajte sta radi Baskonia i koga dovode - Giedraitis (Litvanija), Sederkeskis (Litvanija), Kotsar (Estonija), Raieste (Estonija), A.Kurucs (Letonija), Fontecchio (Italija), Bertans (Letonija), pa onda pogledajte koliko su Argentinaca izbacili na veliku scenu.

 

Ili sta radi Alba i kako uvek znaju da pronadju dobre igrace iz Evrope? Kad smo mi poslednji put doveli igraca koji nije sa ovih prostora ili iz USA?

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Naša posla 2.1 said:

Ako saberemo projektovana primanja trenutnog rostera +/- 10%, ostaje nekih 2.500.000 € do realnog budžeta od 8-9 miliona ove godine

 

Što se mene tiče iste bi potrošio na Pengosa i Meta Tomasa…

 

Sa njima dvojicom imali bi kvaliteta za prvi F4…


Kako god treba nam ozbiljna njuška na kecu, koja će da vrti pick sa puno penetracija, da se isti ne može braniti “dropovanjem”, sa sjajnim protokom lopte do velikog broja “spot up” šuteva…

 

A to košta!!! 💯

 

Osim Nede, nema puno kreacije…

 

Trenutno, pravljenje viška sa niskog posta (Kalina, DeDa) je kilometrima daleko od nas…

 

Tako da sve 👀 na plejmejkera ove godine…

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Nista od toga,samo Pengos kosta jace od dve milke moje misljenje☺️

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Zasto u Crvenoj zvezdi ne postoji skauting (barem mladih igraca) nego se sva pojacanja svode na poznate Amerikance i nase bivse igrace?

 

Da nije malo preambiciozno? Mi nemamo sportskog direktora (koji rad svoj posao), trener nam je u Gruziji dok se pravi tim, kondicioni je valjda tek doveden, a ljekar je mag oporavka igrača - učini da dvije sedmice izgledaju kao dva mjeseca. I sad još skauting - ma nije Čova lud da vjeruje nekim šalabajzerima koji gledaju utakmice 12 sati dnevno. On zna najbolje...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Zasto u Crvenoj zvezdi ne postoji skauting (barem mladih igraca) nego se sva pojacanja svode na poznate Amerikance i nase bivse igrace?

 

Pogledajte sta radi Baskonia i koga dovode - Giedraitis (Litvanija), Sederkeskis (Litvanija), Kotsar (Estonija), Raieste (Estonija), A.Kurucs (Letonija), Fontecchio (Italija), Bertans (Letonija), pa onda pogledajte koliko su Argentinaca izbacili na veliku scenu.

 

Baskonija skoro uopšte nema domaće igrače (pametni ljudi :classic_blush:), a nemaju baš ni takav budžet da mogu da dovedu 10-12 poznatih i proverenih stranaca, tako da moraju da se okrenu skautingu i nađu i neke igrače ispod radara makar za popunu rostera. Zvezdina klupska politika je pak da treba imati što više domaćih igrača ("jer oni donose titule") i 3 -max 4 stranca, te da ti stranci moraju da budu instant pojačanja koja prave razliku, zbog čega se uglavnom dovode poznata i proverena rešenja za koje skauting i nije potreban, kao što nije potreban ni za domaće igrače (makar tako smatraju u klubu).

 

1 hour ago, goldberg said:

Ili sta radi Alba i kako uvek znaju da pronadju dobre igrace iz Evrope?

 

Alba radi odlično sa ograničenim sredstvima, al' ispada da za sadašnju Evroligu to nije dovoljno - od povratka u EL pre tri sezone ostvarili su 35 pobeda i 61 poraz, znači dobili su svega 36.5% utakmica. U istom tom periodu mi smo ostvarili 35 pobeda i 60 poraza (znači dobili 36.8% utakmica), pa im kao jedina prednost ostaje to što nas u direktnim duelima redovno dobijaju - čak 6:0 u prethodne tri sezone. Na stranu to što se i meni mnogo više sviđa kako oni rade i što smatram da su generalno mnogo zdravija priča od nas...

 

2 hours ago, goldberg said:

Kad smo mi poslednji put doveli igraca koji nije sa ovih prostora ili iz USA?

 

Kolom, Perperoglu i Skorcanidis kao dobro poznati veterani, Lesor kao mladi i talentovani igrač (22 godine u trenutku potpisa), Cirbesa smo prvi put doveli kada je imao 24 godine i dve EL sezone iza sebe, zatim Mekel koji je sezonu pre nas odigrao 6 utakmica u EL za Nižnji + nešto malo NBA iskustva, 23-ogodišnji Lipovij + Odžo, Rit, Faje, Enis, Noko i sada Bentil koji nisu Amerikanci, mada su prošli kroz njihov koledž sistem.

