Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

16 hours ago, Chaos Is Me said:

Napier / Ivanović / Marković

Nedović / Lazić

Holland / Dobrić / Lazarević 

Singleton / Ilić

Martin / Petrušev / Mitrović

 

+White u ulozi Zirbesa ako ne pronađe klub

 

Jel to to?

 

Tvoj sastav je najblize realnosti, ali ne znam zasto stavljas Lazica na poziciju 2? On nema ni kontrolu lopte, niti zna da kreira za sebe ili za druge.

 

Pre ce tu pomagati Pit Bull i Dobric, dok ce na 4 pomagati Lazarevic.

 

White na poziciji Zirbesa je horor.

 

16 hours ago, Vasa123 said:

Dobrodoslice Petrusevu uz 2 zapazanja:

- jednogodisnji ugovor dto mi se ne svidja

- opet nam jebe majku ABA liga sa pocetkom sezone

 

 

Strasno sta nam rade! :classic_dry: Nista, dovesti jos tri igraca da se guzvaju u prepunom rosteru ne bi li mogli nekako da odgovorimo ekipama koje su odlucile da uloze koje milionce u ekipu. Ili traziti da igramo sa Cibonom, MZTom i FMPom dok se ne konsolidujemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sam B said:

 

Slazem se. To je problem i u fudbalu kod Stankovica. On lepo pripremi pocetnu taktiku, ali when shit hits the fan on ne ume da koriguje i odreaguje. Ne ume da povuce rucnu, narodski receno.

Opet ne mozes porediti Stankovica

On ima ime i stav kao igracka legenda

Njegova rec i savet  ima tezinu

 

Totalna nebuloza je Simon kad svi znamo da uticaja na igru ce imati koliko i svi mi sa foruma

Dodji Shabazze da ti objasnim 😁

 

Dok bi recimo Rakocevic na mestu Simona bilo nesto drugo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Secam se... nekada davno... kada je jedna od glavnih mana trenera Ra bio osecaj za tajm aut, par sezona se tu mucio i zvao cesto kasno, kada nas vec stignu ili kada nam se mnogo odlepe, ali je kasnije bas izkristalisao taj osecaj da ga iskoristi u pravom trenutku...

Ipak ima nesto i do iskustva

Ali dobro ja jedino sto mogu reci da ako vec ima znanje i vredan je kao sto pricaju ja samo zelim da ga isrpimo do kraja ugovora i ako da bog da ga produzimo (na os ovu rezultata naravno) posto mislim da nama treba konstanta na klupi...

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

i najveća trenerska imena su u svom radu nailazili na razne situacije u kojima sam autoritet i znanje nije bio dovoljno( znam masu primera gde se dolazilo do ruba fizičkog obračuna)  da se izbegnu neugodne situacije. dosta toga je i do vaspitanja samih igrača i veličine njihovih ega.i uvek se nađe netko tko je 'pametan' ili kako ja volim reći 'uvređen'. svakako da je poželjno da trener predstavlja nekoga i nešto u svojoj branši ali nije nužno garancija da će stvari teći besprekorno i gladko.  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sam B said:

 

Slazem se. To je problem i u fudbalu kod Stankovica. On lepo pripremi pocetnu taktiku, ali when shit hits the fan on ne ume da koriguje i odreaguje. Ne ume da povuce rucnu, narodski receno.

 

Ne bih upoređivao dva sporta, ali Stanković je za razliku od Vlade bio igračka legenda i kao takav svakako autoritet makar svojim igračkim renomeom. To je neuporediva prednost.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Meni je veliki problem prvi pomoćnik, tu je morao biti neko iskusan i namazan ... Simon mi je totalno nepouzdan.

 

To je samo još jedan od pokazatelja koliko Jovanović ima slobode i koliko se pita kad su mu nametnuli/namestili Simonovića

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

 

Ne bih upoređivao dva sporta, ali Stanković je za razliku od Vlade bio igračka legenda i kao takav svakako autoritet makar svojim igračkim renomeom. To je neuporediva prednost.