 

Pre toga se sećam još Filipa Videnova, izvikanih talenata Pavela Gromika i Emrea Bajeva, možda dodati i Stivena Markovića koji je našeg porekla (otac Srbin, majka Italijanka), al' em je rođen u Australiji i igrao za njihove selekcije, em ako se dobro sećam uopšte nije pričao srpski. Plus Ekezie i Awojobi koji su Nigerijci, al' isto prošli kroz USA koledž sistem (prvi je imao i solidno NBA iskustvo). Ne znam da li sam nekog zaboravio...

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Naša posla 2.1 said:

Ako saberemo projektovana primanja trenutnog rostera +/- 10%, ostaje nekih 2.500.000 € do realnog budžeta od 8-9 miliona ove godine

 

Čova kao stari lisac zna da će da zasere, pa je zato ostavio milionče sa strane za tzv doselekciju na zimu

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Guru said:

 

Baskonija skoro uopšte nema domaće igrače (pametni ljudi :classic_blush:), a nemaju baš ni takav budžet da mogu da dovedu 10-12 poznatih i proverenih stranaca, tako da moraju da se okrenu skautingu i nađu i neke igrače ispod radara makar za popunu rostera. Zvezdina klupska politika je pak da treba imati što više domaćih igrača ("jer oni donose titule") i 3 -max 4 stranca, te da ti stranci moraju da budu instant pojačanja koja prave razliku, zbog čega se uglavnom dovode poznata i proverena rešenja za koje skauting i nije potreban, kao što nije potreban ni za domaće igrače (makar tako smatraju u klubu).

 

 

Alba radi odlično sa ograničenim sredstvima, al' ispada da za sadašnju Evroligu to nije dovoljno - od povratka u EL pre tri sezone ostvarili su 35 pobeda i 61 poraz, znači dobili su svega 36.5% utakmica. U istom tom periodu mi smo ostvarili 35 pobeda i 60 poraza (znači dobili 36.8% utakmica), pa im kao jedina prednost ostaje to što nas u direktnim duelima redovno dobijaju - čak 6:0 u prethodne tri sezone. Na stranu to što se i meni mnogo više sviđa kako oni rade i što smatram da su generalno mnogo zdravija priča od nas...

 

 

Kolom, Perperoglu i Skorcanidis kao dobro poznati veterani, Lesor kao mladi i talentovani igrač (22 godine u trenutku potpisa), Cirbesa smo prvi put doveli kada je imao 24 godine i dve EL sezone iza sebe, zatim Mekel koji je sezonu pre nas odigrao 6 utakmica u EL za Nižnji + nešto malo NBA iskustva, 23-ogodišnji Lipovij + Odžo, Rit, Faje, Enis, Noko i sada Bentil koji nisu Amerikanci, mada su prošli kroz njihov koledž sistem.

 

Pre toga se sećam još Filipa Videnova, izvikanih talenata Pavela Gromika i Emrea Bajeva, možda dodati i Stivena Markovića koji je našeg porekla (otac Srbin, majka Italijanka), al' em je rođen u Australiji i igrao za njihove selekcije, em ako se dobro sećam uopšte nije pričao srpski. Plus Ekezie i Awojobi koji su Nigerijci, al' isto prošli kroz USA koledž sistem (prvi je imao i solidno NBA iskustvo). Ne znam da li sam nekog zaboravio...

 

Samo Ljubišu Stefanovića iz sezone 85/86.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Malo duzi post i ne toliko relevantan za ovu temu, ali svasta se pise pa da i ja nesto ispišem onda  kada je vec zatisje sada, pisem sa telefona dok cekam nesto pa ne mogu nabadati č,ć,š,đ,ž i bice tone gresaka pa mi oprostite...

 

Nas realan problem vec dugi niz godina je taj sto mi od nasih mladih igraca ne mozemo vise da napravimo bar “igrace uloge” sa pravovremenim uvodjenjem u sistem i takmicarski ritam (vec od 18, 19 god, a ne od 22-3 kako to obicno biva)…

 

- Dobric je prvu pravu sansu u Euroligi dobio sa 23 godine i to 15ak minuta po mecu, slicnu minutazu je imao i sa 24 godine.

- Famozni Borisa Simanic je sansu dobio nesto ranije sa 21 godinom, nekih 12 minuta po mecu i imao je sasvim dobre procente 51% za 3 (1.5 pokusaja po mecu) i 63% za 2 (samo 1.1 sut po mecu) i to je bilo to od njega.

 

Poenta je da mi sigurno mozemo iz nase skole, ili “kupovanjem” nasih klinaca iz drugih manjih kluba doci do veoma dobrog i ozbiljnog kostura ekipe, pa da ne moramo da kupujemo Vajtove, Bentile, Holande i ostale osrednje igrace, nego da taj kes preusmjerimo na ozbiljnija pojacanja koja donose razliku.

 

E sad tu treba biti pametan, imati kompetentne pregovarace, agente i skaute da se naprave kvalitetni ugovori koji ne ostecuju nikoga. Ne znam da li je istina ali koliko sam procitao da je Borisa imao neku abnormalnu platu zbog ugovora koji je samo rastao iz godine u godinu a fakticki i dalje je sjedio na klupi ili trebinama.