 

Odgovorih iznad. Kod Stankovica nije problem autoritet vec znanje. Mislim da je trenerska neznalica. Zvezda nikad nije imala dominantniji tim od sada u odnosu na Partizan, a kamo li na celu ligu, pa je tek uz porodjajne muke osvojila. A one utakmice sa onim duducima Rengersom, ono je za anale kako su nas lako nakantali bez trunke kvaliteta.

 

Ali da se vratimo na ovu temu, bitni su i znanje i autoritet. Kod Vlade je problem verovatno autoritet. Odnosno, da budem jos precizniji, mislim da je veca sansa da je autoritet. I zato je veliki rizik imati ovako jak tim vodjen od nekoga ko pitanje da li moze bilo sta da im naredi. Videcemo. Da ne bude da smo bezveze ulupali tolike pare, a za samo jednog skupog igraca manje mogli smo dovesti odlicnog trenera. 

 

Ako se obistini sve sto se pise, mi cemo imati samo roster koji ce kostati oko 8-9 miliona evra, sto do sada nismo imali ni blizu reklo bi se. I trenera koji kosta manje od najjeftinijeg igraca, a o imenu u kosarci da i ne pricamo. Pa sto kaze neko iznad makar neka je pomocni neko ime, recimo kao sto je Aca Nikolic bio Zocu u Partizanu, naravno to je nemoguce ali bar Rakocevic ili cak Vlade Djurovic ili nesto slicno. Ne mi imamo Vladu Jovanovica, i pomocnog Marka Simonovica koji ce sta? Da im nabacuje ribe po splavovima?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Inače Simonović u toku onih 3 dana "čekanja" Radonje najpre daje izjavu kako ne treba da se brinemo oko KKCZ,kako postoji jasan sistem, kako se igrači uvek menjaju ali smo uvek osvajali sve i na kraju poručuje da se super oseća i misli da može da igra još jednu sezonu.

10 dana posle toga kad je otišao Radonja on je već u penziji i u stručnom štabu.

Ide mi nekako uz njegov karakter da je gazda Čova pričao kroz njegove izjave.

  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sam B said:

Pa sto kaze neko iznad makar neka je pomocni neko ime, recimo kao sto je Aca Nikolic bio Zocu u Partizanu, naravno to je nemoguce ali bar Rakocevic ili cak Vlade Djurovic ili nesto slicno. Ne mi imamo Vladu Jovanovica, i pomocnog Marka Simonovica koji ce sta? Da im nabacuje ribe po splavovima?

 

bolje je imati no name pomoćnika sa kilometražom u velikim tekmama nego rakočevića (ne znam odakle da krenem) ili đurovića koji se ne bavi tim poslom 15ak+ godina. aca nikolić (osim što je hofer svetske košarke) je bio čovek pun metoda i znanja, on & off court. to je potpuno peta priča.

 

ja nemam ništa protiv simonovića, u smislu da razumem njegovu ulogu u svemu tome ali se nadam da je jovanović spremio i neku svoju ekipu koja može da mu pomogne i u pripremama tekmi / sezone i u situacijama na utakmicama. ne moraju to da budu neka velika imena, samo da imaju znanje x iskustvo u tim sporednim ulogama.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sam B said:

Bojim se samo da ce u takmama gde ne ide sve kako treba biti tajm aut tipa " Ajmo momci, mozete vi to!!!"

 

ako tako bude više od jednom, svakako je ugasio.

head coach mora da hendluje tajm aut ali verzirani i iskusni pomoćnici su tu sa gomilicom hintova, ideja i minijatura, bilo na treninzima i pripremama tekmi, bilo na samoj utakmici. to je velika pomoć treneru koji je ionako posred pakla, pa mogu da mu promaknu neke stvari, pogotovo ako mu fali rutina na tom nivou

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sam B said:

 

Odgovorih iznad. Kod Stankovica nije problem autoritet vec znanje. Mislim da je trenerska neznalica. Zvezda nikad nije imala dominantniji tim od sada u odnosu na Partizan, a kamo li na celu ligu, pa je tek uz porodjajne muke osvojila. A one utakmice sa onim duducima Rengersom, ono je za anale kako su nas lako nakantali bez trunke kvaliteta.