 

Ne treba da se zakinu djeca za paru, nego da se kroz bonuse/inicijative naplate njihove dobre partije, ili ako vec nemaju pojma a dobijaju sansu da ostanu na nekim manjim parama. Ali i da se i oni osiguraju da nece ih klub zakinuti za 30 000 evra ne igranjem zadnjih 10 utakmica da bi izgubili bonus itd…

 

Mislim malo sam skrenuo sa teme, ali razumijete poenu, kad smo vec svjesni da necemo osvojiti Evroligu, duga je sezona i u Evroligi i ABA zasto ne iskoristimo to da probavamo/kalimo mlade igrace.

 

Podezala se ova tema bezbroj puta, a obicno mi ljudi odgovore da jednostavno nema talenta, ali to je nemoguce i ovako sugavo kako se radi sa mladim igracima sada, pa opet uvijek nikne neki talenat i pojavi se “niotkud”.

 

Stvarno nema smisla da nam na klupi sjede Simonovici, Cirbesi itd koji zbog godina jednostavno ne mogu nista da doprinesu, a klinci ne dobijaju sansu.

Znam da je NBA drugaciji sitem jer ako ste losi tu sezonu, dobicete dobrog pika, pa mozete prepustiti sezonu klincima da se izigraju (nije ni to sve tako jednostavno), ali opet ima primjera i bice ih sve vise, gdje ekipe sa sampionskim ambicijama daju sanse mladim igracima (npr Miami, GSW) i odmah ih bacaju u vatru da bi dobili mlade jeftine igrace (kod njih nije problem platiti igraca, ali je problem Salary Cap, ali na isto dodje, trebaju im jeftini igraci ako se vec ne moze doci do nekog veterana).

 

I FMP ne moze sluziti razigravanju igraca (trenutno ne sluzi nicemu), tu bi se mogli bas klinci probavati 17,18,19 god. Igraci moraju da se kale u pravom sistemu i tu bi napredak bio bolji i znatno brzo nego kada samo treniraju sa klubom i sjede na trebinama.

 

A tu je i aspekt da sjedenje na trebinama i ne igranje takmicarskih meceva moze da unisti psihu i “zelju” kod mladih igraca, znam primjere na nekolicini svojih drugara, kako u kosarci tako i u fudbalu. Kada gledate da vam klub dovodi nekog Langston Hall-a koji se bori za zivot da prevede loptu, pa i Stefana Markovica (kojeg volim i postujem), ili pak Cirbesa, a vi niste ni blizu terena ti igraci mogu da pomisle da ne vrijede bukvalno nista.

Mimo talenta treba sa tim mladim igracima raditi i na psihi, motivaciji itd… Uspjelo je sa dobricem to sto je sjedio cesto na trebinama i kada je definitivno imao sanse da igra, ali on mi se decko cini kao prava radilica i rijetko dobar momak.

 

I vrlo brzo se onda vidi ko je za Zvezdu, za Evroligu, itd, kada ih vec vidite direktno na terenu, nema potrebe da se gnjavite 5 sezona sa jednim “prospektom”. I u slucaju da igrac nije ni za igraca uloge u Zvezdi jer je recimo tip skorera, mozda ce dobro doci nekim London Towersim-a koji ce platiti neko malo obestecenje za njega 100-200-300k, sto svakako znaci nasem klubu.

 

I sad zamislite tako se radi godinama unazad i potrefi se da te godine dodjete bas Kalinic, ili ubodete opet nekog Lloyda, Barona itd a vi imate i sklope se kockice i kazete to je to, sad cemo dodatno uloziti para koje smo prije bacali i dovesiti bas to sto nam fali i napadamo bar taj top 8.

Mozda ovo zvuci previse idealisticki, jer ja iskreno ne znam sta se desava iz zavjese, koliko je politika, menadzeri, itd, upetljano u klub i funkcionisanje istog, ali realno nacin rada kluba kojeg mi svi volimo zadnjih 5-6 godina je zaista katastrofalan iako imamo rezultate u vidu osvanja ABA lige, ali kada gledate koga smo pobjedjivali tu Buducnost, Cedevitu, Partizan (mimo ove sezone) oni posluju i rade jos 7x gore pa to onda i nije toliki uspjeh.

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nellthe said:

I FMP ne moze sluziti razigravanju igraca (trenutno ne sluzi nicemu), tu bi se mogli bas klinci probavati 17,18,19 god. Igraci moraju da se kale u pravom sistemu i tu bi napredak bio bolji i znatno brzo nego kada samo treniraju sa klubom i sjede na trebinama.

to kad ti budes napravio svoj klub pa razigravaj klince i radi sta hoces

 

mislim karikiram malo, ali kapiram da ti je jasno ko tu vodi glavnu rec i zasto je fmp takav kakav je

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...