 

Ali da se vratimo na ovu temu, bitni su i znanje i autoritet. Kod Vlade je problem verovatno autoritet. Odnosno, da budem jos precizniji, mislim da je veca sansa da je autoritet. I zato je veliki rizik imati ovako jak tim vodjen od nekoga ko pitanje da li moze bilo sta da im naredi. Videcemo. Da ne bude da smo bezveze ulupali tolike pare, a za samo jednog skupog igraca manje mogli smo dovesti odlicnog trenera. 

 

Ako se obistini sve sto se pise, mi cemo imati samo roster koji ce kostati oko 8-9 miliona evra, sto do sada nismo imali ni blizu reklo bi se. I trenera koji kosta manje od najjeftinijeg igraca, a o imenu u kosarci da i ne pricamo. Pa sto kaze neko iznad makar neka je pomocni neko ime, recimo kao sto je Aca Nikolic bio Zocu u Partizanu, naravno to je nemoguce ali bar Rakocevic ili cak Vlade Djurovic ili nesto slicno. Ne mi imamo Vladu Jovanovica, i pomocnog Marka Simonovica koji ce sta? Da im nabacuje ribe po splavovima?

Kakvi problemi kod Jovanovica, covek jos nije imao trening kao prvi trener KKCZ a ne mec? Kako znas za te probleme, kako znaju svi da ce igraci da ga buse?!

 

Dajte coveku makar sansu da pokaze sta zna, svi vec znaju da je problem ovo, problem ono. Moze da se desi da budete u pravu, a moze i da klikne sa ekipom i da napravi ozbiljne rezultate.

 

Imali smo Sasu Obradovica koji je imao pedigre kao igrac i kao trener, pa smo videli kako se to zavrsilo. Lepota ovog sporta je sto nema garancija i na kraju je teren jedino merilo. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Kakvi problemi kod Jovanovica

 

Potencijalni.

 

Ko kaze da mu ne damo sansu. Niko me nije ni pitao da mu ja dam sansu, samo diskutujemo. Ne bi bio ni prvi ni hiljaditi put da trener bez rezultata ne moze da smiri i uredi tim koji ima neuporedivo vecu reputaciju od njega samog.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdan said:

Svakako da Jovanovic nije najbolje resenje, al da se u startu toliko otpisuje i da su ljudi toliko ubedjeni da nece biti dobro stvarno mi nije jasno, kao da stvarno zelite da ispadne tako. 

 

Prosto - mislim da je ovo suvise bitna sezona i skupa igraca, da dozvolimo duze od mesec dana da je lomi dok ne nauci da je koristi. Ako zaista ne ide, bolje da se rastanemo odmah (pogotovo ako ima nekog ko to moze da preuzme) dok jos moze sezona da se izvuce. 


Podrska da, po default-u, ali tu podrsku treba i odrzavati. Par neocekivanih poraza, pogotovo u ABA, i nece imati vise podrsku - barem od mene. Ne mozes da ovakvim timom da recimo gubis utakmice od ekipa koje nisu iz velike cetvorke. Cini se da je sada jaz izmedju donjeg/srednjeg doma ABA lige i top4 ekipe (ili top2) mnogo veci nego ranije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Tvoj sastav je najblize realnosti, ali ne znam zasto stavljas Lazica na poziciju 2? On nema ni kontrolu lopte, niti zna da kreira za sebe ili za druge.

 

Pre ce tu pomagati Pit Bull i Dobric, dok ce na 4 pomagati Lazarevic.

 

White na poziciji Zirbesa je horor.

 

 

Strasno sta nam rade! :classic_dry: Nista, dovesti jos tri igraca da se guzvaju u prepunom rosteru ne bi li mogli nekako da odgovorimo ekipama koje su odlucile da uloze koje milionce u ekipu. Ili traziti da igramo sa Cibonom, MZTom i FMPom dok se ne konsolidujemo.

White ce otici ako Singlton dodje to je po meni najrealnije ,Dobric ce igrati beka ,Lazic trojku .Laxarevic se nece naigrati kosarke na kojoj god poziciji da igra jer pre njega su maltene svi koji su u sastavu ,mozda u aba nesto malo minuta dobije

6 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Prosto - mislim da je ovo suvise bitna sezona i skupa igraca, da dozvolimo duze od mesec dana da je lomi dok ne nauci da je koristi. Ako zaista ne ide, bolje da se rastanemo odmah (pogotovo ako ima nekog ko to moze da preuzme) dok jos moze sezona da se izvuce. 


Podrska da, po default-u, ali tu podrsku treba i odrzavati. Par neocekivanih poraza, pogotovo u ABA, i nece imati vise podrsku - barem od mene. Ne mozes da ovakvim timom da recimo gubis utakmice od ekipa koje nisu iz velike cetvorke. Cini se da je sada jaz izmedju donjeg/srednjeg doma ABA lige i top4 ekipe (ili top2) mnogo veci nego ranije. 

Mi u Aba mozemo izgubiti samo od komsija ,mislim da ce kos razlika biti odlucujuca u borbi za pocetnu poziciju pred plej off ! Za Hovanovica se slazem da je ludost dati Ferari detetu i nadati se da ga ne slupa! Problem je sto nema kvalitetnih trenera i tesko cemo naci nesto dobro ako sa Jovanovicem ne krene kako treba 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, LightWeight said:

Kakav Milutinovi covek ima vise milionski ugovor mislim da je cak i Ostojin portal demantovao tu informaciju

 

Ništa se ja tu ne bih čudio, svakako će biti odgovor na njihovo neko jako pojačanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaz izmedu ekipa ne bih rekao da je veci nego da ima sve vise ekipa sa velikim budzetom a da  je ekipa sa mal budzetom 7-10 mil sve manje

real,barca,armani,virtus,makabi,efes,monako,olimpijakos itd ,to su sve veliki budzeti preko 20 mil 

alba ,zalgiris , na dnu lestvice i par ekipa kao sto je pao,zvezda ,komsije asvel nesto jace od gore pomenute albe i zalgirisa

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

 

Odgovorih iznad. Kod Stankovica nije problem autoritet vec znanje. Mislim da je trenerska neznalica. Zvezda nikad nije imala dominantniji tim od sada u odnosu na Partizan, a kamo li na celu ligu, pa je tek uz porodjajne muke osvojila. A one utakmice sa onim duducima Rengersom, ono je za anale kako su nas lako nakantali bez trunke kvaliteta.

 

Ali da se vratimo na ovu temu, bitni su i znanje i autoritet. Kod Vlade je problem verovatno autoritet. Odnosno, da budem jos precizniji, mislim da je veca sansa da je autoritet. I zato je veliki rizik imati ovako jak tim vodjen od nekoga ko pitanje da li moze bilo sta da im naredi. Videcemo. Da ne bude da smo bezveze ulupali tolike pare, a za samo jednog skupog igraca manje mogli smo dovesti odlicnog trenera. 

 

Ako se obistini sve sto se pise, mi cemo imati samo roster koji ce kostati oko 8-9 miliona evra, sto do sada nismo imali ni blizu reklo bi se. I trenera koji kosta manje od najjeftinijeg igraca, a o imenu u kosarci da i ne pricamo. Pa sto kaze neko iznad makar neka je pomocni neko ime, recimo kao sto je Aca Nikolic bio Zocu u Partizanu, naravno to je nemoguce ali bar Rakocevic ili cak Vlade Djurovic ili nesto slicno. Ne mi imamo Vladu Jovanovica, i pomocnog Marka Simonovica koji ce sta? Da im nabacuje ribe po splavovima?

Ne znam sto spominjes Rakocevica, on nije bas bio glue guy u timovima gde je igrao, naprotiv bio je poznat po teskom karakteru.

Ne verujem da bi on nesto tu doneo ni sto se tice znanja ni autoriteta, naprotiv. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...